Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno gra

poruka: 33
|
čitano: 12.562
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno gra".
14 godina
neaktivan
offline
Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno gra

Četvero mladih uspješno grade svoje firme u hrvatskoj ostali odlaze trbuhom za kruhom. (ispravljen naslov)

 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno gra

Najveći izazov predstavlja pronaći i zadržati kvalitetne developere, posebno zbog trenda napuštanja Hrvatske u potrazi za boljim poslovnim prilikama i životnom egzistencijom.

 

Izazov?? Trend?? Znači žele kvalitetne developere, koji ne žele plaću? Je8ote svi se ponašaju kao da ljudi odlaze zbog nekih mističnih sila, koje ih odvlače van.

 
21 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Diablo86 kaže...

Najveći izazov predstavlja pronaći i zadržati kvalitetne developere, posebno zbog trenda napuštanja Hrvatske u potrazi za boljim poslovnim prilikama i životnom egzistencijom.

 

Izazov?? Trend?? Znači žele kvalitetne developere, koji ne žele plaću? Je8ote svi se ponašaju kao da ljudi odlaze zbog nekih mističnih sila, koje ih odvlače van.

tako je, da su place u skladu sa troskovima zivota nitko ne bi isao van raditi, na svim nivoima, od NKV do VSS

7 godina
protjeran
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Diablo86 kaže...

Najveći izazov predstavlja pronaći i zadržati kvalitetne developere, posebno zbog trenda napuštanja Hrvatske u potrazi za boljim poslovnim prilikama i životnom egzistencijom.

 

Izazov?? Trend?? Znači žele kvalitetne developere, koji ne žele plaću? Je8ote svi se ponašaju kao da ljudi odlaze zbog nekih mističnih sila, koje ih odvlače van.

 3M kn ukupnog prihoda!!!!!!!!!!, a rade njih 13... pa isplativije im saditi krumpire i prodavati na pijaci nego glumiti IT facu 

 

15 godina
online
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Diablo86 kaže...

Najveći izazov predstavlja pronaći i zadržati kvalitetne developere, posebno zbog trenda napuštanja Hrvatske u potrazi za boljim poslovnim prilikama i životnom egzistencijom.

 

Izazov?? Trend?? Znači žele kvalitetne developere, koji ne žele plaću? Je8ote svi se ponašaju kao da ljudi odlaze zbog nekih mističnih sila, koje ih odvlače van.

Još nisam naišao u 'rvackoj da je netko rekao da će nagraditi dobrim parama trud i kvalitetu već se svi uvijek pozivaju na to da se radi iz zadovoljstva, priznanja, ispunjenja i sl. gluposti kojima varaju mlade i neiskusne umove kako bi se obogatili na njihovom trudu. Pomirimo se da je ovo država lopova i razbojnika

 

Kao što je rekao profesor na Danskom sveučilištu ekonomije koji se bavi vrijednošću radne snage: ako želiš kvalitetnog radnika moraš mu ponuditi dvije stvari: dobru plaću i sigurnost.

U rvackoj nema ni jedno od tog dvoje... a bez para nema ni potrošnje a bez potrošnje nema ni gospodarstva... Ma pametnom dosta

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 11:47 (Ges).
8 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Zasto onda vi ne otvorite firmu u HR i ne dajete 5k € placu, vidim da svi imate formulu.

BTW., najbolji su uvijek odlazili, pa i sam Tesla, a ostalima je odlazak van pomodarstvo.
14 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Umbel kaže...
Zasto onda vi ne otvorite firmu u HR i ne dajete 5k € placu, vidim da svi imate formulu.

BTW., najbolji su uvijek odlazili, pa i sam Tesla, a ostalima je odlazak van pomodarstvo.

Zato jer u državi poput Hrvatske i mentalnom sklopu većine ta formula ne postoji koliko god ti bio pametan, sposoban, energičan, pun entuzijazma i ideja. Ajde ove firme u Zagrebu još mogu poslova puno sebi osigurati, ostatak Hrvatske tko nije živio i probao voditi neke poslove a da nisi u rodijačkim kombinacijama, nezna koje muke je bio pošteđen. Usput rečeno ne odlaze danas van samo najbolji nego apsolutno svi, od šljakera do inžinjera.

 

Što se tiče primjera ove mlade ekipe, sve je to divno i krasno, neki će možda uspijeti,  ali hrpa njih odustane ili propadne nakon jedno 5-7 godina max, kad skuze di su i šta su i sa kim imaju posla.

 

Moj otac je neki dan zatvorio firmu nakon cca 30 godina uspješnog poslovanja, jer jednostavno više nemaš ni živaca ni volje ni financija jebavat se sa kriminalnom državom i cijelim korumpiranim sistemom, uglavnom knjiga bi se mogla napisati o vođenju firme u Hrvatskoj a da je sve pošteno i uredno. Nije dugovao nikome ni lipe, i svejedno je za cijelu proceduru uhljebima morao sveukupno platiti cca 10,000kn troškova samo da je zatvori.

 

Nije problem nego izazov, nije prepreka nego prilika, nabuba se kakav faksić, pogleda hrpa tutorijala sa neta, proguta se nešto cool TED talks i Tony Robbins motivacijskih videa i misle da su otkrili formulu za uspjeh, samo treba biti hrabar i odvažan i vjerovati u sebe. Lol eh mladosti pojma nemaš koliko si mutava i šta te sve čeka ako živiš u Hrvatskoj:)

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno

zanimljivo da je IT sektor orijentiran prema izvozu pa se postavlja pitanje zašto nisu i plaće prema vanjskom standardu ako je već prihod. Druga strana je problem što svaki start up se postavlja kao tvrtka koja uz rame ide samom googlu, a to je ništa drugo nego mala obiteljska tvrtka koja je na rubu volontiranja. Danas je takav svijest ljudi da ti treba laptop, starbucks kava te notez sa jednom penkalom te ćeš zarađivati novce koje nećeš moći potrošiti. Bilo bi zanimljivo pogledati statistiku koliko IT tvrtki propalo te u kojem vremenskom roku. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Jim Carrey kaže...

zanimljivo da je IT sektor orijentiran prema izvozu pa se postavlja pitanje zašto nisu i plaće prema vanjskom standardu ako je već prihod. 

 proguglaj "porezni klin", onda ces svatit zasto

naši bruto iznosi su skoro kao u europi.....

6 godina
protjeran
offline
Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno gra

Od svega predstavljenog, zanimljiva mi je samo prva priča: Zagreb time travel. To jedino ima potencijala.

 

 

 

 

 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Jim Carrey kaže...

zanimljivo da je IT sektor orijentiran prema izvozu pa se postavlja pitanje zašto nisu i plaće prema vanjskom standardu ako je već prihod. Druga strana je problem što svaki start up se postavlja kao tvrtka koja uz rame ide samom googlu, a to je ništa drugo nego mala obiteljska tvrtka koja je na rubu volontiranja. Danas je takav svijest ljudi da ti treba laptop, starbucks kava te notez sa jednom penkalom te ćeš zarađivati novce koje nećeš moći potrošiti. Bilo bi zanimljivo pogledati statistiku koliko IT tvrtki propalo te u kojem vremenskom roku. 

 Kad nemaju dobar proizvod. Sve se vrti oko nekakvih evidencija ovoga ili onoga, a to je samo prepakirano rješenje koje je već postojalo u nekom drugom obliku. Evidencija službenih putovanja, rentanje nekretnina, ljudski potencijali... Pa toga je bilo i prije. Što je tu bitno novoga?

 

Imali smo prije par godina super korisnu aplikaciju ZET check. E, to je bilo nešto korisno: https://www.vecernji.hr/zagreb/smetali-su-studenti-morali-ugasiti-zetcheck-aplikaciju-tocniju-od-zet-a-935804.

 

8 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Ok, a koliko onda vas ima firmu u DE ili UK, ako svo znanje imate, a sputava vas jedino kriminalna drzava? I usput, jel dajete 5k € placu?
Vecina tih kvazi super radnika raznosi pizze po UK, dok oni pravi su tamo jer im je tamo mjesto.
Kad smo kod ZGa i IT firmi, bojim se da ih vise ima po glavi stanovnika u OS ili VŽ
16 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
lav1000 kaže...
Diablo86 kaže...

Najveći izazov predstavlja pronaći i zadržati kvalitetne developere, posebno zbog trenda napuštanja Hrvatske u potrazi za boljim poslovnim prilikama i životnom egzistencijom.

 

Izazov?? Trend?? Znači žele kvalitetne developere, koji ne žele plaću? Je8ote svi se ponašaju kao da ljudi odlaze zbog nekih mističnih sila, koje ih odvlače van.

 3M kn ukupnog prihoda!!!!!!!!!!, a rade njih 13... pa isplativije im saditi krumpire i prodavati na pijaci nego glumiti IT facu 

 

Kolika je tvoja plaća u krumpirima?

Da firma nema nikakvih troškova svatko bi imao neto 11T Kn iliti cca 6500kg krumpira mjesečno, pa ti vidi!

7 godina
protjeran
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Xidrus kaže...
lav1000 kaže...
Diablo86 kaže...

Najveći izazov predstavlja pronaći i zadržati kvalitetne developere, posebno zbog trenda napuštanja Hrvatske u potrazi za boljim poslovnim prilikama i životnom egzistencijom.

 

Izazov?? Trend?? Znači žele kvalitetne developere, koji ne žele plaću? Je8ote svi se ponašaju kao da ljudi odlaze zbog nekih mističnih sila, koje ih odvlače van.

 3M kn ukupnog prihoda!!!!!!!!!!, a rade njih 13... pa isplativije im saditi krumpire i prodavati na pijaci nego glumiti IT facu 

 

Kolika je tvoja plaća u krumpirima?

Da firma nema nikakvih troškova svatko bi imao neto 11T Kn iliti cca 6500kg krumpira mjesečno, pa ti vidi!

 e da nema, stavi to u realne okvire pa vidi koliko je prosjek plaće po zaposlenom, pa se javi kad to izračunaš, pa reci jel bi htio raditi za tu plaću sa titulom IT eksperta 

i ovako u teoriji da sav prihod ode na plaće, što je 100000000% nemoguće, ne ispada ništa impresivno ni nedostižno, a kamoli realna solucija, po meni na plaće mu može otići u rasponu 1M-1,5M max na 13 ljudi, vjerovatno sam i to puno rekao...

15 godina
online
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Umbel kaže...
Zasto onda vi ne otvorite firmu u HR i ne dajete 5k € placu, vidim da svi imate formulu.

BTW., najbolji su uvijek odlazili, pa i sam Tesla, a ostalima je odlazak van pomodarstvo.

 nije problem u plaći već u preskupoj državi koja uzima na svakom koraku. plaća je zadnji rezultat + što će ti velik aplaća ako nemaš gospodarstvo u kojem možeš tu plaću potrošiti pa sve zarađene pare idu gazdama vani

6 godina
neaktivan
offline
Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno gra

Glumatanje i proseri. Fake it till you make it. 

 

Sve samo aplikacije, servisi, usluge itd. Ništa posebno niti kvalitetno. A neće ni biti uz karač od strane države i uhljebljenih kriminalnih poltrona. 

 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Jim Carrey kaže...

zanimljivo da je IT sektor orijentiran prema izvozu pa se postavlja pitanje zašto nisu i plaće prema vanjskom standardu ako je već prihod. Druga strana je problem što svaki start up se postavlja kao tvrtka koja uz rame ide samom googlu, a to je ništa drugo nego mala obiteljska tvrtka koja je na rubu volontiranja. Danas je takav svijest ljudi da ti treba laptop, starbucks kava te notez sa jednom penkalom te ćeš zarađivati novce koje nećeš moći potrošiti. Bilo bi zanimljivo pogledati statistiku koliko IT tvrtki propalo te u kojem vremenskom roku. 

 Govori osoba koja sigurno ima sav softver piratski i nikad nije platila niti jednu licencu. Osim toga sigurno ne znaš koliko toga ode državi, ovdje kod nas, a koliko ode državi negdje vani. Plaća je ako gledaš bruto poprilično jednaka ovima vani, ali tebi od toga ostane šipak, jer 60% ode uhljebima. Također nije istina da ti treba samo laptop. Taj laptop košta. Licence koštaju, cloud usluge gdje se vrti aplikacija, baza servisi, košta. 

0100001001101111011010100110000101101110
11 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Boky kaže...

Osim toga sigurno ne znaš koliko toga ode državi, ovdje kod nas, a koliko ode državi negdje vani. Plaća je ako gledaš bruto poprilično jednaka ovima vani, ali tebi od toga ostane šipak, jer 60% ode uhljebima. Također nije istina da ti treba samo laptop. Taj laptop košta. Licence koštaju, cloud usluge gdje se vrti aplikacija, baza servisi, košta. 

 pa i nije baš tako...

ovdje imaš bruto i neto plaće u eu, pa si pogledaj

 

za primjer tri zemlje u koje hrvati često odlaze - irska, njemačka i austrija

 

austrija ima 27 posto davanja na neto plaću

irska ima 25% davanja na neto plaću

hrvatska ima 36,8 posto davanja

no jedna njemačka ima čak 63% davanja na neto plaću

 

prosječna bruto plaća u hrvatskoj nije niti blizu, a kamo li "poprilično jednaka"

u hrvatskoj je ona soma eura, u njemačkoj 3700, u irskoj 3000, a u austriji 2500 - dakle od dva i pol do tri i pol puta veće bruto plaće imaju

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Boky kaže...

 Govori osoba koja sigurno ima sav softver piratski i nikad nije platila niti jednu licencu. Osim toga sigurno ne znaš koliko toga ode državi, ovdje kod nas, a koliko ode državi negdje vani. Plaća je ako gledaš bruto poprilično jednaka ovima vani, ali tebi od toga ostane šipak, jer 60% ode uhljebima. Također nije istina da ti treba samo laptop. Taj laptop košta. Licence koštaju, cloud usluge gdje se vrti aplikacija, baza servisi, košta. 

 odavno koristim manje više besplatne aplikacije koja mi je nezamjenjiva kupim tako da tvoje predpostavke ne stoje

 

Kao druga stvar vani nitko ne gleda plaću u neto nego samo hrvati uz balkan to je vaša stvar, kao drugo većina troškova vani i ovdje je manje više ista ( kao i što se može reći kolika je cijena m2 u nekom gradu tipa London naspram Zagrebu za najam ) razlika je poprilična u porezu te prirezu, ali nisam vam ja kriv što dan danas ne možete srediti dvostruko oporezivanje kao i to što ljudi odlaze iz HR jer eto problem im je zasukati rukve da umjesto trošenja prodane djedovine u lokalnom, a da ne govorim za ljude koji žive poslije like kojima je vrhunac turizam.

7 godina
protjeran
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Jim Carrey kaže...

 odavno koristim manje više besplatne aplikacije koja mi je nezamjenjiva kupim tako da tvoje predpostavke ne stoje

 

Kao druga stvar vani nitko ne gleda plaću u neto nego samo hrvati uz balkan to je vaša stvar, kao drugo većina troškova vani i ovdje je manje više ista ( kao i što se može reći kolika je cijena m2 u nekom gradu tipa London naspram Zagrebu za najam ) razlika je poprilična u porezu te prirezu, ali nisam vam ja kriv što dan danas ne možete srediti dvostruko oporezivanje kao i to što ljudi odlaze iz HR jer eto problem im je zasukati rukve da umjesto trošenja prodane djedovine u lokalnom, a da ne govorim za ljude koji žive poslije like kojima je vrhunac turizam.

 a šta je sa windowsima, ma garant su ti orginal ka i sve ostalo na pc-u 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Tvpronlem kaže...

 a šta je sa windowsima, ma garant su ti orginal ka i sve ostalo na pc-u 

win 10 pro, office 2016 i to je manje više što koristim od kupljenih za sve ostalo ima besplatnih alternativa kako mi ne treba profesinalno tako da za ponekad kada zatreba više nego dovoljno 

pa i sam win se lako može zamijeniti za većinu korisinka linux dok za office libre

igre s vremenom sam prestao manje više igrati što mi se dopadne čekam popust 

pjesme imam od prije ostalo youtube ili google music

jedino filmove samo zato jer nema kvalitetne ponude u hr

 

windows te office imaš na ebay od par eura na gore legalno, a za obrtnike ili ostale kojima treba račun za njih trgovine 

7 godina
protjeran
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
Jim Carrey kaže...
Tvpronlem kaže...

 a šta je sa windowsima, ma garant su ti orginal ka i sve ostalo na pc-u 

win 10 pro, office 2016 i to je manje više što koristim od kupljenih za sve ostalo ima besplatnih alternativa kako mi ne treba profesinalno tako da za ponekad kada zatreba više nego dovoljno 

pa i sam win se lako može zamijeniti za većinu korisinka linux dok za office libre

igre s vremenom sam prestao manje više igrati što mi se dopadne čekam popust 

pjesme imam od prije ostalo youtube ili google music

jedino filmove samo zato jer nema kvalitetne ponude u hr

 

windows te office imaš na ebay od par eura na gore legalno, a za obrtnike ili ostale kojima treba račun za njih trgovine 

 samo filmove....
ja inace u ducanu ne kradem, samo kinder bueno jer je u nas puno skuplji nego vani 

 

inace ima kvalitetne ponude,doslo je to i do nas....ako vec tvrdis da nema, lagano proxy i americki netflix ti je na usluzi

14 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno

ima kvalitetne ponude, ali nema sve na na spiski što meni treba zato NE, jer nisam budala da plaćam tucet streaming servisa po cijeni koju ima netko gdje je prosječna plaća višestruku veća. 

 

za igre to mogu jer popusti se mogu pričekati te brzo dođu nakon izlaska igre, baza pjesama su velike pa se ne primjeti neki nedostatak osim kvalitete ali preko toga se može proći za filme, serije NE

 

a i sam što govoriš proxy ti je jasno koliko im je hrvatska na listi prioriteta da popune sa filmovima kao i da stave hr titlove. Samo im puni džepove. Kako si napisao kinder bueno barem "kradeš" jer dobiješ ono što piše na deklaraciji što bi bilo da je prazan, a za istu cijenu ili veću. 

15 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
picajzla0707 kaže...

 

austrija ima 27 posto davanja na neto plaću

irska ima 25% davanja na neto plaću

hrvatska ima 36,8 posto davanja

no jedna njemačka ima čak 63% davanja na neto plaću

 

 

 

Da bi u HR dobio plaću 10.000,00 kn poslodavca koštaš 18.238,60 (kalkulator)

To meni više liči na 82,38% nego na 36,8%.

Davanja su progresivna. To znači da država zapravo stimulira poslodavce da daju manje plaće, umjesto obratno.

Da imamo irski obračun, od bruto iznosa 18.238,60kn bi dobio plaću 14.590,88kn. To znači skoro 50% više.

11 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
DexCro kaže...

Da bi u HR dobio plaću 10.000,00 kn poslodavca koštaš 18.238,60 (kalkulator)

To meni više liči na 82,38% nego na 36,8%.

Davanja su progresivna. To znači da država zapravo stimulira poslodavce da daju manje plaće, umjesto obratno.

Da imamo irski obračun, od bruto iznosa 18.238,60kn bi dobio plaću 14.590,88kn. To znači skoro 50% više.

 uzeo sam u obzir prosječnu plaću i bruto plaća vani je višestruko veća, rekao si da su podjednake

 

i irska također ima progresivni porez na plaću

prema njihovom kalkulatoru, od 18.238 eura bi dobio neto plaću od 9.854 eura, dakle manje nego kod nas

evo ti link za izračun plaće kod njih, odnosno Take-Home Tax Calculatorlink

 

progresivna stopa kreće nakon 42800 eura godišnje bruto plaće, dakle država također, kako ti kažeš, "stimulira poslodavce da daju manju plaću" 

ama nije stvar u stimuliranju manje plaće, nego je stvar u tome da onaj koji ima više, više treba i doprinijeti u sustav - jednako oporezivanje svih kategorija bi neminovno značilo značajno povećanje poreza onim s niskom plaćom, a to njima znači i ugrožavanje egzistencije, dok onima s većom plaćom (procjena granice je od sztane zakonodavca) egzistencija nije ugrožena većim porezom 

15 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
picajzla0707 kaže...
nije stvar u stimuliranju manje plaće, nego je stvar u tome da onaj koji ima više, više treba i doprinijeti u sustav

Vidi se da nisi nikad nikome isplaćivao plaću. 

"Sustav", kako ti lijepo nazivaš kriminalnu organizaciju koja vodi ovu zemlju, neumorno i temeljito otima od svakog što radi i ne vraća gotovo ništa natrag.

Naravno da ne "stimulira manje plaće" svjesno i namjerno nego bahato uzima sve dok može i sve dok nečega ima da bi namirio sebe i rodjake.

Prva stvar koju neznaš ili namjerno prešućuješ je činjenica da ćeš u normalnim državama dobiti odbitak poreza za svako osobno (ili poslovno) ulaganje od koje će sustav prosperirati u bilo kojem obliku.

Druga stvar koju neznaš ili namjerno prešućuješ da porezi u HR nisu jedini trošak. Osim njih plaćaš zdravstveno osiguranje u iznosu koji višestruko nadmašuje vrijednost koju ćeš dobiti natrag čak i ako plaćaš minimalne iznose. Isto vrijedi i za mirovinsko koje za nekoliko godina uopće neće ovisiti o količini uloženog. Plaćaš i crkvu u kojoj se ne moliš, plaćaš i odvodnju koja ništa ne odvodi, turističku zajednicu iako nemaš nikakve veze niti koristi od turizma, naknadu za šume, naknadu za ozljede na radu iako ti radnici imaju zdravstveno osiguranje i gomilu drugih naknada i nameta koji nemaju apsolutnu nikakvu svrhu osim grijanja guzica u foteljama.

Nadalje, šuma neizvedivih propisa od poslodavca radi glinenog goluba čim nekome sjedne na žulj. ZAMP, GDPR i Zaštita na radu su samo neki od primjera. I ako sve to nekako i preživiš, dočekaju te banke, ovrhe, švicarci, klizne kamate, hipoteke, naknade za održavanje računa (te su mi najbolje), bilježničke naknade, automatske ovrha i pljenidbe bez odluke suda itd. 

Koji je rezultat svega toga? Da većina poduzetnika i "poduzetnika" pokušava radom na crno biti ispod radara da bi uopće preživjeli.

A kad se neki pokušaju dići protiv toga postanu jugonostalgičari, komunjare, mrzitelji Hrvatske i antikristi.

I zato mi nemoj pričati o tome kako je sve pet jer se to zove progresivna stopa poreza.

11 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
DexCro kaže...

Vidi se da nisi nikad nikome isplaćivao plaću....

 gle, ne da mi se natezati s tobom i ulaziti u "duboke" rasprave o stanju naše države

jednostavno si blebnuo glupost i samo sam te ispravio - bruto plaće nisu niti blizu podjednake, progresivni porez imaju i druge države, pa i irska koju si izabrao za primjer

ovo ostalo je skretanje teme

 

i btw., firmu sam osnovao još '91., a aktivirao je, radio i isplaćivao plaće od '95. kad sam se skinuo

i tako više od 15 godina, dok mi nije dopizdilo 

15 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
ako netko ovdje blebeće gluposti onda si to ti, stavljajući mi u usta ono što nisam rekao, a zanemarujući ono što jesam rekao
11 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
DexCro kaže...
ako netko ovdje blebeće gluposti onda si to ti, stavljajući mi u usta ono što nisam rekao, a zanemarujući ono što jesam rekao

 ispričavam se, nisam skužio da si se nadovezao na ono što je prije tebe rekao Boky

 

ali jesi rekao da kod nas progresivni porez stimulira poslodavce na manju plaću, dok si za primjer dao irsku gdje je navodno drukčije

to jest glupost, jer i irska ima progresivni porez i nije izmišljen zato da bi destimulirao veće plaće, nego zato da nekako napuni državnu kasu, a da ne ugrozi egzistenciju onih s manjim plaćama

 

nadalje procjenjuješ da nikad nisam bio poduzetnik i da nisam isplaćivao plaće na osnovu nemam pojma čega

zatim mi imputiraš da prešućujem kako porez u hr nije jedini trošak - pa nije i što s tim, nije niti u drugim zemljama porez na dohodak jedini namet i nisam to nigdje prešutio

zato imaš izračun irske plaće koji se zove "Take-Home Tax Calculator" u kojem porez na dohodak nije jedini namet - da jest, ne bi od 18.000 eura doma nosio manje od 10.000, što je veće davanje državi nego kod nas

 

i što si to važno rekao, osim ovih mantri o davanjima za crkvu, odvodnju, zamp itd.

pa ja samo to plaćao faking 15 godina, trpio uvođenje uvijek novih nameta i sad ti meni popuješ o tome - rekao sam ti, ne da mi se razglabati o tome jer nije uopće tema rasprave

svaka država plaća uhljebe, manjine, vojsku, vjerske zajednice ili nešto deseto što se pak nekome ne sviđa, zato postoji faking porez, politika i ostala sranja

i da, taj i drugi porezi jesu u hrvatskoj previsoki, skupa s ostalim nametima, ali jebena bruto plaća je triput manja nego u njemačkoj ili irskoj, a odnos prema radniku je ispod svake razine i to jesu razlozi zašto ljudi odlaze van - jer kakav god bio namet, imaš ga od čega platiti s triput većom bruto plaćom, a poslodavac te cijeni i to te drži 

 

a onaj poduzetnik kod nas koji radi vani i ima prihode kao vani, ako se to već uspoređuje, mogao bi itekako dati veću plaću, možda ne triput kao u njemačkoj, ali mogao bi dati bar dvaput veću - ali neće, jer su većina poduzetnika kod nas govna, baš kao što većina radnika hvata krivine i nije produktivno kao vani - i to je začarani krug ovog divljeg kapitalizma koji se razvio u hrvatskoj

nešto jest u nametima, nešto u birokraciji, nešto u preniskim plaćama, nešto u radnicima neradnicima i imaš papazjaniju u kojoj je teško biti i poduzetnik i radnik, ali ništa od toga nije crno-bijelo kako se želi pojednostaviti

15 godina
offline
Re: Mladi su, zaljubljeni u tehnologiju i uspješno
picajzla0707 kaže...

 ispričavam se, nisam skužio da si se nadovezao na ono što je prije tebe rekao Boky

 

ali jesi rekao da kod nas progresivni porez stimulira poslodavce na manju plaću, dok si za primjer dao irsku gdje je navodno drukčije

to jest glupost, jer i irska ima progresivni porez i nije izmišljen zato da bi destimulirao veće plaće, nego zato da nekako napuni državnu kasu, a da ne ugrozi egzistenciju onih s manjim plaćama

 

nadalje procjenjuješ da nikad nisam bio poduzetnik i da nisam isplaćivao plaće na osnovu nemam pojma čega

zatim mi imputiraš da prešućujem kako porez u hr nije jedini trošak - pa nije i što s tim, nije niti u drugim zemljama porez na dohodak jedini namet i nisam to nigdje prešutio

zato imaš izračun irske plaće koji se zove "Take-Home Tax Calculator" u kojem porez na dohodak nije jedini namet - da jest, ne bi od 18.000 eura doma nosio manje od 10.000, što je veće davanje državi nego kod nas

 

i što si to važno rekao, osim ovih mantri o davanjima za crkvu, odvodnju, zamp itd.

pa ja samo to plaćao faking 15 godina, trpio uvođenje uvijek novih nameta i sad ti meni popuješ o tome - rekao sam ti, ne da mi se razglabati o tome jer nije uopće tema rasprave

svaka država plaća uhljebe, manjine, vojsku, vjerske zajednice ili nešto deseto što se pak nekome ne sviđa, zato postoji faking porez, politika i ostala sranja

i da, taj i drugi porezi jesu u hrvatskoj previsoki, skupa s ostalim nametima, ali jebena bruto plaća je triput manja nego u njemačkoj ili irskoj, a odnos prema radniku je ispod svake razine i to jesu razlozi zašto ljudi odlaze van - jer kakav god bio namet, imaš ga od čega platiti s triput većom bruto plaćom, a poslodavac te cijeni i to te drži 

 

a onaj poduzetnik kod nas koji radi vani i ima prihode kao vani, ako se to već uspoređuje, mogao bi itekako dati veću plaću, možda ne triput kao u njemačkoj, ali mogao bi dati bar dvaput veću - ali neće, jer su većina poduzetnika kod nas govna, baš kao što većina radnika hvata krivine i nije produktivno kao vani - i to je začarani krug ovog divljeg kapitalizma koji se razvio u hrvatskoj

nešto jest u nametima, nešto u birokraciji, nešto u preniskim plaćama, nešto u radnicima neradnicima i imaš papazjaniju u kojoj je teško biti i poduzetnik i radnik, ali ništa od toga nije crno-bijelo kako se želi pojednostaviti

 iako se djelomicno slazem, ako vec kazes da su porezi progresivni, ne mozes onda usporedivati 18k eura sa 18k hrk...

sudeci po nekom kalkulatoru sa interneta na placu od ~18k kn (~2430 eura) u irskoj nosis kuci ~15k kn (~2040eura) i kak ti je to sad isto ko ~10k kn kod nas?

U hr bi za 18k eura (~133k kn) nosio kuci ~65k kn (~8.8k eur) sto je oko 900 eura manje nego u irskoj (gledam bruto2 da je 133k)

jedino ako i irska ima nesto tipa bruto2 koji je "sakriven" od zaposlenika ko kod nas? pod sakriven kazem da se dogovara bruto1 placa i svi pricaju o bruto1 te mnogi ni ne znaju da bruto 2 postoji...  

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice