Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošača

poruka: 16
|
čitano: 3.785
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošača".
9 godina
offline
Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošača

Bez obzira na sve meni je trenutno Nintendo Switch hit godine i prezadovoljan sam eShopom.

Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošača

Od kada ja Norveška u EU? Kruške i jabuke?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošača

đepenci tjeraju ljude da misle (!!!) prije (!!!) kupnje?! no passaran! to treba kazniti! kakvo razmišljanje?! tko je to vidio?!. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošač

Mozda zato kad se odlucis kupiti Nintendo naslov, znas da je tu Original Nintendo Seal of Quality:

 

 

A ne nekakav Ubisoftov ili EA-ov isprdak, obecanja koja nisu ispunjena.

 

PS - Sto se tice zakona, tu je GOG najbolji - 30 dana od kupnje igre se mogu vratiti novci,

neovisno koliko dugo ste igru igrali. Na Steamu ste ograniceni na par sati, sto je malo za probati igru.

15 godina
offline
Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošača

-nisu sve robe/usluge iste (jednake), pa tako ni pravila, povrat i sl.

-nema povrata usluge, nema povrata soft-robe koja nije ni materijalno prodana (kupuje se samo key, dl-softa nema veze s tim).. i kao što se npr vip bon ne može vratiti, ne može ni kupljena igra. EU neće natjerati nikog na tako nešto, jer bi to bilo ... problem.

-otkazivanje u prednadužbi? .. svaki ugovor se može raskinuti, pitanje je samo štetnih posljedica.. a to je upravo ugovor kupca-prodavača. Ako je kupac kupio mačka u vreći, mora se opametiti ili u slučaju da se predomislio, snosi posljedice raskida ugovora.

 

treba malo realnije gledati stvari-pravila-zakone.. ne samo na prvu jer se lako ode krivo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošač

A najveci problem u zadnjih 10 godina je nedostatak DEMO igara. Nekad si imao fino CD/DVD od caosipa

punog DEMO igara - isprobas, ak je super, kupis, ak je srot, ne kupis.

 

Danas moras otici prvo na Youtube i pogledati reviewe da vidis dali se isplati kupiti, jel macak u vreci.

I zbog toga se gubi car "novog otkrica", jer sami video review uskrati uzitak otkrivanja igre.

DEMO je bio savrsen za to, da te povuce i navuce na igru. Neke igre su imale cak DEMO

nivo koji se nije nalazio u punoj igri, ali je bio toliko dobar da si morao isti dan kupiti igru.

 

Nek vrate DEMO-oe, a ne "trial verzije" igre. Ne planiram skidati 30Gb da bi nesto isprobao.

 

PS - Na Nintendo e-Shopu jos uvjek postoje DEMO igre. Primjerice, za Pokemone je isto

tako DEMO poseban, jer ukljucuje scene koje se u punoj igri ne dese. Nintendo je kralj kvalitete

Hardwarea i Softwarea.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 9:56 (Čitatelj).
7 godina
protjeran
offline
Re: Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošač
Čitatelj kaže...

A najveci problem u zadnjih 10 godina je nedostatak DEMO igara. Nekad si imao fino CD/DVD od caosipa

punog DEMO igara - isprobas, ak je super, kupis, ak je srot, ne kupis.

 

Danas moras otici prvo na Youtube i pogledati reviewe da vidis dali se isplati kupiti, jel macak u vreci.

I zbog toga se gubi car "novog otkrica", jer sami video review uskrati uzitak otkrivanja igre.

DEMO je bio savrsen za to, da te povuce i navuce na igru. Neke igre su imale cak DEMO

nivo koji se nije nalazio u punoj igri, ali je bio toliko dobar da si morao isti dan kupiti igru.

 

Nek vrate DEMO-oe, a ne "trial verzije" igre. Ne planiram skidati 30Gb da bi nesto isprobao.

 

PS - Na Nintendo e-Shopu jos uvjek postoje DEMO igre. Primjerice, za Pokemone je isto

tako DEMO poseban, jer ukljucuje scene koje se u punoj igri ne dese. Nintendo je kralj kvalitete

Hardwarea i Softwarea.

 Lol, Nintendo je odlican primjer kako jedna kompanija sa srednjovjekovnim mentalitetom i dalje uspijeva da prezivi.

Specifikacije hardwarea (Switch) su slabije od danasnjih telefona. Nekoliko ekskluzivnih igara su ok, ali nije nista toliko posebno koliko ih Nintendo sektasi dizu u nebesa. Konzole su skuplje nego konkurencija, a hardwerski slabije. Multiplatformske igre su redovito skuplje (Nintendo tax). 

14 godina
protjeran
offline
Re: Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošač
Čitatelj kaže...

 

PS - Sto se tice zakona, tu je GOG najbolji - 30 dana od kupnje igre se mogu vratiti novci,

neovisno koliko dugo ste igru igrali. Na Steamu ste ograniceni na par sati, sto je malo za probati igru.

Od kad? Na gog-u mozes dobit povrat u slucaju da ne mozes pokrenut igru i to nakon sta prodjes troubleshooting s njima. Uopce nema opcije povrata bez razloga...

14 godina
protjeran
offline
Re: Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošač
O_O_O kaže...

 Lol, Nintendo je odlican primjer kako jedna kompanija sa srednjovjekovnim mentalitetom i dalje uspijeva da prezivi.

Specifikacije hardwarea (Switch) su slabije od danasnjih telefona. Nekoliko ekskluzivnih igara su ok, ali nije nista toliko posebno koliko ih Nintendo sektasi dizu u nebesa. Konzole su skuplje nego konkurencija, a hardwerski slabije. Multiplatformske igre su redovito skuplje (Nintendo tax). 

Srednjovjekovni mentalitet je upravo ovo tvoje. Nintendo prodaje vrhunsku zabavu, a ako se palim na hardware, sigurno necu uzet konzulu jer i najjaca konzola ima low-end pc hardware od prije par godina.

 

Switch je jedina konzola koja ima smisla pored pc-a...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošač
deadZed kaže...

Od kada ja Norveška u EU? Kruške i jabuke?

 Pa nisu u EU, ali su u Schengenu, imaju bescarinsku trgovinu s EU i slobodan protok radnika s EU zemljama. K tome, u svojim zakonima oni imaju implementirano jako puno europskog zakonodavstva. Tako da nisu u EU, ali opet malo i jesu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošač
ansha kaže...

Srednjovjekovni mentalitet je upravo ovo tvoje. Nintendo prodaje vrhunsku zabavu, a ako se palim na hardware, sigurno necu uzet konzulu jer i najjaca konzola ima low-end pc hardware od prije par godina.

 

Switch je jedina konzola koja ima smisla pored pc-a...

 Tak je, jos samo da dodam da je jedna od glavnih prednosti u odnosu na ostale jace konzole mobilnost Switcha odnosno handheld mod i tu nema konkurencije.

Nintendo ima igre za igranje, dok ponekad imam osjecaj da konkurencija radi igre koje izgledaju kao demoi za prezentaciju snage konzole dok je igrivost

slaba ili nikakva.

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 18:52 (Zemljanin).
15 godina
neaktivan
offline
Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošača

Sony je katastrofa. ,povrat moguc jedino na psn racun da se iskoristi kasnije, a ako ponistis transakciju u banci zablokiraju ti cijeli racun. Prijavio sam ih eu consumer rights predstavniku pa cekam odgovor.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošač
Nintendo ma koliko nepoštivali EU regulativu i dalje su respektibilani kvaliteta njihovih naslova (govorimo o Nintendovim igrama) rijetko kad podbace, i neznam kad sam uzeo njihovu igricu a da nisam bio zadovoljan istom.
HW ma koliko tu upirali prstom da je loš uvjek donese neku inovativnu novinu da zainteresira potencijalnog kupca.
Evo samo da ja uperim prst u jednu inovativnu novinu koja baš i nije oduševila... VR koliko bio inovativan i dalje je samo zanimljiva igračka i ništa više.
Toliko o HW
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošača

Sto se tice Nintenda upravo izvrsio kupnju preko eShopa i dobio na mail jasno ovo

 

You have the right to cancel this contract within 14 days without giving any reason.

i tamo su uvjeti itd.. dakle nije istina da se ne moze traziti povrat...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošač

- u textu se govori o kupnji igara-soft, ne konzole-hw. Za soft, pogotovo za igre, je problem s tim pravom koje kupac ima za ostale robe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Nintendov e-Shop krši prava europskih potrošač
ihush kaže...

- u textu se govori o kupnji igara-soft, ne konzole-hw. Za soft, pogotovo za igre, je problem s tim pravom koje kupac ima za ostale robe.

u pravu si fakat ne vrše refund novaca ali mi nije jasno zasto sam ovo dobio u mailu a kupio sam digitalnu igru...

 

 

ovdje na vlastitim stranicama tvrde da se ne vrsi povrat : http://en-americas-support.nintendo.com/app/answers/detail/a_id/1981/~/refund-request-for-downloaded-game-or-dlc-%28wrong-game%2C-didnt-like-game%2C

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 19:10 (toxic).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice