Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB - Pun

poruka: 77
|
čitano: 13.718
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB - Pun".
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB - Pun

Gdje nabavit ovu Founders Edition? Kod nas ih nigdje nema, da li se može nabavit u Njemačkoj?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
Friday kaže...

LOL, na kraju ce ispasti da se na PC-u nema sta odigrati...

 Naravno da ne, ali zadnje destljeće crème de la crème je većinom na konzolama. Smatrati se gamerom a ne zaigrati nikad Zeldu, Last of Us...Falit će ti komadina gamerske kulture i povijesti u CVu 

 

XXX kaže...

Nemu ti je najbolja igra Dishonored...ono dobra je igra ali kad to uporediš sa GOTY ekskluzivama ispadne druga liga  Ali on igra samo indy naslove 

 Nije, nego Fallout 4. Najgori mainstream u svemiru  Dishonored je kvalitetna igra, sve tri. Zna Bethesda kad hoće.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 12:17 (Paolo Maldini).
15 godina
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
XXX kaže...

Nemu ti je najbolja igra Dishonored...ono dobra je igra ali kad to uporediš sa GOTY ekskluzivama ispadne druga liga Ali on igra samo indy naslove

 Molim, dishonored druga liga, ma idi tamo.

 

 

Nije se nvidija tako razbacivala cijenama dok ih je amd pratio. Srednja klasa cijenom prebačena u višu. Nije dobro.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
moderator
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
PlayMaker10 kaže...

Gdje nabavit ovu Founders Edition? Kod nas ih nigdje nema, da li se može nabavit u Njemačkoj?

 Moraš naručiti izravno od Nvidije, ali mislim da su trenutno rasprodane. https://www.nvidia.com/de-de/geforce/graphics-cards/rtx-2060/?nvid=nv-int-70404#cid=Internal_NVIDIA_DE_2060_RTX_Launch_CES_2019_CORPWMFG

 

369 eura

11 godina
online
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
Paolo Maldini kaže...
picajzla0707 kaže...

 dlss radi i na 2k, a ova grafa je sasvim ok za tu rezoluciju, pogotovo kad s dlss dobiješ dodatnih 30% perfomansi više

 Netko je bio okačio sliku primjera DLSSa, neki toranj crkve ili tako nešto, izgledalo je zblurano kao da je s konzole. Jel to neki fake ili? Jebeš bolje preformanse ako to degradira kvalitetu slike.

 slika primjera... jebote 

pa iz čega nemereš izvući "sliku primjera" koja će bilo što ocrtati u najgorem svjetlu

je, ima zbluranih detalja, ima flickeringa, ima svega i svačega kad izvlačiš detalje i picajzlaš, no zar su druge tehnologije bez greške, zar se nisu i one razvijale i popravljale nakon prvih primjera

 

mislim da ipak treba pričekati pa vidjeti, umjesto da se to otpisuje na prvu radi par negativnih detalja 

također, tensor jezgre nisu ograničene isključivo na dlss

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -

Znaci nemas nista konkretno? Onda je wait and see a ne najavljivati dlss kao drugi dolazak Isusa.

I nisam mislio nista lose o dlssu, sta si se zapalio odma. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 12:58 (Paolo Maldini).
13 godina
offline
Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB - Pun

 

Zanimljivo, tek sad sam ovo vidio. 1800p TAA=4K DLSS, grafički i po pitanju performansi jednako, a za 1800p TAA ne treba RTX kartica. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
Paolo Maldini kaže...

Znaci nemas nista konkretno? Onda je wait and see a ne najavljivati dlss kao drugi dolazak Isusa.

I nisam mislio nista lose o dlssu, sta si se zapalio odma. 

 kako nemamo konkretno?

imaš prve benčeve koji pokazuju 30-40% veće perfomanse, imaš hrpu recenzija gdje ljudi govore da im je dlss čak i bolji od taa po izgledu

imaš i developere koji su pozitivni prema tome, nije baš da je neka tamo daleka najava bez ičega konkretnog

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
Ovo što je izgleda odlično, to sam tražio. Čini se da je ona zamuljana slika ili fejk ili bug.
14 godina
offline
Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB - Pun

Dakle aftermarket ako budu dostupne uopce kod nas prije 2021 ce kostat 4+ soma kuna za tehnologiju koju na ovakvoj low end RTX kartici ne mozes ni koristit bez da si ne osakatis fps daleko ispod igrivog. Kome je uopce ovo namjenjeno kad uzmes polovnu 1070ti za ispod 3k kuna sa vazecom garancijom. RTX ionako neces palit jer ces se u protivnom igrat na monitoru sa tamagotchia da ti fps ostane iznad 60.

Ali jbg just buy it.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB - Pun

s obzirom na cijene grafičkih kartica, nikad se više nije isplatilo kupovati konzolu nego danas. 

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB - Pun

A tek sobzirom na kvalitetu igara...kupiš grafu za 3K+ kuna pa pišeš peticiju da ti izdaju RDR2 za tu grfu.

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
JozoBozo121 kaže...
Crypt kaže...

Još jedna overpriced grafa u RTX seriji.

Treba samo čekat.

Navodno na ljeto će AMD predstavit NAVI grafičke kartice,pa nema smisla srljat pri kupovini Ngreedie

Jbt, pa koliko treba čekat?! Pa ja čekam još od HD7000 serije da AMD napravi nešto konkurentno.

 

Prvo sam imao HD6850, pa sam prešao na GTX 760 koja je razvaljivala HD7950 za manju cijenu. Nakon toga sam uzeo ovu GTX 970 i otad je AMD bio konkurentan jedino kad je izbacio Rx400 seriju i to je trajalo sve dok Nvidija nije izbacila seriju 1000 grafičkih. A kako mi se čini, iduća je bogme ili neka rabljena GTX 1070 Ti ili RTX 2060.

 vidim da uvijek kupujes midrange, AMD je tu uvijek konkurentan.

ako cekas AMDov bolji high end, kojeg ne mislis kupiti, onda ne znam cemu sekirancija

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 16:07 (nixass).
16 godina
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
picajzla0707 kaže...
Paolo Maldini kaže...

Znaci nemas nista konkretno? Onda je wait and see a ne najavljivati dlss kao drugi dolazak Isusa.

I nisam mislio nista lose o dlssu, sta si se zapalio odma. 

 kako nemamo konkretno?

imaš prve benčeve koji pokazuju 30-40% veće perfomanse, imaš hrpu recenzija gdje ljudi govore da im je dlss čak i bolji od taa po izgledu

imaš i developere koji su pozitivni prema tome, nije baš da je neka tamo daleka najava bez ičega konkretnog

 

 

 al stvarno, DLSS se najavlja ko ne znam kaj a zapravo samo narusava kvalitetu.

po tome je onda mozda bolje staviti medium settings i bok :D

 

DLSS i RTX su novi mesije a od njih nikakve koristi do pitaj boga kada, kad i dodju zapravo ce narusavati ili FPS (RTX) ili kvalitetu (DLSS)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
online
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
nixass kaže...

 al stvarno, DLSS se najavlja ko ne znam kaj a zapravo samo narusava kvalitetu.

po tome je onda mozda bolje staviti medium settings i bok :D

 

DLSS i RTX su novi mesije a od njih nikakve koristi do pitaj boga kada, kad i dodju zapravo ce narusavati ili FPS (RTX) ili kvalitetu (DLSS)

dlss se najavljuje kao zamjena za taa, samo sa 30-40% većim perfomansama

što se tiče kvalitete, tek treba vidjeti hoće li to doista biti neupotrebljivo ili će biti ok

 

mislim, sad se vade primjeri najgoreg - tako imaš i monitore od 4-5 keka dolara, a imaš i one deset puta jeftinije

ne vidim da ekipa masovno kupuje ove zvijeri samo zato jer su oni jeftiniji meh u ovom, meh u onom

dakle, ako će dlss davati tolike veće perfomanse u zamjenu za povremeno lošiju kvalitetu prikaza i ako to ne bude njesra, onda i jest novi "mesija"

osim toga turing jezgre nisu samo dlss, namjena im može biti daleko više 

15 godina
offline
Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB - Pun

TAA je oštriji i nema flickeringa. Razlika u oštrini se ne primjeti dok flickering je uočljiv kome to smeta.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
picajzla0707 kaže...

osim toga turing jezgre nisu samo dlss, namjena im može biti daleko više 

 isto ko i hrpa AMDovih tehnologija koje nikad u doba izdavanja graficke nisu imale smisla (512-bit bus, teselacija, pa i HBM na Fury karticama, itd..).

nista vise od buzzworda.

a i nedavni zivcani ispad Jensena govori nesto..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
online
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
Lako moguce da si u pravu, zato sam vec odavno rekao da ovu seriju treba preskociti - em je preskupa, em se jes ne zna sto ce biti s tim djidjama
16 godina
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -

vidjet cemo.

nvidia ima jos samo GPU odjel i nesto brlja sa computing platformama..

nedavno su izgubili Teslu kao velikog customera, AMD im uzeo Apple desktope i laptope, AMD drzi Sony i MS konzole, AMD se igra sa Intelom trenutno, AMD se vraca u data centre na oba fronta (CPU & GPU)..

vjerujem da ih i to malo boli, pa covjek zivcani :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
Denis kaže...
PlayMaker10 kaže...

Gdje nabavit ovu Founders Edition? Kod nas ih nigdje nema, da li se može nabavit u Njemačkoj?

 Moraš naručiti izravno od Nvidije, ali mislim da su trenutno rasprodane. https://www.nvidia.com/de-de/geforce/graphics-cards/rtx-2060/?nvid=nv-int-70404#cid=Internal_NVIDIA_DE_2060_RTX_Launch_CES_2019_CORPWMFG

 

369 eura

 Da li se plaća poštarina? Nisam nikad izravno od NVIDIA-e naručivao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 17:56 (PlayMaker10).
16 godina
moderator
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
PlayMaker10 kaže...
Denis kaže...
PlayMaker10 kaže...

Gdje nabavit ovu Founders Edition? Kod nas ih nigdje nema, da li se može nabavit u Njemačkoj?

 Moraš naručiti izravno od Nvidije, ali mislim da su trenutno rasprodane. https://www.nvidia.com/de-de/geforce/graphics-cards/rtx-2060/?nvid=nv-int-70404#cid=Internal_NVIDIA_DE_2060_RTX_Launch_CES_2019_CORPWMFG

 

369 eura

 Da li se plaća poštarina? Nisam nikad izravno od NVIDIA-e naručivao.

 Nemam pojma, nisam ni ja naručivao. 

7 godina
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
picajzla0707 kaže...
Crypt kaže...

 Sinko onda ti idi kupi skupu Nvidijinu grafu. :)

Pa,Radeon VII grafička koju su predstavili je u rangu RTX 2080,čak i bolja u nekim situacijama.

 a radeon vii je kao jeftina, jel

ono što su predstavili je grafa u rangu 2080 s istom cijenom (bit će vjerojatno i skuplja u početku), ali bez rt i dlss

dakle, fail s kojim su se nadali kako će barem freesync nekog nagovoriti na kupnju, ali i tu ih je nevidija sjebala

 

Crypt kaže...

DLSS ti jedino šljaka na 4K,a to na ovoj kartici neće ići jer nije dovoljno jaka za 4K.

 dlss radi i na 2k, a ova grafa je sasvim ok za tu rezoluciju, pogotovo kad s dlss dobiješ dodatnih 30% perfomansi više

Istina,nije jeftina,ali činjenica je da će napravit neku alternativu Nvidijinom DLSS-u.
Kako su i sami rekli, na tu grafu planiraju stavit DirectML.
Također su  izjavili da nisu htjeli još ići s ray tracingom jer nije toliko zastupljen trenutno.

Tako da nije to toliki fail s njihove strane,ili nešto što ne mogu napravit,nego su odlučili jednostavno da nema potrebe za raytracingom trenutno.

Ako gledas realno,na prste jedne ruke mozes nabrojati igre koje podrzavaju ray tracing.

I dok bude većina igara podrzavala raytracing,već ćemo imat novu seriju nvidijinih grafickih kartica.

Osobno si razmišljam kupovinu između Radeon VII ili RTX 2080 ali ću pričekat još par mjeseci pa vidit da li će bit kakvih značajnijih promjena.

14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
Crypt kaže...

Osobno si razmišljam kupovinu između Radeon VII ili RTX 

Ako si veliki fan AMD-a kao firme, onda uzmi Radeona...

14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
toninho kaže...

Dakle aftermarket ako budu dostupne uopce kod nas prije 2021 ce kostat 4+ soma kuna za tehnologiju koju na ovakvoj low end RTX kartici ne mozes ni koristit bez da si ne osakatis fps daleko ispod igrivog. Kome je uopce ovo namjenjeno kad uzmes polovnu 1070ti za ispod 3k kuna sa vazecom garancijom. RTX ionako neces palit jer ces se u protivnom igrat na monitoru sa tamagotchia da ti fps ostane iznad 60.

Ali jbg just buy it.

 

Bokte jel ti neugodno tolko gluposti i neistina nanizat u jednom postu?

 

Dakle:

-vec su dostupne i kostaju 3150kn na dalje

-koju tehnologiju ne mozes koristit? Dlss poboljsava performanse pa ces na 1440p imat bolje performanse od 1080 Ti

-polovno se ne usporedjuje s novim, al kao sta sam napisao u prvoj tocci, s cijenom si debelo fulao. Polovna 1070 Ti se isplati jedino za ispod 2500kn i bar 2 godine garancije

 

11 godina
online
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
To je tek mozda, a osim toga za tu potencijalnu alternativu radeon vii mora koristiti dio 'obicnih' jezgri i samim time ostaje manje potencijala za sve ostalo. Rtx za dlss ima posebni hardwer... zapravo trenutno tek nagadjamo, no izgledi da amd nesto preokrene sa radeon vii do izlaska su vrlo slabi
7 godina
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
ansha kaže...
Crypt kaže...

Osobno si razmišljam kupovinu između Radeon VII ili RTX 

Ako si veliki fan AMD-a kao firme, onda uzmi Radeona...

 Nisam fan ni AMD-a kao ni Nvidije.Do nedavno sam i koristio GTX-ice.Vidit ću kako će se RTX serija pokazat s novijim driverima i šta će u konačnici bit bolje za iste pare.

7 godina
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
ansha kaže...
toninho kaže...

Dakle aftermarket ako budu dostupne uopce kod nas prije 2021 ce kostat 4+ soma kuna za tehnologiju koju na ovakvoj low end RTX kartici ne mozes ni koristit bez da si ne osakatis fps daleko ispod igrivog. Kome je uopce ovo namjenjeno kad uzmes polovnu 1070ti za ispod 3k kuna sa vazecom garancijom. RTX ionako neces palit jer ces se u protivnom igrat na monitoru sa tamagotchia da ti fps ostane iznad 60.

Ali jbg just buy it.

 

Bokte jel ti neugodno tolko gluposti i neistina nanizat u jednom postu?

 

Dakle:

-vec su dostupne i kostaju 3150kn na dalje

-koju tehnologiju ne mozes koristit? Dlss poboljsava performanse pa ces na 1440p imat bolje performanse od 1080 Ti

-polovno se ne usporedjuje s novim, al kao sta sam napisao u prvoj tocci, s cijenom si debelo fulao. Polovna 1070 Ti se isplati jedino za ispod 2500kn i bar 2 godine garancije

 

 Nađu se i polovne stvari da su ok i isplative.
Nedavno sam ja prodao GTX 1080 s 3 mjeseca garancije za 2200 kn

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -
nixass kaže...

 vidim da uvijek kupujes midrange, AMD je tu uvijek konkurentan.

ako cekas AMDov bolji high end, kojeg ne mislis kupiti, onda ne znam cemu sekirancija

 Kako je bolji ako sam svaki put kupio nvidiu na kraju kad sam odvagnuo perfomanse za novce? GTX 760 je bila jeftinija i brža na 5-10% od HD 7950 za malo manje novce. GTX 970 je bila bolja od svega što je AMD imao dok nisu izbacili Polaris dvije godine kasnije. 

 

Uostalom, GTX 760 je bila midrange kartica samo zato jer je Nvidia izbacila jače. AMD je imao jedino 7970, a i to nije bilo ništa značajno bolje, tako da je u usporedbi s AMD-ovim lineupom to bio prakitički high end. A prilično sam siguran da je GTX 970 high end. Ja ne gledam sad dal je mid end ili high end, bitno mi je da dobije najviše za novce, a to su tad definitvno bile GTX 760 i 970. Ovo HD6850 ja nisam ni kupovao ni birao, ali da jesam tad uzimao, definitvno bi uzeo nešto jače iako tad nisam ni igrao toliko koliko kasnije pa mi je tek sad to postalo bitnije.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
Re: Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB -

Iskreno ne pamtim dobro cijene, ali mislim da je HD 7950 bila povremeno i jeftinija od GTX 760, bolji overclocker i vremenom je postajala sve brža i brža kartica (danas u mnogim naslovima osjetno brža od GTX 770). Razumijem da je to nekome irelevantno za kupnju od prije 5, 6 godina, no tvrditi da je nvidia uvijek nudila best buy nije baš na mjestu.

 

Danas jedna RX 480 8GB ima usporedive performanse s jednom GTX 1060 6GB, a košta rabljena duplo manje. Također irelevantno, no govori nešto o potrošačima. Bit će da vage nisu kalibrirane.

 

A sad na relevantno: Što nam se to točno nudi novom generacijom? Mogla se GTX 2080 zvati GTX 2060, međutim ne čini ju to automatski midrange karticom. Gdje su usporedive cijene za midrange segment s očekivanim gainom u performansama? Dobili smo malo drugačiju GTX 1070 TI za 30€ manje (u Njemačkoj). GTX 1070 ide od 275€ nadalje! Nek je ona tu i nek je njoj komotno, no teško da ću to prihvatiti kao pun pogodak. GTX 970 je nekoć bila pun pogotak, ne ovo čudo.

Sve što mene zanima je određen cjenovni segment, paralela s prijašnjom karticom iz istog segmenta i napredak u performansama. Kako će se netko igrati s oznakama, brojevima, i tko će ju proizvesti i izdati, boli me. Može biti i Zastava Kragujevac što se mene tiče.

14 godina
offline
Nvidia GeForce RTX 2060 Founders Edition 6GB - Pun
meni nije jasno kako samo 5 godina star amd-ov apu u ps4 ili xbox one vozi full hd na televizoru koji god želiš u odličnoj grafici,ali stvarno odličnoj,a ovamo za pc se traži ogromna lova za malkicu bolju grafiku,plus ne može se usporediti igranje na velikoj televiziji dok sjediš u fotelji i zuriti pogrbljen na nekom monitoru
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice