MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređivači "

poruka: 16
|
čitano: 4.632
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređivači "".
10 godina
suspendiran
offline
MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređivači "

A čekaj ... i što će s preslikom osobne? Šta će ju isprintati i gurnuti u bankomat?

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređiva
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A čekaj ... i što će s preslikom osobne? Šta će ju isprintati i gurnuti u bankomat?

 a ti im pošalji presliku pa se čudi kad netko na tvoje ime sklopi 5-6 ugovora sa telekomima

16 godina
offline
Re: MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređiva
https://www.ferratumbank.hr/kako-se-prijaviti

Korak 5...

"... Kako biste na Vaš tekući račun primili novac što prije, predlažemo da uploadate obostranu fotografije Vaše osobne iskaznice i fotografiju Vašeg lica pored Vaše osobne iskaznice. Podatke možete uploadati putem spomenutog upload obrazaca, putem Whatsappa, maila ili faxa, ali za NAJBRŽU isplatu predlažemo da koristite spomenuta upload polja."

12 godina
offline
MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređivači "

Pa koliko glup i naivan moraš biti da nasjedneš na takvu glupost. Čak i da isključimo zdrav razum, razina (ne)pismenosti u toj poruci je dovoljna da se posumnja u legitimnost svega toga.

Ali da, na to vjerojatno i nasjedaju ljudi s jednakom razinom pismenosti.

Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređivači "

A GDPR? Ovo je ilegalno ako nisu tražili privolu prije slanja 

Apple je samo vendor PC računala.
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređiva
darkborg kaže...

Pa koliko glup i naivan moraš biti da nasjedneš na takvu glupost. Čak i da isključimo zdrav razum, razina (ne)pismenosti u toj poruci je dovoljna da se posumnja u legitimnost svega toga.

Ali da, na to vjerojatno i nasjedaju ljudi s jednakom razinom pismenosti.

 to se namjerno tako radi. To je filter. Kod scammera je uvijek cilj prevariti glupog a ne pametnog. S pametnim mogu samo imati problema i to im se onda ne isplati.

15 godina
offline
MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređivači "

Nekada davno, kao komentar bih napisao da ako netko toliko lakovjeran da posalje presliku svoje osobne ovako na "majke mi" je i zasluzio kada ga se opeljesi.

No onda samo pogledam u svoje roditelje.... i dodje mi zao.

 

Niste niti svjesni koliko stariji ljudi i dan danas vjeruju "pisanoj rijeci".

 

Jedno pitanje.

Osim clanaka o ovakvim prijevarama, da li smo ikada citali da je policija uhitila nekog radi ovakve prijevare?

Ja se ne mogu sjetiti.

Ako netko zna, bio bih zahvalan da me uputi.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređiva
syncmaster245b kaže... 

Jedno pitanje.

Osim clanaka o ovakvim prijevarama, da li smo ikada citali da je policija uhitila nekog radi ovakve prijevare?

Ja se ne mogu sjetiti.

Ako netko zna, bio bih zahvalan da me uputi.

Bilo je slučajeva, nije policija sasvim neučinkovita ali kad ih i uhite pitanje je što im mogu. Sudovi im sude godinama, onda ih osude na par mjeseci, love nema (dostave slipove da su uplatili i "izgubili" u kockarnici ili operu na neki drugi način) i onda nakon par mjeseci "odmora" kreću u nove pothvate... Nažalost kod nas se kriminal itekako isplati. :-(

15 godina
offline
Re: MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređiva
masterripper kaže...

A GDPR? Ovo je ilegalno ako nisu tražili privolu prije slanja 

 -ne, jer je to tvoja odluka time već i privola, jer šalješ ti, kao vlasnik svojeg podatka. (zaštita se odnosi da nitko neovlašteno, netko treći to ne smije..).

-tebe bilo tko može tražiti podatak, ali ga ti nisi dužan dati osim ovlaštenoj osobi kao npr policiji, dok u banci moraš se identificirati, bez tog ne možeš dalje, .. ne moraš, ali tad ne ulaziš i ne dobiješ uslugu. Ako daš podatak, tad se pozivaš na gdpr, npr ako zatražiš brisanje, tad ga moraju obrisati.. no problem, ova tema, lažnjaci, na crno.. oni ne poštuju zakon i ne provode takav zahtjev i to im je najmanja briga jer su kriminal koji već u startu krši zakon krađom.. ne samim podacima koji su im samo sredstvo, pa im ne možeš ništa zabraniti papirnatim zakonima.. kvaka-22. nego samo pendrek-policija..

kršenje gdpra je kao da kažeš da su pljačkaši banke projurili iznad 50kmh ograničenja.. ili parking na mjestu za invalide... :)

 

-nevažno.

-a ljudi ko ljudi, čim je neki mamac upecaju se, statistički netko/dovoljno da se krađa isplati.. mada je svaka banka bezbroj puta u raznim materijalima napomenula, da nikad neće tražiti neke podatke od klijenta... npr pin (još manje osobnu..) i da je to tad scam-prevara, kao i to da je npr neka facebook stranica, ne službena stranica banke-adresa.. ali juzeri jednostavno to ne kuže, ne znaju.. njima je svaka internet stranica ''na internetima''.. ne razlikuju ih, pa tad ni ne razumiju što se upozorava.

 

-treba prvo reći-pokazati juzerima, što je legalna stranica banke (i nikoja druga! sve ostale su fejk). Tek tad razumiju što im se u nekim upozorenjima govori, npr možemo ih plašiti vukom-zecom ako nisu nikad vidjeli konkretnu životinju jednostavno ih neće razlikovati i neće se bojati ili će se bojati svega pa i kokoši ili mačke.. jer je preduvijet da razumiju-znaju što je što, do tad 'pazi vuk' ne znači ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 16:25 (ihush).
15 godina
offline
MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređivači "

kad je netko već na tom fejsbuku, koji im ionako krade podatke, prijevara više-manje. neće ni osjetiti. očito narod voli kad ga se vara (v. pod "izbori", "epl", "mikrosoft", "gugl", "crkva" itd.) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređivači "

sad se sjetili reagirat...nabrojao sam jedno 5 ili 6 lažnjaka koji su od mene tražili presliku osobne jedna str od njih i lažni Huawey profil koji je djelio ni manje ni više nego p20 PRO mjesec dana prije nego izašao.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređivači "

 

 

Neka je sa srećom svim sudionicima nagradne igre, a napose pobjednicima.

 

Ja sam partibrejker. Igram samo bugovu nagradnu igru i loto.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređiva
syncmaster245b kaže...

Nekada davno, kao komentar bih napisao da ako netko toliko lakovjeran da posalje presliku svoje osobne ovako na "majke mi" je i zasluzio kada ga se opeljesi.

No onda samo pogledam u svoje roditelje.... i dodje mi zao.

 Niste niti svjesni koliko stariji ljudi i dan danas vjeruju "pisanoj rijeci".

 

 Istina, kad god mami "popravljam" ipad, gasim uglavnom otvorene tabove naslova "ovaj čudan trik liječi..." uglavnom sadržaj ovih prevaranata koje i bug rado dijeli ispod članaka:

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Re: MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređiva
Adblock gg wp
8 godina
offline
Re: MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređiva
SinCr0 kaže...
https://www.ferratumbank.hr/kako-se-prijaviti

Korak 5...

"... Kako biste na Vaš tekući račun primili novac što prije, predlažemo da uploadate obostranu fotografije Vaše osobne iskaznice i fotografiju Vašeg lica pored Vaše osobne iskaznice. Podatke možete uploadati putem spomenutog upload obrazaca, putem Whatsappa, maila ili faxa, ali za NAJBRŽU isplatu predlažemo da koristite spomenuta upload polja."

Meni se ovo nikako ne sviđa jer se to može zloupotrebiti ionako ako izgubis osobnu ili si ju na trenutak izgubio tj netko je uspio skopirati osobnu i vratiti je u novčanik. Kako se može dokazati da to nisi bio ti

 

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: MUP otkrio novu Facebook prijevaru - priređiva
SinCr0 kaže...
"... Kako biste na Vaš tekući račun primili novac što prije, predlažemo da uploadate obostranu fotografije Vaše osobne iskaznice i fotografiju Vašeg lica pored Vaše osobne iskaznice. Podatke možete uploadati putem spomenutog upload obrazaca, putem Whatsappa, maila ili faxa, ali za NAJBRŽU isplatu predlažemo da koristite spomenuta upload polja." 

Ako ovo zakon dozvoljava, pod hitno ga treba mijenjati.

 

1.) Ako račun ne glasi na ime koje je na osobnoj, isplata novca na taj račun bi se trebao smatrati suučesništvom u prevari.

 

2.) Općenito bi za ovakve stvari trebalo uvesti da firma mora moći dokazati da je poslala obavijest na adresu s osobne s rokom za otkazivanje da bi se ugovor na daljinu smatrao pravovaljanim.

 

ihush kaže...

 -ne, jer je to tvoja odluka time već i privola, jer šalješ ti, kao vlasnik svojeg podatka. (zaštita se odnosi da nitko neovlašteno, netko treći to ne smije..).

Tu nisi u pravu. Tvoja akcija slanja podataka jest privola za njihovu pohranu i obradu, ali isključivo u onu svrhu koja je tamo navedena (sudjelovanje u nagradnoj igri), te isto ne znači da si dao privolu za slanje trećim stranama ako tako nije navedeno.

 

Dodatno, propustio si uočiti sarkazam u postu...

 

 

@MUP

"nova" prevara koja je u optjecaju već par mjeseci i već se masovno pisalo u medijima o njoj...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 20:08 (MrBlc).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice