Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa

poruka: 31
|
čitano: 7.163
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa".
12 godina
offline
Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa

Fora, HP ima slično riješenje za LAN konektor.

 

 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa

ove slike u clanku izgledaju vrlo prosto :(

 
11 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl

Najbitniji port za PORTabilnu glazbu.

 

I dan danas koristm Sony WM-EX 180 Walkman u nekim sutiacijama,

jer poneke snimke iz 70ih i 80ih imam samo na kazetama (Undergroud ExYu Rock bandovi).

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
I budala vidi da je buducnost bez zice.A kamoli nesto ovako mehanicki komplicirano i estetski nakaradno.
 
0 33 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa

Dobra ideja, vidjet cemo kakva ce realizacija biti.

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
trolaslavonska kaže...

ove slike u clanku izgledaju vrlo prosto :(

 Ak ti ovo izgleda prosto vrijeme je da nađeš curu/dečka, što li već preferiraš.

15 godina
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
stip3 kaže...
I budala vidi da je buducnost bez zice.A kamoli nesto ovako mehanicki komplicirano i estetski nakaradno.

Problem je što ta budućnost još nije ovdje, a već se riješavamo priključka koji je još uvijek izrazito koristan i bolja alternativa bežičnim slušalicama koje moraju imati svoj DAC, pojačalo i općenito svu elektroniku koja bi inače bila u uređaju na koji spajaš slušalice -- čim se imalo digneš u ikakvu kvalitetniju reprodukciju zapisa bežične slušalice postaju i preniske kvalitete i preskup sport u usporedbi sa žičnima. Ako si kupiš dedicirani DAC i pojačalo apsolutno su ti beskorisni ako imaš bežične slušalice... Kad će moći komponente te kvalitete i odgovarajuću bateriju nagurati u form factor bežičnih slušalica tek tada to postaje validna alternativa i ovaj priključak postaje zastarjeli -- trenutno je ovo samo danak tjeranja što tanjih uređaja koji su po mom mišljenju već odavno dovoljno tanki, a ova padanja od desetine milimetra funkcionalno ne nose gotovo ništa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 11:00 (Latz).
6 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
stip3 kaže...
I budala vidi da je buducnost bez zice.A kamoli nesto ovako mehanicki komplicirano i estetski nakaradno.

 Ta budućnost će te spustiti grubo na zemlju, pa ćeš i u toj budućnosti vidjeti da se kritična mjesta povezuju žicama.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
Generalno se slazem s tobom al mislim da su se kazetofoni poceli proizvodit i dok je bilo gramofonskih ploca.Prije ili kasnije moramo umiroviti stare tehnologije.Za one kojima to ne odgovara uvijek ima rijesenja.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
Radim u IT struci svaki dan s kablovima i budi siguran da znam da bez njih jos uvijek nema nista.Al kad pricam sa korisnicima,svaki se buni na hrpu kablova.Treba gledati unaprijed.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
Radim u IT struci svaki dan s kablovima i budi siguran da znam da bez njih jos uvijek nema nista.Al kad pricam sa korisnicima,svaki se buni na hrpu kablova.Treba gledati unaprijed.
15 godina
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
stip3 kaže...
Generalno se slazem s tobom al mislim da su se kazetofoni poceli proizvodit i dok je bilo gramofonskih ploca.Prije ili kasnije moramo umiroviti stare tehnologije.Za one kojima to ne odgovara uvijek ima rijesenja.

 Nitko nije rekao da ne proizvode i ne unaprijeđuju dalje bežične slušalice, bez toga nikad ni ne bi došli do te razine da priključak postane uistinu zastario -- samo što još nismo tamo, i to za podosta, a već izbacujemo priključak primarno zbog kozmetike koja diktira sve tanje i tanje uređaje makar to više nije prioritetna potreba i postaje više problem nego korist.

12 godina
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
stip3 kaže...
I budala vidi da je buducnost bez zice.A kamoli nesto ovako mehanicki komplicirano i estetski nakaradno.

Zašt misliš da je "estetski nakaradno" ?

Dobar audio bez žice neš doživjet tak skoro :(

 

15 godina
online
Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa

In žica we trust!

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
Izlaz sa tog Walkman spoji na ulaz u računalo i nekim jednostavnim programom tipa Audacity si presnimi u digitalni oblik. Kasete će te prije ili kasnije iznevjeriti, meni je žao što nisam uspio presnimiti neke prije nego su otišle na vječna lovišta.
15 godina
offline
Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa

Ima li neki razlog zašto 2,5 mm ne bi bio dobar?

morrisoN
 
15 0 hvala 2
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
morrisoN kaže...

Ima li neki razlog zašto 2,5 mm ne bi bio dobar?

 

Probala Nokia davno davno, sjecam se da sam obozavao svoju 6300 (jos uvjek ju imam u ladici spremnu za apokalipsu, vjerovatno je baterija na 97%, drzi 20 dana):

https://www.gsmarena.com/nokia_6300-1800.php

 

Super glazbeni player (max 2gb glazbe, ali za 192Kbs bitrate dovoljno stane), dobar i brz player, i 2.5mm audio prikljucak.

 

Slusalice koje su dolazile uz mob su bile OK, ali nije bilo velikog izbora slusalica.

Ali zato 2.5mm na 3.5mm adaptera kao u prici. I mogao si bilo koje Sony/AKG uzeti i uzivati.

 

Treba vratiti 2.5mm port. Ako se sa miniUSB-a preslo na microUSB pa na USB-C (koji je zanemarivo veci,

onda treba vratiti i 2.5mm. Taman stane kraj USB-C porta. Cak bi se dalo i rijesiti combo USB-C/2.5mm konektor.

12 godina
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
morrisoN kaže...

Ima li neki razlog zašto 2,5 mm ne bi bio dobar?

 A koji je onda smisao? Jedini razlog zašto želim da 3,5mm ostane je to da bez ikakvih adaptera koristim slušalice koje imam i koje mogu spojiti u sve uređaje. Ako ću morati kupovati nove slušalice onda je sigurno bolje da idu preko jednog te istog utora kao i sve drugo. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl

Danasnji bolji headseti imaju modularne kablove, tako da zamjena kabla nije problem nit opcija.

 

Ja sam za 2.5mm, bolje nego USB-C slusalice, koje ne pasu nigdje.

15 godina
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
BlueMax kaže...
morrisoN kaže...

Ima li neki razlog zašto 2,5 mm ne bi bio dobar?

 A koji je onda smisao? Jedini razlog zašto želim da 3,5mm ostane je to da bez ikakvih adaptera koristim slušalice koje imam i koje mogu spojiti u sve uređaje. Ako ću morati kupovati nove slušalice onda je sigurno bolje da idu preko jednog te istog utora kao i sve drugo. 

Ako već žele tanje prebacivanje na 2,5 mm osigurava da se mogu i dalje zadržati dosadašnje slušalice iz minimalni problem ili izdatak -- sa tehnologijom sličnom ovoj predstavljenoj mogli bi poprilično uštedjeti na debljini i utrošenom prostoru u uređaju -- bolje i taj kompromis od izbacivanja utora koje su gotovo svi preuzeli

 

13 godina
offline
Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa
3,5mm je standard koje većina audio opreme koristi. Nema smisla sad forsirati 2,5mm. 2,5 ili 3,5mm sasvim je svejedno, nije to neka fizička razlika. Izbacivanje jacka i izgovori poput tanjeg kučišta, veće baterije, manji bezeli nemaju pokrića jer ima uređaja koji dokazuju da se može uz sve to (S8, V30, G6). .
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
Čitatelj kaže...

Danasnji bolji headseti imaju modularne kablove, tako da zamjena kabla nije problem nit opcija.

 

Ja sam za 2.5mm, bolje nego USB-C slusalice, koje ne pasu nigdje.

 omg, 3,5mm i 2,5mm su analogni priključci a USB, thunderbird, lightning... digitalni. Za spojiti analogne slušalice na digitalni ulaz trebaš DAC tako da zamjena kabela slušalica koje su se spajale s 3,5mm nema nikakvog smisla. 

12 godina
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
Latz kaže...
BlueMax kaže...
morrisoN kaže...

Ima li neki razlog zašto 2,5 mm ne bi bio dobar?

 A koji je onda smisao? Jedini razlog zašto želim da 3,5mm ostane je to da bez ikakvih adaptera koristim slušalice koje imam i koje mogu spojiti u sve uređaje. Ako ću morati kupovati nove slušalice onda je sigurno bolje da idu preko jednog te istog utora kao i sve drugo. 

Ako već žele tanje prebacivanje na 2,5 mm osigurava da se mogu i dalje zadržati dosadašnje slušalice iz minimalni problem ili izdatak -- sa tehnologijom sličnom ovoj predstavljenoj mogli bi poprilično uštedjeti na debljini i utrošenom prostoru u uređaju -- bolje i taj kompromis od izbacivanja utora koje su gotovo svi preuzeli

 

 nije bolje. To je komplikacija da bi se dobio 1mm na priključku. To je u biti najgore rješenje jer nisi uklonio utor i tako uštedio prostor a opet moraš kupovati nove slušalice ili adapter. Ili - ili. Kompromis nema smisla. Ja glasam za zadržavanje 3,5mm.

12 godina
odjavljen
offline
Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa

Hmm zašto jednostavno ne predstave neki 2mm jack kvadratnog oblika?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa

Ajd nešto pametno od Microsofta.
Samo mi nije jasno, na koje će to ultratanke Lumie ugrađivati? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa

Nije li se govorilo da će USB-C ovaj puta stvarno biti univerzalan i zamijeniti apsolutno sve ostale utore za sliku, zvuk, prijenos podataka, punjenje...

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2017 19:21 (DragonShit).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa

Imao sam davno HTC diamond 2 windows phone koji je tu foru sa usb utorom koji služi za sve probao progurati. Pokazalo se kao jako loše riješenje jer ne možeš puniti mob i imati uštekane slušalice istovremeno. Tak da po meni to mora biti odvojeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl
dastefan kaže...

Imao sam davno HTC diamond 2 windows phone koji je tu foru sa usb utorom koji služi za sve probao progurati. Pokazalo se kao jako loše riješenje jer ne možeš puniti mob i imati uštekane slušalice istovremeno. Tak da po meni to mora biti odvojeno.

Bio bi loše da je samo jedan USB-C utor ali presudit će ono rješenje koje je proizvođačima financijski najisplativije. Pošto svi mobitel već imaju Bluetooth, najjeftinije im je samo ukloniti utor za slušalice.

15 godina
offline
Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski priključa

najbolje ga se sačuva ako ga se uopće ne upotrebljava. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft želi sačuvati 3,5-milimetarski prikl

Presudit ce ono rjesenje koje kupci prihvate. Ako prodaja uredjaja bez tog prikljucka ne bi isla vratili bi ga odmah.... Jer to je najisplativije....

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2017 13:45 (Torent).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice