MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

poruka: 54
|
čitano: 15.165
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MacBook Pro (2018) u vrućim problemima".
15 godina
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

pridjev "nesretan" ne opisuje baš najbolje kupce mekbukapro. čemu eufemizmi? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Postoji li barem jedan Apple komad tehnike bez problema :)  ?

Desetljecima se pise kako je sve Apple super, bajno krasno i naj naj (marketing i horda vjernoh kupaca) a s druge strane se pise kako gotovo svaki uredjaj ima nekakav problem.

 
17 1 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
robee1 kaže...

Postoji li barem jedan Apple komad tehnike bez problema :)  ?

Desetljecima se pise kako je sve Apple super, bajno krasno i naj naj (marketing i horda vjernoh kupaca) a s druge strane se pise kako gotovo svaki uredjaj ima nekakav problem.

 Postoji, bez brige, ovo konkretno je Appleov problem, ali generalno radi se o tome da tržište prebrzo napreduje i da se, konstantno gledajući zaradu, pretjeruje na svim mogućim poljima, od cijene uređaja do specifikacije istih jer više ništa nije dovoljno dobro, dovoljno lijepo, dovoljno brzo, a svi oni koji danas rade na proizvodnji takvih komada HW-a su kao i svi mi odrastali na Amigama, Commodoreima i slično.

Mene više zanima postoji li među vama Apple hejterima i jedan koji nije stručnjak po pitanju svakog komada HW-a koji oni izbace?

14 godina
protjeran
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
robee1 kaže...

Postoji li barem jedan Apple komad tehnike bez problema :)  ?

Desetljecima se pise kako je sve Apple super, bajno krasno i naj naj (marketing i horda vjernoh kupaca) a s druge strane se pise kako gotovo svaki uredjaj ima nekakav problem.

Ne postoji laptop koji je bez greske i nema nikakvih problema...

9 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
Zin8 kaže...
robee1 kaže...

Postoji li barem jedan Apple komad tehnike bez problema :)  ?

Desetljecima se pise kako je sve Apple super, bajno krasno i naj naj (marketing i horda vjernoh kupaca) a s druge strane se pise kako gotovo svaki uredjaj ima nekakav problem.

 Postoji, bez brige, ovo konkretno je Appleov problem, ali generalno radi se o tome da tržište prebrzo napreduje i da se, konstantno gledajući zaradu, pretjeruje na svim mogućim poljima, od cijene uređaja do specifikacije istih jer više ništa nije dovoljno dobro, dovoljno lijepo, dovoljno brzo, a svi oni koji danas rade na proizvodnji takvih komada HW-a su kao i svi mi odrastali na Amigama, Commodoreima i slično.

Mene više zanima postoji li među vama Apple hejterima i jedan koji nije stručnjak po pitanju svakog komada HW-a koji oni izbace?

 Nisam hejter, koristim ono sto mi odgovara bez obzira na ime :)

Ako nesto platim par tis $ onda ocekujem da to radi bez problema (ovakvog tipa). Daleko od toga da je sve savrseno, nije. Nitko me ne moze uvjeriti da se ovakav problem nije mogao uociti prije pustanja u prodaju. Kako je moguce da supersonicna najbolja tipkovnica ima toliko velikih problema i svako malo zeza?! Slucajno ili? ...

 

ansha kaže...
robee1 kaže...

Postoji li barem jedan Apple komad tehnike bez problema :)  ?

Desetljecima se pise kako je sve Apple super, bajno krasno i naj naj (marketing i horda vjernoh kupaca) a s druge strane se pise kako gotovo svaki uredjaj ima nekakav problem.

Ne postoji laptop koji je bez greske i nema nikakvih problema...

 Apple generalno konstantno ima problema. Prasina u iMac, raznorazni problemi za iPhone, tikpovnice, pregrijavanja, famozni sada macOS koji uopce ne radi kako treba i uvijek ima bugova...ima jos prilicno toga ali se ovaku u letu ne mogu sjetiti. Ne pratim to kako bih mogao nekoga podbadati, to je cinjenica. Furaju se na kvalitetu i svako malo samar kupcima koji tu kvalitetu jako skupo placaju.

8 godina
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Naravno da ce se pregrijavat kad guraju takve komponente u tak tanko kuciste. 
Svaka im cast na dizajnu, al mislim da bi tu trebali napravit neki kompromist radi hlađenja

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
Santana kaže...

Naravno da ce se pregrijavat kad guraju takve komponente u tak tanko kuciste. 
Svaka im cast na dizajnu, al mislim da bi tu trebali napravit neki kompromist radi hlađenja

 -problem smo ''mi'' (konzumenti/konzumerizam..), jel to design vs upotreba ili bigbrother.. konzumiramo, zato to druga strana radi.

-već su imali 'glupost' s alu kućištem, koje je odlično za hlađenje... osim kad ga držiš u krilu, laptop.. ponavljaju glupost jer proizvodlnjom ipak upravlja novac-marketing/PR.

-prigovarati 'njima' ili 'nama'? Pozivati se na fiziku/logiku vs subjektivno 'čiji je veći' (jači, brži.. bar na papiru), dok je vrhunac stanjivanje-minijaturizacija dok se istovremeno želi veći ekran pa su smartphonovi ko cigla ali tanka.. kao da se struja/temperatura/baterija ne ubraja u osnovu svakog uređaja, samo cpu-ekran.. za to nema pomoći, nema neke EU direktive kao za punjače-usb koja bi to popravila dok mi kao konzumenti i dalje to želimo, ako ništa drugo da bi mogli njurgati uz jutarnju kavu :)) i prigovarati bugu na još jednoj temi o appleu.. ili nije riječ o appleu nego o simboli, novcu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
Santana kaže...

Naravno da ce se pregrijavat kad guraju takve komponente u tak tanko kuciste. 
Svaka im cast na dizajnu, al mislim da bi tu trebali napravit neki kompromist radi hlađenja

 Istu stvar sam ja imao s Asus Zenbookom Flip S. Unutra je i7 8550u i cim ga spojis na punjenje toliko se grije da ne mozes tipkati koliko je vruc (preko 60 stupnjeva). Poslao sam ga sad na garanciju pa cemo vidjeti sto oni kazu, ali mislim da je problem konstrukcija. Laptop je toliko tanak da je jedino usb-c stavljen jer je type A predebel.

14 godina
protjeran
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
robee1 kaže...

 Apple generalno konstantno ima problema. Prasina u iMac, raznorazni problemi za iPhone, tikpovnice, pregrijavanja, famozni sada macOS koji uopce ne radi kako treba i uvijek ima bugova...ima jos prilicno toga ali se ovaku u letu ne mogu sjetiti. Ne pratim to kako bih mogao nekoga podbadati, to je cinjenica. Furaju se na kvalitetu i svako malo samar kupcima koji tu kvalitetu jako skupo placaju.

Zato sta je svaki appleov komad hardwarea pod teskim povecalom svih zivih i dosta ih jedva ceka da nadju nekakvu manu i to raspusu van svih proporcija jer je to vrlo popularno.

 

8 godina
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Tu se malo i intel radi blesav. 

Kakav bi to trebo bit monstrum od laptopa koji bi odrzavao 4.8GHz Turbo ?

Isto se događa i sa Dell XPS 15 (i9)

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
ansha kaže...
robee1 kaže...

 Apple generalno konstantno ima problema. Prasina u iMac, raznorazni problemi za iPhone, tikpovnice, pregrijavanja, famozni sada macOS koji uopce ne radi kako treba i uvijek ima bugova...ima jos prilicno toga ali se ovaku u letu ne mogu sjetiti. Ne pratim to kako bih mogao nekoga podbadati, to je cinjenica. Furaju se na kvalitetu i svako malo samar kupcima koji tu kvalitetu jako skupo placaju.

Zato sta je svaki appleov komad hardwarea pod teskim povecalom svih zivih i dosta ih jedva ceka da nadju nekakvu manu i to raspusu van svih proporcija jer je to vrlo popularno.

 

 S obzirom na to kolko kostaju i trebaju bit pod povecalom. Dat za Laptop 6000$ i da onda ne ispuni ono sto na papiru pise da bi trebao.

16 godina
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Najbolja poruka kupcima bi bila "Ko vas *ebe kad ste glupi". I najveci glupan na svijetu zna da nema tog hladjenja koji ce ohladiti Intel i9 na 4.8 Ghz u 0.7 mm aluminijskom kucistu bez otvora za zrak + jos uz to sve diskretna AMD grafika. I cetverojezgreni i7 ne rade kako treba. Ja koristim 13" 2017 MacBook pro i Intel i5 sa dvije jezgre na 2.3 turbo boost 3.8 ghz kad nesto zahtjevnije radim grije se kao pegla. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
Santana kaže... 

 S obzirom na to kolko kostaju i trebaju bit pod povecalom. Dat za Laptop 6000$ i da onda ne ispuni ono sto na papiru pise da bi trebao.

Onda ga vratis nazad i ciao. Uostalom, ako si mudar ne kupujes prije nego vidis prve recenzije i iskustva kupaca, pogotovo laptop od 6000$.

11 godina
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Ma nikakav problem, umjesto torbe za laptop samo treba kupiti prijenosni frižider i sve 5.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
ansha kaže...
Santana kaže... 

 S obzirom na to kolko kostaju i trebaju bit pod povecalom. Dat za Laptop 6000$ i da onda ne ispuni ono sto na papiru pise da bi trebao.

Onda ga vratis nazad i ciao. Uostalom, ako si mudar ne kupujes prije nego vidis prve recenzije i iskustva kupaca, pogotovo laptop od 6000$.

 Pa naravno, tome i to povecalo sluzi da upozori kupce na probleme i lazan marketing.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 17:15 (Santana).
14 godina
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Krivi su korisnici koji misle da to Pro znaci da mogu koristiti taj laptop za bilo kakav editing ili slicne stvari. Svi znaju da su Mekbuci zapravo samo Facebook masine

Moj PC  
5 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Osnovni problem je u očekivanjima, to što je MBP najbolji laptop ne znači da ima performanse kao desktop grafička radna stanica i korisnik koji ga kupuje bi to trebao razumijeti. Meni je osnovni problem kod MBP što je sa generacijom 2016 i novijom radi TouchBara cijena otišla previsoko, no definitivno nema boljeg laptopa na tržištu. Display je zaista vrh vrhova (XPS je solidan, ali daleko ispod i još je k tome 16:9), SSD je ultra brz što za poslovne korisnike donosi najveću razliku u performansama, touchpad dugo neće postojati bolji, tipkovnica (iako je izložena kritikama radi kvarova - za to postoji program besplatne zamjene) izvrsno leži i kad cijeli dan tipkaš zaista osjetiš razliku, ... itd. MBP je izbalansiran do zadnjeg detalja i ako radiš intenzivno cijeli dan na laptopu isplati se platiti tu razliku u cijeni. Jedini latop koji je usporediv s MBP je XPS, no zaostaje u previše područja i ima jednake probleme sa pregrijavanjem (uz sve ostale probleme koji se javljaju).

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 6 hvala 0
6 godina
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Eh, ja sam probao par puta tipkati po toj tipkovnici, i jednostavno mi ne leži, ja na svaki laptop stavljam tipkovnicu od onih starih thinkpadova, onu kada kucneš po njoj, dobiješ osjećaj za pisanje koda xD

Trust nobody, become the best !
16 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Meni osobno je zapravo najveća zamjerka glasnoća, ali navodno je to u novom modelu popravljeno. Osjećaj na tipkovnici je dosta subjektivna stvar, osobno volim "plitke" tipke, no opet imam neke kolege koji koriste prastaru vanjsku HP tipkovnicu sa visokim tipkama kao nekadašnje tipkaće mašine  Meni je ispočetka bio čudan osjećaj na toj novoj, ali brzo sam se priviknuo

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
protjeran
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
Santana kaže...
ansha kaže...
Santana kaže... 

 S obzirom na to kolko kostaju i trebaju bit pod povecalom. Dat za Laptop 6000$ i da onda ne ispuni ono sto na papiru pise da bi trebao.

Onda ga vratis nazad i ciao. Uostalom, ako si mudar ne kupujes prije nego vidis prve recenzije i iskustva kupaca, pogotovo laptop od 6000$.

 Pa naravno, tome i to povecalo sluzi da upozori kupce na probleme i lazan marketing.

Hocu rec da je pod daleko "vecim" povecalom nego nek npr. Asus-ov laptop ili HP-ov. To da se njima laptopi pregrijavaju uopce nije zanimljiva prica, koga briga, kad je Apple u pitanju, to je news flash...

16 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Ovaj model, kao i čitava touchbar late 2016, mid-2017 generacija "petnaestica" se previše se grije. Dakako, DCI-P3 10 bitni (8-bitni A-FRC) ekran, ugrađene komponente, touchpad i form-factor su jako dobri. To što je USB-C only je (meni) veliki minus, a to je isto subjektivno jer ne znam na kakve stvari su ljudi spremni pristat. Sve u svemu, nemoš imat tanki laptop koji će radit hladno sa "jačim" hardverom, zato smo osuđeni na ove stvari ili u protivnom, ugradnju CPU-ova nižeg nazivnog TDP-a. A cijena... heh... kome ga kupi firma isti je đava, a kojima je jedina opcija vlastita kupnja... ah, nek sam odluči.

 

Ja sam od onih koji sami moraju odlučit, a odlučio sam ga ne kupit. Ali uvijek postoji tržište rabljenih laptopa gdje se možete cjenkat (sa Applom se nemoš cjenkat). Svoj mid-2015 (isto kupljen second-hand) model neću tako skoro mijenjat jer je novi preskup za to što nudi, a Appleu ne želim davat punu cijenu za nešto što smatram da ne vrijedi toliko. Ona individua koja je platila punu cijenu i sad ga se rješava je... pa... u takvoj situaciji. Barem toj individui pomognem da dobije barem nešto novca nazad. Pomognem čoviku, a uskratim Apple za novi laptop - to je jedino što možemo kao kupci - dat Appleu do znanja da ne kupujemo dok ne budemo zadovoljni s tim koliko košta i koliko dobijemo za nj.

 

Ne postoji loš laptop nego samo loša cijena.

Apple je samo vendor PC računala.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
Santana kaže...

Naravno da ce se pregrijavat kad guraju takve komponente u tak tanko kuciste. 
Svaka im cast na dizajnu, al mislim da bi tu trebali napravit neki kompromist radi hlađenja

 To sam baš hio primjetiti. Ono, dali oni misle da će kupci i9 intel radne stanice (jer bi laptop sa takvim komponentama i cijenom to trebao predstavljati) biti razočarani ako dođe sa pristojnim aktivnim hlađenjem i kućištem koje ima dovoljnu debljinu da nemora sve biti slijepljeno, zalemljeno i zaliveno kao u smartphoneu? Ok, nek si te fore sa ultratankim laptopima i tankim osjetljivim tipkicama koje jedva da reagiraju na pritisak ostave za mini i air(ako to još postoji, tj. imajuu planu), ali jebenmu, PRO bi trebalo predstavljati ozbiljno, trajno i pouzdano rješenje za korisnike koji bi ga trebali rabiti u svim uvjetima i preko cijelog dana i noći. 
Pa na, evo kako izgleda workstation laptop usporedive cijene, pa mu ne zamjeraju debljinu. Naravno, kak nije riječ o šminkerskom Appleu, ovi su nagurali i grafičku sposobnu za VR. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
odjavljen
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Trebali su čitati forume pa bi znali da se Inteli delidaju ako ne želiš da se proc kuha na 100 stupnjeva

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Koristim isključivo MacOS već nekoliko godina, no sve manje mi se sviđa novi hardware. Ne mogu vjerovati da Apple daje laptope s ovakvim greškama, zbog glupog razloga. Pa zar nitko nije testirao laptop u full loadu da provjeri ovo? Kompromis su napravili, ali vrlo glup. Ima aplikacija za manualnu kontrolu brzine vrtnje ventilatora, ali oni umjesto da dignu nivo hlađenja kad dođe do određene temperature, oni spuste clock procesoru lol 

Laptopi izgledaju odlično, pogotovo u space gray varijanti, ali što to vrijedi kad taj laptop s i9 bude na 100 stupnjeva i možeš ga koristiti kao što je kolega iznad rekao kao Facebook mašinu

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

stvar je izgleda malo gora, nego se isprva cinilo 

 

problem nije u lose hladjenom CPU, nego lose hladjenom/neadekvatnom VRM-u

 

https://www.reddit.com/r/macbookpro/comments/91256u/optimal_cpu_tuning_settings_for_i9_mbp_to_stop/

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 21:52 (nathan.fake).
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Brijem da ni Orao nije mogao na tržište bez nekih prethodnih testova stabilnosti

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
robee1 kaže...

Postoji li barem jedan Apple komad tehnike bez problema :)  ?

Desetljecima se pise kako je sve Apple super, bajno krasno i naj naj (marketing i horda vjernoh kupaca) a s druge strane se pise kako gotovo svaki uredjaj ima nekakav problem.

Otkako je Tim Cook dosao, quality control je na nuli. 

Zadnji dobar komad hardvera koji je izasao je Macbook Pro Early i Mid 2015. Ostalo sve banana i pretjerivanje s rokovima.

 

iPhone X (druga serija isporuka) je takoder okej.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 23:30 (Mitch).
12 godina
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
ansha kaže...
robee1 kaže...

 Apple generalno konstantno ima problema. Prasina u iMac, raznorazni problemi za iPhone, tikpovnice, pregrijavanja, famozni sada macOS koji uopce ne radi kako treba i uvijek ima bugova...ima jos prilicno toga ali se ovaku u letu ne mogu sjetiti. Ne pratim to kako bih mogao nekoga podbadati, to je cinjenica. Furaju se na kvalitetu i svako malo samar kupcima koji tu kvalitetu jako skupo placaju.

Zato sta je svaki appleov komad hardwarea pod teskim povecalom svih zivih i dosta ih jedva ceka da nadju nekakvu manu i to raspusu van svih proporcija jer je to vrlo popularno.

 

 Svaki komad hardwarea je pod povećalom. I točno je što si ranije napisao da niti jedan laptop, tj. niti jedan komad hardwarea nije bez mane. E a sad slijedi ono veliko ALI.

 

Dell, Lenovo, HP.... svi oni imaju mali milijun modela. Nekome neke mane znače više a nekome manje. Onome kome je design ispred svega kupit će XPS pa nek se on malo više grije, onaj kome su dizajn i masa nebitni u odnosu na snagu kupit će Precision, onaj koji želi neko kompromisno rješenje kupit će Latitude... A tu su još Vostro, Alienware, Inspirion... za svakoga po nešto. Svi oni sa svojim manama i vrlinama. Pa ako ti ne paše baš ni jedan Dell, tu su drugi proizvođači.

Slično tome modele imaju i Lenovo, Acer, Asus, HP....

 

Međutim Apple nema. Realno, za nekoga kome laptop treba za bilo što ozbiljnije od šminkanja po birtiji a htio bi, ili je vezan uz MacOS, postoji samo jedan model (u par varijacija). A kad je taj model defektan onda to znači da ne postoji funkcionalan laptop na MacOS-u. To više nije problem jednog modela već cijelog OS-a.

Zato je pregrijavanje Macbook Proa puno veći problem od pregrijavanja (puno manjeg) XPS-a, težine Precisiona, lošeg touchpada na Latitudeu ili jeftine plastike i lošeg ekrana na Inspirionu.

 

 

7 godina
protjeran
offline
MacBook Pro (2018) u vrućim problemima

Treba usporediti temperature sa ovim Zenbookom.

https://www.asus.com/de/Laptops/ASUS-ZenBook-Pro-15-UX580GE/

 

Pa cemo onda znati dali je do Intela ili Applea (za one koji brane Apple dizajn,

i tvrde da se ne moze bolje dizajnirati hladjenje).

 

Takodjer tu je i DELL sa XPS-om, ali ASUS-ov dizajn je najslicniji Appleovom:

https://www.dell.com/de-de/shop/dell-notebooks/xps-15-notebook/spd/xps-15-9570-laptop?view=configurations

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: MacBook Pro (2018) u vrućim problemima
BlueMax kaže...
 A kad je taj model defektan onda to znači da ne postoji funkcionalan laptop na MacOS-u. To više nije problem jednog modela već cijelog OS-a.

 

Al zbog svega navedenog, takav model ne moze ostat u prodaji defektan, vec se na sve strane pise da ih ljudi masovno otkazuju/vracaju, nastradat ce eventualno early adopteri a nece ni oni jer ce im vjerojatno biti omogucena zamjena/popravak. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice