Ovo je najbolja snimka površine Sunca do sada

poruka: 4
|
čitano: 2.507
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovo je najbolja snimka površine Sunca do sada".
Ovo je najbolja snimka površine Sunca do sada

mmmmmm, kokice s karamelom 

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ovo je najbolja snimka površine Sunca do sada

Ja sam ogladnio gledajuci snimku

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je najbolja snimka površine Sunca do sada
Friday kaže...

Ja sam ogladnio gledajuci snimku

 Eh ti IT gurmani.

16 godina
offline
Ovo je najbolja snimka površine Sunca do sada

Ono što se možda ne zna, makar ne bi trebalo biti iznenađenje, da ova ogromna recentna ulaganja u istraživanje Sunca (spomenimo samo da projekt Parker Solar Probe košta 1.5 milijardi dolara, a to je samo jedan od više aktivnih istraživačkih projekata koji su usmjereni na Sunce) proizlaze iz praktičnog interesa: svemirsko vrijeme (space weather) izuzetno je bitno i za umjetne satelite i za avione. Avioni u slučaju "nevremena" lete na nižim visinama čime troše više goriva, a sateliti se privremeno isključuju kako im se elektronika ne bi oštetila. Stoga precizne i rane prognoze svemirskog vremena, odnosno aktivnosti Sunca, mogu u konačnici pojeftiniti i održavanje satelita i avionske letove. Da je drugačije, tj. da je interes gotovo isključivo znanstveni, ne bi vidjeli toliko novaca i projekata. Za usporedbu, cijela europska astrofizika (gravitacijski valovi, gamma zrake, kozmičko zračenje, tamna tvar, podzemni laboratoriji, istraživanje ranog svemira, ...) dobivaju svi skupa nekih 90 milijuna eura godišnje.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
13 0 hvala 9
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice