Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu

poruka: 39
|
čitano: 9.073
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu".
16 godina
offline
Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu

Bez da ulazim u politikanstvo i raspravu oko Twittera kao takvog, a i činjenicu da je vrlo vjerojatno moguće do zadanog roka isporučiti traženo, mislim da se svi developeri u Twitteru trebaju dogovoriti i kolektivno dati otkaz.

 

U eri današnje potražnje za developerima trpiti takve kaubojske frajerske javne ultimatume nema smisla. Nije ni Twitter ni Musk bogomdan, a ostale IT firme će ih pozapošljavati u roku keks. A Musk neka si sam isprogramira traženo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2022 6:43 (Marko).
 
18 6 hvala 0
12 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
Marko kaže...

Bez da ulazim u politikanstvo i raspravu oko Twittera kao takvog, a i činjenicu da je vrlo vjerojatno moguće do zadanog roka isporučiti traženo, mislim da se svi developeri u Twitteru trebaju dogovoriti i kolektivno dati otkaz.

 

U eri današnje potražnje za developerima trpiti takve kaubojske frajerske javne ultimatume nema smisla. Nije ni Twitter ni Musk bogomdan, a ostale IT firme će ih pozapošljavati u roku keks. A Musk neka si sam isprogramira traženo.

 I postići točno ono što Musk želi a ne zna kako bi to napravio jer su radnici relativno zakonski zaštićeni?

Musku novac nije problem i lako će privuči nove developere a onda će biti ko u Tesli - ja sam ti posao dao, ja ću ti ga i uzeti.

Puno bolja opcija je dobiti otkaz nego ga dati.

16 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
E glupih Amerikanaca, kad to ne rješavaju kako Hrvati sa stalnim ugovorima na određeno, pa se onda lako otpusti bilo tko bilo kad 🤭
 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu

Uglavnom, ”Vrč ide na izvor, dok se ne polupa”, a i ”Ničija nije svijetljela do zore”, pa ne bude nikome, niti Masku 

Koliko se god on upirao, za što trenutno i ima ”materijala” čitaj nofca, puknut će on već jednom prije ili kasnije, a ne sumnjam niti opstanak u nekima od njegovih poslova. 

ATJ Lučko
Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
BlueMax kaže...
Marko kaže...

Bez da ulazim u politikanstvo i raspravu oko Twittera kao takvog, a i činjenicu da je vrlo vjerojatno moguće do zadanog roka isporučiti traženo, mislim da se svi developeri u Twitteru trebaju dogovoriti i kolektivno dati otkaz.

 

U eri današnje potražnje za developerima trpiti takve kaubojske frajerske javne ultimatume nema smisla. Nije ni Twitter ni Musk bogomdan, a ostale IT firme će ih pozapošljavati u roku keks. A Musk neka si sam isprogramira traženo.

 I postići točno ono što Musk želi a ne zna kako bi to napravio jer su radnici relativno zakonski zaštićeni?

Musku novac nije problem i lako će privuči nove developere a onda će biti ko u Tesli - ja sam ti posao dao, ja ću ti ga i uzeti.

Puno bolja opcija je dobiti otkaz nego ga dati.

 

Da, moci ce naci devove sa dalekog istoka, i to jos u pol cijene. 

Tviter nije sta je jer je je zaposljavao bilo koga, nego samo najbolje.

 

Sto mislite, sto ce biti kada oni pocnu gurat stvari u produkciju samo zato sto je caca Elon rekao da mora biti gotovo, a ne zato sto je ustvari gotovo i testirano? I to od strane neiskusnih nisko placenih programera? 

Ocekujte rusenje apikacija i nestajuce tvitove, za 3...2...1...

~~ sound sommelier ~~
15 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
Rekoše on i ostaše živ.
 
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu

Ne vidim nekakav problem oko 20$ pretplate.

To je simbolično iskazivanje povjerenja tvrtki, u kojoj se lijepo zarađuje.

Da im plaće nisu dobre, otišli bi odavno. 

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
Zaporožac kaže...

Ne vidim nekakav problem oko 20$ pretplate.

To je simbolično iskazivanje povjerenja tvrtki, u kojoj se lijepo zarađuje.

Da im plaće nisu dobre, otišli bi odavno. 

Ove "Verified" oznake nisu neki "luksuz" koji si neki žele priuštiti, nego je to garancija samom Twitteru, tj. to nije za korist nositelja te oznake nego korist za Twitter. U Twitterovom je interesu da što više "važnih" ličnosti ima tu oznaku jer te oznake daju svim korisnicima na znanje da komuniciraju s pravom osobom, a ne s nekim tko se pretvara da je ta osoba i time dobivaju nešto povjerenja od korisnika. Ima hrpa profila koji se pretvaraju da su neka poznata ličnost ili neka tvrtka pa pokušavaju zavarati obične korisnike i prevariti ih na neki način. To je pogotovo vidljivo u kripto svijetu. Hrpa botova koji se pretvaraju da su npr. timovi za podršku iz kripto mjenjačnica i odgovaraju na tweetove korisnika koji se žale na neki problem pravom twitter profilu korisničke podrške. Zatim ti korisnici odgovaraju tim lažnim profilima i nasjedaju na prijevare jer ne provjeravaju je li odgovor stigao od pravog profila ili lažnog jer su prvi tweet bili poslali pravom profilu i onda ne očekuju da bi se tu mogao bilo tko ubaciti s istom slikom profila, imenom itd. To što sad Musk žali zbog kupnje Twittera je samo njegova krivnja. A i smiješne su te izlike da nije znao točan udio botova u broju korisnika s obzirom da veliki udio njegovih followera su botovi (što je i vidljivo jednostavnim skrolanjem kroz njegov popis pratitelja).

14 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
Marko kaže...

Bez da ulazim u politikanstvo i raspravu oko Twittera kao takvog, a i činjenicu da je vrlo vjerojatno moguće do zadanog roka isporučiti traženo, mislim da se svi developeri u Twitteru trebaju dogovoriti i kolektivno dati otkaz.

 

U eri današnje potražnje za developerima trpiti takve kaubojske frajerske javne ultimatume nema smisla. Nije ni Twitter ni Musk bogomdan, a ostale IT firme će ih pozapošljavati u roku keks. A Musk neka si sam isprogramira traženo.

 tako funkcionira svijet, ne isporučiš što se traži od tebe dobiješ otkaz, samo u Hr. možeš imati tisuće uhljeba koji ne rade ništa i vrlo lako moguće neće nikada dobiti otkaz

9 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
loky4i4 kaže...

 tako funkcionira svijet, ne isporučiš što se traži od tebe dobiješ otkaz, samo u Hr. možeš imati tisuće uhljeba koji ne rade ništa i vrlo lako moguće neće nikada dobiti otkaz

 

Isto vrijedi i za poslodavce. Ne daješ dobre uvjete? Ćao. Pogotovo u IT-u gdje je lako pronaći posao. Sjeti se samo koliko je u SAD-u bilo kukanja da "nitko ne želi raditi" tijekom "Velike ostavke" (Great Resignation), pošto su radni uvjeti u SAD-u loši i zaštite radnika slabe, a pogotovo u tvrtkama koje su se najglasnije žalile.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
Stvar koja se ne spominje je ta da je Twitter do sada ignorirao ove koji su htjeli tu plavu kvačicu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
Musk nije jedan jedini auto napravio na vrijeme i kasni gdi stigne, a da ne govorimo o totalno autonomnim autima koji sami voze.

Elon ne seri.
16 godina
online
Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu

Elone, samo jako!

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
hudo kaže...

 

Da, moci ce naci devove sa dalekog istoka, i to jos u pol cijene. 

Tviter nije sta je jer je je zaposljavao bilo koga, nego samo najbolje.

 

Sto mislite, sto ce biti kada oni pocnu gurat stvari u produkciju samo zato sto je caca Elon rekao da mora biti gotovo, a ne zato sto je ustvari gotovo i testirano? I to od strane neiskusnih nisko placenih programera? 

Ocekujte rusenje apikacija i nestajuce tvitove, za 3...2...1...

 Ima neograničenu količinu novca i moći će povući devove odakle hoće. On zna da trenutni zaposlenici Tweetera nisu njegovi ljudi, a da bi firmom upravljao kako želi u njoj ne smije biti nikakva anti struja. Em što su svi bili protiv njega osobno, em što takvima ne može prodavati priču kako je on taj koji je oslobodio Tweeter. Da bi u takvoj firmi mogao raditi što hoće mora imati pod kontrolom od čistačice, preko administratora do devova. 

12 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
NEW_MAN kaže...
Musk nije jedan jedini auto napravio na vrijeme i kasni gdi stigne, a da ne govorimo o totalno autonomnim autima koji sami voze.

Elon ne seri.

 Možda zato jer zna da ne može dobiti otkaz.

7 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
loky4i4 kaže...

 tako funkcionira svijet, ne isporučiš što se traži od tebe dobiješ otkaz, samo u Hr. možeš imati tisuće uhljeba koji ne rade ništa i vrlo lako moguće neće nikada dobiti otkaz

 

meme3 kaže...

Isto vrijedi i za poslodavce. Ne daješ dobre uvjete? Ćao. Pogotovo u IT-u gdje je lako pronaći posao. Sjeti se samo koliko je u SAD-u bilo kukanja da "nitko ne želi raditi" tijekom "Velike ostavke" (Great Resignation), pošto su radni uvjeti u SAD-u loši i zaštite radnika slabe, a pogotovo u tvrtkama koje su se najglasnije žalile.

Upravo to, ova dva posta rezimiraju kak zapravo zdravo tržište rada funkcionira.

Kad bude tak u RH, onda tek možemo reći da smo država na nekom civilizacijskom nivou, a ne samo nakupina barbarskih plemena.

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2022 12:11 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu

Kaže lik koji ne može isporučiti svoj proizvod u roku... 
Ta estradacija Muska svega i svačega je baš proljev. Kakav je to odnos sa radnicima gdje ih se proziva javno. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
U svom, na svom. (Pre)platio covjek pa nek uživa
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu

Teško preseravanje Muska. Što je javnost briga da si ti nekom svom developerskom timu dao ultimatum, da bi ispao faca?!?

Uostalom sa svim svojim projektima je kasnio par godina pa očigledno ne koristi menadžerski pristup "lead by example". Dakle pre-hypani, duboko frustrirani lik liječi svoje frustracije i tipično ponaša se upravo onako kako je tvrdio da se "oni" ponašaju. Ajmo svi developeri dajte vi njemu lijepo otkaz i odite negdje drugdje raditi pa neka veličina radi sam.

Jedino dobro je to što je "wokovcima" dao dobru šamarčinu. 

Democracy is not for the people
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu

U Twitteru su prije bili zapošljavani ljudi zbog svojih uvjerenja, a ne zbog sposobnosti. Cilj je bio stvoriti kliku koji su spremni promicati i gurati određene woke ideje i isti su bili nagrađivani po lojalnosti firmi, a ne po nekom radnom učinku. I sada Musk želi reći bandi da ih ima previše za tih 2 sata posla na tjedan što obavljaju. Ako ne mogu napraviti ovo sitno što mi je dao rok od 7 dana, onda se stvarno netko mora zapitati tko je tu lud.  Jedini razlog da se to ne napravi u roku 2 dana je da netko koči sustav. 

 

Ne kažem da je Elon idealan, rekao bih da je i on luđak kao što je bio i Steve Jobs. Pitanje je što on od svojih radnika, u svim svojim firmama očekuje, ali je sigurno da ga boli uho kojim se bogovima mole, koje su boje kože i spola, nego želi da se radi dan i noć za napredak "od preduzeće".  To je nešto novo za Twitter gdje je spol, boja kože, seksualna opredjeljenost te pripadnost woke grupaciji, bilo veoma bitno za zapošljavanje i opstanak u firmi.  Ako ništa drugo barem će sposobni radnici napokon doći na svoje i osjetiti će da firma može disati kako treba, a korisnici twittera (koliko god da tih bisera ima) će valjda moći pisati i nešto što se ne slaže s neoljevičarskom woke propagandom, koju zbog nekog razloga Hollywood, medijska mašinerija i školstvo Amerike guraju do limita.

 

OFFTOPIC: ako netko zna neko dobro štivo o tom woke pokretu koji je zavladao Amerikom neka preporuči knjigu ili barem pošteni poveći članak jer me stvarno zanima kako je do toga došlo i postoji li zaista potreba da u zapadnom društvu, koje je najliberalnije na cijelom svijetu, postoji tolika potreba za borbom za svaku pisanu i izgovorenu riječ i totalni reset kulture koje se gura djeci od vrtića pa nadalje.

 
10 2 hvala 2
12 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
Evo još jedan s insajderskim informacijama 👍
Ti znaš kako se zapošljavalo u Tweeteru?
Ako je cilj dosadašnjeg moderiranja Tweetera bio što manje ovakvih postova onda su radili dobar posao.
 
1 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
loky4i4 kaže...
Marko kaže...

Bez da ulazim u politikanstvo i raspravu oko Twittera kao takvog, a i činjenicu da je vrlo vjerojatno moguće do zadanog roka isporučiti traženo, mislim da se svi developeri u Twitteru trebaju dogovoriti i kolektivno dati otkaz.

 

U eri današnje potražnje za developerima trpiti takve kaubojske frajerske javne ultimatume nema smisla. Nije ni Twitter ni Musk bogomdan, a ostale IT firme će ih pozapošljavati u roku keks. A Musk neka si sam isprogramira traženo.

 tako funkcionira svijet, ne isporučiš što se traži od tebe dobiješ otkaz, samo u Hr. možeš imati tisuće uhljeba koji ne rade ništa i vrlo lako moguće neće nikada dobiti otkaz

 Onda bi Musk prvi trebao dobiti otkaz jer hrpa onoga što je obećao i sa čim se hvalio nije isporučena 👀

5 godina
offline
Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu

Najsmijesnije od svega sto je Muskova kupnja Twittera zapocela kao obicna sala na netu.

Moram priznati da - iako je Musk krajnje kontroverzan lik - jako me zanima kako ce stvari izgledati, recimo, za iducu godinu dana. 
Na sto ce liciti Twitter?
Gdje ce se prebaciti svi ovi Woke culture krelci? 
Kako ce zavrsti botovi koji imaju "verified" oznaku?

73 DE 9A3BGG
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2022 10:18 (JTAG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
JTAG kaže...

Najsmijesnije od svega sto je Muskova kupnja Twittera zapocela kao obicna sala na netu.

Moram priznati da - iako je Musk krajnje kontroverzan lik - jako me zanima kako ce stvari izgledati, recimo, za iducu godinu dana. 
Na sto ce liciti Twitter?
Gdje ce se prebaciti svi ovi Woke culture krelci? 
Kako ce zavrsti botovi koji imaju "verified" oznaku?

 Ostat će tu di jesu jer Musk nije idiot koji će zbog svojih uvjerenja ostati bez novca. Vrijednost društvenih mreža mjeri se brojem korisnika. Tweeter je stara društvena mreža koja živi od starih korisnika. Glavni cilj poslovanja bit će zadržati postojeće korisnike jer ako bude išao u neke tektonske promjene na jednog novog korisnika izgubit će pet postojećih.

Recimo da ideš kupit birtiju koja je do jučer dobro poslovala ali je bila poznata ko gay bar. Jedini pametan poslovni potez je i dalje držati gay bar jer ako ideš nešto mijenjati ostat ćeš bez gayeva a nećeš dobiti nove goste jer oni ne žele u gay bar. Treća opcija ti je preuređenje, promjena imena i lagano graditi posao od početka, što kod birtije možda i može proći, kod društvene mreže ne.

 

 

2 godine
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
Kant kaže...

Elone, samo jako!

 Hvala, nastojat ću...

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
14 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
BlueMax kaže...
Marko kaže...

Bez da ulazim u politikanstvo i raspravu oko Twittera kao takvog, a i činjenicu da je vrlo vjerojatno moguće do zadanog roka isporučiti traženo, mislim da se svi developeri u Twitteru trebaju dogovoriti i kolektivno dati otkaz.

 

U eri današnje potražnje za developerima trpiti takve kaubojske frajerske javne ultimatume nema smisla. Nije ni Twitter ni Musk bogomdan, a ostale IT firme će ih pozapošljavati u roku keks. A Musk neka si sam isprogramira traženo.

 I postići točno ono što Musk želi a ne zna kako bi to napravio jer su radnici relativno zakonski zaštićeni?

Musku novac nije problem i lako će privuči nove developere a onda će biti ko u Tesli - ja sam ti posao dao, ja ću ti ga i uzeti.

Puno bolja opcija je dobiti otkaz nego ga dati.

Svaki prosječno produktivan developer bi trebao držati do sebe i odjebat takav posao. One bolje da i ne spominjem.

Tvoja teza di je bolje dobiti otkaz nego ga dati stoji dok živiš s roditeljima. Ako si samostalan, dobiti otkaz je u kurcu, jer nemaš u rukavu baš novi posao, dok u situaciji kad daješ otkaz imaš osiguran novi.

 

Ovo što Elon radi sam doživio u jednoj firmi koju je preuzeo Jack Dorsey. Ljudi su počeli odlaziti, ja među prvima. 6 mjeseci kasnije se nađem s kolegom koji je ostao tamo i kaže lik: "ukinuli su sva ona sranja, ljudi nisu prestali odlaziti".

 

Neki debili si previše dozvoljavaju.

14 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
loky4i4 kaže...
Marko kaže...

Bez da ulazim u politikanstvo i raspravu oko Twittera kao takvog, a i činjenicu da je vrlo vjerojatno moguće do zadanog roka isporučiti traženo, mislim da se svi developeri u Twitteru trebaju dogovoriti i kolektivno dati otkaz.

 

U eri današnje potražnje za developerima trpiti takve kaubojske frajerske javne ultimatume nema smisla. Nije ni Twitter ni Musk bogomdan, a ostale IT firme će ih pozapošljavati u roku keks. A Musk neka si sam isprogramira traženo.

 tako funkcionira svijet, ne isporučiš što se traži od tebe dobiješ otkaz, samo u Hr. možeš imati tisuće uhljeba koji ne rade ništa i vrlo lako moguće neće nikada dobiti otkaz

To baš i ne stoji. U RH se radi puno više nego vani. Većinom jer krkan-gazda umjesto 5 ljudi zaposli dvojicu koja mogu vuć za petoricu. Jeftinije je, jasno. Plus što mu nije nikakav problem ganjat tu dvojicu prekovremeno, vikendima, ma kad god treba. Česte su spike "jel možete stisnut malo?!". Tu gdje sam ja toga uopće nema. Takav je mentalitet. Probio si rok, radliš li na tome? Da! OK.

Nema šanse da te ganja prekovremeno. Ako se i dogodi, platit će ti to višestruko. Ono "možeš li sitsnut malo?" nećeš NIKADA doživjet. Znaš zašto? Jer je pretpostavka da ljudi rade koliko mogu.

12 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
neutrino kaže...
BlueMax kaže...
Marko kaže...

Bez da ulazim u politikanstvo i raspravu oko Twittera kao takvog, a i činjenicu da je vrlo vjerojatno moguće do zadanog roka isporučiti traženo, mislim da se svi developeri u Twitteru trebaju dogovoriti i kolektivno dati otkaz.

 

U eri današnje potražnje za developerima trpiti takve kaubojske frajerske javne ultimatume nema smisla. Nije ni Twitter ni Musk bogomdan, a ostale IT firme će ih pozapošljavati u roku keks. A Musk neka si sam isprogramira traženo.

 I postići točno ono što Musk želi a ne zna kako bi to napravio jer su radnici relativno zakonski zaštićeni?

Musku novac nije problem i lako će privuči nove developere a onda će biti ko u Tesli - ja sam ti posao dao, ja ću ti ga i uzeti.

Puno bolja opcija je dobiti otkaz nego ga dati.

Svaki prosječno produktivan developer bi trebao držati do sebe i odjebat takav posao. One bolje da i ne spominjem.

Tvoja teza di je bolje dobiti otkaz nego ga dati stoji dok živiš s roditeljima. Ako si samostalan, dobiti otkaz je u kurcu, jer nemaš u rukavu baš novi posao, dok u situaciji kad daješ otkaz imaš osiguran novi.

 

Ovo što Elon radi sam doživio u jednoj firmi koju je preuzeo Jack Dorsey. Ljudi su počeli odlaziti, ja među prvima. 6 mjeseci kasnije se nađem s kolegom koji je ostao tamo i kaže lik: "ukinuli su sva ona sranja, ljudi nisu prestali odlaziti".

 

Neki debili si previše dozvoljavaju.

 Onaj tko želi otići treba to uraditi na financijski najisplatljiviji način. Upravo to vrijeme do dobivanja otkaza može iskoristiti za naći si novi posao, a na odlasku pokupiti otpremninu. Zato je bolje dobiti nego dati otkaz. Ako dobije otkaz kao tehnološki višak onda poslodavac ne smije zaposliti novog radnika na njegovo mjesto. Nametanje nerealnih (ili čak realnih) rokova koje radnik ne ispuni ne spadaju (barem kod nas) u neodgovorno ponašanje radnika zbog kojeg poslodavac nije dužan isplatiti otpremninu. Vjerujem da si i ti u trenutku davanja otkaza već imao novi posao. Nek lijepo nađu novi posao i nadaju se da će u međuvremenu dobiti otkaz. Ako ne, onda neka ga daju, ali nikako svi zajedno odmah otkaz jer tako si samo sebi otežao situaciju.

14 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
BlueMax kaže...

Onaj tko želi otići treba to uraditi na financijski najisplatljiviji način. Upravo to vrijeme do dobivanja otkaza može iskoristiti za naći si novi posao, a na odlasku pokupiti otpremninu. Zato je bolje dobiti nego dati otkaz. Ako dobije otkaz kao tehnološki višak onda poslodavac ne smije zaposliti novog radnika na njegovo mjesto. Nametanje nerealnih (ili čak realnih) rokova koje radnik ne ispuni ne spadaju (barem kod nas) u neodgovorno ponašanje radnika zbog kojeg poslodavac nije dužan isplatiti otpremninu. Vjerujem da si i ti u trenutku davanja otkaza već imao novi posao. Nek lijepo nađu novi posao i nadaju se da će u međuvremenu dobiti otkaz. Ako ne, onda neka ga daju, ali nikako svi zajedno odmah otkaz jer tako si samo sebi otežao situaciju.

U praksi nećeš naći dobar posao baš onda kad si dobio otkaz, ali možda to shvatiš kasnije u životu kad stekneš neko iskustvo. Odlazak na bilo kakav drugi jednako tako sjebani je pišanje u vjetar.

Isto tako financije nisu presudni razlog mijenjanja posla kod developera. Ljudima je bitno i što rade i s kim rade.

Ljudi daju otkaz ako im se gadi okolina na poslu. Kolektivno davanje otkaza će netko pokušati zaustaviti. Ako ne dođe do toga, onda je kolektivni otkaz dokazano dobar potez.

Tvoj način razmišljanja je poput prosječnog uhljeba. A i zvučiš kao osoba koja nema veze s programiranjem niti tim svijetom.

 

Što ti kao radnik koji je popušio otkaz imaš od činjenice da poslodavac ne smije zaposliti novog radnika na tvoje mjesto??? Totalni bullshit.

Jedan od mojih bivših poslodavaca se htio riješiti neke budale koju su zaposlili, ali ga nisu htjeli otpustiti kao tehnološki višak, a budala nije bila sretna što leti van. Čim su mu ponudili 3 plaće i da ne mora odradit otkazni rok ako prihavti sporazumni, postpisao je iste sekunde.

12 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
neutrino kaže...

U praksi nećeš naći dobar posao baš onda kad si dobio otkaz, ali možda to shvatiš kasnije u životu kad stekneš neko iskustvo. Odlazak na bilo kakav drugi jednako tako sjebani je pišanje u vjetar.

Isto tako financije nisu presudni razlog mijenjanja posla kod developera. Ljudima je bitno i što rade i s kim rade.

Ljudi daju otkaz ako im se gadi okolina na poslu. Kolektivno davanje otkaza će netko pokušati zaustaviti. Ako ne dođe do toga, onda je kolektivni otkaz dokazano dobar potez.

Tvoj način razmišljanja je poput prosječnog uhljeba. A i zvučiš kao osoba koja nema veze s programiranjem niti tim svijetom.

 

Što ti kao radnik koji je popušio otkaz imaš od činjenice da poslodavac ne smije zaposliti novog radnika na tvoje mjesto??? Totalni bullshit.

Jedan od mojih bivših poslodavaca se htio riješiti neke budale koju su zaposlili, ali ga nisu htjeli otpustiti kao tehnološki višak, a budala nije bila sretna što leti van. Čim su mu ponudili 3 plaće i da ne mora odradit otkazni rok ako prihavti sporazumni, postpisao je iste sekunde.

 Kasnije u životu? Kad kasnije? Plan je uskoro u penziju. U poslovnom svijetu plutam već nekih 30 godina.

Naravno da financije nisu uvijek presudan faktor. Ti si postavio stvari kao da će čovjek nakon dobivanja otkaza završiti na ulici i nikad više neće naći posao. Ovdje bi presudan faktor trebao biti dišpet. Ako te netko iz vlastitog hira hoće izbaciti iz priče koju voliš i u čijem si stvaranju sudjelovao onda mu nećeš ići niz dlaku i učiniti ono što on želi. Nebitno radi li se o mom fahu ili programiranju jer su i jedno i drugo vrlo traženi.

 

Kako ti imaš iskustvo rada kao programer u tvrtki u USA i ja to tvoje iskustvo i mišljenje poštujem (ne nazivam ga bullshitom, tebe uhljebom, ne patroniziram ti...) možda bi bilo dobro da poštuješ i moje iskustvo i nekadašnje kao radnika i dugogodišnje kao poslodavca u realnom sektoru. Ja vrlo dobro znam kako mi radnik najviše može naštetiti ako želi. Na meni je pobrinuti se da ne želi.

 

Što ja kao radnik imam od činjenice da poslodavac ne smije zaposliti novog radnika na tvoje mjesto? Krivo postavljeno pitanje. Znam da me poslodavac neće otpustiti kao tehnološki višak jer ne može bez radnika. U slučaju da odluči isti obim posla prebaciti na manje ljudi, to bi bio otkaz koji mi najviše paše.

 

Zašto tvoj bivši poslodavac nije htio otpustiti "budalu" kao tehnološki višak? To sam napisao u postu koji si citirao. "Budala" možda nije bila sretna što leti van ali je shvatila da je to neminovnost i iz situacije izvukla najviše što je mogla. Možda je budala u svemu drugome u životu ali ovdje nije ispao budala jer je dio sporazumnog raskida najčešće i dobra preporuka.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2022 13:37 (BlueMax).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice