Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti na b

poruka: 24
|
čitano: 6.969
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti na b".
12 godina
offline
Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti na b

S8 sa Samsungovom prozirnom maskom puni se bez problema. Čini mi se da se puni nešto sporije nego bez maskice no možda je to samo u glavi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti na b

Bez problema sa Mi MIX 3

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti na b

Samsung S8+ sa silikonskom maskom (crnom) normalno puni na Nokijinom Fatboyu Nokia DT-901 stalak za bežično punjenje

 

I tako sve od početka 2016. do danas.

 

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti na b

"Znači, ako imate mobitel s mogućnosti bežičnog punjenja, super - koristite tu funkcionalnost. Ako nemate, vjerojatno je najbolje da je ni ne pokušavate ostvariti dodacima poput samostalnih Qi prijemnika ili Qi maskica."

Mario, zašto ovakav savjet ? Imaš neki valjani argument ili je to samo subjektivno mišljenje ? Ako bežični punjač puni s istom amperažom kao i onaj originalni, ne vidim razloga za izbjegavati bežično punjenje.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti na b

-po formulaciji mbaksa, vjerojatno.. to je tad subjektivno mišljenje, koje ipak ima težinu, tj koliko vjeruješ mišljenju neke osobe ili pisca texta. Ja se s tavkim mišljenjem slažem, tj ne vidim smisao kupnje dodatka (trošak) za funkciju koja mi realno ne daje neku slobodu, par milimetra udaljenosti od punjača (tj kao fičer nije važan, da je većina uređaja bi ga imala, kao gps, kamera, vibra..).

-jedino se eliminira fizičko spajanje a time i habanje konketora svaki put kad punimo uređaj, ali povećava se trošenje, tj gubitak struje + brezina/efikasnost punjenja.

-da je bežično nešto kao kućni wifi, tad bi bilo korisnije, ali to neće u dogledno vrijeme zaživjeti, iz teh.razloga .. i primarno, napalata/kontrola.

 

-koliko je bežično punjenje važan fičer? Ako uređaj već nema ugrađeno, tad je dodatni trošak a korist je upitna, praktičnost praktički ista osim fizičkog spajanja uz problem iste praktičnosti ako gubimo vrijeme potrbno za takvo punjenje ili cijena potrošene sturje. Po tome se 'vjerojatno' slažem u mišljenju i ocjeni autora, tako mi zvuči.. no i dalje je mišljenje samo mišljenje. Činjenice? Fičer koji je sporedan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
Sickness kaže...

"Znači, ako imate mobitel s mogućnosti bežičnog punjenja, super - koristite tu funkcionalnost. Ako nemate, vjerojatno je najbolje da je ni ne pokušavate ostvariti dodacima poput samostalnih Qi prijemnika ili Qi maskica."

Mario, zašto ovakav savjet ? Imaš neki valjani argument ili je to samo subjektivno mišljenje ? Ako bežični punjač puni s istom amperažom kao i onaj originalni, ne vidim razloga za izbjegavati bežično punjenje.

 Napisao je da je originalno bežično punjenje u mobitelu OK, ali ono kasnije ugrađeno nije je daje lošije rezultate. 

Vjerojatno su testiranjem ustanovili da puni dosta lošije nego unaprijed instalirani hardver.

Treba pročitati BUG 315 za dodatna objašnjenja.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 12:55 (CyberDemonVZ).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
Za Samsumg S3 se može kupiti plosnati dodatak koji se stavlja ispod stražnjeg poklopca i spaja na za to predviđene kontakte na matičnoj ploči. Nije skup, a punjenje s njime radi bez problema.

Ne vidim zašto bi se odustajalo od naknadnih rješenja, čak i ako rade lošije (sporije) od tvornički ugrađenih. Kome treba bežično punjenje, a nema ga, svaka varijanta (koja radi) je dobra.

Onaj kome je USB konektor riknuo, a što nije rijedak slučaj, vjerojatno žali što ga nije punio bežično.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 13:54 (Visak).
 
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
CyberDemonVZ kaže...
Sickness kaže...

"Znači, ako imate mobitel s mogućnosti bežičnog punjenja, super - koristite tu funkcionalnost. Ako nemate, vjerojatno je najbolje da je ni ne pokušavate ostvariti dodacima poput samostalnih Qi prijemnika ili Qi maskica."

Mario, zašto ovakav savjet ? Imaš neki valjani argument ili je to samo subjektivno mišljenje ? Ako bežični punjač puni s istom amperažom kao i onaj originalni, ne vidim razloga za izbjegavati bežično punjenje.

 Napisao je da je originalno bežično punjenje u mobitelu OK, ali ono kasnije ugrađeno nije je daje lošije rezultate. 

Vjerojatno su testiranjem ustanovili da puni dosta lošije nego unaprijed instalirani hardver.

Treba pročitati BUG 315 za dodatna objašnjenja.

Da, to je poanta. To sam čak i u videu demonstrirao - onaj kineski Qi prijemnik je mobitelu davao tek oko pola ampera, odnosno 2,5 W.

 

Visak kaže...
Za Samsumg S3 se može kupiti plosnati dodatak koji se stavlja ispod stražnjeg poklopca i spaja na za to predviđene kontakte na matičnoj ploči. Nije skup, a punjenje s njime radi bez problema.

To je specijalni slučaj. Ako ispunjava obećano (i ako je kupac zadovoljan s obećanim), nema problema s tim.

 

Visak kaže...
Ne vidim zašto bi se odustajalo od naknadnih rješenja, čak i ako rade lošije (sporije) od tvornički ugrađenih. Kome treba bežično punjenje, a nema ga, svaka varijanta (koja radi) je dobra.

Kao što rekoh, ovaj tvoj prijedlog je specijalni slučaj. Pretpostavljam da S3 ima predviđeno to za mogućnost ugradnje. Skoro ni jedan drugi mobitel nema, pa se onda mora kemijati. U videu se vidi kako to kemijanje ispada s kineskim Qi prijemnikom i Xiaomijevim mobitelom kojem se ne može skinuti poklopac. Ispada loše. Prilično loše.

 

Visak kaže...
Onaj kome je USB konektor riknuo, a što nije rijedak slučaj, vjerojatno žali što ga nije punio bežično.

Ili što ne koristi magnetski kabel, što je također i videu demonstrirano.  Ja sam odustao od bežičnog punjenja jer nemam mobitel koji sam po sebi podržava bežično punjenje, ali koristim magnetski kabel, koji mi je puno praktičniji od običnog i koji mi štiti micro USB port od oštećenja.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
mbaksa kaže...

Da, to je poanta. To sam čak i u videu demonstrirao - onaj kineski Qi prijemnik je mobitelu davao tek oko pola ampera, odnosno 2,5 W.

 

 Pola ampera je standardna struja USB 1 i 2 konektora, tko se spaja na standardni port na kompu ili monitoru toliko dobiva i preko kabla. Spomenuti S3 je isto imao toliko, brzo punjenje nije oduvijek postojalo. Za punjenje preko noći sasvim dovoljno, dapače, manje struje punjenja su bolje za bateriju. A ako se mobitel preko dana oubičajeno odlaže na punjač stalno se dopunjava, pa nije potrebna velika struja. 

 

A ove magnetske igračke su vrlo zanimljive. To je mislim Apple izmislio za laptope, ali nisam znao da su Kinezi primjenili na mobitelima. Pitanje je samo dugoročne kvalitete spojeva, jer je mala površina, velika struja i kontakt je izložen prljavštini, a nema klizanja nego samo dodir.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
moderator
online
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
Visak kaže...
mbaksa kaže...

Da, to je poanta. To sam čak i u videu demonstrirao - onaj kineski Qi prijemnik je mobitelu davao tek oko pola ampera, odnosno 2,5 W.

 

 Pola ampera je standardna struja USB 1 i 2 konektora, tko se spaja na standardni port na kompu ili monitoru toliko dobiva i preko kabla. Spomenuti S3 je isto imao toliko, brzo punjenje nije oduvijek postojalo. Za punjenje preko noći sasvim dovoljno, dapače, manje struje punjenja su bolje za bateriju.

Pola ampera je bilo OK u prošlosti jer su mobiteli imali baterije manjeg kapaciteta, jer su trošili manje struje i jer su navike korisnika bile drugačije.

 

Kome je danas dosta pola ampera - neka mu je. Meni nije. Spominješ, u mobitelskom svijetu prastari, S3 - baterija od 2100 mAh. Moj Redmi Note 4 (koji je sad isto već star model) ima bateriju od 4100 mAh. Pa ti sad radi kalkulacije na pola ampera... Meni punjenje preko noći ne odgovara. Onome kome odgovara, ne smeta mu punjenje s pola ampera. Osim ako ne potroši bateriju kroz dan pa je mora dopunjavati pa se onda to vuče...

 

Ovo što kažeš da su manje struje punjenja bolje za bateriju zapravo je dvojbeno, barem kod LiPo/Li-ion baterija. Naime, baterija se zagrijava prilikom punjenja, a ako je ti puniš slabijom strujom, onda će dulje biti zagrijana, na povišenoj temperaturi i pod vanjskim naponom.

 

Također, obično se uzima da je baterije OK puniti s 1C. To bi značilo da je bateriju od 2100 mAh OK puniti s 2,1 A, a bateriju od 4100 mAh OK je puniti s 4,1 A. Uoči sad jednu stvar - na tvom mobitelu punjenje baterije s pola ampera (0,25C) bateriji napravi sličnu "štetu" kao punjenje baterije u mom mobitelu s jedan amper (također 0,25C). Postoji li onda opravdan razlog da ograničavam punjenje na pola ampera na svom mobitelu? Rekao bih - ne. Ako ćeš ići tom logikom, onda bi ti imao opravdan razlog puniti svoj mobitel s 250 mA.

 

Visak kaže...

A ako se mobitel preko dana oubičajeno odlaže na punjač stalno se dopunjava, pa nije potrebna velika struja.

Da. Osim kad ti ne zatreba pa onda čupaj Qi prijemnik iz USB konektora i uštekavaj kabel. Naravno, govorim o situaciji s modernijim mobitelom, ne o S3.

 

Visak kaže...
A ove magnetske igračke su vrlo zanimljive. To je mislim Apple izmislio za laptope, ali nisam znao da su Kinezi primjenili na mobitelima. Pitanje je samo dugoročne kvalitete spojeva, jer je mala površina, velika struja i kontakt je izložen prljavštini, a nema klizanja nego samo dodir.

Nisam shvatio što si mislio s ovim da nema klizanja nego samo dodir. Pinovi su na opruzi - magnet uhvati tako da se pinovi malo utisnu prilikom spoja.

 

Trajnost je irelevantna. Ako ti se ošteti odvojeni dio ili kabel - za dolar-dva kupiš drugi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
Ne kažem da je pola ampera idealno za sve korisnike, nego da nekima može i to biti prihvatljivo ako im bežično treba. Izvrsno je što si izmjerio struju, ali zaključak da se izbjegavaju je možda preradikalan. Evo vam podaci, pa sami procijenite prema svojim potrebama.

Klizajući kontakti se sami čiste prilikom svakog spajanja, dok ovi na oprugu samo naliježu, što u slučaju nečistoće može biti nedovoljno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
online
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
Visak kaže...

Klizajući kontakti se sami čiste prilikom svakog spajanja, dok ovi na oprugu samo naliježu, što u slučaju nečistoće može biti nedovoljno.

Ja imam ovaj TOPK s okruglim konektorom iz baksinog videa.

Uzeo sam baš taj zato jer ima samo dva kontakta (samo punjenje) pa je površina kontakta puno veća.

Sad si baš mislim, kad vidim ovaj video, da ni nije neka prevelika razlika.

Kaj sam htio reći, kaj se nečistoće tiče, još ni jednom nisam morao čistiti kontakte, a mobitel mi je često tak zamazan da izgleda kao da je preživio rat.

I uvijek normalno puni, znači zero maintenance.

U svakom slučaju je puno pouzdanije od normalnog micro usb ili c konektora, i fakat sam se preporodio.

Jedini nedostatak je kaj ledica koja svjetli na vrhu konektora na kabelu je brutalno prejaka i osvjetli pola prostorije po mraku.

Rješenje je ili omotati plastiku konektora izolirkom, pofarbati, ili termobužir, a sam konektor zapiknuti na neki metalni dio dok se ne koristi (taman mi je šaraf u knaufu točno uz uzglavlje kreveta pa tam prikopčam .

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 10:40 (fer-de-lance).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
Na pola ampera baterija se ne zagrijava gotovo nista
8 godina
offline
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
fer-de-lance kaže...
 

Ja imam ovaj TOPK s okruglim konektorom iz baksinog videa.

 .

 

 

 Daj mi reci, kako radi brzo punjenje, mozes li koji put usporediti preko aplikacije "Ampere" upotrebiti običan orginalni kabel i taj magnetski TOPK da vidimo ima li što gubitaka, pitam zato jer jeftiniji kablovi znaju biti loši u prijenosu struje.

 

7 godina
online
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti

Sad sam probao, isto kao i kod normalnog micro USB kabela.

 S tim da mi je odmah tu na radnom stolu pobrao hrpu željezne prašine i smazao se cijeli i onda ne puni dobro dok ga ne očistim (ne ide prek 800 mA).

Nakon čišćenja opet normalno.

Znači, savršeno šljaka dok su kontakti čisti, i očito nisu previše štedili ni na vodičima ni na kontaktima i konektorima 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 20:14 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
fer-de-lance kaže...
 

 

 Hvala.

 

 

Jučer sam naručio TOPK ali upgrade verziju, tj druga generacija 

https://www.aliexpress.com/item/TOPK-1M-Upgraded-3A-Quick-Charge-Phone-Magnetic-Micro-USB-Cable-8-Pin-USB-Type-C/32950995139.html?spm=2114.search0104.3.1.1aa023c8Nod9vz&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_10820_10301_10821_10303_537_536,searchweb201603_52,ppcSwitch_0&algo_expid=c280268b-114e-4f34-90e3-ca85e8ff4fa8-0&algo_pvid=c280268b-114e-4f34-90e3-ca85e8ff4fa8

 

stavljam sliku usput, ima mogučnost data transfera i brzog punjenja. Isto je okrugli, i sa 3 pina je.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 1:48 (T700).
7 godina
online
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti

Obavezno nabaci nekakav osvrt i test kad stigne.

 

 

 

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
Koliko vidim, taj novi V2 postoji samo za USB C. Pošto imam više uređaja, neki s micro, a neki s C konektorom, a htio bih složiti da svaki uređaj mogu puniti sa svakim kabelom, pretpostavljam da moram uzeti sve V1.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti

Mislim da bi i s V2 bi trebalo raditi.

Samo je konektor koji ide u mobitel drugačije prebrikan, a elektronika prepozna o čemu se radi, tak da je kabel i konektpr na njemu uvijek isti, a nastavci koji idu u mobitel su različiti.

 

 

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 9:52 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
fer-de-lance kaže...

Mislim da bi i s V2 bi trebalo raditi.

Samo je konektor koji ide u mobitel drugačije prebrikan, a elektronika prepozna o čemu se radi, tak da je kabel i konektpr na njemu uvijek isti, a nastavci koji idu u mobitel su različiti.

 

 

 

 

 

Da ne dođe do zabune, vi bez obzira jel imate konektor vi ipak naručite konektor za tu verziju koju imate. Imam slično iskustvo sa wskenom, prvo sam imao wsken mini 2, a kasnije naručio lite2 koji je bio sličan, isti broj pinova pa si mislio da će biti dobar, bio je kabel jeftiniji a nisam ni obraćao pažnju na imena.

Evo sto je bilo, Ne puni i magnet ne drži jer je polaritet obrnut. Dakle može se zalijepiti dva kabla od (lite2 i mini2) skupa a na adapter se ne ljepi. Mora biti baš za tu verziju koju jest.

 

Za topk v2 obratite pozornost da na kablu ima 3 pina a na konektoru mora biti baš oblikovano da prima tih 3 pina, mora biti isti razmak za koju nisam siguran može li se prikopčati na v1.

 

 

8 godina
offline
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
Visak kaže...
Koliko vidim, taj novi V2 postoji samo za USB C. Pošto imam više uređaja, neki s micro, a neki s C konektorom, a htio bih složiti da svaki uređaj mogu puniti sa svakim kabelom, pretpostavljam da moram uzeti sve V1.

 naručio sam i nekoliko tih konektora u microusb obliku da mogu neke druge gadgete punit :)

Nemaju ga svi u ponudi, neznam zašto.

15 godina
offline
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
Nemojte se iznenaditi ako ne radi a trebalo bi raditi. Zavisi i od kvalitete kabela i od snage punjaca koji ide u struju i od kompatibilnosti samog bezicnog punjaca.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti
fer-de-lance kaže...

Obavezno nabaci nekakav osvrt i test kad stigne.

 

 

 

 Danas popodne je stiglo.

 

microusb koji se stavlja sam kupio zasebno i on je takoder danas stigao. A usb type c sam dobio uz kabel, njega čuvam za kasnije jer dobivam novi mob.

 

Kabel je lijepo dosao zapakovan, kao i adapter u lijepoj vrečici, punjenje preko ampere aplikacije je za sada pristojno , barem ne vidim razliku ali trebam još testirati  ovih dana.

 

Mana koju sam primjetio je - onih 3 pina vire van na kablu i ako se ne pazi može se vrlo lako polomiti. Tako da se pitam kako takav kabel nositi u torbi ili negdje gdje se stiska ? Bilo bi logičnije da su malo više mislili na to pa da onu vanjsku plastiku izduže bolje van tako da mogu zaštiti tih 3 pina.

Napišem kasnije više ako bude potrebno i ako koga još nešto zanima, slobodno pitajte .

 

 

 

Imao sam prije i jedan wsken (mini 2) mana na njemu je bilo to da sam jedan uspio skuriti, a znate kako ? adapter je bio stalno ukopčan u struju a wsken kabel je uhvatio jedan novčic i napravio kratak spoj, ja to nisam odma primjetio već tek kasnije kada vidim 50 lipa kako se drzi za kabel a kabel barem na vrhu je postao vruč i više nije radio :D

nakon toga imao i wsken lite2, koji sam greskom naručio jer mislio da je isti kao i mini2, sve isto izgleda samo je vanjska plastika na kablu bolje izdužena. a buduči da su pinovi isti, ali ne puni, zato jer ne sjeda dobro i polaritet magneta nije isto posložen na kablu i na onom adapteru koji se pikne u mob. Taj mi je puno bolji od mini2 upravo iz razloga jer je imao izduženu plastiki nije dopuštao da se išta zaljepi (magnetski) .

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 18:08 (T700).
7 godina
online
Re: Može li se mobitel sa zaštitnom maskom puniti

Sve u svemu, očekivano.

Zato sam ja i išao na varijantu sa samo dva pina.

Ali, kaj se tiče kratkog spoja, mislim da sam negdje vidio test s TOPK i da se ništa ne dogodi, čak može biti da ima neki oblik zaštite (vjerovatno obični mosfet), pa da u slučaju preopterećenja isključuje strujni krug.

Budem baš sutra isprobao kak trza kad ga se preoptereti.

 

 

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice