SAD novim sankcijama zadale velik udarac kineskoj

poruka: 38
|
čitano: 11.338
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD novim sankcijama zadale velik udarac kineskoj ".
15 godina
offline
SAD novim sankcijama zadale velik udarac kineskoj

Ono drzava demokratje.....natjeraj ljude da ostanu bez posla....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
Moj PC  
9 12 hvala 0
10 godina
offline
SAD novim sankcijama zadale velik udarac kineskoj

 

 

Živimo u turbolentim vremenima. Nitko ne može ostati po strani. Okay, žešmo ako si nebitan, al' ako si stručnjak za chipove, industrijsku elektrotehniku, potencijalna si meta tajne policije NR Kine.

Zato ova mjera.

 

dzg
Moj PC  
3 13 hvala 0
15 godina
offline
SAD novim sankcijama zadale velik udarac kineskoj

bravo za sjebanjene države. zbog pohlepe ("sniženje troškova") su prebacili proizvodnju i tehnologiju kinezima i sami stvorili tehnološko frankenštajnsko čudovište koje im se (jer su idioti) otelo kontroli. sad kmeče i glume "demidž kontrol" a nadrapat će čitav svijet. ne moš ih ne volit, tako imebcilne, ljubi ih deda.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
25 5 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Demokracija!
Istok il Zapad, isto smeće samo drugačije pakirano.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 17:07 (silvio3105).
 
8 3 hvala 0
2 godine
offline
SAD novim sankcijama zadale velik udarac kineskoj

Demokracija na američki način, baš me zanima do kada.

 
6 2 hvala 0
10 godina
offline
SAD novim sankcijama zadale velik udarac kineskoj

Samo ce se brze osamostaliti :) Neka to bude sto prije :)

 
4 0 hvala 0
2 godine
online
SAD novim sankcijama zadale velik udarac kineskoj

Pa zar nije Kina komunistička država koja prezire kapitalizam, kapital, a sad mrzi dekapitaciju  njihove kapitalističke ekonomije ?

 

Pouzdani su kao Rusi.

Ajde, Kinezi su bar sposobni uhvatiti se u koštac s modernom tehnologijom, naučili ju kopirati, dočim su glupi Rusi ostali u fazi predivnih pisaca, pjesnika, baleta i sl.

 

Na današnjem kongresu kineske komunističke partije, drug XI, predsjednik autokratske debilne komunističke partije,... zaprijetio je zapadu, Tajvanu, kako će povećati ulaganja u "suvremena naoružanja i uvođenje suvremene tehnologije u oružje".

 

Ljudi moji, CIA radi izvrsno svoj posao, i točno zna unaprijed kakvu su namjere ruskih, kineskih, sj. korejskih i ostalih autokratskih režima...

Zaboravili ste da su Ukrajinu sredinom 2020 upozorili da će ih Rusija opet napasti.

Ovaj američki potez nije slučajnost.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
 
11 16 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
mejt kaže...

Ono drzava demokratje.....natjeraj ljude da ostanu bez posla....

 

silvio3105 kaže...
Demokracija!
Istok il Zapad, isto smeće samo drugačije pakirano.

 

NikolaBee kaže...

Demokracija na američki način, baš me zanima do kada.

 Može li kakvo objašnjenje, kakve veze način na koji se bira vlast ima s ovim?

6 godina
offline
SAD novim sankcijama zadale velik udarac kineskoj

Kako to da sveta krava zvana tržište ne može sama sebe izregulirat nego gle čuda tržištem se upravlja i kontrolira

 
13 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
dejo6 kaže...
 Može li kakvo objašnjenje, kakve veze način na koji se bira vlast ima s ovim?

 Praviš se glup iako dobro znaš da demokracija ne znači samo "kako se bira vlast".

2 godine
online
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
captain_soap_McTawish kaže...

 Praviš se glup iako dobro znaš da demokracija ne znači samo "kako se bira vlast".

Ne pravi se on glup i nije, možda je netko drugi...

 

Pojam demokracija označava pluralistički oblik vlasti u kojem sve odluke neke države donosi izravno ili neizravno većina njezinih građana kroz izbore. Kad su ti uvjeti ispunjeni, vlast se može opisati kao demokratska. To vrijedi za razne sustave upravljanja jer se ti pojmovi mogu kombinirati i s drugim vrstama vlasti.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Nema, al znaš na što se misli.
14 godina
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Zaporožac kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

 Praviš se glup iako dobro znaš da demokracija ne znači samo "kako se bira vlast".

Ne pravi se on glup i nije, možda je netko drugi...

 

Pojam demokracija označava pluralistički oblik vlasti u kojem sve odluke neke države donosi izravno ili neizravno većina njezinih građana kroz izbore. Kad su ti uvjeti ispunjeni, vlast se može opisati kao demokratska. To vrijedi za razne sustave upravljanja jer se ti pojmovi mogu kombinirati i s drugim vrstama vlasti.

 Ne znam tko je glup, ali znam da netko ne zna da pojmovi u različitim kontekstima imaju različito značenje, pa neke možeš promatrati u užem i širem smislu.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Democracy

Cornerstones of democracy include freedom of assembly, association, property rights, freedom of religion and speech, inclusiveness and equality, citizenship, consent of the governed, voting rights, freedom from unwarranted governmental deprivation of the right to life and liberty, and minority rights.

 

2 godine
online
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
captain_soap_McTawish kaže...

 I ?

 

Što u "američkoj demokraciji" odn. u demokraciji te zemlje od navedenoga ne postoji ?

E, onda pogledaj što je od toga dostupno u Kini.

 

Sve je jednostavno, ne znam zašto neki otvoreno, a neki prikriveno hejtaju U.S.A.,....... želeći prikazati njihovo uređenje kao nedemokratsko.

Tko su ti ljudi ?

 

Plaćaju li ih Rusi ?  (aktualno)

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
15 godina
offline
SAD novim sankcijama zadale velik udarac kineskoj

Dobra odluka. Mogli bi imati probleme s kineskim čipovima kao i s ruskim plinom. Da bi Zapad bio sila, mora biti neovisan od kineskih čipova kao i od ruskog plina. Ne znam zašto to nekim (mnogima) nije jasno. 

 
12 4 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Osim što će pola svijeta pogurat sa sobom.
Pol zapada su kujice istog.
14 godina
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Zaporožac kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

 I ?

 

Što u "američkoj demokraciji" odn. u demokraciji te zemlje od navedenoga ne postoji ?

E, onda pogledaj što je od toga dostupno u Kini.

 

Sve je jednostavno, ne znam zašto neki otvoreno, a neki prikriveno hejtaju U.S.A.,....... želeći prikazati njihovo uređenje kao nedemokratsko.

Tko su ti ljudi ?

 

Plaćaju li ih Rusi ?  (aktualno)

 

Amerika: "Smanjujemo demokraciju sa 1001 puta veće od kineske na 1000 puta veću od kineske"

 

Narod: "Demokracija u americi je sada ista kao i u kini"

 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 18:47 (AFARON).
10 godina
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Pisao sam o tome vezano za subvencije Rimcu i ostalim, kao i subvencije koje dobiva Tesla, Intel i slični. To su strateške kompanije jer je visoka tehnologija strateška grana. Ovo je vezano isključivo za nacionalnu sigurnost Amerike kao i djela zapada i kao takvo opravdava odluku.

Vidim neke prikrivene proruske likove ovdje koji laprdaju o demokraciji (doslovno argument ruskih trolova na svim zapadnim portalima), kao da se o nacionalnoj sigurnosti odlučuje na biralištima i burzama.

Vaši jeftini mobiteli, i ostali gadgeti su ustvari dio Kineske strategije. Ja razumijem da prosječni čovjek to ne razumije i da je ljut (uz dolijevanje ulja na vatru pomoću Kineskih i ostalih trol farmi), ali vaša (naša) ovisnost o njihovim jeftinim proizvodima je strategija autokratskog režima koji želi prekrojiti svijet na svoju sliku. Da dočaram tu sliku, zavarit će vam vrata zgrade ako dobijete recimo koronu i ko vas jebe. Samo jedan primjer krasnog Kineskog režima. A ako ste pripadnik neželjene etničke skupine, onda pravac logor.
Nadglednik dina
Moj PC  
11 13 hvala 2
14 godina
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Entry Point kaže...
Pisao sam o tome vezano za subvencije Rimcu i ostalim, kao i subvencije koje dobiva Tesla, Intel i slični. To su strateške kompanije jer je visoka tehnologija strateška grana.

You Are Not a Clown. You Are The Entire Circus.

 

2 godine
online
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
rjakopec kaže...

Dobra odluka. Mogli bi imati probleme s kineskim čipovima kao i s ruskim plinom. Da bi Zapad bio sila, mora biti neovisan od kineskih čipova kao i od ruskog plina. Ne znam zašto to nekim (mnogima) nije jasno. 

 Mislio sam da su Nijemci pametniji, i vjerojatno nisu nikada čuli za onu lijepu poslovicu; "tko s vragom tikve sadi, o glavu mu se razbiju" ili "nikada sva jaja ne čuvaj u jednoj košarici"

 

Oni ulože milijarde u plinovod s autokratskim režimom u Rusiji ?!

Što očekivati od nenarodno izabrane vlasti, i idiota koji mijenja ustav da bi mogao pedeset puta biti precjednik.

 

U.S.A to reže, možda kasno, nama vjerojatno skupo, ali bolje i tako nego da XI naguzi njih i cijelu EU za koju godinu.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
12 godina
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines

 Želiš reći da bi se manje brinuo kao prosječni korisnik/čovjek kada bi koristio Američki mobitel,koji bi bio proizveden u americi, a sigurno bi  CIA zahtjevala od proizvođaća pristup tvojim podacima... Ipak je CIA pratila šta rade nijihovi NATO saveznici, kontrolirala njihove poruke/email, sve je domovinska sigurnost...

 

I zašto bi bili proruski orjentirani ako se ne slažemo sa Američkim načinom demokracije...

 

A ovo sa zavarivanjem vrata u Kini u doba korone, šta ćeš okrutne mjere su bile za gradove koji imaju više stanovnika nego Hrvatska, nisu se ni zapadne zemje nešto demokratski pokazale u vezi toga isto su ograničili kretanje svojih građana...

 Kod nas prije su strani državljani mogli prolaziti granice, prije nego li mi županijske granice, i to tjedan dana prije nego je nama dozvoljeno... To je ona luda prva godina Covida :D

 

LP...

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 19:23 (opetzajebancija).
16 godina
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines

Ako se ne varam jeftinim "kineskim" mobitelima se vrti google sofver.

14 godina
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Zaporožac kaže...

 Mislio sam da su Nijemci pametniji, i vjerojatno nisu nikada čuli za onu lijepu poslovicu; "tko s vragom tikve sadi, o glavu mu se razbiju" ili "nikada sva jaja ne čuvaj u jednoj košarici"

 

Oni ulože milijarde u plinovod s autokratskim režimom u Rusiji ?!

Što očekivati od nenarodno izabrane vlasti, i idiota koji mijenja ustav da bi mogao pedeset puta biti precjednik.

 

U.S.A to reže, možda kasno, nama vjerojatno skupo, ali bolje i tako nego da XI naguzi njih i cijelu EU za koju godinu.

Naguzio nas Putin, ne da plin po cijenama koje mi odredimo već po tržišnim.

 

Srećom, naši saveznici SAD i Norveška nam isto ne daju cijenama po kojima mi želimo, već po još većim od onih koje bi nam dala Rusija. Nema ni prijateljskog popusta, uzmi ili ostavi. Da je Njemačka bila pametna, još prije 10 godina bi kupovala plin po ovakvim višestruko većim cijenama, tako bi tek naguzila Putina.

 

I tako, kad nas to ekonomski udari, nastane glad i ekonomska nesigurnost i ljudi počnu utjehu tražiti u ekstremnoj desnici (kao sad u Italiji), i dobijemo autokrate na vlasti, bit će opet kriv Putin.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 22:49 (captain_soap_McTawish).
14 godina
offline
SAD novim sankcijama zadale velik udarac kineskoj

Ne brinem se baš za kinesku industriju čipova zbog ovoga. Imaju oni i kapitala, i dovoljno intelekta da to razvijaju sami i bez nas. Ulažu puno u istraživanja svega i svačega, na području umjetne inteligencije štampaju članaka kao nitko. Snaći će se oni i bez zapadnog "intelekta", bojim se da ćemo mi po tom pitanju trebati više njih nego oni nas.

 
15 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Upravo to. Tako su i za 5G lupili sankcije Kini.
Ono,baš pederski. Čim je netko drugi bolji ili sličan, odma sankcije.
15 godina
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Zanimljivo kako slobodno tržište odjednom nije univerzalno rješenje kada počne raditi protiv interesa moćnih.

Kada siromašne i bezopasne zemlje trpe puno teže posljedice slobodne trgovine, onda ih se uvjerava da to tako mora biti jer "nevidljiva ruka" rula nadmoćno.

Inače, donošenje ovako bezobzirnih mjera je u stvari pokazatelj slabosti i nemoći.
Dugoročno, put u propast. Samo je pitanje koga će sve povući sa sobom.
Moj PC  
25 6 hvala 3
16 godina
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Entry Point kaže...
Pisao sam o tome vezano za subvencije Rimcu i ostalim, kao i subvencije koje dobiva Tesla, Intel i slični. To su strateške kompanije jer je visoka tehnologija strateška grana. Ovo je vezano isključivo za nacionalnu sigurnost Amerike kao i djela zapada i kao takvo opravdava odluku.

Vidim neke prikrivene proruske likove ovdje koji laprdaju o demokraciji (doslovno argument ruskih trolova na svim zapadnim portalima), kao da se o nacionalnoj sigurnosti odlučuje na biralištima i burzama.

Vaši jeftini mobiteli, i ostali gadgeti su ustvari dio Kineske strategije. Ja razumijem da prosječni čovjek to ne razumije i da je ljut (uz dolijevanje ulja na vatru pomoću Kineskih i ostalih trol farmi), ali vaša (naša) ovisnost o njihovim jeftinim proizvodima je strategija autokratskog režima koji želi prekrojiti svijet na svoju sliku. Da dočaram tu sliku, zavarit će vam vrata zgrade ako dobijete recimo koronu i ko vas jebe. Samo jedan primjer krasnog Kineskog režima. A ako ste pripadnik neželjene etničke skupine, onda pravac logor.

 Bravo Entry, potpisujem sve što si naveo. Razne interesne skupine sa ozbiljnom moći (iluminati,masoni kako god ih zvali) su podmetnuli globalizaciju kao temelj za rast ekeonomije a u stvari su samo trebali maksimizirati profit, što se i vidi jer su u zanjih 20 godina ustostručili svoje bogatstvo. Kapitalističke države na to nisu na vrijeme reagirale. Kinezi su time dobili transfer tehnologije i znanja, plus ono što su pokrali industrijskom špijunažom neviđenih razmjera što im je opet omogućilo da se pretvore u treću svjetsku silu. Osobno većih lopova i nekorektnih ljudi od kineza u svojem poslovnom iskustvu, nisam sreo. Tako da potez je dobar samo kasni bar desetljeće.

Democracy is not for the people
3 godine
online
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Većina toga što mi čitamo ovdje je kroz kontroliranu prizmu kako zapadne vlade žele prikazati istočne (ne govorim da toga nema na drugoj strani). Ali šta USA napravi kada joj netko nije po volji? Invazija? Otvaranje logora po drugim državama i slično? Potkopavanja napretka bilo koga ko bi mogao zaprijetiti njihovoj hegemoniji. Nije USA ništa bolja.
Europa bi se treba okrenuti svojim interesima i stavljati ih na prvo mjesto. A ne cuclati što već ko zna kome...
15 godina
offline
SAD novim sankcijama zadale velik udarac kineskoj

Svijet se ubrzano polarizira. Napetosti oko Tajvana, ograničavanje rasta Kine.... Ovo sve će samo Kinu i Rusiju dodatno zbližiti u konačnici. Iran, Sirija i S. Koreja nisu bitni i utjecajni igrači (Iran donekle je), ali svi oni će ući u savez i evo sranja. Evo i Koreje se opet "pušu". Na više mjesta se potpiruju sukobi, pa i u našoj regiji. Neće biti dobro nastavi li se... Eksplodirati će ovo i može se dogoditi 3. Svj. rat. Uopće se ne šalim.

 

EDIT: Još bih volio nešto reći: NATO stvarno je, ajmo reći, u ratu s Rusijom. Pogledajte koliko je oružja i streljiva "upumpano" u Ukrajinu. Logistički je umiješan u sukob. I pod kakvim je sankcijama Rusija. Rusija ima interese (kao i svaka država) i neće odustati tako olako. I dalje će se boriti, ali im baš i ne ide trenutno. A Amerika i "Zapad" vide da sankcijama i vojno preko Ukrajine rade štetu Rusiji i idu do kraja - dok Rusija ne postane nebitna na svjetskoj pozornici. Niti jedan strana neće popustiti. Biti će gadno svima nama...

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2022 0:02 (Izzy).
Moj PC  
4 3 hvala 1
8 godina
offline
Re: SAD novim sankcijama zadale velik udarac kines
Entry point:

Nije ovo pitanje sigurnosti već zauzdavanje Kine. Oni to otvoreno govore već godinama.

Ovisnost o jeftinijoj robi? Da možeš birati dva identična proizvoda s različitom cijenom, ti bi izabrao skuplji? Pa naravno da svi pokušavaju proći jeftinije.

Tako je i specijalizacija dovela do jeftinih čipova i drugih stvari. Zatvaranje u nacionalne okvire će možda biti dobro za SAD, dugoročno. Mi ćemo to, svakako, platiti. Ne znam samo zašto se tome veseliš
Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice