Ocijenite HBO Černobil

poruka: 126
|
čitano: 28.512
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ocijenite HBO Černobil".
15 godina
offline
Ocijenite HBO Černobil

jedna moja, sad već pokojna, stara susjeda je komentirala: "nekaj je puklo f črnomlju i si bumo hmrli". za črnomelj nisam siguran ali ovo drugo je nepobitna činjenica i košta samo usd 48. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
napuderisani dendi kaže...

Da da, ako se prijatelji slože što se tu imaju prtljati činjenice. Serija nam nije približila potencijalnu opasnost, jer takve centrale više ne postoje. I, što s Fukushimom? Tamo nije poginuo nitko, kakva je to pouka?

 U fukushimi je za tvoju informaciju poginuo jedan čovjek a destak je primilo smrtonosnu dozu radijacije. Kako to da su u nagasakiju i hirošimi 90% ljudi poginuli? Također takve centrale s RBMK još uvijek postoje i to dobrih 10 komada unutar bivšeg SSSRa 'samo' pod inačicom MKER, u principu stvar je ista osim poboljšanog hlađenja same jezgre i automatizirane kontrole(što ih je na kraju i svrstalo u reaktore treće generacije). U fukushimi su posljedice bile male jer tamo nema otvorenog izvora zračenja, jezgra nikad nije bila direktno otkrivena niti je došlo do eksplozije ekvivalentne černobilu.Godinu iza nesreće je zaključeno da je fukushima ispustila 10%-15% radijacije černobila a sve zahvaljujući konstrukciji oko reaktora za koju je černobil bio uskraćen a koja je posljedično zaustavila širenje više radioizotopa(pristuni su ostali cezij 137 i jod 131 koji se ionako nakon 50ak dana pretvori u neradioaktivni stabilni izotop xenon 131).

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2019 13:25 (CyberPlague).
5 godina
neaktivan
offline
Ocijenite HBO Černobil

Imali smo i mi u bivšoj Jugi radioaktivne eskapade.

Evo jedan dokumentarac u dva dijela:

https://www.dailymotion.com/video/x2izvkc

https://www.dailymotion.com/video/x2izulp

''Tragedija u Vinči, iz oktobra 1958. godine, kada je ozračeno šestoro saradnika Instituta, tehničara i studenata završne godine katedre za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta u Beogradu, gotovo je zaboravljena.
.Života Vranić, student-diplomac, koji je zaustavio proces u reaktoru, tada je najviše ozračen i posle mesec dana preminuo. Ostalih petoro ozračenih preživelo je zahvaljujući transplantaciji koštane srži koju je tada, prvi put u istoriji medicine, u Parizu izvršio doktor Žorž Mate.
Taj slučaj u svetu je ostao zabeležen kao "Vinča akcident", sa prvim smrtnim ishodom, ali i uspešnim lečenjem petoro preostalih, ozračenih smrtonosnim dozama.
Šest meseci posle ove nesreće, u Institutu je formirana posebna služba i laboratorija za radiološku zaštitu, a od tada se i u čitavom svetu, uvode stroga pravila i procedure tokom nuklearnih eksperimenata i rada na reaktoru.''

 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Ocijenite HBO Černobil

hmmm, a kaj nije problem oko Fukušime bio izljev kontaminanata (retardera fizijskog procesa) u Pacifik?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ocijenite HBO Černobil

papci. ne kužite da su potrebna najmanje dva forumska profila (pinkyz + seki; kad ti ostala dva od 18 suspendiraju zbog trolanja) istog pacijenta da vam se pojasni sve što ste oduvijek željeli znati o radijaciji a niste se usudili pitati

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2019 13:45 (Ajar).
Moj PC  
3 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
Čitatelj kaže...

Steta sto nisu dodali par snimki iz drugih zemalja, tj. straha po europi,

od Jugoslavije, Njemacke, Svedske, Finske, kako su se tamo ljudi

stitili od najgoreg.

 imaso sam 16 godina,obican dan bez panike uz uobicajene skolske aktivnosti , dogodila se  katastrofa tamo ,,daleko,, na istoku 

 

A sto se serije tice odlicna je! ,senzacionalisticki snimljena po istinitom dogadjaju uz poneku fikciju  da privuce gledatelje i profitira u cemu je uspjela. 10/10 

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2019 13:51 (warhammer).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
Stric_Jura kaže...

hmmm, a kaj nije problem oko Fukušime bio izljev kontaminanata (retardera fizijskog procesa) u Pacifik?

 Bio je i još uvijek je i tko zna do kad će bit,japanci svako malo izvršavaju mjerenja u oceanu i ako im je za vjerovati, u prosjeku svakih 30km od fukushime razina cezija 137 otprilike pada za pola. Već od 2015. se sve uzgojeno na 350km od centrale smatra sigurnim za konzumaciju.Čak i da nije došlo do curenja rashladne vode, upitno bi bilo koliko bi radijacije bilo 'pokupljeno' samim prolaskom tsunamija kroz centralu jer kao i braća rusi i kod njih su usprkos boljoj konstrukciji pronađeni veliki sigurnosni nedostaci pa je i sama vodonepropusnost komore upitna pogotovo u kombinaciji s jačim potresom koji su kod njih česti. 

16 godina
neaktivan
offline
Ocijenite HBO Černobil
Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil

 pa serija i jest opasna, jer izaziva različita mišljenja i komentare. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
4 godine
protjeran
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil

100/10.
 
2 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
BlackDog22 kaže...
Seki001 kaže...
Louis Pluto kaže...

ovo je istina...

hahahah da da istina kako ne 

Ajmo sad fino svi po svijetu a pogotovo mi u EU tražit i potpisivat peticije da se digne onaj qurčev sarkofag u kojeg je ulupano milijarde , miljarde dolara i eura i iskoristit tu sirovinu za nešto drugo kaj će nam tamo.I onda ćemo tražit da se sruši dokraja i onaj prvi raspadajući ruski od betona i olova.

Nek jezgra malo prodiše  a onu finu neotrovnu megatonsku smjesu koja je nastala kad se zalijevala jezgra reaktora u Chernobylu malo pogurat u podzemne vode jer kad nema sarkofaga nema ni potrebe sanacije svega toga jer neki "tvrde" kao u jutarnjem da nije to baš tako štetno pa nek ode u vodu, ćemu sanacije i sarkofazi.Ako poslje ekspolozije i silnog iseljavanja i sanacija nije bilo puno rakova i inih drugih sličnih boleština nek sve ode fino u prirodu,zemlju i vode, ona majčica priroda će se pobrinit da nama ništa nebude haha a majko mila budala. Čuj jutarnji stručnjak nam je objasnio da je Chernobyl ustvari malo jači 5G aha kako ne i da su ljudi malo umislili i preuveličali sve to 

 Sva sreća pa imamo tebe da nam objaviš pravu istinu. Nego što misliš o cijepljenju?

 Strahovito kako su ti idioti dobili zamah. 

 

Jbte onaj preživjeli i sam veli da su dosta flopali sa prikazom KGB-a i da je to čista srereotipizacija/amerikanizacija istočnog bloka.

 

Čudi me kako neki totalni debos već nije proglasio ljude komunjarama.

 

O wait....

EDIT : Jel istina da od radiacije izraste još jedan profil koji priča iste nebuloze kao i prethodni ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2019 19:44 (DarthMarkus).
5 godina
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
Kupujem plutonij...pa ako netko ima
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
Pinkyz kaže...

jeidno ko trola ste vi da i dalje nemože priznat da su vaši ljudi pogrijašili

 

"naši ljudi"  svi smo mi isti ljudi-gušteri-komunisti

 

DarthMarkus kaže...

Strahovito kako su ti idioti dobili zamah. 

 

Jbte onaj preživjeli i sam veli da su dosta flopali sa prikazom KGB-a i da je to čista srereotipizacija/amerikanizacija istočnog bloka.

 

Čudi me kako neki totalni debos već nije proglasio ljude komunjrama.

 

O wait....

EDIT : Jel istina da od radiacije izraste još jedan profil koji priča iste nebuloze kao i prethodni ?

 

Baš to. Štovatelji činjenica postaju komunisti (Srbi, masoni, možda i Vlada...), za ove "žrtve rata i poraća".

 

Seki001 kaže...

 Vidim ja da vama pomoći nema! Pa bokte mazo koliko možeta branit taj usrani sssp i komunističke laži u svezi Chernobylske katastrofe!? Jel vama toliko fali ta usrana ex-yu ili CCCP vama bratski?

Ma vi ste ozračeni ali u mozak onaj "doktor" i stručnjak( da nije isti ko onaj u Yutarnjem?) jel on to prepiso od ovog moćnog lobija jeli bando!? hmm... ili oni od njeg pitanje je sad 

Jbt sad smo pripadnici "moćnog nuklearno-komunističkog lobija"! 

 

Tebi za dušu, evo ja javno potpisujem članstvo u Ajarovom marksističkom klubu.
"Nikad ne bi bio član kluba koji bi mene htio za člana"

 
5 2 hvala 1
7 godina
offline
Ocijenite HBO Černobil

 

 

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2019 19:00 (Louis Pluto).
 
8 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
Seki001 kaže...

Pa normalno da ste tupavi levičari.

Ili deca i potomci tifusara. Nema trećeg...

 

Nabijem te na Putina, Kineze, komuniste i "levicu". To ako su Rusi itd pisde&idioti, ne znači da nisu i drugi (svi mi).

Koliko je ljudi potrovano od Deepwater Horizon katastrofe - curenja nafte u Meksičkom zaljevu, zbog nemara i zataškavanja, ali "zbog novca a ne ideologije" pa je to OK?
Pogledaj bljuvotinu od "dokumentarca" kad je njihova gujca u pitanju. 

 

Da nisi toliko slinav, znao bi da Karl nije bio jedan od braće Marx, da bi te zbog opasnih stavova Ameri ubili u Waco-u (btw stalno godišnjice Tien-an-Mena, a nikad Waco?), da bi zbog "domovinskog akta"* mogao biti uhapšen ako te susjed prijavi, a vjerojatno bi te kratkoumni alt-right kolega optužio da si izdajnik i to ISIL pa bi do daljnjega bio u Guantanamu.

U stvari, danas ako bi nekako izbjegao imigrantski logor**, na ulici bi te vjerojatno policajci ubili, ako već ne zbog boje kože a onda zbog "ruskog" izgovora.

p.s.

*link sa US rep-desničarskog sajta, tako da ga ne možeš optužiti za "levičarenje":
http://www.akdart.com/

npr:

"Abuse of Power" http://www.akdart.com/abuse.html

Waco masakr (76 građana ubijeno, od tog 26 djece) - http://www.akdart.com/abuse.html#W

 

Naravno, američanski kolega i ovdjer za sve optužuje "tupave levičare" ("libertards"), pa je i terminologija slična tvojoj.

Obama shows great potential — as a Marxist dictator!

Hillary Clinton and the Chain of Command at Waco.

 

** ‘People are dying’: Conditions at U.S. migrant camps are grave, report says (14.6.2019.)

 

 

Čekam sad ruski dokumentarac o Waco i Deepwater Horizon. Bit će "objektivno" prikazan kao i kad goloruki Putin hvata tigrove, krokodile i morske pse.  

 
9 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
Louis Pluto kaže...

  

 

 Baš turbo krinđ.

 

Perma ban dolazi vjerovatno.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
8 godina
protjeran
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
DarthMarkus kaže...
Louis Pluto kaže...

  

 

 Baš turbo krinđ.

 

Perma ban dolazi vjerovatno.

 Volio bi to jel xD

Treba imat mjeru u svemu. Kad se argumentirano raspravlja o vrhunskoj seriji HBO Chernobyl neki od vas počnu izmišljat lagat i provocirat.

Fuj...

 

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
neaktivan
offline
Ocijenite HBO Černobil

Covjek bi rekao da dosta ljudi ovdje ima ptsp,40,50,60 godina i malo zaostali. 

Nego sto nema neke price protiv trenutnog stanja u hrv,ni rijeci desnih ni lijevih. 

Bas cu pogledati. 

 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Ocijenite HBO Černobil

Pa kad to nije tema u HBO Chernobyl. Sad sam se tu "ideološki" ajmo to tako reć, samo sukobio sa ovima koji su na liniji zataškavanja i umanjivanja u svezi katastrofe u Chernobylu, tipa KGB i tako to.

Slične su im metode i na BUG-u, imaju i danas simpatizera.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Ocijenite HBO Černobil

Ovdje je tema prilično kvalitetno obrađena.

Doduše, pravim 'rvatnama će zasmetati tekst koji je pisan na ekavici, ali njih ko jbe. Za sve ostale (normalne) ljude, evo linka:

http://www.sbperiskop.net/kultura-i-zabava/film/serija-cernobil-ili-radioaktivna-rusofobija

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 6 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
Antiseptik kaže...

Ovdje je tema prilično kvalitetno obrađena.

Doduše, pravim 'rvatnama će zasmetati tekst koji je pisan na ekavici, ali njih ko jbe. Za sve ostale (normalne) ljude, evo linka:

http://www.sbperiskop.net/kultura-i-zabava/film/serija-cernobil-ili-radioaktivna-rusofobija

 Samo ih povedi tamo! Ali neka ona seruckanja tamo nepokušavaju prosipat i prebacivat vamo.

Napad je najbolja obrana :)
12 godina
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
Pozdrav Zorane,

Cure danas pali novac i moć. Bilo gdje u svijetu. Nažalost svugdje gdje sam bio je isto. Svugdje isto. Pogotovo mlađe generacije. Do pred malo si u Ukrajini mogao dobiti 5min zabave(koliko već možeš izdržati 😂) u zamjenu za radne rukavice. Sada je u igri da si nađu kakvog lovatora tzv tzar (glava kao biljarska kugla, lice ružno ili izbrazdano), a ako ne uspiju biti prve dame onda visoko kotira i pozicija prve ljubavnice. Vjernice su i istovremeno praznovjerne. I samo ponavljaju: Da. Veliki dekoltei itd...

Nostalgija za petokrakom i potencijalnim eko problemima postoji. Za to ne moraš van Hrvatske niti uzeg centra Rijeke.
Da se ne iznenadiš, Rusini (iz današnjih okupiranih djelova Ukrajine) su mi pričali sa poštovanjem prema nacistima. Ne znam točno što ih impresionira (niti zašto), ali su mi pričali da su nosili čizme i kapute kojima su ih oponašali. Vjerojatno cijene organiziranost vojske.

Ukrajina je nažalost izrazito korumpirana zemlja. Ljudi su divlji.
Moraš malo popiti sa njima da to doživiš. Hrana je loša itd.
Svijet je dovoljno velik. Ima ljepših mjesta i boljih ljudi.

Ako te bas puca nostalgija za zvijezdama, potrudi se i postani astronaut. I povedi ukrajinku Zvijezdanu sa sobom. 😉

Lp, čuvaj se i sretan put ti želim!
vicious
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2019 1:43 (viciousone).
10 godina
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil

Osobno mislim da je serija odlična za pogledat. 5 epizoda je dobar broj, volio bih da ih je više, jer je stvarno držala napetost cijelo vrijeme. 10/10

Vjerujem da je dosta toga izmišljeno radi wow faktora i para (mislim, budimo realni, amerikanci i rusi se nikad nisu voljeli pa zašto nebi malo osvježili dobri stari slavfear).

 

Smatram da je jedna epizoda flopala, a to je ona gdje je gotovo cijela epizoda "potrošena" na prikaz kako ubijaju pse...mislim, ok htjelo se valjda dočarat do koje su mjere morali ići da se spriječe/smanje mutacije i prenošenje u ostale krajeve. Ali to je jedina epizoda za koju mogu reči da mi nije bila previše zanimljiva (barem tih više od 50% epizode).

 

Moja žena je ruskinja i živjela je pored Moskve u to doba, imala je svega 2 godine pa sam pitao njenu staru dal je pogledala seriju i što misli. Rekla da nije, ali da joj dam da vidi.

Napisati što je rekla kad pogleda, iako je odmah rekla da su zataškivali sve i na kraju lagali narodu i kasnije sa izjavama o poginulim itd. BTW muž joj je bio visoki dužnosnik u vojci, pa je valjda imala ipak neke "bolje" informacije od običnog građana. Rekla je da su neki ljudi u rusiji pokušali snimiti dokumentarce (neposredno poslije), ali naravno nisu dobili dopuštenje i nikad nisu prikazani.

 

Spomenula mi je neku seriju, za koju je rekla da je dosta realno prikazano i da ju mogu naći samo na ruskom/ukrajinskom, negdje na netu...mislim da je rekla da se zove "Pepeo" (mislim da se radi o dokumentarcu sa video snimkama sa scene tragedija, doduše nekad ju ne razumijem previše, jer brzo priča i ima ruski naglasak ), ali ovo što sam ja našao pod tim imenom ne sliči na Černobilsku tragediju...pa ću ju ponovno pitat.

 

Uglavnom, moje mišljenje je da je serija odlična za pogledat u dan dva...isto tako sam mišljenja da je vjerovati CCCP-ovim izjavama da je poginula SAMO 31 osoba, apsolutno suludo. Ta je brojka debelo smanjena. Ovdje mislim na one poginule direktno od eksplozije i od radijacije tokom sanacija itd.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
8 godina
protjeran
offline
Ocijenite HBO Černobil

Hvala više qurcu napokon jedan normalan komentar! Bravo 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Ocijenite HBO Černobil

seriju nisam gledao ali sam četiri godine nakon toga događaja dobio tumor i aj opet na zračenje...

taj vrag jedanred odmogne, jednom pomogne... 

 

a lijepo su mi rekli; " ne jedi zelenu salatu dok je ne opereš"

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
MasterG kaže...

Osobno mislim da je serija odlična za pogledat. 5 epizoda je dobar broj, volio bih da ih je više, jer je stvarno držala napetost cijelo vrijeme. 10/10

Vjerujem da je dosta toga izmišljeno radi wow faktora i para (mislim, budimo realni, amerikanci i rusi se nikad nisu voljeli pa zašto nebi malo osvježili dobri stari slavfear).

 

Uglavnom, moje mišljenje je da je serija odlična za pogledat u dan dva...isto tako sam mišljenja da je vjerovati CCCP-ovim izjavama da je poginula SAMO 31 osoba, apsolutno suludo. Ta je brojka debelo smanjena. Ovdje mislim na one poginule direktno od eksplozije i od radijacije tokom sanacija itd.

 naravno da su svi generali nakon bitke, ali  tih 31 mrtav je možda točno, unutar prvih tjedan-dva, i najveća budala je znala da mora pregrist i probati spasiti što se da... sad opet spominju onog inženjera Oleksija Ananenka, veli nije bilo pitanja tko je dobrovoljac, nego zapovijed, ronite momci i otvorite ventil...a ako je on bio na par metara od reaktora koji se tali i preživio....

 

a sad nakon toga, smrti je teško dokazati, ali ih ima sigurno par tisuća, jer se itekako vidi rast incidencije malfunkcije štitnjače (ima i u mojoj obitelji), koji je simptomatičan za izloženost radioaktivnosti u razdoblju nakon par godina kod mlade populacije...

 

uglavnom svi znanstvenici upozoravaju na prikaz radioaktivnosti kao "zarazne" ali to je samo scenaristički, da se vidi međuljudska interakcija...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
Stric_Jura kaže...
MasterG kaže...

Osobno mislim da je serija odlična za pogledat. 5 epizoda je dobar broj, volio bih da ih je više, jer je stvarno držala napetost cijelo vrijeme. 10/10

Vjerujem da je dosta toga izmišljeno radi wow faktora i para (mislim, budimo realni, amerikanci i rusi se nikad nisu voljeli pa zašto nebi malo osvježili dobri stari slavfear).

 

Uglavnom, moje mišljenje je da je serija odlična za pogledat u dan dva...isto tako sam mišljenja da je vjerovati CCCP-ovim izjavama da je poginula SAMO 31 osoba, apsolutno suludo. Ta je brojka debelo smanjena. Ovdje mislim na one poginule direktno od eksplozije i od radijacije tokom sanacija itd.

 naravno da su svi generali nakon bitke, ali  tih 31 mrtav je možda točno, unutar prvih tjedan-dva, i najveća budala je znala da mora pregrist i probati spasiti što se da... sad opet spominju onog inženjera Oleksija Ananenka, veli nije bilo pitanja tko je dobrovoljac, nego zapovijed, ronite momci i otvorite ventil...a ako je on bio na par metara od reaktora koji se tali i preživio....

 

a sad nakon toga, smrti je teško dokazati, ali ih ima sigurno par tisuća, jer se itekako vidi rast incidencije malfunkcije štitnjače (ima i u mojoj obitelji), koji je simptomatičan za izloženost radioaktivnosti u razdoblju nakon par godina kod mlade populacije...

 

uglavnom svi znanstvenici upozoravaju na prikaz radioaktivnosti kao "zarazne" ali to je samo scenaristički, da se vidi međuljudska interakcija...

 https://www.who.int/ionizing_radiation/chernobyl/backgrounder/en/

 

OPREZ!: Ruska propaganda.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2019 11:24 (BlackDog22).
14 godina
offline
Ocijenite HBO Černobil

que?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
I prijateljica od moje babe zna babu u Rusiji koja je u rodu s drugom babom čija prijateljica (dakako, baba) je baš, ono, najbolja prijateljica s dvije babe. E, baba od te babe zna agenta KGB-a koji zna jednog (hm, ili dvojicu?) vojnika koji je nekako u to vrijeme prolazio pored Černobila i on kaže da je 31 premalo i da šta UN tu sere kad se zna da se ne zna koliko ih je izginulo i da je broj jamačno veći od 31, a manji od 7 milijardi. Valjda on zna!
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2019 11:29 (Antiseptik).
Moj PC  
3 8 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
Stric_Jura kaže...

 

uglavnom svi znanstvenici upozoravaju na prikaz radioaktivnosti kao "zarazne" ali to je samo scenaristički, da se vidi međuljudska interakcija...

 zato serija i jest proljef, jer na umjetan način povećava paniku oko nuklearne energije u trenutku kada je ona gotovo jedini veći/stabilniji energent koji ne pridonosi značajnije povećanju stakleničkih plinova, tako da scenaristima i produkciji hebem mater blesavu...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice