Oreo napreduje sporije od puža

poruka: 54
|
čitano: 18.530
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oreo napreduje sporije od puža".
15 godina
neaktivan
offline
Oreo napreduje sporije od puža

G4 se hardverski minorno razlikuje od Nexusa pa sam se nadao brzoj nadogradnji čim je stigao Nougat. Međutim još uvijek ga nema. Tu je, sad će, ali očito da interes nadograđuje.. Sve češće nove verzije dolaze tek s novim mobitelom.

Give a man a mask and he will show you his true face
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 9:15 (limitedition).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Oreo napreduje sporije od puža

Iako su brojke skromne 0.2% -> 0.3% nije rast od 0.1%, just sayin'

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
nixass kaže...

Iako su brojke skromne 0.2% -> 0.3% nije rast od 0.1%, just sayin'

Eh ta matematika. Mislim da je autor nije razmišljao pa nije ni shvatio da rast s 0.2-0.3% stvarno nije 0.1% al dobro shvatili smo što je htio reći 

9 godina
offline
Oreo napreduje sporije od puža

Ne razumijem koja su očekivanja Googlea, pa Oreo će biti samo na onim uređajima koji dolaze u prodaju s Oreom ili na uređajima za koje postoji nadogradnja. Moja draga je do nedavno koristila HTC Desire s prastarom verzijom Androida. Sada je na Huaweiu P9 Lite i za njega neće izaći Oreo a mobitel je star cca 2 mjeseca.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Thinker kaže...

Ne razumijem koja su očekivanja Googlea, pa Oreo će biti samo na onim uređajima koji dolaze u prodaju s Oreom ili na uređajima za koje postoji nadogradnja. Moja draga je do nedavno koristila HTC Desire s prastarom verzijom Androida. Sada je na Huaweiu P9 Lite i za njega neće izaći Oreo a mobitel je star cca 2 mjeseca.

 Šta si ti htio reći prvom rečenicom nemam pojma, a P9 Lite je prošlogodišnji model iz 4.mj. Tako da nema veze šta je on kupljen prije 2 mjeseca, gleda se kad je proizveden.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
9 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Sickness kaže...

 Šta si ti htio reći prvom rečenicom nemam pojma, a P9 Lite je prošlogodišnji model iz 4.mj. Tako da nema veze šta je on kupljen prije 2 mjeseca, gleda se kad je proizveden.

 Znam da je prošlogodišnji model ali je još uvijek u prodaji kao i brdo ostalih "starijih" modela koji nikada neće dobiti službenu nadogradnju na Oreo. To je bila poanta, Oreo je trenutno dostupan samo na jačim i novijim modelima pa ne znam odakle očekivanje da će Oreo odjednom imati veći udio od trenutnog.

15 godina
neaktivan
offline
Oreo napreduje sporije od puža

Na cemu misle da ce ic novi Oreo? 

90% uredjaja nema mogucnost nadogradnje.

 

neka izdaju statistiku uredjaja koji mogu nadograditi na Oreo pa od toga izvuku koliko ih se nije napravilo upgrade.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Oreo napreduje sporije od puža

Katastrofa su im nadogradnje i to smatram najvećom manom androida. Imam OnePlus5 koji ima samo male preinake u odnosu na clean android i opet im treba pola godine da ga puste live. 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža

Ovdje nije problem samo u ovoj inačici "Oreo" nego u svakoj verziji Androida. Proizvođači imaju jako puno različitih uređaja s različitim harvderom i normalno je da ne mogu imati toliko nadogradnji OS-a kao što to ima Apple. Mada žalosno je da flagship koji košta 5, 6K kn ili je koštao prije godinu/dvije ne dobije mogućnost updatea na Oreo. Po meni bi Samsung, Huawei, LG i svi ostali trebali barem za flagship napraviti verziju koja će dobiti nadogradnje i da se uređaj koji toliko košta i nakon 2 godine može osjećati nov i svjež.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 10:46 (ParaNO1d).
13 godina
offline
Oreo napreduje sporije od puža

Ako želite "KEKS", uzimajte samo najnovije gadgete cijenjeni 

 

Da nije smiješno, bilo bi žalosno, a koliko ulažu resursa u razvoj, i onda demonstriraju stav "čekaj magare dok trava nareste"! 

Upravo je to bitan razlog mojeg micanja od androida svojedobno, jer NISU u stanju, a možda niti ne žele, dugoročno davati podršku?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Pa to je vise stvar mjesta zarade od same komplikacije s većim brojem modela. Proizvođači mobitela zarađuju isključivo na prodaji samog uređaja i hardverski dodataka za iste (jako malo). Otud nedostatak interesa za kvalitetom i kasnijom podrškom. Apple zarađuje od softvera i drugih usluga - to je samo za sebe biznis veći od većine proizvođača mobitela (Apple usluge su Fortune 500 kompanija kada bi bili samostalni). Zato oni imaju interes održati na životu bilo koji ikad proizvedeni iOS uređaj
Ja rekoh
15 godina
offline
Oreo napreduje sporije od puža

eo malo, u pauzi ... 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
ParaNO1d kaže...

 Po meni bi Samsung, Huawei, LG i svi ostali trebali barem za flagship napraviti verziju koja će dobiti nadogradnje i da se uređaj koji toliko košta i nakon 2 godine može osjećati nov i svjež.

 Njima je u cilju prodati novi mobitel, ne odrzavati stari. Ako ti stari radi odlicno, nemas razloga za nadogradnju, a oni to nikako ne zele.

LoL EU West - KingNothing666
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 14:03 (KingNothing).
16 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
KingNothing kaže...
ParaNO1d kaže...

 Po meni bi Samsung, Huawei, LG i svi ostali trebali barem za flagship napraviti verziju koja će dobiti nadogradnje i da se uređaj koji toliko košta i nakon 2 godine može osjećati nov i svjež.

 Njima je u cilju prodati novi mobitel, ne odrzavati stari. Ako ti stari radi odlicno, nemas razloga za nadogradnju, a oni to nikako ne zele.

Znam da je. Ja uređaj mijenjam svake 2 godine čak i ako mi radi super. Samo lijepo bi bilo da ima nekad update i za uređaj koji nije baš sad izašao.

8 godina
offline
Oreo napreduje sporije od puža

Suprugu je Google maltretirao već neko vrijeme sa porukama o apdejtu, neki dan se konačno ugradeala na Oreeoooo...

Ono, sve ok, ništa posebno. Ima novi easter egg - neku hobotnicu koju može rastezati po ekranu :-)

Ovo sa multi screen - screen in screen itd i tako ne koristi, premali joj ekran ako ništa drugo.

E da, zašto ovo pišem: zato jer trolovi naokolo kakaju kako nema upgradea i podrške od Googlea...

Daklem, ovo je prastari Google Nexus 5, LG. Do sad je imala bar 4 updatea/upgradea, bešumno i brzo provedenih kao i ovaj zadnji.

edit: trolovi se bune, najdublja isprika: nije "Google Nexus 5 LG" već "Google Nexus 5x LG" iz 10. mj. 2015.

Nemam pojma koliko ti Nexusi ili kako se sad već zovu koštaju, ali ako nisu preskupi, preporučam. Stvarno solidan uređaj. I dalje joj radi kao nov, meni su se skoro svi Androidi usporili nakon 1-1,5 godinu korištenja. A ona tuče po Viberu, Skypeu, WhatsAppu i Facebooku stalno. Baterija isto super, pogotovo koliko je maltretira (punjenja po 20 minuta u prekidima, a kad je stvarno puna Candy Crush itd do iznemoglosti).

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 21:10 (Zechina).
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Ajar kaže...

eo malo, u pauzi ... 

 

 Budalo 

 

Jbt kliknem na video i gledam koji k... pa nisi poludio valjda? I onda tek uberem  - clickbait naslov od ovog trola koji mrzi sve što nije M$.

Puževi na naglo... mda

13 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Zechina kaže...

Suprugu je Google maltretirao već neko vrijeme sa porukama o apdejtu, neki dan se konačno ugradeala na Oreeoooo...

Ono, sve ok, ništa posebno. Ima novi easter egg - neku hobotnicu koju može rastezati po ekranu :-)

Ovo sa multi screen - screen in screen itd i tako ne koristi, premali joj ekran ako ništa drugo.

E da, zašto ovo pišem: zato jer trolovi naokolo kakaju kako nema upgradea i podrške od Googlea...

Daklem, ovo je prastari Google Nexus 5, LG. Do sad je imala bar 4 updatea/upgradea, bešumno i brzo provedenih kao i ovaj zadnji.

Nemam pojma koliko ti Nexusi ili kako se sad već zovu koštaju, ali ako nisu preskupi, preporučam. Stvarno solidan uređaj. I dalje joj radi kao nov, meni su se skoro svi Androidi usporili nakon 1-1,5 godinu korištenja. A ona tuče po Viberu, Skypeu, WhatsAppu i Facebooku stalno. Baterija isto super, pogotovo koliko je maltretira (punjenja po 20 minuta u prekidima, a kad je stvarno puna Candy Crush itd do iznemoglosti).

Da ne ispadnem onaj naokolo trolllll, što nešto radi naokakalo

 

Blago si ga tvojoj ljepšoj polovici, ima "GUUGLE" gadget, to ju kazao bih uvelike spašava. 

No, što bi bilo da ima recimo jedan SGS3/SGS4, LG G2/G3, neki HTC, obzirom su SVI radili i za oni GUUGLE, bi li i onda mogla biti toliko ponosita, ili bi odavno zamijenila svoj primarni mobilni gadget?!?! 

 

Čisto da ne ispadnem običan trol što neokolo nekakakolo, jer kao nema podrške od GUUGLETA!!!!! 

 

Cheers  u to ime! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Nažalost to je zato što software prodaje uređaje. Proizvođači će rađe da vam peodaju novi uređaj nego da stari uređaj updejtaju na novi os, a u 90% slućajeva bi radili bez problema. To znam jer moj samsung s6 edge vrti oreo bez problema iako je 3 generacije star i nikad nece bit izdana službena nadogradnja. Zato sve uređaje koje kupujem, biram po tome kakva im je podrška na XDA Developer forumu.
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Nexus 5 kao ni 6 nije dobio oreo, dobio ga je 6p koji je star Max dvije godine. Pokušaj opet
Ja rekoh
10 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Ne kužim zašto se ljudi toliko uzjebavaju vezano za nadogradnje os-a. Većina ne bi znala reći po čemu je Oreo bolji od npr. Kit Kata, a radi se o 5 godina razvoja. Prosječan korisnik s nadogradnjom primjeti da mu je UI malo drugačiji i to je to. A ovi "napredni" korisnici koji obitavaju na Bug-u i sličnim forumima puuuuno više raspravljaju o tome kada će koja nadogradnja stići nego o SADRŽAJU, tj. suštini same nadogradnje.
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Oreo napreduje sporije od puža

Meni je kod mobitela bitno da nema problema.

Featurei mi nisu nešto bitni. Nougat imam već dugo, ne znam koliko i nikada nisam koristio dual screen ili kako već. 
Od "onoga na ekranu" mi je bitno trajanje baterije i da mogu raditi što hoću(performanse). Uglavnom su to poruke i browser i ako u memoriji može držati 4-5 tabova + gmail + još neka messaging aplikacija, a da pritom ne curi baterija, ja zadovoljan.


A svi ti neki featurei su mi nebitni, bitno da nema bugova i da je softver kvalitetan(UI, kamera, sve to nešto).

Flagship sa što čišćim Androidom, a da nije Googleov mobitel - Sony ili OnePlus, a oni su čisto pristojni sa nadogradnjama.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Feudalac kaže...
Nexus 5 kao ni 6 nije dobio oreo, dobio ga je 6p koji je star Max dvije godine. Pokušaj opet

 Vi ajfonaši ste stvarno jako frustirani, jelda?
Ajd se nemoj više sramotiti:

 

10 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
ATJLučko kaže...

Da ne ispadnem onaj naokolo trolllll, što nešto radi naokakalo

 

Blago si ga tvojoj ljepšoj polovici, ima "GUUGLE" gadget, to ju kazao bih uvelike spašava. 

No, što bi bilo da ima recimo jedan SGS3/SGS4, LG G2/G3, neki HTC, obzirom su SVI radili i za oni GUUGLE, bi li i onda mogla biti toliko ponosita, ili bi odavno zamijenila svoj primarni mobilni gadget?!?! 

 

Čisto da ne ispadnem običan trol što neokolo nekakakolo, jer kao nema podrške od GUUGLETA!!!!! 

 

Cheers  u to ime! 

Ja ne znam sta ti trabunjas....

Ja sam imao htc m7 dosta dugo i nikad nisam imao problem sa stopanjem,mislim da je cak i sada po kuci negdje i radi savrseno,stari mi ima nekakav samsung neo koji isto radi savrseno,onda tablet u kuci samsung note tab 2014 edition,tablet radi bolje nego pola novi tableta sto je izaslo,mater mi i sada koristi iphone 4s i radi odlicno jer joj nisam update radio,da jesam vjerovatno bi ga mogla u smece bacit sada.

A sve iphone sto sam imao koristio sam do updatea,posle toga sam ih prodavao jer su uredjaji doslovno neupotrebljivi bili,katastrofa.

Neki dan sam pisao tamo u temi di se priseravate sta je bolje da mi se samo objasni zasto ujebu svaki stariji uredjaj s updateom,niko nista nije napisa?Sad sam s5 iph. prodao jer radi katastrofa,a kolega se rijesio iph 6 jer mu je radio za k...i jos je veca smijurija jer se takve stvari pravdaju,pa uradili su ovo,pa ono...koji k...isto je to sranje sve od applea,do samsunga,xiaomia,htca....kupis sta ti pase i goni,samo budala moze pravdat takve stvari kao u onoj temi vezi ekrana,pa smijesni ste s komentarima pogotovo ti i jos par pojedinaca.Da se razumimo nisam nikakav fan boy ali ne mozes pravdat takva sranja sto rade oni svi.Ili znas da si bacio pare i popusio k....pa se tjesis ili nezz ni ja sta...

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 7:47 (hrka11).
8 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Ništa mi nismo frustrirani nego se ti hvališ kako ti žena godinama koristi telefon, baterija ovo ono, tko je rekao da Google nema nadogradnje i to sve na nexus 5 uređaju. Sad se ispostavilo da imaš nexus 5x kaj je dvije godine mladi i još je vjerojatno u jamstvu...

Zbroji se zeko malo. Žena ti je dvije godine koristila mobitel koji još nije postojao haha
Ja rekoh
6 godina
neaktivan
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
nixass kaže...

Iako su brojke skromne 0.2% -> 0.3% nije rast od 0.1%, just sayin'

 To je razlika , između postotnih poena , i postotaka 

13 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Zechina kaže...
Feudalac kaže...
Nexus 5 kao ni 6 nije dobio oreo, dobio ga je 6p koji je star Max dvije godine. Pokušaj opet

 Vi ajfonaši ste stvarno jako frustirani, jelda?
Ajd se nemoj više sramotiti: 

 Nije se on ništa osramotio nego si ti u prvom postu napisao "prastari Nexus 5" a sad stavljaš sliku na kojoj se vidi da je riječ o novijem uređaju Nexus 5X što je značajna razlika. Nexus 5 je izašao prije 4 godine i ne dobiva nadogradnje.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 17:05 (antimadridista).
8 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Feudalac kaže...
Ništa mi nismo frustrirani 

 

Daj se nauči čitati s razumijevanjem. Mobitel je star preko 2 godine (proizveden je u 10. mj. 2015.). Dobio je službeni update na najnoviji OS.

U čemu je tvoj problem?
U tome što mob dobro radi a nije ajfon?
"Hvalim se" time da je update korisnički funkcionalno bezz, jer na tako malom ekranu ne možeš koristiti navodne prednosti?

Da se hvalim, bar bi spomenuo da ima touchID - ono o čemu si ti pisao traktate i hvalospjeve na forumu.

 

Ti si kategorički tvrdio da su samo "6p" (što god to bilo) dobili update na Oreo:

 

Feudalac kaže...
Nexus 5 kao ni 6 nije dobio oreo, dobio ga je 6p koji je star Max dvije godine. Pokušaj opet

 

Pa samo da si bacio oko na wikipediu (prva rečenica!) ne bi gluposti pisao:

Google released the first developer preview of Android "O", available for the Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C, and both Pixel smartphones.

I to samo dev preview, već u 3. mjesecu ove godine, a već su podržani i drugi modeli osim tog tvog "6p"!

Ako te muči to što sam napisao "Nexus 5, LG" umjesto "Nexus 5x, LG" - gle, stvarno nisam znao da ima neke bitne razlike između ta dva (ako ima) i uopće me to ne zanima, za uređaj od prije 2 godine. 

13 godina
offline
Oreo napreduje sporije od puža

Znači mobitel koji je izašao u prodaju prije točno 2 godine je tebi "prastar"? 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Oreo napreduje sporije od puža
Ti si pričao o prastarom uređaju koji je dobio nadogradnju. Ja sam te ispravio jer se radi o uređaju koji je jedva star dvije godine. Za dokaz sam spomenuo 4 i 3 godine stare uređaje koji nisu dobili i jedan star dvije koji jest. I u biti oreo su dobili isključivo uređaji stari dvije godine i mlađi. Ako ko treba citati s razumijevanjem to si ti, sto je najbolje citiraš moj post a u svojoj rečenici 50 znakova dalje izmišljaš da sam napisao nešto sto nisam. Pokušaj opet zeko ali tako da se ne izblamiraš...
Ja rekoh
8 godina
neaktivan
offline
Oreo napreduje sporije od puža

pratim xda community dosta i bas me zanima da li su u ovu statistiku ukljuceni mobiteli sa custom romovima ,tj. da li se to prati nacinom prijave na google servise ili samo u tu statistiku ulaze uređaji koji tvornicki dolaze sa oreom?

 

pitam zbog toga jer mozda prvi ne google mobitel(25.8.2017.) za kojeg ima android 8 je ovaj,  star 4 godine. doduse ne radi sve ja mislim, ali opet je na neki nacin ugodno vidjeti da se netko trudi oko tih starudija :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 20:48 (Deutsch).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice