OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

poruka: 80
|
čitano: 16.163
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan".
5 godina
protjeran
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

svim gledateljima koji ga još nemaju želim od srca da u 2019. nabave OLED najbolju tehnologiju za gledanje TV na svijetu. Oko pola godine imam LG Oled i prezadovoljan sam. Kut gledanja je takav da se normalno vidi sa balkona 5 metara dalje od TVa. Preporuka LG Oled

 
5 0 hvala 0
12 godina
online
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Ima LG B8 OLED i vecinu vremena se gledaju 1080p filmovi,koncerti ,nogomet i Netflix,SD signal se uopce negleda.Slika je fantasticna posebno bih istaknuo Dolby Vision na Netflixu i naravno 4K HDR ripovi,jebena perverzija.Kod frendova sve LCD TVi i razlika je ocita,koju cak i moja dijeca odma prepoznaju.Zvuk na TV je vrlo solidan i pristojan pogotovo kad se uzme u obzir velicina,ja kao audiofil sam zadovoljan ali naravno vecinu vremena zvuk ide preko recivera.Znam da ima problema s burninom ali eto preuzeo sam taj rizik radi puno drugi stvari koji su bolji naspram LCD panela.Mislim da je taj problem u vrlo malo postotku i ne vidim razloga da se tome daje prtetjerana vaznost.Da, 10K kn nije malo para ali eto meni osobno vrijedi svake lipe.Da se razumimo moze se i sa jeftinijim TV ugodno zivit i uzivat u filmovima i serijama.

Zato toplo preporucam za sve one koji zele potrosit između 10 i 15K kn da ozbiljno razmotre OLED modele od LG,Panasonica i Sonya.A za ove druge me i nije briga jer ionako nisu kupci nego samo laprdaju nonsens.

AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je

Samo jedna ispravka:

10-15k kn nije puno za top teve. Jer, shvatite, OLED je vrh vrhova - što sama slika, što kvaliteta izrade. I ostali u hi-end klasi traže najmanje toliko ako ne i više (za LCD drek od tehnologije / slike).

Zapravo, dajte mi par cijena LCD-a u 55 inčuna pa da vidimo o kojoj se skupoči kod OLED-a radi. Pri tome, pliz, ne izvlačite Vivax, Quadro, Grundig i slične polu-proizvode - držte se barem neke srednje klase.

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 22:21 (Antiseptik).
5 godina
protjeran
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

važnije je LG OLED, nego 4K.

https://www.talk-point.de/de/lg-55eg9a7v-139-cm-55-zoll-fernseher50-hz-b-mg_10070479-224.html?utm_source=price-search&utm_medium=idealo&utm_campaign=csv

ovdje je izvrstan OLED HD za 840 eura što je smješna cijena, a bitno je bolji od bilo kojeg LED/QLED

 

dok su ovi nabili cijenu preko 2.000 kn više od realne

https://www.makspro.hr/oled-tv-lg-oled55eg9a7v-full-hd-wi-fi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Kad je bilo svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji,

odlična je bila slika HRT HD. o crnoj ne treba pričati ni o kutu gledanja.

Televizor LG OLED je tanji od svakog mobitela za cca duplo.

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

nije loša ponuda https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/

 

dobar TV, odličnog dizajna za ne previše novaca 6.000 kn, ali svaki OLED je bolji.

 

Radije bi kupio Samsunga od ovoga Sony koji je isto dobar ili bolji, ali ne vrijedi toliko više novaca

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Moze li netko reci kako stvari stoje sa input lagom i response time-om....  znam da je slika opcenito izvrsna na OLED-ima ali kakva je npr slika kada se gledaju stare VHS kazete i DVD-i (imam hrpu starih snimki)? 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 0:37 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
Nikakva je slika,kakvu ocekujes na 55-65”,materijal koji je stvaran za 55-70 cm ekran!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Ja ipak mislim da je OLED izvrstan samo za dobar izvor FullHD signala tipa sportski prijenosi u FullHD ili 4k, pa onda filmovi ali ne oni Yify ili axxo ripovi nego najminimalnije Gyrm,PublicHD,Amiable,FGT znači ripovi minimalno 10-15GB pa do 50GB  ili više za FullHD i 4K sadržaje nebitno serije ili Filmove.

Onda Netflix Fhd i 4K HDR sadržaj a vjerovatno se nešto šuška i da se HBO GO priprema za 4K streaming pojedinih svojih sezona serija i filmova bude jako to dobro na OLED-u izgledalo.

Također naravno i za gaming preko sadašnjih ps4 pro ili xbox s konzola a u bliskoj budučnosti i za novu genaraciju konzola OLED je prava stvar.

Znači ipak nije to TV za DVD pogotovo VHS  ili SD TV sadržaj mislim vjerovatno se može i to gledat ali neće to dobro izgledat na njem dok bi na nekim LED FHD ili UHD tv-eima to sigurno malo bolje izgledalo.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 11:51 (Seki001).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
Seki001 kaže...

Ja ipak mislim da je OLED izvrstan samo za dobar izvor FullHD signala tipa sportski prijenosi u FullHD ili 4k, pa onda filmovi ali ne oni Yify ili axxo ripovi nego najminimalnije Gyrm,PublicHD,Amiable,FGT znači ripovi minimalno 10-15GB pa do 50GB  ili više za FullHD i 4K sadržaje nebitno serije ili Filmove.

Onda Netflix Fhd i 4K HDR sadržaj a vjerovatno se nešto šuška i da se HBO GO priprema za 4K streaming pojedinih svojih sezona serija i filmova bude jako to dobro na OLED-u izgledalo.

Također naravno i za gaming preko sadašnjih ps4 pro ili xbox s konzola a u bliskoj budučnosti i za novu genaraciju konzola OLED je prava stvar.

Znači ipak nije to TV za DVD pogotovo VHS  ili SD TV sadržaj mislim vjerovatno se može i to gledat ali neće to dobro izgledat na njem dok bi na nekim LED FHD ili UHD tv-eima to sigurno malo bolje izgledalo.

 Za DVD,VHS ili SD ne da ti ne treba Oled nego je svaki tv od 3000-5000 kn dovoljan za to,ovisno o veličini ekrana,jučer vidio lika koji je platio svoj tv 11 000 kn i ne miče se od Nove tv,i još ga natandrčio na gore na vrh zida,vrat iskriviš dok gledaš,ali nema tu pomoći...takvih će uvijek biti,glavno je da se može pohvaliti da je tv koštao malo bogatstvo.

15 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
Seki001 kaže...

Ja ipak mislim da je OLED izvrstan samo za dobar izvor FullHD signala tipa sportski prijenosi u FullHD ili 4k, pa onda filmovi ali ne oni Yify ili axxo ripovi nego najminimalnije Gyrm,PublicHD,Amiable,FGT znači ripovi minimalno 10-15GB pa do 50GB  ili više za FullHD i 4K sadržaje nebitno serije ili Filmove.

Onda Netflix Fhd i 4K HDR sadržaj a vjerovatno se nešto šuška i da se HBO GO priprema za 4K streaming pojedinih svojih sezona serija i filmova bude jako to dobro na OLED-u izgledalo.

Također naravno i za gaming preko sadašnjih ps4 pro ili xbox s konzola a u bliskoj budučnosti i za novu genaraciju konzola OLED je prava stvar.

Znači ipak nije to TV za DVD pogotovo VHS  ili SD TV sadržaj mislim vjerovatno se može i to gledat ali neće to dobro izgledat na njem dok bi na nekim LED FHD ili UHD tv-eima to sigurno malo bolje izgledalo.

Točno tako. Svetogrđe je na oledu gledati bilo što ispod kvalitetno odrađenih FHD materijala. Teška je besmislica kupovati oled za SD sliku i gledanje TV programa. Nije da se ne može, ali isto se tako može sportski automobil od par milja kuna voziti po makadamu. BTW, kad si spomenuo HBO GO, onaj njihov logo koji furaju mi je totalno oled unfriendly, bez obzira na transparentnost. I čini mi se da su unazad tjedan-dva nešto podigli kvaliltetu na puno toga što sam isprobavao. Ostaju taj nesretni logo i stereo zvuk kao no-go za entuzijaste s oledima i ozvučenjima dostojnim slike s oleda.

Deckard
8 godina
protjeran
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Da nije tema ovdje o OLEDIMA ali slažem se sa tobom ja sam sad uzeo nedavno HBO GO za 37kn mjesečno i meni se sviđa sadržaj ali kvaliteta streama zasad zaostaje za Netflixom.Kod mene su ipak prevagnuli skoro svi titlovani sadržaji dok ja na Netflixu to samo 1-2 %.

Iako na stranim nekim forumima sam pročitao da planiraju možda sad kroz 2019 godinu polako puštat pomalo 4K sadržaj tako da sumnjam da će to bit u ovih 37kn prije će napravit nešto slično kao Netflix pa uvest nešta kao HBO GO Premium za 10-12 $.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 13:53 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Nemam ništa protiv OLED-a, mada ni dobar LCD nije za baciti. Sve mi se čini da će za koju godinu doći novi car u obliku micro LED ekrana, koji bi trebao imati jače maksimalno osvjetljenje, savršenu crnu i boje kao OLED, ali bez zapečene slike. S obzirom da je novi tv došao kod mene prije 6 mjeseci (LCD, 65", Samsung), bumo još malo pričekali micro led.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
učo kaže...

Nemam ništa protiv OLED-a, mada ni dobar LCD nije za baciti. Sve mi se čini da će za koju godinu doći novi car u obliku micro LED ekrana, koji bi trebao imati jače maksimalno osvjetljenje, savršenu crnu i boje kao OLED, ali bez zapečene slike. S obzirom da je novi tv došao kod mene prije 6 mjeseci (LCD, 65", Samsung), bumo još malo pričekali micro led.

 "nemam ništa protiv OLED-a"

 

Radi se o tome da bi OLED 65 platili i 3 puta skuplje nego

taj vaš LCD 65. Neistina je da je OLED ima zapečenu sliku.

Uživam u OLED-u.

 

Nemam ništa protiv LCD, ali OLED je bolji.

A što se tiče kupnje, koliko para toliko muzike.

14 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
kućaposo kaže...
učo kaže...

Nemam ništa protiv OLED-a, mada ni dobar LCD nije za baciti. Sve mi se čini da će za koju godinu doći novi car u obliku micro LED ekrana, koji bi trebao imati jače maksimalno osvjetljenje, savršenu crnu i boje kao OLED, ali bez zapečene slike. S obzirom da je novi tv došao kod mene prije 6 mjeseci (LCD, 65", Samsung), bumo još malo pričekali micro led.

 "nemam ništa protiv OLED-a"

 

Radi se o tome da bi OLED 65 platili i 3 puta skuplje nego

taj vaš LCD 65. Neistina je da je OLED ima zapečenu sliku.

Uživam u OLED-u.

 

Nemam ništa protiv LCD, ali OLED je bolji.

A što se tiče kupnje, koliko para toliko muzike.

 Slažem se s time da je OLED bolji od LCD-a, ali sam si napisao, koliko para toliko muzike, a ja sam na žalost imao para samo za LCD, da je bilo love umjesto njega bio bi OLED.

dolazim odmah - Godot
12 godina
online
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
učo kaže...
kućaposo kaže...
učo kaže...

Nemam ništa protiv OLED-a, mada ni dobar LCD nije za baciti. Sve mi se čini da će za koju godinu doći novi car u obliku micro LED ekrana, koji bi trebao imati jače maksimalno osvjetljenje, savršenu crnu i boje kao OLED, ali bez zapečene slike. S obzirom da je novi tv došao kod mene prije 6 mjeseci (LCD, 65", Samsung), bumo još malo pričekali micro led.

 "nemam ništa protiv OLED-a"

 

Radi se o tome da bi OLED 65 platili i 3 puta skuplje nego

taj vaš LCD 65. Neistina je da je OLED ima zapečenu sliku.

Uživam u OLED-u.

 

Nemam ništa protiv LCD, ali OLED je bolji.

A što se tiče kupnje, koliko para toliko muzike.

 Slažem se s time da je OLED bolji od LCD-a, ali sam si napisao, koliko para toliko muzike, a ja sam na žalost imao para samo za LCD, da je bilo love umjesto njega bio bi OLED.

 Pa naravno da postoji OLED za 4-5 Kkn 90% ljudi bih ga kupila i nitko burnin i LCD ne bih ni spominjao.

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
lovac82 kaže...

Moze li netko reci kako stvari stoje sa input lagom i response time-om.... znam da je slika opcenito izvrsna na OLED-ima ali kakva je npr slika kada se gledaju stare VHS kazete i DVD-i (imam hrpu starih snimki)? 

Slika je izvrsna i na dobrom 4K LCD panelu a ne samo na OLED-u, ali pod vrlo određenim uvjetima to je bitno.Ne možeš od starog SD video smeča očekivat dobru sliku, pa se čudit hm da recimo SD Gruntovčani vrlo loše izgledaju na 4K LCD panelu itd.

 

4K rezolucija traži i izvorni 4K video, pa eto onda moš maksimalno uživat dakle otvori pivu pa zalegni.

 

Kaj se tiče Gruntovčana, to je najbolje gledat na starom CRT Sony Trinitron televizoru.Gruntovčanima u čast, pa ne bi bilo loše sklepat jedan počasni 50/4-3 OLED zaslon ili TV model rezolucije 800-600.

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Koliko vidim po recenzijama "obični" filmovi na raznim formatima izgledaju bolje na OLED-u,tipa divx,i blu ray naravno da ni ne pišem.

Za našu tv koliko vidim je ok,ali ni ne može biti nešto posebno,ali nebitno,tko još to gleda?Osim moje punice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
torente 35 kaže...

Za našu tv koliko vidim je ok,ali ni ne može biti nešto posebno,ali nebitno,tko još to gleda?Osim moje punice.

 Jedno 80% populacije jos uvijek kod nas :D ... mi "moderni" smo realno jos uvijek u manjini

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
volegradele kaže...
Nikakva je slika,kakvu ocekujes na 55-65”,materijal koji je stvaran za 55-70 cm ekran!

 To mi je jasno ali na nekim televizorima (LCD) na kojima sam probao prije par godina je izgledalo osjetno losije nego kod ostalih (ista dijagonala).

 

BTW imam´preko desetak konzola i ostalih uredaja (audio - video), a planiram ih koristiti i dalje........ za novije uredaje, konzole, sadrzaje itd mi je jasno da ce dobro izgledati.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 23:03 (lovac82).
15 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
mislioc kaže...

 

Ovo je fenomenalno, nema garancije ali zato imaš ovo za 12000-15000kn.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice