Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij

poruka: 58
|
čitano: 11.424
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij".
15 godina
offline
Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij

Eto kakvo školstvo imamo.....totalna NULA !

 

Totalni poraz svih ministara i "reformi" školstva koje provode.

 
3 4 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij

Izgleda da je problem u tome sto mladi razlikuju lazne informacije ali ih se onda naziva teoreticarima zavjere i antivakserima.Veci su problem ovi starkelje sto vjeruju svemu sto na vjestima kazu.

 
18 16 hvala 2
15 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
dankodr kaže...

Eto kakvo školstvo imamo.....totalna NULA !

 

Totalni poraz svih ministara i "reformi" školstva koje provode.

 Ovo nema veze sa skolstvom.

 

Ovo je problem drustva u kojem zivimo.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
15 godina
offline
Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij

kao prosvjetar koji je pobjegao iz "djelatnosti" (uglavnom zbog ovoga o čemu pišem u nastvaku), moram se složiti s danko(m)dr.

 

 

od devedesetih se školstvo sustavno uništava a budući "podanici"/glasači zaglupljuju. ne uči ih se učiti i osobito (strateški) razmišljati i kritčki prosuđivati (nas jesu, u "onoj" državi, i hvala svim mojim učiteljima na tome).

 

jasno, nije samo to, već i društvo koje spominje syncmaster245b ali i kapitalizam sa svojim "tehnologijama" za mase i marrketinškim terorom. sve se pasivizira i sve je manje i manje klinaca koji znaju (aktivno) uporabiti (konstruktivno) bijelu tvar između ušiju (većina nije svjesna da je uopće posjeduje). jednostavno istraživanje: koliko klinaca kupuje/čita knjige? zanemarivo malo. aknjiga zahtijeva uključene više moždane funkcije. telefoni, televizija i internet ne. ovo su samo posljedice i vrh "ledenog brijega".

 

velik utjecaj imaju i pasivni roditelji (jednako često neznalice i podložniji kojekakvim - često jeftinim i površnim - emocijama, umjesto razumu; tako im je valjda jednostavnije nositi se sa svakodnevnim stresom jurnjave za materijalnim "dobrima" - zapravo zlima), kojima u rječniku ne postoji pojam "odgovornosti". nije ovo prvi napis na ovu temu (tu i tamo netko "gukne" ali uzalud) i zapravo mi je drago što sam dovoljno star pa neću vidjeti taj svijet koji na ovom naraštaju ostaje "u punom sjaju". meni ih je zapravo istodobno žao. nikad neće spoznati zadovoljstvo otkrića na osnovi dedukcije/indukcije (ne samo da ne znaju učiti na tuđim, već ne uče ni na vlastitim iskustvima).

 

ok, uvijek ima "svijetlih primjera" no ti su (daleko) izvan gaussa i mahom marginalizirani. tužno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
27 0 hvala 11
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Ima, jer se sve servira i učenik mora samo nabubati stvari. Nagrađuje se brzina memorije (mozga), a ne veze u mozgu.

15 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
dankodr kaže...

Eto kakvo školstvo imamo.....totalna NULA !

 

Totalni poraz svih ministara i "reformi" školstva koje provode.

- nije to stvar (našeg) školstva.. to je stvar zapada+medija+digitalizacije .. i gotovan-generacije koja neće ručno računati 2+2 nego mobač-calc.. 'ne misle', ne da ne mogu (iz nekog razloga) nego ne žele, nemaju potrebu i to je čak ok, tj bager=lopata i u proizvodnji se koristi pomagalo, nema potrebe 'ručno'.. no u školovanju (i više odrastanju) je važno (važnije) upravo to, nešto napraviti ne s pomagalom .. no biz to ne traži, ne cijeni za većinu rednek-šljakera jer sustav biza je takav kao pokretna traka ili mcdonalds.. tuduma ćeš naučiti par pokreta koje treba znati, automatika,.. dok onaj jedan koji zna više već nekako 'ispliva' ili ga zapad kupi jer ima novac... i sustav u tome uživa, tj što nesposobnija radna snaga je ideal kapitalizma.. jeftiniji su i zamjenjivi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij

A čemu se čudimo? Očekivao sam da lokalni župnik u crkvi neće graditi politički smjer kvarta/sela, ali ispada tako. Očekivao sam da će lokalni političar ispuniti svoja predizborna obećanja, ali nije tako. Očekivao sam da će vijesti na TV-u biti objektivne, ali nije tako. Kako da onda djeca imaju išta bolji način razmišljanja kada je kompletno društvo naopako postavljeno.

 
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Voltaren20 kaže...

Izgleda da je problem u tome sto mladi razlikuju lazne informacije ali ih se onda naziva teoreticarima zavjere i antivakserima.Veci su problem ovi starkelje sto vjeruju svemu sto na vjestima kazu.

Svakako, zato i traže zdravstvene savjete od Rogana, a glavni uzor su im razni influenceri, jutjuberi i ostali likovi bez ikakve formalne edukacije i znanja, i gle čuda većina njih je na nečijoj platnoj listi. Dugo sam već u alternativi i moram priznati da sam se zadnjih par godina od strane tih mladih hipstera i alternativaca naslušao takvih nebuloza, izmišljotina i gluposti da je to poražavajuće. Slobodno neka se liječe sodom b. kad ih nešto uhvati, poznato je da ona liječi i rak, a gdje neće sitne bolesti.  

 

Ti mladi misle da koriste svoju glavu i da nisu ovce kao drugi, ali malo tko od njih zapravo misli svojom glavom i svi opet imaju nekoga koga slijepo slijede. Dovoljno je obaviti razgovore sa jednim manjim uzorkom i vidjeti da riječi koje izlaze iz njihovih usta su identične. Zaključak može biti samo da su ili razvili kolektivnu svijest ili slijepo bez razmišljanja citiraju vođu iz sjene.

 

Mladi danas rade isto ono što se radi kroz cijelu ljudsku povijest, razlika je što je njihov glas dostupan svima i što imaju ogroman izvor informacija, ali nemaju potrebno znanje. Slično je to bilo i kroz povijest, počevši od Biblije, na isti način se danas u alternativnom svijetu prave senzacije kada netko neuk krene tumačiti i izvlačiti zaključke.

 

Da se razumijemo nisi ni stariji puno bolji, ali su trenutno tiši. Neuk čovjek je neuk čovjek i godine tu nisi previše bitne.

 

Nekako na kraju ne znam što je gore vjerovati svemu što internet kaže ili svemu što vijesti kažu.

 

To the moon mlada braćo. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2022 19:55 (mzopg).
3 godine
offline
Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij

Puno "lažnih vijesti" se kroz protekle dvije godine pokazalo itekako pravim, i obratno. Sad je naravno najlakše uperiti prst u mlade, a ne u političke i zdravstvene autoritete koji su stvorili navedenu konfuziju.

Ruhe im Puff
 
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
silvio3105 kaže...
Ima, jer se sve servira i učenik mora samo nabubati stvari. Nagrađuje se brzina memorije (mozga), a ne veze u mozgu.

 

i 90% domaće zadaće u osnovnoj školi je za roditelje, a ne djecu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
BroccDaRock kaže...

Puno "lažnih vijesti" se kroz protekle dvije godine pokazalo itekako pravim, i obratno. Sad je naravno najlakše uperiti prst u mlade, a ne u političke i zdravstvene autoritete koji su stvorili navedenu konfuziju.

 Problem je nerazlikovanje službenih izvora informacija od "šuma" koji stvaraju mediji i pojedinci. Malo koje službene informacije su bile pogrešne, a sve "lažne vijesti" su bile štetne. Radim u zdravstvu, bio sam na prvoj liniji s COVID poz. bolesnicima, po meni su sve mjere bile ispravne jer je malo nedostajalo da ljudi leže po podu u bolnicama, liječenje nije bilo za sve adekvatno provedeno zbog nedostatka opreme, osoblja, lijekova i sl., mnogo improvizacije u neadekvatnim uvjetima (premalo ulažemo u zdravstvo, a ono malo što imamo nema osobe koja bi reoorganizirala - nije dovoljan ministar već veliki zaokret financijski, nove bolnice, izgradnja hospicija, specijalizacija bolnica, velika reorganizacija obiteljske medicine... - uglavnom ništa kroz sl 10 godina).

 

Znanje o vlastitom tijelu, liječnje osnovnih stanja i simptomatskoj terapiji je zabrinjavajuće (populacija 18-40 godina). Ne znaju koji lijek uzeti za snižavanje temperature, ne pročitaju upute. Na prvi znak žgaravice, 2 proljevaste stolice, prvi dan grlobolje, blaže bolnosti u leđima - odlaze obiteljskom liječniku ili u hitnu - po meni rješenje ograničenja iskorištavanja hitne medicinske službe za takva stanja je naplata 30-50 kn/10 eura 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2022 22:00 (QuadroZG).
6 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Ajar kaže...

 jednostavno istraživanje: koliko klinaca kupuje/čita knjige? zanemarivo malo. aknjiga zahtijeva uključene više moždane funkcije. t

ok, uvijek ima "svijetlih primjera" no ti su (daleko) izvan gaussa i mahom marginalizirani. tužno. 

 Nisam kupovao jer nisam imao novaca. Istina, ima jako jeftinih knjiga, no nisam ih kupovao jer opet, nisam imao novaca. U knjižnici sam posuđivao literaturu za faks, u srednjoj nešto sitno jer čitam knjige i naslove sa interneta. Čitam samo fantasy i scy fi stvari, što realno ne služi ničemu. Trenutno sam u fazi "odmora" jer sam radio i studirao da budem "tko sam danas" tako da čitam novele, odradim svojih 8 sati i maksimalno uživam. Generalizira se bespotrebno i nije uopće problem u tome tko je pročitao Ilijadu, Anu Karenjinu, Zločin i kaznu... Jednostavno me nije briga za apsolutno ništa u životu što se ne tiče mene i uskog kruga ljudi oko mene. Ja nikada neću bit tuđa marioneta i zagovaratelj nečega. Radim kako ja hoću, živim u skladu sa zakonima i svojim ispravnim moralnim kompasom i jako sam zadovoljan samim sobom. Uklapanje u tuđe kalupe nikada nije dolazilo u obzir. Saslušat tuđa iskustva, pogledat ishode tuđih odluka, ta zato i jesam na forumu. Ali bit programiran od strane bilo koga i njihovih uvjerenja nije opcija. Neće moći.
edit: vidim da se opet spominje C19, 3 doze Pfizera, nije mi ništa. Svejedno prije 2 mjeseca prebolio "novi" soj jer su stvari vrlo jednostavne. Virus mutira, moj imunitet nije prepoznao/nije imao dovoljno anti tijela i prebolio sam. Vjerojatno ću opet jer je bolest takva. S obzirom da imam astmu, nakon više od 8 godina sam ponovno na kortikosteroidima jer je bolest napravila svoje. Također tlak 140/90 u mirovanju, navodno od bolesti. Trenutno na 92 kile, bavim se street workoutom, tzv teretana za siromašne. Bolest je jako stvarna, tko nije imao nikakav problem, zavidim mu maksimalno jer ja još uvijek imam.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2022 22:06 (cvaja997).
15 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
mzopg kaže...

Svakako, zato i traže zdravstvene savjete od Rogana, a glavni uzor su im razni influenceri, jutjuberi i ostali likovi bez ikakve formalne edukacije i znanja, i gle čuda većina njih je na nečijoj platnoj listi. Dugo sam već u alternativi i moram

 A nije ti bas Rogan neki argument (pretpostavljam da mislis na onu epizodu sa ivermectinom?), iako neznam otkuda ti da se Rogana pita za savjet.

Moze link ako imas?

 

Rogan je tada izjavio da je uzeo ivermectin prema savjetu/receptu svog doktora.

 

Mediji su tada na sva usta vristala kako Rogan pije lijek za konje, sto nije tocno.

Takodjer, CNN je Roganovu video objavu preuzeo i desaturirao/promijenio video, kako bi se cinilo da je bolesniji.

 

U principu, zbog medija (kao sto je CNN jedan od primjera) mladi imaju puno pravo ne vjerovati nikome. Mediji su jeftino prokockali i ono malo kredibiliteta sto im je ostalo na kretenarije.

Da ne spominjemo da zbog te gluposti (i jos jedne kada su ga optuzili da je rasist) Rogan je dobio 2 milijuna novih preptlatnika.

 

Sad mi reci tko je na kraju kriv sto on ima sve vecu publiku?

 

Znas onu pricu " Bio sam u sumi i vidio 100 vukova...."

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2022 22:23 (syncmaster245b).
12 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Kad se novina 24 sata pojavila radio sam u kiosku. Prelistao sam je i bio sam siguran da je osuđena na brzu propast. Pa ko bi to kupio? Brdo slika, malo jeftinog teksta, tračevi, križaljka za debile... 90% sadržaja skinuto s neta.
Nakon par mjeseci dogodilo se to da se 24 sata prodavao bolje od Slobodne, Vjesnika, Večernjeg i Jutarnjeg - ZAJEDNO.
I eto zašto Rogan ima ogromnu publiku. Zato jer su ljudi debili koji ne žele upregnuti ni ono malo mozga kojeg imaju i zanimaju ih samo tračevi i sranja. Više vrijedi jedna stranica onog Vjesnika nego sve što je ikad napisano u 24 sata.
16 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Mladi su takvi jer im se cijeli život servira da ne smiju biti diskriminatorni i da trebaju sve prihvaćati. Sve im je omogućeno i žive predobro te se za malo toga trebaju pomučiti.

Danas se živi bolje nego ikada - u materijalnom smislu, no u duhovnom vlada moralna pustopoljina baš zbog toga što se do svega dolazi prelako i bez žrtve i truda.

Školski sustav je na koljenima kako zbog prevelike moći roditelja, uvažavanja svakog nasumičnog hira učenika (svatko je "poseban" i lumen, unatoč činjenici da su 80% tih "posebnih" u biti razmažena podkapacitirana derišta), hiperinflacije ocjena i gubitka autoriteta.

Već danas većina djece ne zna niti hodati pravilno, uzori su im YT i TikTok celebrityji, nemaju čvrsto uporište u životnim vrijednostima jer im roditelji daju mobitel u ruke od malih nogu jer da ih ne zajebaju dok ispijaju treću kavu i kukaju kako im nove cipele ne idu na pradinu torbicu.

Nismo bolje niti zaslužili.
 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Mar kaže...
Mladi su takvi jer im se cijeli život servira da ne smiju biti diskriminatorni i da trebaju sve prihvaćati. Sve im je omogućeno i žive predobro te se za malo toga trebaju pomučiti.

Danas se živi bolje nego ikada - u materijalnom smislu, no u duhovnom vlada moralna pustopoljina baš zbog toga što se do svega dolazi prelako i bez žrtve i truda.

Školski sustav je na koljenima kako zbog prevelike moći roditelja, uvažavanja svakog nasumičnog hira učenika (svatko je "poseban" i lumen, unatoč činjenici da su 80% tih "posebnih" u biti razmažena podkapacitirana derišta), hiperinflacije ocjena i gubitka autoriteta.

Već danas većina djece ne zna niti hodati pravilno, uzori su im YT i TikTok celebrityji, nemaju čvrsto uporište u životnim vrijednostima jer im roditelji daju mobitel u ruke od malih nogu jer da ih ne zajebaju dok ispijaju treću kavu i kukaju kako im nove cipele ne idu na pradinu torbicu.

Nismo bolje niti zaslužili.

Duhovno i moralno ne ide ruku pod ruku.

10 godina
offline
Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij

 

Mladima trebaju pravi junaci. Ne, ovi niškoristi, zgubidani,....

Old Shatterhand, KakoLako su recimo dobar izbor za pravilni razvoj mladog života.

Knjiga, samo knjiga.

dzg
Moj PC  
3 2 hvala 0
5 godina
offline
Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij

imam 40 godina i odkud bi ja trebao znati, osim ako se ne kužim u tematiku, jeli nešto istinito ili neistinito? Mogu saznat samo ako me zagolica malo naslov pa odlučim proguglati malo više o tome.... A ako me ne zanima - ko ga jebe... I onda neko nešto spomene na tu temu, ja potvrdim da sam pročitao samo naslov i onda se javi treći debil koji je ista ta sranja potvrdio na nekim žnj stranicama a četvrti koji pojam nema o ničemu sve to sluša i zaključuje da je onda istina da se pingvini sa desne obale Nila vole kupat samo ujutro.  A što je onda sa mladima? pročita naslov, i eventualno podnaslov, gleda novine koje pišu i čitaju stariji - pa valjda imaju nekakav kredibilitet i ono kurčina... Poanta je da valjda 95% ljudi možeš uvalit što god dokle god imaš više od 2-3 izvora za svoje tvrdnje. Zato i imamo anti vaxere, esenicijalna ulja i sunčanje čmara kao ljekovite metode...

Sve Vas Volim
Moj PC  
9 1 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Kako lako

12 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Srce Isusovo kaže...

imam 40 godina i odkud bi ja trebao znati, osim ako se ne kužim u tematiku, jeli nešto istinito ili neistinito? 

 Ja skoro 50 i ovaj članak me totalno zbunio. Paradoks na paradoks. Jer, ako ne znam koja je online informacija istinita onda možda ni ova iz članka nije istinita. A ako ona nije istinita to znači da u biti znam koja informacija je istinita. Ako je istinita onda ipak znam da je istinita pa opet nije istinita. Nešto kao "ja uvijek lažem".

 

Ali mi nismo mladi i na nas se ovaj članak ne odnosi.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Mlad si onoliko koliko osjećaš da si mlad.
11 godina
offline
Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij

Budalastine,kao da su ista razlikovale mase od prije 10,30,50,100 godina itd itd.

Povjest je jedna velika manipulacija i usmjeravanje masa kroz religiju,politiku,medije.....

Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Ajar kaže...

 

 

od devedesetih se školstvo sustavno uništava a budući "podanici"/glasači zaglupljuju.

 

 

Ma ne postoji sustavno uništavanje. Postoji nemar i nebriga iz kojeg proizlazi stihija. I to je u Hrvatskoj (uz korupciju) alfa i omega svih problema, hoćeš od školstva i sporta do zdravstva, mirovina i ovrha. Svaki problem se "rješava" bez dugoročnog plana. 

 

Pa kad pogledamo čime se sve naši ministri bave, pa ja se uopće ne čudim da oni ne stignu obavljati svoj posao, sve i da hoće. 

 

Potpuno odbijam vjerovati u nekakve dugoročne planove i zavjere protiv učenika i školstva. Toliko je očito da je u pitanju nemar, svakom ministru je prvo da sebe i familiju "obezbedi", da uhljebi koga može, da lobira za onog tko mu više plati, on na kraju jednostavno ne stigne razmišljati o sitnicama kao što su dugoročni plan za školstvo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2022 10:04 (Cansee).
7 godina
offline
Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij

Treba pogledati prvih 20-25 minuta filma Matrix da se prisjetimo svijeta u kojemu živimo. Lijepo je rečeno: "It is all around us, even now in this very room. You can see it when you look out your window or when you turn on your television. You can feel it when you go to work, when you go to church, when you pay your taxes. It is the world that has been pulled over your eyes to blind you from the truth".

 

Mladi su buntoviniji pa će prije preispitati izvore i informacije nego starija populacija koja je već formirana na psihološko-socijalnom nivou te ime je svaka promjena šok (što za vlastite poimanje sebe, a što za viziju svijeta koju imaju).

I want to believe
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Mladi ne razlikuju prave i lažne online informacij

Prave i lažne informacije, jeli to mislite na ono kad ste objavljivali da je virus prešao na čovjeka tako što su jeli šimiša i smijali se svima koji su tvrdili drugačije?

I onda se pravili ludi kad ste plasirali drugu informaciju?

 

Novinarstvo je dotaklo dno, novine i portali zbog niske čitanosti su postale sponzoruše, uplatiš donaciju za plaće i napisat će da je zemlja kockasta a kada za par mjeseci dobiju donaciju od druge lobističke grupe, napisat će da je zemlja u stvari trokutasta. Sve za lovu

 

Zato nije ni čudo da vam mladi ne vjeruju

 

 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Brki1994 kaže...

Treba pogledati prvih 20-25 minuta filma Matrix da se prisjetimo svijeta u kojemu živimo. Lijepo je rečeno: "It is all around us, even now in this very room. You can see it when you look out your window or when you turn on your television. You can feel it when you go to work, when you go to church, when you pay your taxes. It is the world that has been pulled over your eyes to blind you from the truth".

 

Mladi su buntoviniji pa će prije preispitati izvore i informacije nego starija populacija koja je već formirana na psihološko-socijalnom nivou te ime je svaka promjena šok (što za vlastite poimanje sebe, a što za viziju svijeta koju imaju).

 

neka budu buntovni na izborima. Izlazak na izbore osoba od 18 do 25 godina je katastrofa, neka se tako bore.

 

ivanv000 kaže...

Prave i lažne informacije, jeli to mislite na ono kad ste objavljivali da je virus prešao na čovjeka tako što su jeli šimiša i smijali se svima koji su tvrdili drugačije?

I onda se pravili ludi kad ste plasirali drugu informaciju?

 

Novinarstvo je dotaklo dno, novine i portali zbog niske čitanosti su postale sponzoruše, uplatiš donaciju za plaće i napisat će da je zemlja kockasta a kada za par mjeseci dobiju donaciju od druge lobističke grupe, napisat će da je zemlja u stvari trokutasta. Sve za lovu

 

Zato nije ni čudo da vam mladi ne vjeruju

 

 

potpuno je moguće da se konzumacijom životinje čovjek zarazi, pogotovo divlje životinje i nedovoljno termički obrađene. 

 

A što se tiče šišmiša i korone to nikad nije potvrđeno niti dokazano, to je jedna od teorija, a to što mediji piskaraju takve stvari to je tako, uvijek je bilo i bit će. Nešto moraju napisati. 

16 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Da izbori mogu što bitno promijeniti bili bi zabranjeni.
8 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Eh da je to jedini problem s danasnjom mladezi......

Sjetim se uvijek scene iz lzn, kad izet prica, nesto u stilu...

Prije si imao jedan tv program, lijepo upalis, oni ti sve kazu sto se desava, i sto da mislis o tome, i sve znas.

Danas milion programa, svako svoje prica, svako uvjerava u svoje. Jedan tv pljuje po nekome, drugi tv istog tog hvali....

Iz uskog kruga za procjenu, cini mi se da ekipa kojoj su uzori bili zagor ili blek stena ipak imaju kritickiji pristup stvari, i nerado se priklanjaju nekoj verziji istine, vec sloze neku svoju..... Mozda cisto slucajno.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mladi ne razlikuju prave i lažne online inform
Mar kaže...
Da izbori mogu što bitno promijeniti bili bi zabranjeni.

 

ma naravski, zato je u svakoj demokratskoj civiliziranoj državi opća borba za glasače i milijarde se ulažu u kampanje.

 

Odvrti malo film na 2016. kad su konačno HDZ-SDP dobili manje glasova, tehnička vlada upravljala dugo vremena, premijer postao Orešković, bile opće pretumbacije. Dakle HDZ se itekako morao oznojiti da dobije što želi. Zamisli da su takvi svaki izbori.

 

Itekako se može utjecati, samo to što kod nas izlazi 40% biračkog tijela na izbore, e to je već drugi par rukava.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice