Placebo - sve je u mozgu i psihi

poruka: 38
|
čitano: 10.324
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Placebo - sve je u mozgu i psihi".
8 godina
offline
Placebo - sve je u mozgu i psihi

Još o homeopatiji. Homeopatski se lijekovi ne uzimaju kako se kome svidi, nego baš obratno: homeopat će svestrano proučiti pacijenta, fizički i psihički, pa mu onda prema tome propisati odgovarajući lijek. Riječ je, da tako kažemo, o psihoterapijskoj metodi liječenja fizičkih bolesti. Mnoge fizičke bolesti zapravo su psihosomatske, pa ako se otkloni psihički uzrok smirit će se  fizički simptomi. Metode kliničkih istraživanja, metode slijepe i dvostruke slijepe probe, eliminiraju utjecaj psihe na zdravlje, koji može biti presudan. Stari su liječnici znali da se osim lijekovima liječi i riječima, a znalo se govoriti da je čovjek umro "od tuge", dakle od stresa. U našem posve tehničkom svijetu, kada se pacijentu pristupa kao nekakvom stroju kojeg treba popraviti, počesto izostaje kontakt pacijenta s liječnikom. Zato alternativna medicina postaje sve popularnija. (I na kraju što znači da liječnik "vara pacijenta"? Ako mu je dao malo utjehe, malo nade, malo životne radosti u teškoj bolesti zar je to za osudu?) 

 
1 2 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
CyberDemonVZ kaže...
.

 


 

7. Jesu li cjepiva dostupna ljudima koji imaju pristup najnaprednijoj opremi na svijetu za kontrolu raznih tekućina (doktori, laboratoriji..)? Ne bi li net trebao biti prepun službenih testiranja cjepiva ako se sazna da sadržavaju opasne tvari?

Ili su svi laboratoriji i doktori svijeta plaćeni i samo ih se nekoliko usudi pričati?

 

Vidi ovo je opsirna tema o kojoj se moze dobro prodiskutirati jer ima materijala za potkrijepiti tvrdnje, ali sve je to daba ako je neko uvjeren u svoje stajaliste sve dok kao navedenog doktora realnost nije udarila u glavu, onda je poceo javno cviliti,mada nije on jedini ima jos doktora kojim su djeca stradala pa sad javno cvile.

Nije problem ni ziva ni aluminiji ni autizam,CAK i ako koje cjepivo djeluje problem su lose namjere koje se iskoristavaju  u cjepivu.I da izbacis i zivu i aluminiji sta ti to vrijedi kada je danas znanost toliko otisla da mogu se igrati s viruima i njihovim DNK kako pozele, a nase tijelo nema odgovor za to jer to nije "normalan" virus( pogledaj bakteriofage).Ti si svoje djete sad cjepio, i nije mu nista, trenutno ali je virus otao u organizmu, i npr. kad dijete ude u pubertet posloze se svi zadani uvjeti "programirani" u virusu da se aktivira i napravi sranje pa se di onda cudis ko pura dreku sta mi bi sa djteteom otkuda ta i ta bolest.Ali o tome nisi mislio prije 15 godina kad si ga cijepio, za to su mislili oni u laboratorijama.

Uz to kad budes opet vodio dijete na cjepljenje trazi od proizvodaca cjepiva ili drzave ili doktora da ti dadne napismeno da garantiraju da ti djete nece oboliti od vakcine u naredna 24 sata od primitka iste, vidjete ces sta ces dobiti.A ista ta drzava te kaznjava ako ne cijepis, a za nuspojave nece da preuzmu odgovornost nitko(osim tebe).Lako je tudim k gloginje mlatiti.Samo ja sebi nikad ne bih oprostio da nakon cijepljenja dijete ostane bogalj, ako prirodno oboli Bozja volja, ali ja svojom voljom pravim zlo djetetnu to nema sanse.A u slucaju da ti dijete oboli ili umre sat vremena poslije cijepljenja ni jedan ti doktor nece napisati da je cjepivo krivo, izmislice stotinu drugih razloga, ima i o tome svjedocenja roditelja,

 

Evo ti odgovor na br 7, cak je i Baxter priznao da je to radio, mozes potraziti na vise izvora o tome, ali naravno neces o tome citatu u Jutarnjem ili Vecernjem, tamo ces citati kako je obolilo od strasnih ospica petero djece, mos misliti.

 

Visak kaže...

 

Ako ti sutra kazu da moras cipirati dijete zbog njegovog zdravlja  cim se rodi dali ces to bezpogovorno prihvatiti ili ces promjeniti misljenje i postati mrski teoreticar zavjera?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
Djeca se ne cijepe zato što netko tako kaže, nego zato što postoje racionalni razlozi za to. Ovo racionalni znači da će se razumni ljudi čuvši te razloge složiti oko zaključka koji iz njih slijedi. Tvoje ufanje u boga recimo ne spada u tako nešto, jer je potpuno iracionalno i zato ne može biti mandatorno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
moderator
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
DSP kaže...

 

@CyberDemonVZ

 

Mislio sam se dati u kontruktivnu raspravu oko toga ali to ovdje ne boot-a, ukratko procitaj tekst od Prof. dr. Željko Poljak-a

 

Pohvalio bih sklanjanje osobnog imena - ovaj oblik još nisam susreo, a na forumima stvarno ne nedostaje originalnih mislioca koji odluče da im pisana i nepisana pravila hrvatskog jezika ne odgovaraju i stvaraju nova, izvorno svoja. 

 

 

 

Lajk. Veliki.

 

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
DSP kaže...

Ovoliku količinu retardacije na jednom mjestu nisam vidio još otkako sam volontirao u školi za djecu s posebnim potrebama.

15 godina
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
Drago kaže...
DSP kaže...

 

@CyberDemonVZ

 

Mislio sam se dati u kontruktivnu raspravu oko toga ali to ovdje ne boot-a, ukratko procitaj tekst od Prof. dr. Željko Poljak-a

 

Pohvalio bih sklanjanje osobnog imena - ovaj oblik još nisam susreo, a na forumima stvarno ne nedostaje originalnih mislioca koji odluče da im pisana i nepisana pravila hrvatskog jezika ne odgovaraju i stvaraju nova, izvorno svoja. 

 

 

 

Lajk. Veliki.

 

 ekčueli, u standardnom se jeziku mužjacima "sklanja" (padežno mrcvari) ime i prezime, a žen(k)ama samo ime. elem (eleš, ele ...), Željka Poljaka. i tekst nije "od" nekoga nego nečiji. kobasice su "od" pajceka (a ne pajcekove). ovo gore nije vlastito pravilo već neznanje vulgaris (a i zvuči iščašeno). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
sks78 kaže...

Slozio bih se. U moje vrijeme krajem 80, pocetkom 90... djecu se cijepilo sa 3 cjepiva....

...

 

 Isuse koja hrpa pyzdarija u ovom postu. 

 

 

Krenula sam pisati po milijunti puta na ovom forumu sastave i tipove cjepiva, razloge zašto je neko cjepivo polivalentno itd, al sam jednostavno odustala i obrisala jer ovo nema smisla više.

Svaki ***eni put kad se napiše neki članak o tabletama ili nekoj novoj vrsti liječenja se javi barem jedan genije koji misli da je jako pametan sa svojim teorijama zavjera o cijepljenju i onda tu drobi. Reciklaža jedno te istih postova, "dokaza", mišljenja. Postalo je fakat dosadno. Već bi i moj Srećko shvatio neke stvari do sad a njemu je glavna zanimacija na koji auto će danas lajati.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
7 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
ddarknessfairyy kaže...
Svaki ***eni put kad se napiše neki članak o tabletama ili nekoj novoj vrsti liječenja se javi barem jedan genije koji misli da je jako pametan sa svojim teorijama zavjera o cijepljenju i onda tu drobi.
Reciklaža jedno te istih postova, "dokaza", mišljenja.
Postalo je fakat dosadno.

 Zamisli kako je tek meni...  :rolleyes:

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice