NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja aste

poruka: 19
|
čitano: 18.405
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja aste".
15 godina
offline
NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja aste

Ma šta može poć naopako. Ono, putanja nikako ne može prema zemlji. Pa samo nek su krivo odredili masu tog asteroida svašta može biti a onda panika, vidi podivljo je ide na nas.

Moj PC  
2 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja

Ma gonit će nas oko Sunac do kraja svijeta samo zato jer smo ga bocnuli. 'Svi znaju' da su asteroidi vrlo osvetoljubiva zlopamtila.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2022 15:27 (Yuda).
15 godina
online
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
Već vidim scenario: udar preusmjerava asteroid prema zemlji gdje pada na Rusiju i to oni protumače kao jasnu deklaraciju rata
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
Gnjavator kaže...

Ma šta može poć naopako. Ono, putanja nikako ne može prema zemlji. Pa samo nek su krivo odredili masu tog asteroida svašta može biti a onda panika, vidi podivljo je ide na nas.

 

Eto, bez greške. Na svaki članak gdje se spominje NASA nađe se netko tko će ukazati na moguću pogrešku ili propust. 

 

Ne, nitko od vojske znanstvenika koji rade u NASA-i nije se sjetio mogućih posljedica, idu principom "Jesus take the wheel".

 

Šteta što ni ovaj put nisu posjetili Bugov forum, trebao bi im to biti običaj da izbjegnu moguće greške.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
23 mjeseca
protjeran
offline
NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja aste

Bilo je već krajnje vrijeme učiniti nešto za spas Zemlje u slučaju budućeg mogućeg  sudara s nebeskim tijelom. Ako DART ne poluči uspjeh , tad 

preostaje  uporaba nekoliko inačica,od kojih je jedna  bombardiranje .

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
suzana graf kaže...

Bilo je već krajnje vrijeme učiniti nešto za spas Zemlje u slučaju budućeg mogućeg  sudara s nebeskim tijelom. Ako DART ne poluči uspjeh , tad 

preostaje  uporaba nekoliko inačica,od kojih je jedna  bombardiranje .

 

Osim što Zemlju ne treba spašavati.. preživila je i daleko veće asteroide. Dapače, uvjeren sam da su asteroidi i sl. tzv. nepogode potrebne da bi se sačuvao planet od bolesti na površini.

Amenoum
15 godina
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
Q-Tip kaže...
Gnjavator kaže...

Ma šta može poć naopako. Ono, putanja nikako ne može prema zemlji. Pa samo nek su krivo odredili masu tog asteroida svašta može biti a onda panika, vidi podivljo je ide na nas.

 

Eto, bez greške. Na svaki članak gdje se spominje NASA nađe se netko tko će ukazati na moguću pogrešku ili propust. 

 

Ne, nitko od vojske znanstvenika koji rade u NASA-i nije se sjetio mogućih posljedica, idu principom "Jesus take the wheel".

 

Šteta što ni ovaj put nisu posjetili Bugov forum, trebao bi im to biti običaj da izbjegnu moguće greške.

 Ne bi im bilo prvi put... kad pošalju letilicu na mars pa senzor brzinu računa u imperijalnim jedinicama, a sofver preračunava kao da je SI i neslavno se razbije o površinu jer eto išo je nekoliko puta brže nego je trebalo. Pa onda di se nećeš bojat.

7 godina
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
Q-Tip kaže...
Gnjavator kaže...

Ma šta može poć naopako. Ono, putanja nikako ne može prema zemlji. Pa samo nek su krivo odredili masu tog asteroida svašta može biti a onda panika, vidi podivljo je ide na nas.

 

Eto, bez greške. Na svaki članak gdje se spominje NASA nađe se netko tko će ukazati na moguću pogrešku ili propust. 

 

Ne, nitko od vojske znanstvenika koji rade u NASA-i nije se sjetio mogućih posljedica, idu principom "Jesus take the wheel".

 

Šteta što ni ovaj put nisu posjetili Bugov forum, trebao bi im to biti običaj da izbjegnu moguće greške.

 niko nesmi bit skeptik jer nismo znanstvenici? a kakva je to znanost di nije dozvoljeno bit skeptik?  uostalom koliko su tocne kalkulacije tih orbita, koliko su iste tocne u vremenu od 100 godina, koliko u 1000 godina ili više, necemo bit tu pa nije naš problem? dirat se u nešto šta je klasificirano ko u potencijalno opasnoj orbiti, kolika greška treba da se od potencijalno opasne orbite pretvori u opasnu?

 slažem se s tobom radi se o nasi i znanstvenicima pa me strah i promislit zašto bi se neko takav odluci na ovo. samo se nadam da nisu izracunali da ce nas zapravo pogodit pa sad pokušavaju sredit stvari dok još ima vremena s nažalost ovakvom tehnologijom kakvu imamo, pa eto pustili vjest da je kao test da ne dođe do masovnih nereda a zapravo je vatanje za slamcicu.

12 godina
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
dabar_solta_V2 kaže...
Q-Tip kaže...
Gnjavator kaže...

Ma šta može poć naopako. Ono, putanja nikako ne može prema zemlji. Pa samo nek su krivo odredili masu tog asteroida svašta može biti a onda panika, vidi podivljo je ide na nas.

 

Eto, bez greške. Na svaki članak gdje se spominje NASA nađe se netko tko će ukazati na moguću pogrešku ili propust. 

 

Ne, nitko od vojske znanstvenika koji rade u NASA-i nije se sjetio mogućih posljedica, idu principom "Jesus take the wheel".

 

Šteta što ni ovaj put nisu posjetili Bugov forum, trebao bi im to biti običaj da izbjegnu moguće greške.

 niko nesmi bit skeptik jer nismo znanstvenici? a kakva je to znanost di nije dozvoljeno bit skeptik?  uostalom koliko su tocne kalkulacije tih orbita, koliko su iste tocne u vremenu od 100 godina, koliko u 1000 godina ili više, necemo bit tu pa nije naš problem? dirat se u nešto šta je klasificirano ko u potencijalno opasnoj orbiti, kolika greška treba da se od potencijalno opasne orbite pretvori u opasnu?

 slažem se s tobom radi se o nasi i znanstvenicima pa me strah i promislit zašto bi se neko takav odluci na ovo. samo se nadam da nisu izracunali da ce nas zapravo pogodit pa sad pokušavaju sredit stvari dok još ima vremena s nažalost ovakvom tehnologijom kakvu imamo, pa eto pustili vjest da je kao test da ne dođe do masovnih nereda a zapravo je vatanje za slamcicu.

 

Budi ti prijatelju skeptik koliko hoćeš, samo daj nam reci svima kakve su ti reference po pitanju svemirske znanosti, da znamo na čemu se temelji tvoj skepticizam.

 

Rado ću pročitati argumentirane razloge koji imaju neko uporište u znanosti. U suprotnom, blesavo mi je da netko tko nema pojma o ovoj konkretnoj znanstvenoj grani propituje jesu li možda ovi iz NASA-e dobro razmislili prije nego su gore poslali sondu. Ne, nisu, ispalili su je nasumce, do prvog asteroida na kojeg naiđu.

 

 

 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
7 godina
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
referenca mi je da su me vanzemaljci provozali po sunćevom sustavu i pokazali navedene objekte?!
nemoj mi samo rec da nisu jer nemaš reference za razgovarat o vanzemaljcima jer nisi vanzemaljac.
15 godina
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
dabar_solta_V2 kaže...
referenca mi je da su me vanzemaljci provozali po sunćevom sustavu i pokazali navedene objekte?!
nemoj mi samo rec da nisu jer nemaš reference za razgovarat o vanzemaljcima jer nisi vanzemaljac.

 

Ma ti si obični svemirski turist, a ne astrofizičar :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 godine
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
PaleRider kaže...
Osim što Zemlju ne treba spašavati.. preživila je i daleko veće asteroide. Dapače, uvjeren sam da su asteroidi i sl. tzv. nepogode potrebne da bi se sačuvao planet od bolesti na površini.

 Da, Zemlja će preživjeti, ali mi vjerojatno nećemo.

Tu mislim na floru i faunu.

Pod faunu ubrajam i ljude.

 

Što više, ateroidi, kometi su bili potrebni pri nastanku planeta, tako se i formirao život, pukom slučajnošću, dočim sad baš nisu potrebni..

Sad jedino mogu donijeti nekakav virus od kojega npr. umire svaki oboljeli, a širi se zrakom...

Super...

Q-Tip  kaže... 

Eto, bez greške. Na svaki članak gdje se spominje NASA nađe se netko tko će ukazati na moguću pogrešku ili propust. 

 

Ne, nitko od vojske znanstvenika koji rade u NASA-i nije se sjetio mogućih posljedica, idu principom "Jesus take the wheel".

 

Šteta što ni ovaj put nisu posjetili Bugov forum, trebao bi im to biti običaj da izbjegnu moguće greške.

Da, tamo rade polupismeni loši studenti fizike, matematike, astrofizike itd, i to bez iskustva.

 

Mislio sam kad je vijest objavljena krajem prošle godine, da će se sonda s bojevim glavama spustiti na objekt, u stvari, letjeti paralelno s njim i spustiti se, no poslije sam shvatio da je to nemoguća misija.

 

50. tkm /h je nenormalna brzina, pa to otpada.

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
9 godina
offline
NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja aste

"Ko se lati mača, od mača će poginuti"

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
Zaporožac kaže...
PaleRider kaže...
Osim što Zemlju ne treba spašavati.. preživila je i daleko veće asteroide. Dapače, uvjeren sam da su asteroidi i sl. tzv. nepogode potrebne da bi se sačuvao planet od bolesti na površini.

 Da, Zemlja će preživjeti, ali mi vjerojatno nećemo.

Tu mislim na floru i faunu.

Pod faunu ubrajam i ljude.

 

Što više, ateroidi, kometi su bili potrebni pri nastanku planeta, tako se i formirao život, pukom slučajnošću, dočim sad baš nisu potrebni..

Sad jedino mogu donijeti nekakav virus od kojega npr. umire svaki oboljeli, a širi se zrakom...

Super...

Q-Tip  kaže... 

Eto, bez greške. Na svaki članak gdje se spominje NASA nađe se netko tko će ukazati na moguću pogrešku ili propust. 

 

Ne, nitko od vojske znanstvenika koji rade u NASA-i nije se sjetio mogućih posljedica, idu principom "Jesus take the wheel".

 

Šteta što ni ovaj put nisu posjetili Bugov forum, trebao bi im to biti običaj da izbjegnu moguće greške.

Da, tamo rade polupismeni loši studenti fizike, matematike, astrofizike itd, i to bez iskustva.

 

Mislio sam kad je vijest objavljena krajem prošle godine, da će se sonda s bojevim glavama spustiti na objekt, u stvari, letjeti paralelno s njim i spustiti se, no poslije sam shvatio da je to nemoguća misija.

 

50. tkm /h je nenormalna brzina, pa to otpada.

 

 

Kakva trabunjanja.

 

Da, kad pričamo o asteroidima "opasnima po zemlju" onda se misli za ljude na zemlji, a ne na planet. I što nećemo preživjeti? Asteroid? Ta vjerojatnost jako ovisi o veličini asteroida i mejstu udara, pa sad ne znam kako is to ti izračunao da vjerojatno nećemo preživjeti. Po čemu je to vjerojatno?

Život se nije formirao asteroidima ili što god si mislio tu napisati. 

Kakve bi viruse mogao donijeti asteroid? Virusi nose RNA ili DNA instrukcije koje onda mehanizmi stanica domaćina prepisuju i stvaraju nove viruse i što već. Virusi su kompatibilni sa svojim domaćinima i evoluiraju s njima. Rijetkost je da virusi preskoče na drugu vrstu, a kamoli da neki asteroid nosi čitav virus koji je kompatibilan, ne samo s životom na zemlji, nego specifično sa ljudima.

Tamo u NASA ne rade polupismeni. Potpuno su pismeni. Vjerojatno ti je to nekakav izraz kojim želiš reći "loši, ali iza slijedi riječ "loši" pa je sve to skupa samo jadno. Ako i rade loši studenti u NASA, nisu samo loši i nisu samo studenti koji rade tamo. Nasa je napravila najviše na svijetu za istraživanje svemira, a ti se sprdaš kako su loši? Svašta!

Ako bi bile sonde sa "bojevim glavama", zašto bi se spuštale na asteroid? Zar ne bi to bila obična raketa, projektil?

Uglavnom, žali bože internetskog prometa za tvoje postove.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 12:46 (Mandor).
16 godina
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
Zaporožac kaže...

 Da, Zemlja će preživjeti, ali mi vjerojatno nećemo.

Tu mislim na floru i faunu.

Pod faunu ubrajam i ljude.

 

Što više, ateroidi, kometi su bili potrebni pri nastanku planeta, tako se i formirao život, pukom slučajnošću, dočim sad baš nisu potrebni..

Sad jedino mogu donijeti nekakav virus od kojega npr. umire svaki oboljeli, a širi se zrakom...

Super...

1. Ni najveće masovne ekstinkcije nisu 100% efikasne, nešto uvijek preživi i to iz obje domene (flore i faune) a kasnije se opet razvije svega i svačega. 

 

2. Sebičan si - misliš samo na ljude. Pa nije planet napravljen da bi služio ljudima. Ako tebi nisu potrebni asteroidi ne znači da nisu potrebni planetu (iako su asteroidi vjerojatno dugoročno dobri i za ljude - koliko nas ima teško da će svi biti istrijebljeni a oni koji opstanu mogli bi konačno nešto naučit iz svega). 

 

3. Virusi? Da nema virusa ne bi ni tebe bilo. U nekim interpretacijama svaki spermij je, ne samo evoluirao iz virusa, nego i jest virus. Znanje ti je vrlo površno. Virus od kojeg umire svaki oboljeli se teško širi dalje i teško da će se šririti zrakom na veće udaljenosti (zato je prehlada vrlo česta bolest dok bjesnoća nije - iako tu i cijepljenje ima ulogu) pa teško da će izbrisati cijelu populaciju. 

Ako se i pojavi 100% smrtonosni virus koji se širi zrakom prije će izaći iz ljudskih laboratorija nego da će doći asteroidom. 

 

Idi i nauči brinut se uistinu za planet a ne za sebe pa će se i planet više brinuti o tebi.

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 13:16 (PaleRider).
2 godine
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
Mandor kaže...

Kakva trabunjanja.

 

Da, kad pričamo o asteroidima "opasnima po zemlju" onda se misli za ljude na zemlji, a ne na planet. I što nećemo preživjeti? Asteroid? Ta vjerojatnost jako ovisi o veličini asteroida i mejstu udara, pa sad ne znam kako is to ti izračunao da vjerojatno nećemo preživjeti. Po čemu je to vjerojatno?

Život se nije formirao asteroidima ili što god si mislio tu napisati. 

Kakve bi viruse mogao donijeti asteroid? Virusi nose RNA ili DNA instrukcije koje onda mehanizmi stanica domaćina prepisuju i stvaraju nove viruse i što već. Virusi su kompatibilni sa svojim domaćinima i evoluiraju s njima. Rijetkost je da virusi preskoče na drugu vrstu, a kamoli da neki asteroid nosi čitav virus koji je kompatibilan, ne samo s životom na zemlji, nego specifično sa ljudima.

Tamo u NASA ne rade polupismeni. Potpuno su pismeni. Vjerojatno ti je to nekakav izraz kojim želiš reći "loši, ali iza slijedi riječ "loši" pa je sve to skupa samo jadno. Ako i rade loši studenti u NASA, nisu samo loši i nisu samo studenti koji rade tamo. Nasa je napravila najviše na svijetu za istraživanje svemira, a ti se sprdaš kako su loši? Svašta!

Ako bi bile sonde sa "bojevim glavama", zašto bi se spuštale na asteroid? Zar ne bi to bila obična raketa, projektil?

Uglavnom, žali bože internetskog prometa za tvoje postove.

 

 

Nauči čitati s razumijevanjem..

Čovjek je bio ironičan komentarom prema  NASI, a ja sam dosolio, podrugljivo, metaforički (slažem se s njim ), ; da tamo rade nepismeni, misleći potpuno obrnuto, li ti ne pratiš radnju pa si se izgubio.

 

I bravo za ovu konstataciju kako sve ovisi o veličini asteroida ?!

Pa to nisam ni znao..

 

Mislio sam da nas može baš raznijeti asteroid veličine nogometne lopte..

 

Preporučavam ti čitanje stručnije literature, ili bar pogledaj koji znanstveni dokumentarac o postanku planeta Zemlje kakav je sad.

Što se tiče virusa i bakterija iz svemira, pročitaj nešto o Panspermiji, o teoriji koja nije nikada odbačena, ali ni potpuno prihvaćena jer ju još uvijek ne možemo dokazati.

Ne znamo kako.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 13:41 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
Zaporožac kaže...
Mandor kaže...

Kakva trabunjanja.

 

Da, kad pričamo o asteroidima "opasnima po zemlju" onda se misli za ljude na zemlji, a ne na planet. I što nećemo preživjeti? Asteroid? Ta vjerojatnost jako ovisi o veličini asteroida i mejstu udara, pa sad ne znam kako is to ti izračunao da vjerojatno nećemo preživjeti. Po čemu je to vjerojatno?

Život se nije formirao asteroidima ili što god si mislio tu napisati. 

Kakve bi viruse mogao donijeti asteroid? Virusi nose RNA ili DNA instrukcije koje onda mehanizmi stanica domaćina prepisuju i stvaraju nove viruse i što već. Virusi su kompatibilni sa svojim domaćinima i evoluiraju s njima. Rijetkost je da virusi preskoče na drugu vrstu, a kamoli da neki asteroid nosi čitav virus koji je kompatibilan, ne samo s životom na zemlji, nego specifično sa ljudima.

Tamo u NASA ne rade polupismeni. Potpuno su pismeni. Vjerojatno ti je to nekakav izraz kojim želiš reći "loši, ali iza slijedi riječ "loši" pa je sve to skupa samo jadno. Ako i rade loši studenti u NASA, nisu samo loši i nisu samo studenti koji rade tamo. Nasa je napravila najviše na svijetu za istraživanje svemira, a ti se sprdaš kako su loši? Svašta!

Ako bi bile sonde sa "bojevim glavama", zašto bi se spuštale na asteroid? Zar ne bi to bila obična raketa, projektil?

Uglavnom, žali bože internetskog prometa za tvoje postove.

 

 

Nauči čitati s razumijevanjem..

Čovjek je bio ironičan komentarom prema  NASI, a ja sam dosolio, podrugljivo, metaforički (slažem se s njim ), ; da tamo rade nepismeni, misleći potpuno obrnuto, li ti ne pratiš radnju pa si se izgubio.

 

I bravo za ovu konstataciju kako sve ovisi o veličini asteroida ?!

Pa to nisam ni znao..

 

Mislio sam da nas može baš raznijeti asteroid veličine nogometne lopte..

 

Preporučavam ti čitanje stručnije literature, ili bar pogledaj koji znanstveni dokumentarac o postanku planeta Zemlje kakav je sad.

Što se tiče virusa i bakterija iz svemira, pročitaj nešto o Panspermiji, o teoriji koja nije nikada odbačena, ali ni potpuno prihvaćena jer ju još uvijek ne možemo dokazati.

Ne znamo kako.

 

Ti si taj koji bi trebao čitati stručniju literaturu i to sa razumijevanjem. Panspermija govori o aminokiselinama, a ne o gotovim virusima koji su još kompatibilni sa ljudima. Ne postoji nikakav dokaz da je ikakav život došao iz svemira pa ni virus.

Postanak zemlje mi je dobro poznat. To što si ti napisao " kometi su bili potrebni pri nastanku planeta, tako se i formirao život", je izmišljotina, a "nekakav virus od kojega npr. umire svaki oboljeli, a širi se zrakom" isuse bože jel to iz nekog filma? Takvi virusi ne mogu opstati. Preubojiti virusi ne opstaju. Čitaj stručniju literaturu.

Napisao si tamo odgovor "mi vjerojatno nećemo preživjeti" (asteroid)... Što znači "vjerojatno"? Više od 50% da nećemo preživjeti? Ali što to? Udar asteroida? Kako možeš doći do "vjerojatno", ako ne znaš o kakvom asteroidu pričaš?

 

Mani se ti jutub dokumentaraca i Danikenovih knjiga...

16 godina
offline
NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja aste

Ako nešto pođe krivo ne znam ko će nas spasiti. Bruce Willis je prilično star i bolestan, a osim njega nema nikoga ko može izvesti takav pothvat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 16:22 (zvir12).
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NASA provodi prvi povijesni pokušaj skretanja
Vatre će se pojavit oko pet otprilike
Izvadit ću bocu za posebne prilike

Tu du du ... Nema nam pomoći :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice