Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rakete n

poruka: 11
|
čitano: 3.720
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rakete n".
15 godina
online
Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rakete n

a tak im i treba, kad ne dođu tu na naš forum pitati znalce (rubrika: hardverski problemi). mogli su proći mukte i riješti se briga u tren oka. sad ga jebi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
offline
Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rakete n

Izgleda da NASA više na zna napraviti novu raketu. Što se uopće i zajebavaju s time, neka odu kod Elona i zaposle njegove Star shipove, ionako već koriste njegovu Dragon kapsulu, pa mogu i ostale dijelove rakete.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rake
Ajar kaže...

a tak im i treba, kad ne dođu tu na naš forum pitati znalce (rubrika: hardverski problemi). mogli su proći mukte i riješti se briga u tren oka. sad ga jebi. 

 Pa onda Ajar, ti im prenesi poruku a svi mi ostali na forumu smo tu da im pomognemo  P.S. moja kćer komentira: pa što onda Elon ne kupi NASA-u i stvar riješena. Već kada ima Twitter, može i NASU, pa riješi sve probleme.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2022 8:49 (učo).
15 godina
online
Re: Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rake
učo kaže...

 Pa onda Ajar, ti im prenesi poruku a svi mi ostali na forumu smo tu da im pomognemo  P.S. moja kćer komentira: pa što onda Elon ne kupi NASA-u i stvar riješena. Već kada ima Twitter, može i NASU, pa riješi sve probleme.

 ma kužim se u rakete (znam samo s maljutkama) k'o marica u krivi _____ no ima tu genijalaca koji sve rješavaju teamviewerom pa ...  iako ti kći razmišlja kao "child in time", valja je uputiti kako tzv. "slobodno tržište" postoji samo u ekonomskim modelima i bajci (a izvan toga samo za marginalne i nebitne stvari). inače ne, tak da niš od šopinga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2022 13:22 (Ajar).
14 godina
online
Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rakete n
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rakete n


Artemis program je po svemu obimniji i tehnički složeniji od Apollo-a - počevši od većeg broja astronauta i opreme koje SLS raketa i Orion kapsula trebaju isporučiti do Mjeseca, pa do mjesta samog aluniranja na južnom polu. I zato vjerojatno još uvijek postoje mnoge stvari koje će biti urađene po prvi puta, ne može se samo prekopirati Apollo misije, a već i to bi bilo daleko od jednostavnog.

Of the 30 soft-landing attempts made by space agencies and companies around the world, more than one-third have ended in failure.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rakete n

Velikog utjecaja ima i činjenjica da je NASA-in budžet u doba Apolla bio 4,5% federalnog budžeta SAD-a, a danas je jedva 0,5%

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
2 0 hvala 0
14 godina
online
Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rakete n

Neznam jeli moguca neka usporedba budzeta nase, spacex, blue origin, virgin galactic itd.

Jesu li uopce dostupne informacije sa koliko novca u privatnom sektoru barataju?

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rake
konjRR kaže...

Neznam jeli moguca neka usporedba budzeta nase, spacex, blue origin, virgin galactic itd.

Jesu li uopce dostupne informacije sa koliko novca u privatnom sektoru barataju?

 

 Baš to, koliko god da je NASA-in budžet smanjen, opet je za nekoliko nula veći od svih privatnih kompanija zajedno.

S tom razlikom da je NASA pod državnom kapom, pa ti dođe na nekaj slično ko HŽ kod nas.

Praktički 99% radnika im ne radi ništa općenito ili ništa vezano uz primarni posao NASA-e, a pare idu, sve četiri u zrak...

Dok je kod privatnih firmi sve kontra, zato jer posluju na kompetitivnom tržištu.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2022 9:38 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rakete n

-dva posta iznad.. pa trik je u tome da se to 'ne zna', velik novac, postotci tad djeluju 'čudno', kao i porezi..

-zato postoji 'musk', tj frontmen-ime koje 'objašnjava' nestanak milijardi-trilijardi, tj državne agenicje = državni nadzor, kao kod nas ministarstvo eu fondovi-poticaji i posljedice na trajnost ministara..

-zato se ide u 'prvatni' biz, startupove i sl. kemijanja, kako bi se prekinuo lanac-slijed, trag novca, tj pretakanje državnog-poreznog novca u privatne džepove. (nešto što je inače kažnjivo u svim legalističkim društvima i temelj pristojnog uređenja, kapitalizma.. suprotno od divljeg).

 

edit; ... btw, usa je to 'otkrila' u vrijeme bankarske krize, jer oni ne saniraju banke i privatni biz.. do tad, tad su otkrili kako je to profitabilno i lako (pravno-slijedno..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2022 9:44 (ihush).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Natrag u garažu: testiranje NASA-ine nove rakete n

NASA je ogromna organizacija koja ne pokriva samo aeronautiku/svemirske letove, astronomiju i astrofiziku, nego i mjerenja i straživanja valjda većine geoznanstvenih disciplina, uz suradnju s masom drugih vladinih znanstvenih institucija i privatnih tvrtki. Ja imam dojam kako je u SAD sve strogo legalizirano i transparentno, pa i korupcija u organizacijama pod patronatom države, a naše balkanske igre ispod stola tipa uhljebljivanja preko veza u državnim agencijama i sklapanje rodijačkih poslova mislim da ipak ne pale u jednoj visoko tehnološkoj organizaciji gdje se konstantno traže neki rezultati... samo, u tako golemom sustavu nije nikakvo čudo da poneka komponenta zašteka i ne ispuni očekivanja pa čitav sustav trpi. A greške se skupo plaćaju, ne samo u milionima dolara i godinama radnih sati, nego i u životima, i o tome netko tamo također mora vodit računa.
Nakon nizanja uspjeha s programima međuplanetarnih i solarnih sondi, orbitalnom stanicom i svemirskim teleskopima, bio bi popriličan udarac za sve da sad podbace u najvećem projektu od vremena Apollo programa - zato nikakvo čudo da se u njemu sve nastoji dotjerati do savršenstva, ili barem da se šanse za neuspjeh svedu na najmanju moguću granicu.

Iako ja ne vidim neke velike koristi od još jednog iskrcavanja par ljudi na Mjesec, očito da je čitavom projektu krila dao onaj narančasti kreten kao diverziju za skretanje pažnje s kresanja NASA-inih fondova za geoopservabilne programe, na što je samo ekipa na aerosvemirskom odjelu počela skakati od sreće. 

Trump Budget Cuts "Critical" NASA Climate Missions - Scientific American
Trump Administration Cancels NASA Greenhouse Gas Monitoring Program - Yale E360
Nasa full of 'fear and anxiety' since Trump took office, ex-employee says | Nasa | The Guardian
Trump's NASA Chief Changed His Mind on Climate Change. He Is a Scientific Hero. | Space
Emails: Trump official pressed NASA on climate science | AP News
Trump’s NASA budget again calls for cuts to education, Earth sciences (clickorlando.com)
That NASA climate science program Trump axed? House lawmakers just moved to restore it | Science | AAAS
How Trump Compromised Climate Communication Inside NASA | Time

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice