Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

poruka: 41
|
čitano: 12.432
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa".
15 godina
offline
Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

Znanstveno, potpuno bezvrijedno.

Kao komercijalni "stunt", neprocjenjivo!!!

 

Neka se samo prica o tome, tko zna, mozda povecan interes natjera onu gnjilez od politicara da odvoje vise sredstava za nesto sto moze biti korisno cijelom covjecanstvu.

Koliko samo naoruzanje zdere novaca, vec smo mogli istrazivati Titan sa ljudskom posadom.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
21 0 hvala 0
16 godina
offline
Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

Šteta što neće završiti još dalje, bilo bi to lepo trolovanje u slučaju da ga neki svemirci jednom otkriju i pokušaju da otriju s kojom namerom je takvo vozilo završilo u svemiru. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
15 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
syncmaster245b kaže...

Znanstveno, potpuno bezvrijedno.

Kao komercijalni "stunt", neprocjenjivo!!!

 

Neka se samo prica o tome, tko zna, mozda povecan interes natjera onu gnjilez od politicara da odvoje vise sredstava za nesto sto moze biti korisno cijelom covjecanstvu.

Koliko samo naoruzanje zdere novaca, vec smo mogli istrazivati Titan sa ljudskom posadom.

 A tek novac za licence za softver...

15 godina
offline
Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

s obzirom na to da se u nas politikom profesionalno bave samo oni koji nisu sposobni raditi ama baš ništa doista korisno ("natural born parasites"), imam preko nekoliko ideja što bi se sve moglo lansirati što dalje i od marsa ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
Šta im nije jednostavnije približit Mars pa onda slati ljude tamo !?!??! Alo !??!?
:)
 
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
Dead kaže...

 I tako zagadit svemir?!

 ima dovoljno prostora "gore". neće nam zamjeriti 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

Jel išta korisno lansirano sa ovom raketom prema Marsu?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 9 hvala 0
13 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
Stavi ti par sto milijuna dolara na raketu koja nikad dosad nije bila lansirana.
16 godina
offline
Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

Moga je barem ponit koju indijsku sondu od desetak miljuna, a ne ovaj svemirski otpad.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 8 hvala 0
12 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
memulica kaže...

Jel išta korisno lansirano sa ovom raketom prema Marsu?

 Zaboravljas da je ovo TEST, da je raketa TESTIRANA da li radi. Auto je tu cisto radi marketinga i zato jer mu se moze. Neces na nikad testiranu raketu piknut satelit od par milijuna dolara pa ga raspalit. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649
15 godina
odjavljen
offline
Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

Zanimljivo kako svi zanemaruju činjenicu da su toliko fulali u proračunu putanje. Tu vijest ipak nije "ići će dalje", nego "promašili su cilj". Sad, moguće da nisu pretjerano ni uložili napor u proračun s obzirom da je misija bila lansirati, a ne pogoditi cilj...

 

 

Što se tiče trajnosti Tesle u svemiru, oće biti vidljivo sa Zemlje na noćnom nebu ako eksplodiraju baterije?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
Dead kaže...
Ajar kaže...

s obzirom na to da se u nas politikom profesionalno bave samo oni koji nisu sposobni raditi ama baš ništa doista korisno ("natural born parasites"), imam preko nekoliko ideja što bi se sve moglo lansirati što dalje i od marsa ... 

 I tako zagadit svemir?!

Tehnički gledano oni već zagađuju svemir. Samo bi se promjenila lokacija zagađenja. 

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
Nisu fulali putanju jer je plan uvijek bio burn to depletion, a ne ciljanje neke putanje.

Da su kao svi drugi letili s komadom zeljeza, betona ili pijeskom onda bi valjda dusebriznici bili zadovoljni. Ovako kad za sicu od auta sve novine pisu o tome i zainteresiravaju javnost za istrazivanje svemira, onda to nije dobro. Prestrasno.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

Što se tiče putanje, fulali jesu - ako je i bio cilj burn to depletion, i dalje su izračunali da će to dovesti teret do točke A, a on je točku A promašio - znači proračun ne štima. Da su u startu rekli "pucamo negdje prema Marsu, ali nas trenutno ne zanima gdje će točno završiti" onda ne bi mogli govoriti o promašaju, ovako su rekli jedno - dogodilo se drugo.

 

Što se tiče samog tereta, radi se o čistom markentiškom stuntu i slažem se da je strašno što je to glavna tema, ali da nije, markentiški stunt ne bi ni uspio. Možda s Muskove strane to nije ni bio pametan potez jer svjesno krade fokus samom pothvatu. Međutim, ne slažem se sa zadnjim dijelom. Onaj koga svemir zanima, on će auto komentirati tek usputno, a onaj koga ne zanima neće ga ni ovo zainteresirati, već konzmira žutilo koje mu novine serviraju, a novine serviraju žutilo upravo zato što imaju takve konzumenta tog istog žutila. Samo se nemojmo praviti da Musk nije svjestan tog žutila i da na to nije računao jer ne možeš poslati auto u svemir i istovremeno biti glup.

 

Što se tiče svemira i smeća, u orbiti je toliko smeća da je jedan automobil tu zanemariv.

 

Što se tiče mog pitanja o baterijama, na kojeg si se valjda nadovezao, zapravo me iskreno zanima kako će se Li-ion baterije ponašati u vakuumu i pri temperaturnim ekstremima kakvi vladaju u svemiru.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
Al su ovako izračunali putanju za na mjesec onda stvarno. Lol.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
Hoće, nekome će pasti na glavu 😂😂😂
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
Oldy kaže...
Al su ovako izračunali putanju za na mjesec onda stvarno. Lol.

 zamisli, u landeru je ostalo jos goriva kad su sletili na mjesec.. koji debili, nisu tocno izracunali koliko treba i natankali tocno toliko.. cisti bezveze trosak

15 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
Možda su izvadili baterije iz automobila?
hp design
15 godina
odjavljen
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

Moguće, ali to je trećina mase auta....

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
MrBlc kaže...

Moguće, ali to je trećina mase auta....

 Vidi se na fotografiji svjetlost kroz ovjes i spoj vrata s blatobranom.. Mišljenja sam da je ovo samo ljuska, oguljena do krajnjih granica da se uštedi teret. Naravno da je raketa mogla podići i tu razliku u težini samo čemu.

Give a man a mask and he will show you his true face
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 9:13 (limitedition).
16 godina
offline
Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

Hoće li kamera slati slike auta i dalje? Baš me zanima kako će auto izgledati s obzirom da mu kažu da će se zbog radijacije raspasti za oko godinu dana.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
Pero Dinamit kaže...

Hoće li kamera slati slike auta i dalje? Baš me zanima kako će auto izgledati s obzirom da mu kažu da će se zbog radijacije raspasti za oko godinu dana.

 Neće. Rekli su da će baterija krepati nakon jedno 12 sati.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 10:39 (ROADRUNNER).
14 godina
offline
Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

A jeste naivni... Kakva reklama, kakve pizdarije. Radi se o slanju posiljke vanzemaljcu. Lik je neki Teslin (Nikolin) obozavatelj koji ne konta da ovo nema veze s njim.  

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

naivni ste, zemlja je ravna..a bermudskom trokutu padaju brodovi preko ruba... brzo u crkvu 3 oce nasa izmolit da nam bog svima oprosti

xfact
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
MrBlc kaže...

Što se tiče putanje, fulali jesu - ako je i bio cilj burn to depletion, i dalje su izračunali da će to dovesti teret do točke A, a on je točku A promašio - znači proračun ne štima. Da su u startu rekli "pucamo negdje prema Marsu, ali nas trenutno ne zanima gdje će točno završiti" onda ne bi mogli govoriti o promašaju, ovako su rekli jedno - dogodilo se drugo.

 

 

 Možda sam krivo shvatio, ali negdje sam pročitao da je to zadnje paljenje odradila ekipa iz USAF. Nigdje ne piše zašto, možemo samo nagađati, ali za promašenu putanju ne možemo kriviti ekipu iz SpaceX. Ne vjerujem da bi se USAF koristio samo kao izgovor za promašenu putanju. 

Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
15 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
desh kaže...
MrBlc kaže...

Što se tiče putanje, fulali jesu - ako je i bio cilj burn to depletion, i dalje su izračunali da će to dovesti teret do točke A, a on je točku A promašio - znači proračun ne štima. Da su u startu rekli "pucamo negdje prema Marsu, ali nas trenutno ne zanima gdje će točno završiti" onda ne bi mogli govoriti o promašaju, ovako su rekli jedno - dogodilo se drugo.

 

 

 Možda sam krivo shvatio, ali negdje sam pročitao da je to zadnje paljenje odradila ekipa iz USAF. Nigdje ne piše zašto, možemo samo nagađati, ali za promašenu putanju ne možemo kriviti ekipu iz SpaceX. Ne vjerujem da bi se USAF koristio samo kao izgovor za promašenu putanju. 

Molim? Kakve veze ima USAF s ovom misijom? Jednostavno su na kraju imali više goriva nego što su mislili, pa su odlučili sve potrošiti da vide kakvu orbitu mogu postići. Nema razloga da to ne naprave.

12 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
Ma nece se raspasti cijeli auto, samo paneli i tkanine
16 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa

spaceX je ovim letom testirao i neke stvari za USAF jer spaceX pokusava certificirati neke stvari, ko je opalio "launch button" je pitanje (iako nebitno pitanje).

 

 

btw, roadster nije trebao u marsovu orbitu jer za tako nesto niti nema opremu ("kocnice" za pocetak), mogao je ili opaliti po povrsini (jel se to uopce smije) ili eventualno biti "jace" preusmjeren marsovom gravitacijom.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
nixass kaže...

spaceX je ovim letom testirao i neke stvari za USAF jer spaceX pokusava certificirati neke stvari, ko je opalio "launch button" je pitanje (iako nebitno pitanje).

 

 

btw, roadster nije trebao u marsovu orbitu jer za tako nesto niti nema opremu ("kocnice" za pocetak), mogao je ili opaliti po povrsini (jel se to uopce smije) ili eventualno biti "jace" preusmjeren marsovom gravitacijom.

Da ok, i opet USAF nema veze s ovom misijom. Pa samo SpaceX ima kontrolu nad svojom raketom, niti NASA niti USAF, i to vrijedi za sve misije.

Jedina iznimka je ona ZUMA misija, ali to niti nije iznimka jer je vlasnik tog payload-a imao svoj hardware za odvajanje od drugog stupnja.

14 godina
offline
Re: Muskov Roadster završit će i dalje od Marsa
phnx zamisli. 1969. su izračunali putanju za mjesec a blago meni 2018. nisu putanju za Mars. Danas nemaju s čim računati. Jel da, da su oni baš super.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice