O ospicama i cijepljenju

poruka: 241
|
čitano: 57.034
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "O ospicama i cijepljenju".
16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Sve ovisi kakvim informacijama su izloženi. Da im netko stalno pokazuje djecu umrlu od ospica svi bi cijepili, ali edukacija se više ne provodi, jer se uzima zdravo za gotovo da svi znaju opasnosti necijepljenja. S druge strane imaš jaku antivakcinacijsku kampanju i ljudi presude prema dostupnim informacijama.

Općenito je problem što nakon dužeg vremena blagostanja ili mira, ljudi zaborave koliko gadne neke stvari mogu biti, pa traže dlaku u jajetu mehanizmima koji su doveli do tog blagostanja.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Visak kaže...
Zbog vrlo jakog iracionalnog momenta kada su djeca u pitanju, što je i Torrente više puta spomenuo, država ne voli roditeljima silom nametati odluke kad postoji realna mogućnost nuspojava.
To je čisto politička kalkulacija da je za političare bolje da desetak klinaca i umre od ospica, za što ne snose odgovornost oni, nego roditelji, nego da jedno dijete razvije težu reakciju, pa im roditelji dignu hajku u medijima.

 jedan od problema demokracije

6 godina
protjeran
offline
O ospicama i cijepljenju

Postoje li pri nabavci tih cjepiva kakvi javni natječaji ?

Mislim, da ne bude ono; "najbolji ponuđač je najjeftiniji ponuđač" 

Osim toga....

Jesu li cjepiva različitih proizvođača iste kvalitete ili npr. Pfizer, proizvodi manje učinkovito cjepivo od npr. našega nekadašnjega Imunološkog ?!

Ili je Imunološki pravio lošije cjepivo ?

Postoje li tu nekakvi standardi kao npr JUS ? 

 

A, naš dubrovački apartman meštar Torrente jako voli Stevu Hawkinga pa njegova priča puno vuče toj filozofiji...

http://www.dnevno.hr/zdravlje/stephen-hawking-upravo-priznao-da-su-cjepiva-najveca-prijetnja-covjecanstvu-969976/

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Ha, ne bih očekivao da se tako lako možeš prozvati budalom, ali cijenim iskren pristup.
In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Anđeo bez falinge kaže...

A, naš dubrovački apartman meštar Torrente jako voli Stevu Hawkinga pa njegova priča puno vuče toj filozofiji...

http://www.dnevno.hr/zdravlje/stephen-hawking-upravo-priznao-da-su-cjepiva-najveca-prijetnja-covjecanstvu-969976/

 

 Ne vidim smajlije, pa ne znam da li se šališ kad stavljaš linkove na dnevno.hr, ali ono što je Hawking izjavio nema puno veze ni s člankom, a još manje naslovom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Visak kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

A, naš dubrovački apartman meštar Torrente jako voli Stevu Hawkinga pa njegova priča puno vuče toj filozofiji...

http://www.dnevno.hr/zdravlje/stephen-hawking-upravo-priznao-da-su-cjepiva-najveca-prijetnja-covjecanstvu-969976/

 

 Ne vidim smajlije, pa ne znam da li se šališ kad stavljaš linkove na dnevno.hr, ali ono što je Hawking izjavio nema puno veze ni s člankom, a još manje naslovom.

 Neka malo otvori linkove koji govore o podacima o epidemiji u Srbiji, nije baš ugodno za čitati ali realnost je realnost.

Mislim da je to sada aktualnije od javnih natječaja za cjepiva ili sličnih tema.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 19:32 (Floki).
15 godina
odjavljen
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
sina-k kaže...

No pitao bih ja g. Igora da li bi stao iza svojih rijači potpisom na izjavu da dijete po cijepljenu nece imati nikakvih stetnih posljedica?

Ili bi se pravdao nekim mikropostotkom zbog kojeg ipak nebi želio odgovarati za eventualne posljedice?

Da li vežeš pojas u autu ili tražiš pismenu garanciju da ne spadaš u onih par mikropostotaka koje pojas ubije? Postotak ljudi koji su jedini preživjeli jer su ispali iz auta (što znači da nisu bili vezani) je veći od postotka djece s komplikacijama zbog cjepiva.

 

Komplikacije kod cjepiva odgovoran pedijatak može manjiti na minimum, a tu mu svakako mogu pomoći i odgovorni roditelji koji doktoru reći sve što treba znati i držati se uputa nakon cijepljenja.

 

 

Inače, žalosno je koliko ljudi uopće nema pojma o vlastitoj obiteljskoj anemezi, upute liječnika shvaćaju kao neobavezan savjet, lijek preskaču, prekidaju uzimanje, pa ono što im je ostalo kasnije uzimaju na svoju ruku...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Old Iggy kaže...

Brka se ime cjepiva (koji je radio Imunološki i koji je imao te nuspojave) te termin kombiniranog cjepiva. Umjesto MoPaRua se daje Priorix koji nema takve nuspojave.

Kako sad to? Ja sam mislio da je Imunološki radio kvalitetna i sigurna cjepiva, a problem je u ovom uvoznom škartu...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Nažalost, nije to svako cjepivo bilo skroz OK. Priča imunološkog je jako razvikana, dobrim dijelom bez razloga.
15 godina
odjavljen
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Sarcasm detection failed ;-)
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Ima ljudi koji šire laži i dezinformacije da je Živi Zid protiv cijepljenja, što nije istina. Živi Zid se zalaže za slobodan izbor za svaki medicinski postupak, pa i cijepljenje, kako je u većini europskih zemalja, a ne prisilu.
12 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Keso kaže...
Ima ljudi koji šire laži i dezinformacije da je Živi Zid protiv cijepljenja, što nije istina. Živi Zid se zalaže za slobodan izbor za svaki medicinski postupak, pa i cijepljenje, kako je u većini europskih zemalja, a ne prisilu.

 U ovako neobrazovanoj državi gdje postoje ljudi poput torrenta, dođe ti isto koda je zabranio.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Keso kaže...
Ima ljudi koji šire laži i dezinformacije da je Živi Zid protiv cijepljenja, što nije istina. Živi Zid se zalaže za slobodan izbor za svaki medicinski postupak, pa i cijepljenje, kako je u većini europskih zemalja, a ne prisilu.

 Živi zid 

 

Hrpa utopijskih imbecila koji dodira s realnošću nemaju. Istina, nisu ni drugi nešto bolji, ali ovi su jedni od posebnijih. Ali Željkica je ipak prva 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Visak kaže...
Sve ovisi kakvim informacijama su izloženi. Da im netko stalno pokazuje djecu umrlu od ospica svi bi cijepili, ali edukacija se više ne provodi, jer se uzima zdravo za gotovo da svi znaju opasnosti necijepljenja. S druge strane imaš jaku antivakcinacijsku kampanju i ljudi presude prema dostupnim informacijama.

Općenito je problem što nakon dužeg vremena blagostanja ili mira, ljudi zaborave koliko gadne neke stvari mogu biti, pa traže dlaku u jajetu mehanizmima koji su doveli do tog blagostanja.

 

 

Super sročen osnovnih problem svih trenutnih mainstream tema

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 8:51 (papinijanus).
15 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Pero Dinamit kaže...
Keso kaže...
Ima ljudi koji šire laži i dezinformacije da je Živi Zid protiv cijepljenja, što nije istina. Živi Zid se zalaže za slobodan izbor za svaki medicinski postupak, pa i cijepljenje, kako je u većini europskih zemalja, a ne prisilu.

 Živi zid 

 

Hrpa utopijskih imbecila koji dodira s realnošću nemaju. Istina, nisu ni drugi nešto bolji, ali ovi su jedni od posebnijih. Ali Željkica je ipak prva 

 Offtopic ali kako uopce ZZ mozes usporedit s HDZ-om i SDP-om koji su nas doveli u ovakvu situaciju u kakvoj jesmo? 

Da se razumijemo nisam niti za stavove ZZ-a ali majke ti ko da ne vidiš ko je od države napravio ovo što je sada. Nije živi zid omogućio da imaš pravo ne birat cijepivo zar ne ?

u pm i sve.

15 godina
odjavljen
offline
Re: O ospicama i cijepljenju

Imam li slobodan izbor prolijevati staro motorno ulje u prirodu? Nemam jer time nanosima štetu prirodi, a posredno i drugim ljudima!

Imam li slobodu voziti auto bez vozačke? Nemam jer time ugrožavam druge ljude!

Imam li slobodu raditi sam doma instalaciju struje iako nemam formalno obrazovanje? HEP me u tom slučaju ima pravo odbiti spojiti, a ako dođe do nesreće, kazneno odgovaram!

Imam li pravo pucati iz oružja na javnom mjestu? Nemam jer time ugrožavam druge ljude!

Ima li psihički bolesnik koji je opasan za okolinu ili sebe pravo sam odlučivati o hospitalizaciji? Nema jer je opasan za okolinu ili sebe!

Ima li pravo oboljeli od zarazne bolesti sam odlučivati o karanteni? Ne, jer ugrožava druge!

Ima li pravo roditelj tući vlastito dijete? Nema jer to nije u interesu djeteta!

Ima li pravo roditelj izgladnjivati dijete ili staviti na dijetu jer misli da mora imati BMI ispod 18? Nema, dijeta u kojoj je djetetovo zdravlje ugroženo ili je dijete neuhranjeno je zanemarivanje djeteta!

Ima li pravo roditelj uskratiti djetetu pravo na obrazovanje? Nema, jer to nije u interesu djeteta!

Ima li pravo roditelj uskratiti djetetu potrebni medicinsku skrb? Nema jer to nije u interesu djeteta!




Kao što vidiš, niti roditelj ima pravo donijeti svaku moguću odluku vezanu uz dijete jer je i dijete osoba koja ima svoja prava i svoje interese, niti ti možeš za sebe donijeti svaku moguću odluku jer nekima ugrožavaš druge.

Prijedlog Živog Zida je još opasniji od samog protivljenja cjepivu jer otvara Pandorinu kutiju još opasnijih odluka od samog necijepljenja, a sve to samo zato što nemaju muda reći da su protiv cijepljenja, pa pakiraju u celofan!

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 9:00 (MrBlc).
15 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
MrBlc kaže...


Prijedlog Živog Zida je još opasniji od samog protivljenja cjepivu jer otvara Pandorinu kutiju još opasnijih odluka od samog necijepljenja, a sve to samo zato što nemaju muda reći da su protiv cijepljenja, pa pakiraju u celofan!

Napravit ce oni moj K kao i svi ostali, sve samo populizam.. a ovo je jedan od debilnijih njihovih stavova.

No činjenica da nisu krivu za aspolutno ništa što se trenutno događa.

16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Nisu krivi za ono što se događa, ali stvari mogu biti i puno gore nego sada, a prilično je jasno da bi oni gurnuli u tom smjeru, samo da im se pruži prilika.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
toxic kaže...
Pero Dinamit kaže...
Keso kaže...
Ima ljudi koji šire laži i dezinformacije da je Živi Zid protiv cijepljenja, što nije istina. Živi Zid se zalaže za slobodan izbor za svaki medicinski postupak, pa i cijepljenje, kako je u većini europskih zemalja, a ne prisilu.

 Živi zid 

 

Hrpa utopijskih imbecila koji dodira s realnošću nemaju. Istina, nisu ni drugi nešto bolji, ali ovi su jedni od posebnijih. Ali Željkica je ipak prva 

 Offtopic ali kako uopce ZZ mozes usporedit s HDZ-om i SDP-om koji su nas doveli u ovakvu situaciju u kakvoj jesmo? 

Da se razumijemo nisam niti za stavove ZZ-a ali majke ti ko da ne vidiš ko je od države napravio ovo što je sada. Nije živi zid omogućio da imaš pravo ne birat cijepivo zar ne ?

u pm i sve.

 Stranke uspoređuješ sa strankama, nećeš ih uspoređivati s krumpirima.

HDZ su lopovi, SDP su invalidi (i lopovi) a davanju ljudskih karakteristika strankama Živi zid su debili (u medicinskoj klasifikaciji). Kome je najbolje dati državu na upravljanje ovdje je teško odlučiti ali u konkurenciji lopova i invalida debili su definitivno zadnja opcija. Jedina vrlina koju ta gomila ambicioznih populističkih maloumnika ima se svodi na mane drugih opcija. 

12 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
toxic kaže...
MrBlc kaže...


Prijedlog Živog Zida je još opasniji od samog protivljenja cjepivu jer otvara Pandorinu kutiju još opasnijih odluka od samog necijepljenja, a sve to samo zato što nemaju muda reći da su protiv cijepljenja, pa pakiraju u celofan!

Napravit ce oni moj K kao i svi ostali, sve samo populizam.. a ovo je jedan od debilnijih njihovih stavova.

No činjenica da nisu krivu za aspolutno ništa što se trenutno događa.

 O da, itekako su krivi. Krivi su što predstavljaju treću opciju i time uzmiaju politićki prostor nekome ko bi možda mogao nešto promijeniti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
@simeKZ. Nesretniče ostavi se mene..ne diram te - ne diraj me.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
torrente kaže...
@simeKZ. Nesretniče ostavi se mene..ne diram te - ne diraj me.

 

 

Edit: Aj probajte mamicu cijepit djecu!

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 10:08 (Psiho246).
16 godina
neaktivan
offline
O ospicama i cijepljenju

Pa da...Psiho je dobro i linkao. Na temi je bio samo jedan čovjek koji je spomenuo svoju djecu.

Ovo ostalo sve gomila kauč-filozofa tj bugovih jokić-raspudića..naravno bez potomstva.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
torrente kaže...

Pa da...Psiho je dobro i linkao. Na temi je bio samo jedan čovjek koji je spomenuo svoju djecu.

Ovo ostalo sve gomila kauč-filozofa tj bugovih jokić-raspudića..naravno bez potomstva.

 Kauč filozof ima znanje iz imunologije, biokemije i molekularne biologije pa ima temelje radi kojih ima pravo pricat o tome. Ti nemas nista osim googla. Da li bi svojem malom dao antibiotik zato jer postoje nuspojave, koje su navedene u omjerima ? 
Ako smo mi gomila kauč filozofa, sta si ti onda ? Molim te mi reci. To sta ti imas dijete ne daje ti nikakvo pravo da ga ugrozavas svojim idiotizmom i ne znanjem.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
MrBlc kaže...
Sarcasm detection failed ;-)

E j***ga, kad sve nešto nabrzinu...

Keso kaže...
Ima ljudi koji šire laži i dezinformacije da je Živi Zid protiv cijepljenja, što nije istina. Živi Zid se zalaže za slobodan izbor za svaki medicinski postupak, pa i cijepljenje, kako je u većini europskih zemalja, a ne prisilu.

Svaka država donosi svoje zakone ovisno o situaciji.

Možemo i mi dati izbor, ali i s odgovornošću u odluci izbora. Ne želiš cijepiti? OK, ali plati troškove koji mogu nastati radi toga.

toxic kaže...

 

Nije živi zid omogućio da imaš pravo ne birat cijepivo zar ne ?

 

Nitko to nije omogućio.

16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Liče napisao sam već da me obiđeš.
Ne spominjem te , ne spominji me.
Oplodi nešto, razmnoži se, cijepi mladunca sa moparu sa godinom dana..gledaj mašu i meda, slaži legiće...doktoriraj..al mene se ostavi.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
torrente kaže...
Liče napisao sam već da me obiđeš.
Ne spominjem te , ne spominji me.
Oplodi nešto, razmnoži se, cijepi mladunca sa moparu sa godinom dana..gledaj mašu i meda, slaži legiće...doktoriraj..al mene se ostavi.

 Forum je slobodno mjesto, ako ti smetam, lijepo block i mir. 

 

Kako sam se ja cijepio tako ce se i on. MoPaRu je samo naziv, ne znaci nista opasno. Zanimljivo je da kad upises MoPaRu u google, prvi link je '' da li cijepiti ili ne ''. Toliko je jaka masinerija bezposlicara, google doktora i ostalih da to nije normalno. Uzalud silne edukacije kad su svi pametni do trenutka kad ne cijepljeno dijete prenese nesto na dijete slabijeg imuniteta i ubije ga. Kao sta je slucaj u Srbiji. Upravo gledamo show u Srbiji koji ce se nazalost prenest na nas. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
15 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Sad imamo prisilno cijepljenje, i neki navikli na prošla vremena vole prisilu. Međutim imamo manju procijepljenost nego države bez prisile. Sila očito ne rješava problem, nego edukacija, transparentnost informacija, a ne da i liječnik ne zna sastav cjepiva ili da kupujemo na brzinu netestirano cjepivo i potpisujemo da proizvođač nije odgovoran za svoj proizvod. To je ono na što Živi Zid upućuje.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
O ospicama i cijepljenju

Mene cudi da je procjepljenost toliko mala bas u Dalmaciji (i ostatku obale) koja zivi od turizma. Pa tko ce normalan na odmor doci u regiju u kojoj je bila/jos traje epidemija bilo kakve bolesti a kamo li zarazne poput ospica?? Cijepljenje treba biti obavezno! Ako neces cijepiti dijete onda ga ne mozes upisati u vrtic/skolu niti ga voditi na javna mjesta. Najjace su mi one fejsbukmame koje kazu da ona ne mora cijepiti svoje dijete jer su sva druga djeca cijepljena pa njeno ne mora biti jer ga "stiti imunitet krda". I onda ih se nakupi toliko da procijepljenost padne na ebenih 40%!?!?!? pa na se dogodi epidemija bolesti za koju nema slika da je se opise jer je zadnji slucaj bio 1800..... Mi smo svi cijepljeni pa nismo pomrli od ospica/polia/velikih boginja niti smo autisticni i sta nam fali?? Ebiga puno stvari ali kuzite sto hocu reci

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Treba postojati povjerenje između liječnika i pacjenta, a to je narušeno kad se novac umiješa i kad nema transparentnih informacija i komunikacije liječnik - pacijent, emisija o tome.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice