Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Pencil

poruka: 11
|
čitano: 3.394
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Pencil".
15 godina
offline
Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Pencil

mislim da većina eplovih kupaca ima dijagnozu FE (v. pod dr. Ajgor) i da ih epl tako tretira. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 10:19 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Pencil

Vidi ti sada velike frke ?! 

 

Pa kada Mercedes dizajnira Gullwing vrata ili Lamborghini škarasta, gdje staviti kvaku ???? 

Nove tehnologije/novi dizajn, u čemu je problem?! 

Takva je priča bila kada su prvi iPad gadgeti imali one wide konektore za punjenje, pa je u jednom trenutku bio prijelaz na “novu” tehnologiju! 

Magnetizam i bezžično punjenje, prejaka stvar, a i dizajn vanjskog ruba je novi, čudi me da niti tu ne vide problem?!?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Penci
ATJLučko kaže...

Vidi ti sada velike frke ?! 

 

Pa kada Mercedes dizajnira Gullwing vrata ili Lamborghini škarasta, gdje staviti kvaku ???? 

Nove tehnologije/novi dizajn, u čemu je problem?! 

Takva je priča bila kada su prvi iPad gadgeti imali one wide konektore za punjenje, pa je u jednom trenutku bio prijelaz na “novu” tehnologiju! 

Magnetizam i bezžično punjenje, prejaka stvar, a i dizajn vanjskog ruba je novi, čudi me da niti tu ne vide problem?!?! 

 Dobro nije Apple Mercedes niti toliko kosta. To sa olovkom je malo glupo, ali nema veze dat cu stari iPad i olovku sinu, a sebi uzimam novi i sve sretni. Jedino siromasni ljudi dozivljavaju to kao statusni simbol.

13 godina
online
Re: Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Penci
pravi_covijek kaže...
ATJLučko kaže...

Vidi ti sada velike frke ?! 

 

Pa kada Mercedes dizajnira Gullwing vrata ili Lamborghini škarasta, gdje staviti kvaku ???? 

Nove tehnologije/novi dizajn, u čemu je problem?! 

Takva je priča bila kada su prvi iPad gadgeti imali one wide konektore za punjenje, pa je u jednom trenutku bio prijelaz na “novu” tehnologiju! 

Magnetizam i bezžično punjenje, prejaka stvar, a i dizajn vanjskog ruba je novi, čudi me da niti tu ne vide problem?!?! 

 Dobro nije Apple Mercedes niti toliko kosta. To sa olovkom je malo glupo, ali nema veze dat cu stari iPad i olovku sinu, a sebi uzimam novi i sve sretni. Jedino siromasni ljudi dozivljavaju to kao statusni simbol.

Ja na tablet računalo nikada ne gledam kao statusni simbol, iako je skup za Hrvatski standard 

Uzeti iPad sa Pen dodatkom je investicija, i to vrlo dugoročna, pa ako se prošlogodišnji model može spustiti junioru, nitko sretniji od mene! 

 

Možda  iPad nije Mercedes, niti toliko košta, ali je on ekvivalent u srazmjeru kvalitete uopće! 

Čak štoviše, mogao bih ga preformulirati u BRABUS izdanje, ili kod BMW brenda ALPINA, jer koliko god “da ih štancaju”, standardi su visoki previsoki za konkurenciju, tek ih poneki mogu pokušati pratiti, možda prije slijediti! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Pencil

Tko jednom proba ipad pro i olovku nema nazad.

 

Da je ovaj potez Applea malo bezobrazan je jer ja npr svoju olovku pretezno punim preko punjaca koristeci onaj mali konvertor sto je dosao uz nju tako da mi ovo objasnjenje da nije kompaktibilna sa novim ipadom jer se ne moze spajati i puniti je fakat glupo i bezobrazno ali moze im se.

 

Dobra stvar je da se ipad pro i olovka uvijek mogu prodati koristeni za solidne novce pa se ne mora puno dodati za nove.

Uglavnom idalje sam happy sa svojim 2nd gen 12,9” modelom.

 

Da se na ipad pro moze spojiti mis i npr usb stick i da ima bolji file manager ne znam da li bih koristio ista drugo.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Pencil

Neznam zašto vas to čudi, pa appleu je cilj da proda što više robe a olovka (ili bilošto drugo) koja je kompatibilna sa više generacija ipada jednostavno im nije u interesu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Pencil

Koga briga za pencil, ima većih problema u svijetu od glupavog applea i njegovih olovaka... ;)

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Penci
Dr. Vicko kaže...

Tko jednom proba ipad pro i olovku nema nazad.

 

 Nema nazad... kamo? Na stari ipad pro sa nekompatibilnom olovkom?
Mislim, prečesto ovdje nalazim na te fraze "ko jednom ovo ili ono, ne vraća se..." Ono dajte najte. Glede pisanja ili crtanja, da se ne lažemo, ništa nemože nadmašiti običnu, analognu olovku i papir. 
To govorim kao profesionalni korisnik grafičkih tableta preko 20 godina. Na testiranja dobijam i wacomove cintiqe, kineske varijacije, samsungove s pen, surface pro i koristim ipad pro, kad ne radim sa huionom. 
Da, manje je problema oko unosa i korekcija. Ali to je sve aproksimacija sa navikavanjem na softver, lag i paralaksu. Zamara više od olovke i papira i eto, ima ograničeni rok uporabe. 
Naravno, ove fore sa nekompatibilnošću ili zaboravljenjem podrške nakon nekog vremena imaju i drugi. Ali sa svima (osim surfacea) olovka barem dolazi u paketu. Kinezi šalju i dvije. Samo je kod ipada nadoplata za olovku sada porasla na 130$. Što je dakako kod nas tečaj od 1:9. Za pola cijene samo za tu olovku, za 700 kn, (inače skup) wacom ima Intuos S Bluetooth, stvar koja je savršeno dobra za rad bilo kome. Naravno nije najbolje rješenje, naravno potrebno je računalo, ali barem čovjek ne tuguje jer je model za godinu i pol zastario i olovka se ne puni kako bi trebala(wacom netreba punjenje olovaka).

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Penci
Papir i olovka su definitivno najbolji medij ikad. Možda nije eko-friendly, ali je najfleksibilnije za normalnu upotrebu. Što se grafičara tiče vidim da je iPad Pro istisnuo dio profesionalnih tableta i da ima svoju primjenu. A sto se tiče nove generacije tko ima love i fan(atik) je zamijenit će u kompletu uz doplatu (rabljeni iPad Pro dobro drži cijenu), a ostali će i dalje koristiti ono sto imaju. Ja osobno koristim “obični” iPad sa starom olovkom i za moje potrebe je do sad idealna kombinacija - iPad Pro mi je preskup, a vjerojatno i ne bih znao Iskoristiti njegove mogucnosti
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
offline
Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Pencil

evo neznam kako cu dalje, ova vijest sa olovkom me devastirala danas...

 

koga boli uho za f**** olovku yebote led  

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi iPadi Pro ne podržavaju stari Apple Penci
southy kaže...
Papir i olovka su definitivno najbolji medij ikad. 

 A i plus je da je površina papira praktički iste cijene bila dijagonale 5 inča ili 20 inča, i uvijek je paperthin, bez pražnjenja baterije. Zna zadržati informaciju i više stoljeća, i savršene je vidljivosti na suncu, suprotno od digitalnih čuda :P
Ma gle, kad sam za računalom, onda mi je i običan grafički tablet prednost, jer mi je u upotrebi grafički baždaren lcd ekran od 32", sa prilično snažnim procesorom, pohranom i grafičkom. Kad sam na "terenu", ispostavi se da je manja tlaka papir i olovka. 
Kad je to bilo u začetku, prenemagao sam se sa nošenjem tableta i crtanjem po tome, ali nikog to više ne impresionira, a meni ne paše, pa eto... odradimo to zdravo seljački - ja nacrtam, a kome treba pofotka mobom dok ne razradimo sve skupa u studiju :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice