Manji od buhe, ovaj robotski račić hoda, uvija se

poruka: 6
|
čitano: 6.255
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Manji od buhe, ovaj robotski račić hoda, uvija se ".
15 godina
offline
Manji od buhe, ovaj robotski račić hoda, uvija se

Terminator...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Manji od buhe, ovaj robotski račić hoda, uvija se

Mikro robote oni vide (...) kao kirurške pomoćnike za čišćenje začepljenih arterija, zaustavljanje unutarnjeg krvarenja ili uklanjanje kanceroznih tumora, sve to u minimalno invazivnim postupcima.

 

Istraživači su koristili materijal od legure s pamćenjem oblika koji se zagrijavanjem pretvara u "zapamćen" oblik. U ovom slučaju, istraživači su koristili skeniranu lasersku zraku za brzo zagrijavanje robota na različitim ciljanim mjestima po tijelu. Tanak sloj stakla vraća odgovarajući dio strukture u deformirani oblik nakon hlađenja

 

Teško da će hodati po arterijama ako je za upravljanje potreban vizualni kontakt, i to laserom, što znači da robot mora biti precizno pogođen

 

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Manji od buhe, ovaj robotski račić hoda, uvija
Sve je dobro dok se ne počnu koristiti u vojne svrhe, a čisto sumnjam da neće...
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Manji od buhe, ovaj robotski račić hoda, uvija
srco1978 kaže...
Sve je dobro dok se ne počnu koristiti u vojne svrhe, a čisto sumnjam da neće...

 Bez brige, prije ovog sigurno postoji vojni prototip...

Truth in engineering.
5 godina
offline
Manji od buhe, ovaj robotski račić hoda, uvija se

Eto sad znamo što je i u tim cjepivima 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Manji od buhe, ovaj robotski račić hoda, uvija se

Jbt iduci put kad na sebi nadjem krpelja, moram vidjet da nije robot

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice