Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

poruka: 53
|
čitano: 11.466
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati ".
16 godina
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
picajzla0707 kaže...
PaleRider kaže...

Ah ta relativnost.

Stvari će se promijeniti, nisam ja taj koji će na kraju ispasti kratkovidan i umišljen.

Ne smetaju mi ni vile ni motike, možete me i na križ razapet. :thumbsup

tvoje uvjerenje da ćeš uvijek biti sposoban platiti štetu ili zdravstvene potrebe ili pak osigurati se za mirovinu i da zato ne bi trebao plaćati osiguranja, ne znači apsolutno ništa nikom osim tebe

 

zabole me nižepotpisani za tvoja uvjerenja, ja hoću crno na bijelo da si ti sposoban platiti štetu, što ti nikako nemereš garantirati i zato plaćaš osiguranje koje to može garantirati

 

što se tiče tvoje zdravstvene zaštite i mirovinskog osiguranja, rekao bih također da me boli nižepotpisani hoćeš li ih plaćati ili ne (kad bi mogao tako, srećom pa nemereš to izbjeć), kad ne bi znao da bi takvi poput tebe na kraju uglavnom pali na teret države, odnosno nas koji smo uredno plaćali sva osiguranja

 

što će biti na kraju, o tom potom, no dok je civilizacije, države i ikakvog uređenog društva, postojat će i neka vrst osiguranja za auto, zdravstveno ili mirovinsko

 

Vidiš, ja vjerojatno vozim boljim auto od tebe a da mi ga uništiš i ne možeš platit štetu ja se ne bi ni naljutio, vjerojatno bi ti i piće na kraju platio. Sve ima razlog.

No ti ćeš, kao svaki materijalist, uzrok posljedice tražiti dalje od sebe. Kao takvog, sva tvoja briga za druge je lažna.

Ne samo da će, dok je civilizacije, postojati osiguranja nego će ga biti sve više a ono što ti ne želiš razumjeti je da i ona pridonose propasti civilizacije.

Pitam se da li je tvoj stav i prema drugim manjinama takav da ih treba protjerati - ili je takav samo prema onima koji misle drugačije.

Svemir.
11 godina
online
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže... 

Vidiš, ja vjerojatno vozim boljim auto od tebe a da mi ga uništiš i ne možeš platit štetu ja se ne bi ni naljutio, vjerojatno bi ti i piće na kraju platio. Sve ima razlog.

No ti ćeš, kao svaki materijalist, uzrok posljedice tražiti dalje od sebe. Kao takvog, sva tvoja briga za druge je lažna.

Ne samo da će, dok je civilizacije, postojati osiguranja nego će ga biti sve više a ono što ti ne želiš razumjeti je da i ona pridonose propasti civilizacije.

Pitam se da li je tvoj stav i prema drugim manjinama takav da ih treba protjerati - ili je takav samo prema onima koji misle drugačije.

ajd molim te ostavi se te mudologije što bi ti oprostio, a ja ne bi

 

pusti priče njofra, osiguranje je ono što nam daje kakvu-takvu sigurnost, za filozofije o materijalizmu, brizi za druge i slične pizdarije jednostavno nemam više vremena - djecu treba nahraniti i osigurati, treba osigurati i vlastitu starost, a svaka pizdarija - od idiota koji će mi sjebat auto, nevolje poput izuzetno komplicirane operacije kičme koju mi je pokrilo zdravstveno osiguranje - a bez njega bi me koštalo malo previše novčeka itd., svakodnevno me podsjećaju da od filozofiranja nema previše koristi

 

za to je bilo vremena prije nego su stvari postale ozbiljne - dok sam bio balavac i kasnije malo stariji balavac-student, a bit će valjda vremena i kad veći dio odgovornosti nestane, odnosno kad se opet budem morao brinuti najviše za sebe i kad budem kao penzić mudrovao na balkonu kao ona dvojica starkelja iz muppeta

o propasti civilizacije isto tako nemam vremena razmišljati, niti ima velike koristi jer najvjerojatnije neće propasti za mog života, pa je nužnost osiguranja svoje djece i vlastite starosti i dalje aktualna

 

i na kraju, ne znam kako si uopće zaključio da je moj stav da treba protjerati manjine - nisam ja govorio o manjinama kad sam rekao da svoju neodgovornost nosiš na pusti otok ako ne možeš podnijeti neka pravila i norme koja smo dobili civilizacijskim napretkom

nemoj izigravati žrtvu i tepati sam sebi da si manjina i da je mobing većine moja poruka tebi da odeš na pusti otok ako nećeš plaćati auto i ostala osiguranja - to nije poruka manjini, ti i ja smo ovdje u ovoj raspravi jedan na jedan

16 godina
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
picajzla0707 kaže...
o propasti civilizacije isto tako nemam vremena razmišljati, niti ima velike koristi jer najvjerojatnije neće propasti za mog života, pa je nužnost osiguranja svoje djece i vlastite starosti i dalje aktualna

I tu dolazimo do glavnog problema, uvijek se misli kako je propast civilizacije negdje daleko pa se možemo ponašati kako hoćemo, uglavnom sebično.

Ja ne trkeljam bezveze, obzirom na sve što sam naučio, ja bih se jako iznenadio da propast civilizacije ne bude za vrijeme tvog života. Očekujem to u roku 30 godina, s većom vjerojatnošću da će se desiti u prve 23 godine nego preostalih 7.

No mene to ne zabrinjava, dapače, mislim da je pravo vrijeme za to.

Svemir.
11 godina
online
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...
picajzla0707 kaže...
o propasti civilizacije isto tako nemam vremena razmišljati, niti ima velike koristi jer najvjerojatnije neće propasti za mog života, pa je nužnost osiguranja svoje djece i vlastite starosti i dalje aktualna

I tu dolazimo do glavnog problema, uvijek se misli kako je propast civilizacije negdje daleko pa se možemo ponašati kako hoćemo, uglavnom sebično.

Ja ne trkeljam bezveze, obzirom na sve što sam naučio, ja bih se jako iznenadio da propast civilizacije ne bude za vrijeme tvog života. Očekujem to u roku 30 godina, s većom vjerojatnošću da će se desiti u prve 23 godine nego preostalih 7.

No mene to ne zabrinjava, dapače, mislim da je pravo vrijeme za to.

 i kakve to sve skupa veze ima s tim što ti smatraš kako bi se tebi trebalo dozvoliti da ne plaćaš auto, mirovinsko i zdravstveno osiguranje

meni predbacuješ sebičnost, a troškove svih mogućih sranja koja ti se mogu dogoditi u životu želiš prebaciti na sve nas jer se tebi ne uplaćuje svaki mjesec osiguranja

nice

16 godina
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
picajzla0707 kaže...

 i kakve to sve skupa veze ima s tim što ti smatraš kako bi se tebi trebalo dozvoliti da ne plaćaš auto, mirovinsko i zdravstveno osiguranje

meni predbacuješ sebičnost, a troškove svih mogućih sranja koja ti se mogu dogoditi u životu želiš prebaciti na sve nas jer se tebi ne uplaćuje svaki mjesec osiguranja

nice

 

Naravno da sve ima veze,

a troškove svih mogućih sranja koja mi se MOGU dogoditi (a 99% je vjerojatnost da neće) ne želim plaćati unaprijed i robijat da bi se netko bogatio.

Ne bježim od namirivanja štete koju sam napravim, ali NE želim namirivati štetu koju je netko drugi napravio. Ti misliš da je prisilno plaćanje auto osiguranja jedino ispravno rješenje, ne slažem se - sila je uvijek samo brže rješenje, ali ne i bolje.

Ne želim radit do 67. godine pa preživljavat 5 godina s mizernom mirovinom, želim živjet maks. do 60 s onim što zaradim.

Ne želim uplaćivat zdravstveno jer kod doktora ne idem ni neću pa makar se smrtno razbolio.

To što ti to ne razumiješ ILI ne vjeruješ pa misliš da bih se ja predomislio je TVOJ problem, ali kad se takvim razmišljanjem silom mene tjera na prihvaćanje takvog sustava i robijanje istom onda se meni tovari TVOJ problem.

 

Time moj život postaje de facto prisilna robija, za razliku od tvoje koja je dobrovoljna.

 

PS. A nisam se ni dotakao ostalih nameta od kojih nemam koristi nego mi se samo nanosi šteta.

Svemir.
15 godina
offline
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

Pernaru, koliko imaš godina?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

Nemojmo se zavaravati, svi znamo da bacamo novac u bunar i da od toga nema ništa, a onaj tko misli da će imati neku korist od MIO ili HZZOa je ili na nekim drogama ili blesav. Plaćaš jer moraš, svjestan si da od toga nema niš' ali tako je - kako je. To je porez a ne osiguranje. Tko želi preživjet morat će se sam pobrinut za sebe. Automobilsko osiguranje je toliko jeftino da je smiješno raspravljati o njemu, a u slučaju nesreće problem i nije u materijalnoj šteti, problem je u invaliditetu ili smrtnom slučaju gdje te netko može tužiti za mnogomilijunski iznos.

 

P.S. ulaganje u startupe je za mirovinski fond kap u moru i to je tek toliko - alibi ili predstava za javnost ("nešto radimo, inovativni smo, čeka nas svijetla budućnost"). Nit je puno startupova niti su to veliki iznosi, niti itko očekuje da će MIO profitirati od toga. Možda bi točniji naslov bio "mirovinski fondovi će donirati startupovima" :-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 10:31 (jozef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...

 

Naravno da sve ima veze,

a troškove svih mogućih sranja koja mi se MOGU dogoditi (a 99% je vjerojatnost da neće) ne želim plaćati unaprijed i robijat da bi se netko bogatio.

Ne bježim od namirivanja štete koju sam napravim, ali NE želim namirivati štetu koju je netko drugi napravio. Ti misliš da je prisilno plaćanje auto osiguranja jedino ispravno rješenje, ne slažem se - sila je uvijek samo brže rješenje, ali ne i bolje.

Ne želim radit do 67. godine pa preživljavat 5 godina s mizernom mirovinom, želim živjet maks. do 60 s onim što zaradim.

Ne želim uplaćivat zdravstveno jer kod doktora ne idem ni neću pa makar se smrtno razbolio.

To što ti to ne razumiješ ILI ne vjeruješ pa misliš da bih se ja predomislio je TVOJ problem, ali kad se takvim razmišljanjem silom mene tjera na prihvaćanje takvog sustava i robijanje istom onda se meni tovari TVOJ problem.

 

Time moj život postaje de facto prisilna robija, za razliku od tvoje koja je dobrovoljna.

 

PS. A nisam se ni dotakao ostalih nameta od kojih nemam koristi nego mi se samo nanosi šteta.

Mislim da ti je vrijeme odseliti negdje. Daleko. Jako daleko.

Dobro i za tebe, a još bolje za sve nas.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...
picajzla0707 kaže...

 i kakve to sve skupa veze ima s tim što ti smatraš kako bi se tebi trebalo dozvoliti da ne plaćaš auto, mirovinsko i zdravstveno osiguranje

meni predbacuješ sebičnost, a troškove svih mogućih sranja koja ti se mogu dogoditi u životu želiš prebaciti na sve nas jer se tebi ne uplaćuje svaki mjesec osiguranja

nice

 

Naravno da sve ima veze,

a troškove svih mogućih sranja koja mi se MOGU dogoditi (a 99% je vjerojatnost da neće) ne želim plaćati unaprijed i robijat da bi se netko bogatio.

Ne bježim od namirivanja štete koju sam napravim, ali NE želim namirivati štetu koju je netko drugi napravio. Ti misliš da je prisilno plaćanje auto osiguranja jedino ispravno rješenje, ne slažem se - sila je uvijek samo brže rješenje, ali ne i bolje.

Ne želim radit do 67. godine pa preživljavat 5 godina s mizernom mirovinom, želim živjet maks. do 60 s onim što zaradim.

Ne želim uplaćivat zdravstveno jer kod doktora ne idem ni neću pa makar se smrtno razbolio.

To što ti to ne razumiješ ILI ne vjeruješ pa misliš da bih se ja predomislio je TVOJ problem, ali kad se takvim razmišljanjem silom mene tjera na prihvaćanje takvog sustava i robijanje istom onda se meni tovari TVOJ problem.

 

Time moj život postaje de facto prisilna robija, za razliku od tvoje koja je dobrovoljna.

 

PS. A nisam se ni dotakao ostalih nameta od kojih nemam koristi nego mi se samo nanosi šteta.

Ovo mi smrdi na onaj onaj građani svijeta ili "živi čovjek" ili suvereni građani kako ga već zovu debilizam i pokušaji šupljeg uma da zajebu sistem koji ih ugnjetava. Ta priča ima više rupa od ementalera. A kao univerzalni odgovor na te pokušaje mudologije ti je dovoljno samo jedno objašnjenje da sve to što ti pričaš je moguće samo ne u društvu koje je sastavljeno i izgrađeno od rada njegovih pripadnika.

 

Praktičan primjer na kojem možeš vježbat tu svoju slobodu u najčišćem obliku (iako ne potpunom) je da kupiš komad zemlje u SAD-u i da na tom dijelu zemlje živiš sam (ili s drugim pripadnicima pokreta) bez da imaš kontakta s ostatkom svijeta. Ne u čistom obliku jer se ipak morate pridržavat nekih osnovnih pravila čak i međusobnom, a koja se odnose u principu na zaštitu čovjek (ubojstvo, fizičko nasilje itd.) i na zaštitu ljudi koji tome ne sudjeluju dobrovoljno (op.a. djeca). i moraš živjet na privatnom komadu zemelje, pa ustvari samim time kršiš samu bit svega toga, ali može se zanemariti.

 

U slučaju da želi koristit ono što je društvo (čitaj, ja, moj susjed pero, moj pokojni pradjed, i milijuni ostalih živih i mrtvih ljudi) stvorilo onda se moraš potčiniti pravilima koje je to društvo odredilo inače će te to društvo zatvorit u malu prostoriju gdje te nećemo morat gledat.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
southy kaže...
Tko god je dosao ma tu ideju nema pojma sto radi.

 Pa naravno da nema pojma, u državnoj upravi nema mjesta za obrazovane ljude.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...
kerum kaže...
PaleRider kaže...

Mirovine se ne bi trebale uopće uplaćivati u mirovinski fond, odnosno svatko bi trebao moći birati što želi s tim novcem - fond, štednja, ili da ostane kao dio plaće.

A ne ovako da forsirano uplaćuješ 30 godina i onda na kraju moraš mislit hoćeš dobit i koliko ćeš dobit.

U teoriji da, ali sto ces u praksi kada ljudi vise ne budu sposobni za rad, a nisu se pobrinuli da primaju stabilnu mirovinu? U duhu solidarnosti bi im trebalo dati socijalnu pomoc sto bi znacilo da su potrosili sve sto su trebali uplatili u mirovinski fond te jos bili nagradeni za to. Ili bi ih pustio da kopaju po smecu?

 

Takoder, kako ces sada napraviti rez i dopustiti ljudima da ne uplacuju vise u obavezni mirovinski fond, a da potpuno ne unistis sve sto su ljudi do sada uplacivali?

 

Solidarnost??! Pa naravno da trebaju kopat po smeću. Ne bi trebalo uopće biti 1. i 2. stupa i elementa jebene solidarnosti.

 

Rez se može napraviti - zna se koliko je tko uplaćivao.

 

Ja NE želim uplaćivati u nikakva osiguranja (mirovinsko, zdravstveno, auto..), želim jebeni izbor - da sam upravljam onim što zaradim. To što je većina populacije glupa ne znači da svi trebaju bit u istom košu. Ostim toga, treba pustit prirodnu selekciju da odrađuje svoj posao a ne siliti solidarnost. Ako skrivim prometnu platit ću iz svog džepa i dignut kredit ako treba ali ne želim plaćanjem premija robijat da bi se netko bogatio (čak kad se radi o manjim nesrećama, a koje su najčešće, ljudi koji uredno plaćaju osiguranje opet plate iz džepa da ne izgube jebeni bonus - pa koji je onda smisao tih gluposti??).

 

Kad ne budem sposoban se prehraniti sam umrijet ću dobrovoljno. To što se svi boje smrti, proglašavaju je bolešću (što je stvarno bolesno) i što je prosječan čovjek zatupljen egocentričnošću i robijanje smatra normalnim ne treba biti moj problem.

 

 Ti bi bio dobar diktator.

 No zamisli da imaš recimo djecu i unuke, svi redom glupi ko kurac, nisam baš siguran da bi htio da oni završe na ulici jer su glupi ... (tj. ne znaju ulagat taj dio vezan za mirovinu)

Abomb kaže...

slazem se sa kolegom povise...

sve se svodi na: "moj susjed je glup, pa iz tog razloga i ja moram biti glup"

 

nitko ne razmislja kao "povecati ce se svijest o stednji te ce glupi napraviti nesto pametno"

 

uostalom ako moj susjed preferira uplacivati svoj mirovinski dio u kamatu od auta, onda je to njegova slobodna volja. Jednostavno sa takvim ljudima treba jako postupati i kada dodje vrijeme mirovine covjek ce proglasiti bankrot i ostati ce na ulici.

ako treba 70% populacije (koliko je kolega gore napisao) da ode na ulicu zato sta su glupi, onda se sa tim pokazuje kvaliteta i mentalitet naroda kojeg ne treba zaliti.

 

Dobar dio naroda je nesposoban voditi svoje financije. Najbolje da ih pridrrzimo za ruke ili potapsamo po ledjima prije nego sta udju u novi BMW.

 Htjeli smo ravnopravnost.

Imamo ju.

11 godina
online
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...

To što ti to ne razumiješ ILI ne vjeruješ 

sasvim je razumljivo da ne želiš plaćati nešto što možda nikad nećeš iskoristiti i da smatraš kako bi te (vjerojatno) jeftinije izašlo da tu lovu stavljaš na stranu i iz te hrpe platiš kad zatreba

problem je što većina ljudi bez osiguranja neće stavljati te novce na stranu i onda kad se nešto gadnije dogodi, nemaju za platiti

 

primjer je auto osiguranje - kažeš da voziš vjerojatno bolji auto od mene, to nije problem postići obzirom da vozim corollu staru 20 godina i vjerojatno ti nije problem platiti i totalku na mojem autu

problem je kad ti zvekneš ferarrija za kojeg sigurno nećeš imati love da namiriš štetu ako nemaš osiguranje, a problem je i ako dobiješ otkaz ili radi nekog drugog razloga ostaneš bez love, pa nećeš moći podmiriti štetu niti na nekom autu srednje klase, a voziš se još uvijek jer ganjaš drugi posao ili auto još nisi stigao prodati

 

ista je stvar sa zdravstvenim i mirovinskim, sve je super dok ti je najteža bolest gripa, pa misliš - za koji kurac da plaćaš svaki mjesec zdravstveno

no, onda te strefi komplicirana operacija kičme kao mene, za koju bolje da ti ne kažem koliko košta, a ako nemaš osiguranja onda za tebe nema operacije ili je mi ostali moramo platiti ako ti je život ugrožen

tako i mirovinsko - sad si uvjeren da ćeš se osigurati do starosti, tako je mislio i moj ujak koji je radio cijeli život u mercedesu u švabiji i bogme dobro se osigurao, no sjebao ga je sin koji se upleo s nekim mafijašima i ujak je morao rasprodati sve da vrati dug i sad je sretan što ipak ima mirovinu, jer sve što je stavljao na stranu cijeli život je otišlo u vjetar

što misliš kako je bilo zaposlenicima enrona, kad su im privatno mirovinsko osiguranje i sva štednja otišli skupa s firmom u ništa - bilo što od toga se može dogoditi i tebi, pa ćeš sa 60+ godina pasti na grbaču države, odnosno svih nas ostalih

 

e vidiš, to je sebično razmišljanje, jer svoj osobni rizik bi ti prebacio na sve nas samo iz razloga jer se tebi ne plaća osiguranje

i onda još pametuješ drugima da su sebični

8 godina
odjavljen
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
picajzla0707 kaže...
PaleRider kaže...

To što ti to ne razumiješ ILI ne vjeruješ 

sasvim je razumljivo da ne želiš plaćati nešto što možda nikad nećeš iskoristiti i da smatraš kako bi te (vjerojatno) jeftinije izašlo da tu lovu stavljaš na stranu i iz te hrpe platiš kad zatreba

problem je što većina ljudi bez osiguranja neće stavljati te novce na stranu i onda kad se nešto gadnije dogodi, nemaju za platiti

 

primjer je auto osiguranje - kažeš da voziš vjerojatno bolji auto od mene, to nije problem postići obzirom da vozim corollu staru 20 godina i vjerojatno ti nije problem platiti i totalku na mojem autu

problem je kad ti zvekneš ferarrija za kojeg sigurno nećeš imati love da namiriš štetu ako nemaš osiguranje, a problem je i ako dobiješ otkaz ili radi nekog drugog razloga ostaneš bez love, pa nećeš moći podmiriti štetu niti na nekom autu srednje klase, a voziš se još uvijek jer ganjaš drugi posao ili auto još nisi stigao prodati

 

ista je stvar sa zdravstvenim i mirovinskim, sve je super dok ti je najteža bolest gripa, pa misliš - za koji kurac da plaćaš svaki mjesec zdravstveno

no, onda te strefi komplicirana operacija kičme kao mene, za koju bolje da ti ne kažem koliko košta, a ako nemaš osiguranja onda za tebe nema operacije ili je mi ostali moramo platiti ako ti je život ugrožen

tako i mirovinsko - sad si uvjeren da ćeš se osigurati do starosti, tako je mislio i moj ujak koji je radio cijeli život u mercedesu u švabiji i bogme dobro se osigurao, no sjebao ga je sin koji se upleo s nekim mafijašima i ujak je morao rasprodati sve da vrati dug i sad je sretan što ipak ima mirovinu, jer sve što je stavljao na stranu cijeli život je otišlo u vjetar

što misliš kako je bilo zaposlenicima enrona, kad su im privatno mirovinsko osiguranje i sva štednja otišli skupa s firmom u ništa - bilo što od toga se može dogoditi i tebi, pa ćeš sa 60+ godina pasti na grbaču države, odnosno svih nas ostalih

 

e vidiš, to je sebično razmišljanje, jer svoj osobni rizik bi ti prebacio na sve nas samo iz razloga jer se tebi ne plaća osiguranje

i onda još pametuješ drugima da su sebični

 među emotikonima fali onaj za aplauz

 

16 godina
offline
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

Nemam volje da se osvrćem na pojedine komentare, jer očito je da me se ne shvaća ozbiljno.

Sustav je materijalistički kao i većina ljudi, iako sam se i ja rodio ovdje kao i vi, iz nekog razloga ja sam taj koji treba otići, u protivnom trebam šutjeti i trpit diskriminaciju.

Hvala, ali ne hvala.

 

Svemir.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...

Nemam volje da se osvrćem na pojedine komentare, jer očito je da me se ne shvaća ozbiljno.

Sustav je materijalistički kao i većina ljudi, iako sam se i ja rodio ovdje kao i vi, iz nekog razloga ja sam taj koji treba otići, u protivnom trebam šutjeti i trpit diskriminaciju.

Hvala, ali ne hvala.

 

Pa kad si u manjini odeš negdje gdje nećeš biti.

Recimo, ideja osiguranja nije toliko česta u nekim opskurnim zemljama Azije ili Afrike.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...

Nemam volje da se osvrćem na pojedine komentare, jer očito je da me se ne shvaća ozbiljno.

Sustav je materijalistički kao i većina ljudi, iako sam se i ja rodio ovdje kao i vi, iz nekog razloga ja sam taj koji treba otići, u protivnom trebam šutjeti i trpit diskriminaciju.

Hvala, ali ne hvala.

 

 Diskriminacija nije kad imaš jednaka prava i obveze kao i svi drugi, diskrminacija je nešto poptuno suprotno.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...

Nemam volje da se osvrćem na pojedine komentare, jer očito je da me se ne shvaća ozbiljno.

Sustav je materijalistički kao i većina ljudi, iako sam se i ja rodio ovdje kao i vi, iz nekog razloga ja sam taj koji treba otići, u protivnom trebam šutjeti i trpit diskriminaciju.

Hvala, ali ne hvala.

 

 Zašto se uopće zamaraš bilo čime. Ja ne znam baš ništa o miroviskom sustavu, nit me zanima iskreno. Netko je to osmislio i to funkcionira tako kako funkcionira, neki imaju manje neki više ali svi imaju nešto. Onaj tko je to izmislio vjerovatno o tome zna više nego ja tako da ja u to ne želim ulazit. 

 

Ovi koji se prave pametni mi zvuče kao tipični hrvati koji znaju bolje sve o svemu od onih koji se time zapravo bave, od automehaničara oni znaju bolje, od stomatologa oni znaju bolje, od izbornika repke oni znaju bolje ...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
Glavas_ZG kaže...
PaleRider kaže...

Nemam volje da se osvrćem na pojedine komentare, jer očito je da me se ne shvaća ozbiljno.

Sustav je materijalistički kao i većina ljudi, iako sam se i ja rodio ovdje kao i vi, iz nekog razloga ja sam taj koji treba otići, u protivnom trebam šutjeti i trpit diskriminaciju.

Hvala, ali ne hvala.

 

 Zašto se uopće zamaraš bilo čime. Ja ne znam baš ništa o miroviskom sustavu, nit me zanima iskreno. Netko je to osmislio i to funkcionira tako kako funkcionira, neki imaju manje neki više ali svi imaju nešto. Onaj tko je to izmislio vjerovatno o tome zna više nego ja tako da ja u to ne želim ulazit. 

 

Ovi koji se prave pametni mi zvuče kao tipični hrvati koji znaju bolje sve o svemu od onih koji se time zapravo bave, od automehaničara oni znaju bolje, od stomatologa oni znaju bolje, od izbornika repke oni znaju bolje ...

 Nije mirovinsko nuklearna fizika, stvarno nije teško za shvatiti zašto postoji i kako radi. Najteži dio je pohvatat kako se izračunava, no nije ni to neka posebna mudologija.

16 godina
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
BlackDog22 kaže...

 

 Diskriminacija nije kad imaš jednaka prava i obveze kao i svi drugi, diskrminacija je nešto poptuno suprotno.

 

Diskriminacija je i kad se prava i obveze definiraju prema određenom tipu ljudi a primjenjuju na sve.

Ljudi se psihofizički razlikuju, što bi bilo npr. kad bi sve žene morale koristiti pisoare za laku nuždu? Ne vidiš to kao diskriminaciju?

Svemir.
16 godina
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
Glavas_ZG kaže...

 Zašto se uopće zamaraš bilo čime. Ja ne znam baš ništa o miroviskom sustavu, nit me zanima iskreno. Netko je to osmislio i to funkcionira tako kako funkcionira, neki imaju manje neki više ali svi imaju nešto. Onaj tko je to izmislio vjerovatno o tome zna više nego ja tako da ja u to ne želim ulazit. 

 

Ovi koji se prave pametni mi zvuče kao tipični hrvati koji znaju bolje sve o svemu od onih koji se time zapravo bave, od automehaničara oni znaju bolje, od stomatologa oni znaju bolje, od izbornika repke oni znaju bolje ...

 

Možda zato što nisam i ne želim biti ovca.

A automehaničar, stomatolog ili izbornik repke nikako ne utječu na moj život i ne zanimaju me.

Ti ako se ne želiš zamarati ničime to je tvoj izbor, ja nemam ništa protiv ovaca, dapače, i njih poštujem. Bez ovaca nema života ali nema ni bez raznolikosti.

Svemir.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...
Glavas_ZG kaže...

 Zašto se uopće zamaraš bilo čime. Ja ne znam baš ništa o miroviskom sustavu, nit me zanima iskreno. Netko je to osmislio i to funkcionira tako kako funkcionira, neki imaju manje neki više ali svi imaju nešto. Onaj tko je to izmislio vjerovatno o tome zna više nego ja tako da ja u to ne želim ulazit. 

 

Ovi koji se prave pametni mi zvuče kao tipični hrvati koji znaju bolje sve o svemu od onih koji se time zapravo bave, od automehaničara oni znaju bolje, od stomatologa oni znaju bolje, od izbornika repke oni znaju bolje ...

 

Možda zato što nisam i ne želim biti ovca.

A automehaničar, stomatolog ili izbornik repke nikako ne utječu na moj život i ne zanimaju me.

Ti ako se ne želiš zamarati ničime to je tvoj izbor, ja nemam ništa protiv ovaca, dapače, i njih poštujem. Bez ovaca nema života ali nema ni bez raznolikosti.

 Shvaćam ja tvoj stav i cijenim revolt.

Svi smo mi dok smo bili mladi bili protiv sustava i to sve.

No kad odrasteš shvatiš da ne možeš promjenit ništa a niti da nema potrebe ako ti je dobro u životu.

Ovo pernar fore sa ovcama možeš objesit mačku o rep i ne moraš se trudit prodavat ih ovdje.

Stajat ćeš u redu u pošti, na blagajni i na semaforu kao i svi drugi.

Samo je jedan način da budeš "iznad sustava" a to su milioni kuna na racunu i jake veze i pozicija unutar "sustava" i da onda drugi rade sve za tebe.

Ako to nemaš molim bez alternativizma i pametovanja, barem vezano za za dio zivota koji ovisi o financijama.

16 godina
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...

 

Možda zato što nisam i ne želim biti ovca.

A automehaničar, stomatolog ili izbornik repke nikako ne utječu na moj život i ne zanimaju me.

Ti ako se ne želiš zamarati ničime to je tvoj izbor, ja nemam ništa protiv ovaca, dapače, i njih poštujem. Bez ovaca nema života ali nema ni bez raznolikosti.

Nije bitno što jesi ili što želiš, bitno je što moraš.

Svi navedeni utječu na tvoj život. Od toga da im plaćaš školovanje, mirovinsko zdravstveno i niz drugih stvari (kao i oni tebi).

Bilo bi nezgodno kad bi postojao "apsolutni izbor" jer niti je takvo što moguće u uređenom društvu niti bi funkcioniralo.

8 godina
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
Funkcioniralo bi bez problema.
Navedeni ne moraju niti bi trebali utjecati na moj život, kao ni ja na njihov. Ako nisi socijalni slučaj (nesposoban za rad, ovisan o tuđoj skrbi), ne zaslužuješ ičije financiranje. Ne želiš plaćati zdravsteno i mirovinsko? Tvoj problem. Dogodi se nesreća, a nemaš zdravstveno? Uredno ti se ispostavi račun, a ako ne platiš, ide prisilna naplata. Umjesto stalnog zazivanja da netko za vas plaća i da treba plaćati za radno sposobnu osobu, postanite odgovorni sami za sebe i svoje odluke te snosite poslijedice za svoje odabire.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice