NASA nagradila najbolje rješenje za 3D ispis marso

poruka: 7
|
čitano: 3.458
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA nagradila najbolje rješenje za 3D ispis marso".
16 godina
offline
NASA nagradila najbolje rješenje za 3D ispis marso

Znači u natječaju za najbolju nastanbu na Marsu nagradili su ideju koja nije prilagođena za funkcioniranje na Marsu. Nice! 

Gledam te!
 
6 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
NASA nagradila najbolje rješenje za 3D ispis marso

Malo podsjeca na

http://www.soundstream.com/
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
NASA nagradila najbolje rješenje za 3D ispis marso

idealno bi bilo "samoispisivanje" nastambe iznutra (= bitno manji pisač), kad su već na marsu, poslije čega se samo još ode u ikeu po namještaj. 

 

uostalom, sad će to hadeze riješiti jer tu više nema dovoljno mjesta za uhljebe pa valja na mars. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 16:06 (Ajar).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: NASA nagradila najbolje rješenje za 3D ispis m
Veliki Brat kaže...

Znači u natječaju za najbolju nastanbu na Marsu nagradili su ideju koja nije prilagođena za funkcioniranje na Marsu. Nice! 

 Ma mogli su stavit i natječaj za kućicu na Merkuru, jer ionako nemaju tehnologiju ni do Mjeseca se dobacit.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
5 godina
protjeran
offline
Re: NASA nagradila najbolje rješenje za 3D ispis m
A sad slijedi natječaj za dizajniranje pisača koji će ispisati pisače koji će ispisati svemirski brod... a (nekoliko desetljeća) potom i nastambe iz natječaja . ;)

Nego gdje nestadoše one futurističke staklene kupole iz 60-tih / 70-ih? Ah, da, neizvedive su.
Odnosno, možda su i izvedive, ali trajne su i pružaju zaštitu ko višekratni kondom. Pod zemlju, ljudi, pod zemlju (kod Marsa pod mars). Ne previše gledati sajns-fikšn.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NASA nagradila najbolje rješenje za 3D ispis marso

Upučeniji znaju da se moraš ukopati, jer ćete sigurno ubiti ili smrtonosna radijacija ili atmosfera. Slično me se povraća i kad vidim one futurističke svemirske brodove bez proturadijacijskog oklopa.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: NASA nagradila najbolje rješenje za 3D ispis m
ludizao kaže...

Nemaju tehnologiju samo zato što im više nije bila financijski isplativa. To bar svi znaju. Sada najednom opet postaje... isplativo i (nova) tehnologija se razvija. Je da će im trebati više vremena nego prije 50 godina, ali nemojmo cijepiti dlaku. Ima se manje novaca i tako to. Poznati razlozi. Bitno je da ćemo prije ili kasnije dobiti videomaterijale u 8K i da se na njima neće vidjeti samo komadić pustinje nego i puno više od toga.

 Vidjet cemo dva komadica pustinje u 480p.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice