Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar

poruka: 25
|
čitano: 6.101
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar".
7 godina
offline
Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar

šteta, old skul vrm izgleda zanimljivo i vjerovatno ne traži nikakav smješan dodatni softver tipa afterburner za kontrolu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
dabar_solta_V2 kaže...

šteta, old skul vrm izgleda zanimljivo i vjerovatno ne traži nikakav smješan dodatni softver tipa afterburner za kontrolu...

 pročitaj recenziju na tom's hardware, grafa dolazi s preslabim hladnjakom, grije se previše i bučna je na relativno niskom kloku

a posebno su usrali hlađenje vrm-a s jednom toplovodnom cjevčicom koju s jednog kraja grije čip, a s drugog vrm

 

može se reći da je sreća što neće dolaziti kod nas

10 godina
offline
Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar

Pa od AsRocka nisam ni očekivano ništa kvalitetno

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 8:43 (nicky.sl).
Moj PC  
2 5 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
ovaj vrm može podnit dosta visoke temperature i overkill je za ovaj ćip tako da to nije neki problem..

za hladnjak neznam al po pcb mi se ćini da nije loša kartica a vjerovatno bi bila jeftina dosta.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
Ma da, dok asus, msi i gigabyte pucaju od kvalitete.
5 godina
protjeran
offline
Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar

prva ploča mi je bila Abit, poslije samo Asus i Gigabyte.

između toga jedna Asrock i prvi puta da sam prodao u životu matičnu ploču zbog nestabilnosti.

 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar

Mogu se oni natezat dokle oce sa trenutnom serijom gpu'a, stare dve godine +, čeka se volta.

Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
Dipsomaniac kaže...

prva ploča mi je bila Abit, poslije samo Asus i Gigabyte.

između toga jedna Asrock i prvi puta da sam prodao u životu matičnu ploču zbog nestabilnosti.

 Neka si nam ti mjerilo po kojem se svi trebamo ravnat. Evo odmah na prvu, Asrock b350 pro4 je 'best buy' među b350 pločama.

10 godina
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
Festus kaže...
Dipsomaniac kaže...

prva ploča mi je bila Abit, poslije samo Asus i Gigabyte.

između toga jedna Asrock i prvi puta da sam prodao u životu matičnu ploču zbog nestabilnosti.

 Neka si nam ti mjerilo po kojem se svi trebamo ravnat. Evo odmah na prvu, Asrock b350 pro4 je 'best buy' među b350 pločama.

 Kod mene dvi od dvi .  

 

Koliko novca toliko muzike

MISCREATED
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
Ne, to ne vrijedi uvijek. Inače je 'koliko pameti - toliko muzike'. Nego poznaješ li ti značenje termina 'best buy' ?
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar

a unutar tog tržišta mi smo na dnu dna hranidbenog lanca. koliko tek u nas neće biti prodaje?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
dabar_solta_V2 kaže...
ovaj vrm može podnit dosta visoke temperature i overkill je za ovaj ćip tako da to nije neki problem..

za hladnjak neznam al po pcb mi se ćini da nije loša kartica a vjerovatno bi bila jeftina dosta.

 evo ti usporedbe s nitro 580

 

nitro radi na 1400mhz, asrock na 1300

i usprkos većem kloku nitro ima 5 stupnjeva niže temperature uz duplo niži rpm ventova

 

dakle, skoro pa duplo lošije hlađenje

7 godina
protjeran
offline
Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar

Zapravo ima 2°C nize temperature, sto i nije neka velika razlika.

Takt Sapphire kartice je 1411Mhz, dok je ASRock 1380Mhz,

dakle razlika od 31Mhz vjerovatno 1 slicica u vecini naslova, zanemarivo.

 

Sve u svemu, takodjer treba uzeti u obzir da je Sapphire kartica testirana u kucistu s nizim temperaturama i

ostatkom konfiguracije koji proizvodi manje topline, dakle 7700K vs 6900K.

 

Takodjer se navode da su ambijentalne temperature u kucistu kod ASRock kartice 40°C,

dok kod Sapphire se te temperature ne navode, nego samo da je unutar kucista kartica na 78°C,

dok je ASRock unutar kucista 80°C.

 

Ne vidim nikakav problem sa karticom, rado bih ju kupio jer ne volim poklopce

na karticama koji dodatno optereciju PCI-e ulaze zbog svoje tezine,

a benefit hladjenju ravan je nuli, tj. vise zadrzavaju temperaturu nego sto ju rasprsuju.

 

A i cijena bi trebala biti mnogo pristupacnija nego druge "poznatije" marke, makar to meni u

zivotu ne igra previse ulogu - bitan mi je odnos cijene i performansi, ako jedna kartica kosta

300€ a druga 350€, za 99% iste performanse cu kupiti onu koja kosta manje,

a ostatak novaca uloziti u vise RAM-a ili jaci procesor.

 

Steta sto je nece biti (za sada) u EU, s obzirom na takve mizerne kolicine kartica,

bilo bi super imati jos jednog proizvodjaca vise. Makar bi rudari i to pokupovali sasvim brzo.

 

Terenutno su cijene malo bolje, ali daleko od normalnih. Kupio sam RX 460 2GB za 70€ i stavio gore

BIOS od RX 560 2GB, sad imam vise shader jedinica i nesto visi takt, 3-4°C vise i sve mi radi fino.

Al danas ta ista kartica (RX 460 2GB i RX 560 2GB) kostaju iznad 130€, dakle velika razlika,

i nikako se ne isplati kupovati.

Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar

Dvije asus ploče do sad,nikakvi problemi

jedna asrock,...ne bih je poželio ni najgorem neprijatelju

 

 

Svemirski mega car
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
Čitatelj kaže...

Zapravo ima 2°C nize temperature, sto i nije neka velika razlika.

Takt Sapphire kartice je 1411Mhz, dok je ASRock 1380Mhz,

dakle razlika od 31Mhz vjerovatno 1 slicica u vecini naslova, zanemarivo.

 

Sve u svemu, takodjer treba uzeti u obzir da je Sapphire kartica testirana u kucistu s nizim temperaturama i

ostatkom konfiguracije koji proizvodi manje topline, dakle 7700K vs 6900K.

 

Takodjer se navode da su ambijentalne temperature u kucistu kod ASRock kartice 40°C,

dok kod Sapphire se te temperature ne navode, nego samo da je unutar kucista kartica na 78°C,

dok je ASRock unutar kucista 80°C.

 nisam niti sumnjao da nećeš pokušati raditi damage control, samo problem je što razlika nije mala pa da ovi tvoji pokušaji opravdanja imaju značenja 

 

evo ti dolje slike grafova, asrock ne miče sa 1300mhz osim u jednom spajku, nitro radi na 1400 i razlika jest 100mhz

nebitno kolika je razlika u sličicama, bitno je da nitro radi na 1400 bez problema i na laganih 1300rpm, dok asrokica vrišti na 1300mhz sa 2500rpm

isto tako i temperature na grafu jasno pojazuju da asrock ide na 80, a nitro na 75, tako da je razlika pet, a ne dva stupnja

 

a ovo s pokušajem opravdanja na procesor koji se više zagrijava ti je posebno očajan potez 

još da nije vodeno hlađenje na oba i da to hlađenje nije izvan prostora u kojem je grafa, možda bi i nategnuo koji stupanj razlike 

dolje ti je fotka kućišta, kao što vidiš grafa je u gornjem dijelu i potpuno odvojena od hladnjaka za procesor, a kućišta su u oba slučaja isti lian li

nitro takt nitro takt
asrock takt asrock takt
7 godina
protjeran
offline
Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar

A vidim da i dalje citas sturo i napamet - Tom´s Hardware koristi taj table, sa modom, da simulira zatovreno kuciste:

Lian Li PC-T70 mit Erweiterungskit und Modifikationen
Modi: Open Benchtable, Closed Case

 

Dakle prvo sve procitaj, prije nego sto izvuces nepotpune informacije.

Jer da je samo otvoreno kuciste, nebi mogli napisati da su unutarnje temperature kucista 40°C,

nego bi temperature bile ambijentalne od 22°C.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
Čitatelj kaže...

A vidim da i dalje citas sturo i napamet - Tom´s Hardware koristi taj table, sa modom, da simulira zatovreno kuciste:

Lian Li PC-T70 mit Erweiterungskit und Modifikationen
Modi: Open Benchtable, Closed Case

 

Dakle prvo sve procitaj, prije nego sto izvuces nepotpune informacije.

Jer da je samo otvoreno kuciste, nebi mogli napisati da su unutarnje temperature kucista 40°C,

nego bi temperature bile ambijentalne od 22°C.

 a gdje sam ja rekao suprotno?

stvar je u tome da kad maknu poklopac onda je otvoreno kućište, kad stave poklopac onda simuliraju zatvoreno

ali i kod asrock i kod nitro na testu je ista situacija - grafe su odvojene od hladnjaka za procesor i on nema nikakvog utjecaja

 

dakle, potpuno ti je promašena teorija kako je zahtjevniji procesor kriv za probleme kod asrocka

nije problem procesor, asrock je sama sebi problem jer joj je hlađenje na samoj granici i kad je nagaziš, ona gadno trokira - što možeš vidjeti na stres testu gdje pada na 1130mhz

 

i što je najgore nemereš ništa napraviti jer je ionako na vrhu potencijala hlađenja, dok kod nitro nasviraš ventove i grafa će držati takt i normalne temperature

evo ti dolje slikice pod stress testom, vent na maksimali i dalje nejde, zato grafa trokira i penje se na 83 stupnja, a takt trokira i pada na 1100mjz

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 10:30 (picajzla0707).
7 godina
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
zašto nebi bilo moguce je da sapphire dobija štedljivije ćipove nego asrock, ko šta je bila situacija sa asusom na havaji/tahiti ćipovima koji su svi na ocito boljim asus pcbovima i hladnjacima imali više temperature i potrošnju od konkurencije?
7 godina
protjeran
offline
Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar

Cudno da Tom´s Hardware nije testirao OC Mod kod ASRock kartice, dok kod Sapphire je.

ASRock ima OC profil u svom softwareu, gdje omogucuje OC do 1450Mhz sa boljom pastom

s tim da do 1430Mhz po testiranju dostize sa tvornickom pastom, sto svakako nije lose.

 

Takodjer su temperature kod ovog Youtubera dosle do Max 78°C u OC modu, i 73°C u Stock modu.

 

 

Tako da nije sve tako crno kao sto Toms Hardware kaze.

No treba pricekati i druge. Najvise vjerujem AnandTechu i TweakTownu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
dabar_solta_V2 kaže...
zašto nebi bilo moguce je da sapphire dobija štedljivije ćipove nego asrock, ko šta je bila situacija sa asusom na havaji/tahiti ćipovima koji su svi na ocito boljim asus pcbovima i hladnjacima imali više temperature i potrošnju od konkurencije?

 i to je moguće, ne kažem da nije

ali to bi se pitanje trebalo postaviti u slučaju da su hladnjaci podjednaki, a obzirom da je na prvu vidljivo koliko je asrockov hladnjak anemičan, onda je jasno gdje je krivac za ovako loše rezultate

 

baci oko na recenziji na slike hladnjaka, prvo ogledaj da je cijeli shroud (plastični pokolopac s ventovima) za trećinu uži od nitro

zatim pogledaj sliku ispod poklopca, gdje ćeš vidjeti da čak i pod tako uskim poklopcem stoji hladnjak koji je za trećinu uži od samog poklopca

onda je tu i problem heat pipesa - tri u odnosu na četiri kod nitra i još jedna sviri kurcu jer je s druge strane grije vrm, pa ne služi ničemu

pa jebote, kompletna asrock grafa nije teška koliko sami hladnjak od nitro bez ventova i plastike

 

sve to rezultira višom temperaturom i na duplo većim okretajima, a tu je najprije krivac hladnjak

ako se sjećaš, sličan hladnjak je imao i saphire na rx 480 i nakon toga su ga podebljali za 5xx seriju i riješili problem

 

Čitatelj

koji mrtvi oc mod kad i pod ovime ventilatori nemeru ohladiti tu asrokicu i spušta joj se takt na 1100mhz

nitro možeš ocati jer ionako ventovi rade na 50% i imaš mjesta za hladiti je ocanu bez ikakvih problema

 

taj jubito lik je sigurno pouzdaniji od toms hardwarea, zato mijenja pastu za koju se asrock hvali kako je kvalitetnija od drugih i ne pokazuje temperature u testu 

 

 

15 godina
offline
Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar

I.... šta sada? Hoće li Asus vratiti AMD GPU pod ROG brand ili će ostaviti nazive Arez i sl.?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke kar

To je sve pitanje.

 

U Austriji su se vec pojavile "ASUS AREZ STRIX RX 580" kartice:

https://geizhals.at/asus-arez-strix-radeon-rx-580-oc-90yv0ak5-m0na00-a1813031.html

 

Dali ce taj brand nakon ove serije biti ugasen, ili ce ga nastaviti koristiti, ne zna nitko osim ASUS-a.

Navodno koriste stare kutije, sa nalijepnicama preko ASUS, pa pise AREZ, i na ventilatorima isto tako.

 

Jos nisam vidio u zivo pa ne mogu reci, ali za ca 20 dana bi trebale biti na policama u Saturnu i MediaMarktu,

pa cu vidjet iz prve ruke.

 

Koji gubitak novaca u izmisljanju novog branda, povlacenje kartica, pakiranje u "nove" kutije i lijepljenje novih oznaka.

Bome su prebrzo reagirali na to. Da su pricekali mjesec dana do odluke, sve bi se to izbjeglo. Mogu si mislit

kako ce po repu dobit ekipa odgovorna za marketing, ako se AREZ brand gasi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
boxer kaže...

I.... šta sada? Hoće li Asus vratiti AMD GPU pod ROG brand ili će ostaviti nazive Arez i sl.?

 Poznavajući ih, vjerojatno ćemo imati iste proizvode i pod brandovima arez i rog, ali će arez imati bgr osvjetljenje a ne rgb :)
I novog tatoo zmaja/robota/tribal  masku na kutiji :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke
Festus kaže...

 Neka si nam ti mjerilo po kojem se svi trebamo ravnat. Evo odmah na prvu, Asrock b350 pro4 je 'best buy' među b350 pločama.

 tebi je bitno da su tebi lajkali post petorica egzibicionista poput tebe. okje da ćeš od 200 Asrock ploča naći 180 koje valjaju.

ti ne shvaćaš da je od 200 Asus ploča 150 njih koje valjaju, i ovi ljudi koji rade Asus ploče bi se prije ubili nego isporučili neispravnu matičnu. čitam da je ti je  taj pojam moralne odgovornosti stran i iskreno suosjećam s tobom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 21:49 (Dipsomaniac).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia odustala od GPP-a, a ASRockove grafičke

Naveo sam ti činjenicu u obliku jednog primjera. Tvoje šturo (ne)znanje zbog kojeg tako površno i stereotipno gledaš na stvari pa i svijet, je palo u vodu. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice