Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"

poruka: 25
|
čitano: 5.770
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"".
15 godina
offline
Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"

dajte mu povjerenika u kojega dalićka ima "puno povjerenje" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
Ante Ramljak za Ceo i eto sve ce bit u plusu :)
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"

Imat ce i Tesla K+ modele

http://www.soundstream.com/
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min

dečec se malo žešće zaigral... 


mislim da to uskoro ide  sve u krasni...

9 godina
neaktivan
offline
Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"

Treba samo deset milijuna naivčina da prednaruče model Y i Ponzi shema ide dalje. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
JozoBozo121 kaže...

Treba samo deset milijuna naivčina da prednaruče model Y i Ponzi shema ide dalje. 

 Ponzi shema je kada navuces ljude u piramidu, gdje nema pravog proizvoda ili usluge. Tesla to svakako nije, a to mozes i sam vidjeti svaki put kada TESLA auto prodje kraj tebe na cesti (ako ih ima gdje se kreces).

14 godina
offline
Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"

U Ponzija, prvi koji nagrnu imaju povrat, čak i zaradu, ali ovčice niže u piramidi imaju... qrtz od ovce....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"

Mislim da elektricni automobili (i hibridni) uzimaju polako ali sigurno maha, osobito u razvijenijim zemljama.

Smanjeni porezi, besplatno parkiranje i druge beneficije elektricnih vozila su samo dodatni poticaj za prelazak

na alternativne agregate.

 

Treba ih zamisliti kao Gausovu krivulju - polako se krece, ali sto je vise automobila i "punjacnica" (netocno je reci benzinskih crpki, jer postoje punionice gdje nema fosilnih goriva),

to ce vise zamaha uzimati i sve vise vozila biti u opticaju, dok ce razmjerno tome osobni automobili na fosilna goriva biti sve manje u opticaju.

Naravno, fosilna ostaju za plovila, radne strojeve, teretne strojeve i zrakoplove, no i to je pitanje vremena kad ce se moci zamijeniti sa elektro motorima.

(jedini problem je kod zrakoplova, sto se ne mogu rijesiti tereta baterije, dok visak kerozina uvjek mogu ispustiti)

 

Da sam bio u mogucnosti uzeti Nissan Leafa za 20.000€ (novi Leaf), vjerovatno bi njega uzeo. Dok je Tesla tu za one koji

zele ekskluzivu, glamur i automobil za pokazivanje.

 

Drugacije je kad znas da vozis luksuzni automobil, ili automobil B/C klase. Makar taj luksuzni ne mora biti bolji i kvalitetniji.

No vjerujem da ce Tesla, sto vrijeme vise odmice, uzimati vise maha i trzista, osobito u razvijenijim zemljama,

dok ce zemlje treceg svijeta i dalje voziti 30g stare dizelase, jer to si ekonomski mogu priustiti.

 

A osobito americi trebaju elektricni automobili, jer su najveci zagadjivaci po glavi stanovnika, sa svojim neekoloskim automobilima.

Pitanje je koliko ce to naftne firme izdrzavati, jer smanjenjem prodaje ce se smanijiti profit, tako da ce cijena derivata padati,

a americka vojska nece morati nikoga osobadjati od prljave nafte - sto amerima nikako ne pase, nema racunice proizvodnje i prodaje oruzja.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"

Još jedna misterija iz fame Muskova spavanja na poslu. Sad znamo i na čemu točno i gdje spava, te kako se osjeća. Očekujem da će Bugovi novinari u sljedećem tekstu navesti i u čemu spava, što radi prije spavanja i kako provodi vikende.

 

Eto još jednog pokazatelja kako se može izgrađivati kult (ne)ličnosti.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"

Nije mi jasna ta odbojnost bugovih forumasa prema uspjesnim ljudima? Cim spomenes Jobsa, Muska, Rimca, odmah krecu u napad, sta on, bas je on uspjesan, ja koji sam sklapao racunala s 12 godina, valjda ja znam tko je uspjesan tko nije. A da se vi napokon iselite iz Hrvatske i postanete normalni?

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"

a da se ti makneš s foruma, ako te smetaju tuđa mišljenja?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 15:29 (bruno1026).
 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
bruno1026 kaže...

a da se ti makneš s foruma, ako te smetaju tuđa mišljenja?

 Ja sam ovdje puno duze od tebe, a i vecine ovih novopridoslica koji su donijeli sa sobom kulturu s Index.hr. Radije se vi pokupite tamo otkud ste dosli ili se prilagodite normalnom razgovoru kakav je uobicajen na Bug.hr.

12 godina
offline
Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"

Čudno, još nisam naletio na članak da je netko overclockirao Teslu 

A pošto sigurno ne rade blizu 100% snage i sve je digitalno... vjerojatno nećemo dugo morati čekati :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
zoki.zlikowski kaže...

Nije mi jasna ta odbojnost bugovih forumasa prema uspjesnim ljudima? Cim spomenes Jobsa, Muska, Rimca, odmah krecu u napad, sta on, bas je on uspjesan, ja koji sam sklapao racunala s 12 godina, valjda ja znam tko je uspjesan tko nije. A da se vi napokon iselite iz Hrvatske i postanete normalni?

 

Osjećam se prozvanim, pa odgovaram.

 

Prije svega, ne mislim da je Musk uspješan. Na isti način ne mislim da je Todorić uspješan. Ako gledamo posve kapitalistički, kad svojim dioničarima počne donositi vrijednost, onda se može reći da je uspješan. Ne zanima me Muskova uspješnost kao roditelja ili njegova uspješnost u stvaranju novih ideja.

 

Moja poruka isključivo je vezana za Muska. Jobsa i Rimca nisam spomenuo.

 

Cilj moga teksta jest da ironično ukažem i na visoku koncentraciju tekstova u Musku iako postoje i druga električna vozila i vizionari ili "vizionari"  o kojima se uopće ne piše, a među kojima se ističe motiv njegova spavanja u tvornici. Time sam želio malo i ismijati informatičke priučene novinare. Zašto je u ozbiljnom novinarstvu potrebno navoditi podatak o nečijem spavanju?! Sad kad sam to izgovorio, pitam se je li Bug uopće ozbiljna novina.

 

Stilsku figuru upućivanja u emigraciju zbog forumskog neslaganja/nerazumijevanja sa sugovornikom ne bih čak ni prokomentirao jer govori nešto vrlo negativno o intelektualnim i emocionalnim stanjima onoga tko to izgovara ili piše.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2018 13:17 (BarbaVeli).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
BarbaVeli kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Nije mi jasna ta odbojnost bugovih forumasa prema uspjesnim ljudima? Cim spomenes Jobsa, Muska, Rimca, odmah krecu u napad, sta on, bas je on uspjesan, ja koji sam sklapao racunala s 12 godina, valjda ja znam tko je uspjesan tko nije. A da se vi napokon iselite iz Hrvatske i postanete normalni?

 

Osjećam se prozvanim, pa odgovaram.

 

Prije svega, ne mislim da je Musk uspješan. Na isti način ne mislim da je Todorić uspješan. Ako gledamo posve kapitalistički, kad svojim dioničarima počne donositi vrijednost, onda se može reći da je uspješan. Ne zanima me Muskova uspješnost kao roditelja ili njegova uspješnost u stvaranju novih ideja.

 

Moja poruka isključivo je vezana za Muska. Jobsa i Rimca nisam spomenuo.

 

Cilj moga teksta jest da ironično ukažem i na visoku koncentraciju tekstova u Musku iako postoje i druga električna vozila i vizionari ili "vizionari"  o kojima se uopće ne piše, a među kojima se ističe motiv njegova spavanja u tvornici. Time sam želio malo i ismijati informatičke priučene novinare. Zašto je u ozbiljnom novinarstvu potrebno navoditi podatak o nečijem spavanju?! Sad kad sam to izgovorio, pitam se je li Bug uopće ozbiljna novina.

 

Stilsku figuru upućivanja u emigraciju zbog forumskog neslaganja/nerazumijevanja sa sugovornikom ne bih čak ni prokomentirao jer govori nešto vrlo negativno o intelektualnim i emocionalnim stanjima onoga tko to izgovara ili piše.

 

A sto ti to tocno smatras uspjehom? Sta je tebi pojam uspjeha?

16 godina
offline
Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"

Pa napisao je: kad zaista izađu iz minusa i počnu poslovati pozitivno, umesto da mu je za funkcionisanje kompanije konstantno potrebno još i još novca sa strane, onda će ga smatrati uspešnim. Delimično se slažem.

 

BTW, nisam na to isprva posebno obratio pažnju, ali ovo s spavanjem u fabrici stvarno počinje da podseća na način na koji se ovde (vama istočna bivša bratska republika) piše o našem predsedniku.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
Ivan(4) kaže...

Pa napisao je: kad zaista izađu iz minusa i počnu poslovati pozitivno, umesto da mu je za funkcionisanje kompanije konstantno potrebno još i još novca sa strane, onda će ga smatrati uspešnim. Delimično se slažem.

 

 Tada će projekt Tesla postati financijski uspješan. Musk je već na mnogo polja, izmeđui ostalog i financijskom dokazano uspješan.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
Ivan(4) kaže...

Pa napisao je: kad zaista izađu iz minusa i počnu poslovati pozitivno, umesto da mu je za funkcionisanje kompanije konstantno potrebno još i još novca sa strane, onda će ga smatrati uspešnim. Delimično se slažem.

 

BTW, nisam na to isprva posebno obratio pažnju, ali ovo s spavanjem u fabrici stvarno počinje da podseća na način na koji se ovde (vama istočna bivša bratska republika) piše o našem predsedniku.

Po toj ocijeni 80% tvrtki na NASDAQ-u su neuspjesne? Google je bio dugo neuspjesan, Facebook takodjer, WhatsApp ni dan danas nije uspjesan, Snapchat je neuspjesan i tako dalje i tako blize. Ali je zato lokalna pekara uspjesnija od Amazona jer svake godine isplati 30.000 dolara vlasniku dok Amazon stalno gomila minuse, je li tako?

14 godina
offline
Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "minusa"

Nadam se da će Tesla isplivati iz teškoća koje imaju u proizvodnji i da će konačno postati profitabilni, ne zato što nešto posebno volim Elona, nego zato da električni automobili kao bolji i ekološkiji od benzinaca/plinaša/dizelaša konačno postanu mainstream. Tada će i ostali proizvođači automobila morati napraviti nešto po pitanju električnih vozila ili će ih napredak polako progutati.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2018 18:14 (učo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
zoki.zlikowski kaže...
Ivan(4) kaže...

Pa napisao je: kad zaista izađu iz minusa i počnu poslovati pozitivno, umesto da mu je za funkcionisanje kompanije konstantno potrebno još i još novca sa strane, onda će ga smatrati uspešnim. Delimično se slažem.

 

BTW, nisam na to isprva posebno obratio pažnju, ali ovo s spavanjem u fabrici stvarno počinje da podseća na način na koji se ovde (vama istočna bivša bratska republika) piše o našem predsedniku.

Po toj ocijeni 80% tvrtki na NASDAQ-u su neuspjesne? Google je bio dugo neuspjesan, Facebook takodjer, WhatsApp ni dan danas nije uspjesan, Snapchat je neuspjesan i tako dalje i tako blize. Ali je zato lokalna pekara uspjesnija od Amazona jer svake godine isplati 30.000 dolara vlasniku dok Amazon stalno gomila minuse, je li tako?

 Raspravljaš sa pogrešnim čovekom, ali kad si već meni odgovorio, Amazon teško da gomila minuse, imaju 11 uzastopnih pozitivnih kvartala i profit za Q4 2017 im je skoro 2 milijarde $. A firma koja nikad ne vrati ono što je u nju uloženo je neuspešna. To ne znači da su mlade inovativne kompanije u startu neuspešne, ali dok ne počnu da prave profit, glupo je zvati ih uspešnima. BTW, Tesla Motors ne postoji od juče, nego od 2003., 15 godina. Voleo bih da pređu u pozitivu, dopada mi se to što rade, ali za sada su pre svega uspešni u privlačenju investicija, a manje u proizvodnji i prodaji automobila.

 

I da, filozofsko pitanje: Ako osoba osnuje kompaniju, privuče gomilu investicija i deo tih investicija strpa sebi u džep i tako se obogati, iako sama kompanija nikad ne uđe u plus, da li je taj stvarno uspešan poslovni čovek i vizionar, ili nešto drugo?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
Ivan(4) kaže...

 

I da, filozofsko pitanje: Ako osoba osnuje kompaniju, privuče gomilu investicija i deo tih investicija strpa sebi u džep i tako se obogati, iako sama kompanija nikad ne uđe u plus, da li je taj stvarno uspešan poslovni čovek i vizionar, ili nešto drugo?

 Odakle ti to da trpa u džep? Plaćen je u dionicama, i to samo ako ostvari strahovito ambiciozne planove.

 

https://www.wired.com/story/elon-musk-salary/

Musk does make minimum wage salary, per California law, but he told the Times he doesn’t cash the checks.

 

Uz to je najveći dioničar, dakle uložio je milijarde, a ne uzima ništa. Promašio si ceo fudbal.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
zoki.zlikowski kaže...
Ivan(4) kaže...

Pa napisao je: kad zaista izađu iz minusa i počnu poslovati pozitivno, umesto da mu je za funkcionisanje kompanije konstantno potrebno još i još novca sa strane, onda će ga smatrati uspešnim. Delimično se slažem.

 

BTW, nisam na to isprva posebno obratio pažnju, ali ovo s spavanjem u fabrici stvarno počinje da podseća na način na koji se ovde (vama istočna bivša bratska republika) piše o našem predsedniku.

Po toj ocijeni 80% tvrtki na NASDAQ-u su neuspjesne? Google je bio dugo neuspjesan, Facebook takodjer, WhatsApp ni dan danas nije uspjesan, Snapchat je neuspjesan i tako dalje i tako blize. Ali je zato lokalna pekara uspjesnija od Amazona jer svake godine isplati 30.000 dolara vlasniku dok Amazon stalno gomila minuse, je li tako?

 Nije da su neuspjesne nego jos nisu profitabilne a ako i kada postanu onda mozemo pricat o uspjesnosti. Tak dugo dok netko upumpava milijarde tak dugo ne mozemo reci da je netko uspjesan ali niti da je neuspjesan jer ima ljudi koji financiraju projekt. Kad postanu samostalni i prestanu primat lovu izvana onda mozemo reci da su uspjeli, ako budu uspjeli ili bankrotirali to je jos za vidjeti.

Mislim da je Tesla to big to fail, previse love je utuceno u taj projekt i sama drzava ne bude dopustila propast tog projekta jer su kroz poticaje utukli vise od milijardu dolara u Teslu.

 

Iskreno zivo mi se jebe za Teslu. Auti su im skupi, meni se osobno nikak ne dopadaju za tu lovu koju traze. Za te novce se kupi M7 od BMW-a, A8 od Audia ili E klasa od Mercedesa a kraj njih Tesla izgleda ko kanta za smece. Opcenito me boli briga za firmu koja prodaje robu za suepr bogate i bogate. Nisu karitas, ne nude nist meni interesantno i privatni su biznis. Ako propadnu ne gubim niti dobivam nista tak da not a single fuck given. Priznam da su cimnuli auto industriju da prije krenu sa elektrifikacijom automobila, ali ti isti auti sljedecih 20 ili 30 godina ne budu dostupni normalnom narodu jer ako zivite u zgradi nemate uticnicu na parkingu i sigurno ne budete vukli produzni kroz prozor iz stana 100m na parking. Znaci elektricni auti budu i jesu igracke za imucnije ili one koji zive u kuci pa mogu na dvoristu u garazi punit auto.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
Ivan(4) kaže...

 Raspravljaš sa pogrešnim čovekom, ali kad si već meni odgovorio, Amazon teško da gomila minuse, imaju 11 uzastopnih pozitivnih kvartala i profit za Q4 2017 im je skoro 2 milijarde $.

 Drugi i treci kvartal nula, prvi i cetvrti po milijarda dolara plusa.

16 godina
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
zoki.zlikowski kaže...
Ivan(4) kaže...

 Raspravljaš sa pogrešnim čovekom, ali kad si već meni odgovorio, Amazon teško da gomila minuse, imaju 11 uzastopnih pozitivnih kvartala i profit za Q4 2017 im je skoro 2 milijarde $.

 Drugi i treci kvartal nula, prvi i cetvrti po milijarda dolara plusa.

 Biće da smo čitali različite članke, ali ovde su podaci koje je zvanično Amazon objavio, profit za Q4 2017. je bio $3.75 po deonici, što bi trebalo da bude blizu 1.9 milijardi. Za celu godinu, koliko vidim, je oko 4. Kako god bilo, ono što si napisao u prethodnom postu, da gomilaju minuse, ne stoji.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Musk očekuje da Tesla ove godine izađe iz "min
BarbaVeli kaže...

Osjećam se prozvanim, pa odgovaram.

 

Prije svega, ne mislim da je Musk uspješan. Na isti način ne mislim da je Todorić uspješan. Ako gledamo posve kapitalistički, kad svojim dioničarima počne donositi vrijednost, onda se može reći da je uspješan. Ne zanima me Muskova uspješnost kao roditelja ili njegova uspješnost u stvaranju novih ideja.

 

Moja poruka isključivo je vezana za Muska. Jobsa i Rimca nisam spomenuo.

 

Cilj moga teksta jest da ironično ukažem i na visoku koncentraciju tekstova u Musku iako postoje i druga električna vozila i vizionari ili "vizionari"  o kojima se uopće ne piše, a među kojima se ističe motiv njegova spavanja u tvornici. Time sam želio malo i ismijati informatičke priučene novinare. Zašto je u ozbiljnom novinarstvu potrebno navoditi podatak o nečijem spavanju?! Sad kad sam to izgovorio, pitam se je li Bug uopće ozbiljna novina.

 

Stilsku figuru upućivanja u emigraciju zbog forumskog neslaganja/nerazumijevanja sa sugovornikom ne bih čak ni prokomentirao jer govori nešto vrlo negativno o intelektualnim i emocionalnim stanjima onoga tko to izgovara ili piše.

 

Koji bullshit.

Da ima novaca ko Bill Gates opet bi ga tu popljuvali više-manje isti ljudi.

Jer se ne radi o novcima nego se radi o balkanskom jalu. I ništa više.

 

Uostalom Einstein je bio probisvjet u školi i financijski.. a jel bio uspješan? Ili ćemo se sad kačit na definiciju i doslovnu interpretaciju. Jer kad ponestane argumenata onda je to zadnja slamka.

Musk, zaradio ili ne, svojim djelovanjem je basicly promjenio svijet na neki način. Isto ko i Jobs, isto ko i Bill Gates, isto ko Rimac. Ako to nije uspjeh, onda ništa nije.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice