SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z

poruka: 28
|
čitano: 6.221
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z".
14 godina
offline
SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z
uzalud vam amerikanci huawei će za max dvije godine biti na prvom mijestu,imaju vrhunske uređaje po povoljnim cijenama,meni na poslu skoro više od polovice kolega ima huawei uređaje,i svi su zadovoljni njima
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
8 3 hvala 0
15 godina
offline
SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z

Među rijetkima nisu pristali u svoje uređaje ugraditi backdoor za Amere pa su sad na meti nepoštenih napada jer nisu "pognuli glavu i bili poslušni". A Iran optužuju oni isti koji su lažno tvrdili da Irak ima oružje masovnog uništenja.

 
19 0 hvala 0
16 godina
offline
SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z

Prije 10ak godina sam radio u Siemensu, upravo na GSM tehnologijama. U to vrijeme je Huawei došao u HR i vrbovao ljude iz srodnih grana. Kolege koji su se odlučili otići na razgovor su rekle da ih na razgovoru za posao u nisu ispitivali koje škole su završili i sa čim znaju raditi nego što i na čemu trenutno radie u firmi u kojoj ste zaposleni... Tj. koje "bonuse" bi mogli donijeti ako ih ovi zaposle... A ako su to radili čak i kod nas još prije 10 godina zašto se sada čude?

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
Solo761 kaže...

Prije 10ak godina sam radio u Siemensu, upravo na GSM tehnologijama. U to vrijeme je Huawei došao u HR i vrbovao ljude iz srodnih grana. Kolege koji su se odlučili otići na razgovor su rekle da ih na razgovoru za posao u nisu ispitivali koje škole su završili i sa čim znaju raditi nego što i na čemu trenutno radie u firmi u kojoj ste zaposleni... Tj. koje "bonuse" bi mogli donijeti ako ih ovi zaposle... A ako su to radili čak i kod nas još prije 10 godina zašto se sada čude?

 i ?....

 

dokle god se ne krše patenti,  prosim lepo posipano s cukorekom, nema problema...

 

samo se sjetite, imate SD kartice, 64/128 GB, a do pred par godina se s digitalnim fotićem dobivalo 32/64 MB....

 

Ameri razviju fotolitografsku tehnologiju, i starije generacije prodaju (da tehnologiju, cijele tvornice su prodali u Kinu!) - naravno očekuju da ćete kupiti nove kartice većeg kapaciteta, ali vam bundlaju uz fotiće ove stare, koje im sad proizvode Kinezi - koji se usput uče tehnologiji dok ju sami ne skuže i krenu dalje razvijati...

 

Ameri su bili jako zauzeti brojanjem love i nisu osjetili da su im ga utjerali do jaja....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
odjavljen
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
Solo761 kaže...

Prije 10ak godina sam radio u Siemensu, upravo na GSM tehnologijama. U to vrijeme je Huawei došao u HR i vrbovao ljude iz srodnih grana. Kolege koji su se odlučili otići na razgovor su rekle da ih na razgovoru za posao u nisu ispitivali koje škole su završili i sa čim znaju raditi nego što i na čemu trenutno radie u firmi u kojoj ste zaposleni... Tj. koje "bonuse" bi mogli donijeti ako ih ovi zaposle... A ako su to radili čak i kod nas još prije 10 godina zašto se sada čude?

Znači da su dobro istražili tržište rada i da su svjesni da formalno obrazovanje u Hrvatskoj ne garantira ama baš ništa.

 

Normalno da će te pitati na čemu trenutno radiš jer je to ono na čemu si trenutno u toku. Na programersku poziciju bih radije zaposlio ekonomista koji 10 godina programira nego doktora računarstva koji je 5 godina radio van struke.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
protjeran
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
Čuj, molim te, tehnologije T-Mobajla i robotska ruka. Za što? Za guranje ruke u džepove i čačkanje nosa?! Ludilo!

Amerikanci postaju sve opasniji kako gube dominaciju. Bit će tu još gadnih sranja.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z

Ma di bi Kinezi u mutne poslove...namiještanje cijena rama khm khm...

Dyslexic!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 16:42 (Abon).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
nadam se da buju americani to istjerali, svi vi koji navijate za hjun... pardon hjua.... javite se 3-5 let, da vidimo cija maca bude crnu vunu prela, demokracija nema cijene, zapamtite to
 
0 11 hvala 0
14 godina
offline
SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z

demokracija ima cijenu, i Ameri su spremni ju naplaćivati gdje mogu...

 

a demokracije nema nigdje dokle gode imaš stalni ritam izbora... jer se gamad između njih dogovori

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
'Dobili smo i reakciju iz Huaweija na cijelu priču... Evo što kažu:

„Jako smo razočarani što je SAD odlučio podići tužbu protiv Huaweija. Nakon što je u SAD-u uhićena naša zaposlenica, gđa Meng...'

Dobili ste reakciju? Poslali su vam ju na fax?
Da su vam poslali nešto iz Huaweia vjerojatno bi točno napisali u kojoj zemlji je žena uhapšena.

Ovo prepisivanje vijesti je sve smješnije.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
kekecrekec kaže...
nadam se da buju americani to istjerali, svi vi koji navijate za hjun... pardon hjua.... javite se 3-5 let, da vidimo cija maca bude crnu vunu prela, demokracija nema cijene, zapamtite to

 A sto je s racunom koji ispostave nakon svakog sirenja "demokracije". Cijena je prava sitnica..

7 godina
offline
SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z

neman ništa protiv nikoga ali ameri previše gledaju svoje glupe filmove i umislili su da su glavni na svitu. tužno šta izvode, jebale ih imperijske jedinice, zid, tužbe, i ratovi.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
kekecrekec kaže...
nadam se da buju americani to istjerali, svi vi koji navijate za hjun... pardon hjua.... javite se 3-5 let, da vidimo cija maca bude crnu vunu prela, demokracija nema cijene, zapamtite to

 Koji si ti naivac. To onu demokraciju koju amerikanci sire po svijetu oruzjem? Gdje su im ona oruzja masovnog unistenja po koje su isli u Irak? I dok su ponovo napravili sranje na bliskom istoku i pocele izbjeglice u europu zajedno sa teroristima ameri lijepo zatvorili svoje granice. Nek se europa sa time zabavlja. Saudijski princ ubio Khashoggija, ameri sute i nastavljaju mu pomagati bombandirati škole po Jemenu. Jednostrano su izasli iz onog nuklearnog dogovora sa Iranom i odmah se priprijetili svijetu sa ce snositi posljedice ako nastave poslovati sa Iranom. Ovo sa Huawei-om je posljedica toga. Dok se UN namjeravao zabaviti zlostavljanjima americkih vojnika po Afganistanu mislis da su amerikanci izjavili da ce suradivati? Ne, poceli su se prijetiti sudu. NATO-vim summitom u Bukureštu 2008 godine prisilili Rusiju da pripoji Krim i iskoristili tu provokaciju da na Rusiju stave sankcije. Europa ima milijarde gubitka u trgovini sa Rusijom, a jos se SAD i prijeti oko dostave plina. Europa kupuje ruski, ameri bi htjeli da nam prodaju svoj skuplji. SAD i Ujedinjeno kraljevstvo u moru pred samom Kinom rade vojne vjezbe i ne vide problem u tome. A sad ti zamisli da Rusija i Kina odu raditi vojne vjezbe pred obalu Kalifornije.

5 godina
protjeran
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
jesi procital moj post? jesi skuzil kaj sam napisal, demokracija nema cijene! ne znam kaj tu nije jasno... konda citam/slusam pernara i markicku, zato vam je slucajna drzava u kur...cu, da nemate Crolindu i Plenkija bili bi rusko/srpska gubernija...
12 godina
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
kekecrekec kaže...
da nemate Crolindu i Plenkija bili bi rusko/srpska gubernija...

.. i vozali bi ruske MIG-ove, ovako smo skoro vozili F-16.

16 godina
neaktivan
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
kekecrekec kaže...
 jesi skuzil kaj sam napisal, demokracija nema cijene! 

 Ima cijenu, evo u Iraku, Libiji i Siriji još pokušavaju izračunati kolika je točno.

kekecrekec kaže...
da nemate Crolindu i Plenkija bili bi rusko/srpska gubernija...

 Ovako smo potpuno slobodni da izaberemo F16, i to baš one primjerke za koje Amerikanci kažu da možemo i da sagradimo nerentabilni LNG terminal, za skupi američki plin.

 

Isto tako smo bili slobodni prodati HT Nijemcima i sklopiti Vatikanske ugovore. Blago nama slobodnima.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z

hm demokracija? točnije bi bilo demonkracija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
a kaj bi ti radje rusku ili kinesku slobodu, pa idi tam zivi i delaj, nemoj tu siriti pernarove fore...
14 godina
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija

a Janez koliko znam, prva zemlja po broju stranih radnika je SAD (po postotku su one lijene bogate arapske mrcine u zaljevu, tam je 80% stanovnika indijski/pakistanski/filipinski bokci)...

 

koja je druga ? ne nije kod tete Angele, nego kod onog malog prgavog zlice VVPa

 

znači Rusija i Ukrajina su u stanje manje-više ratnom... 

 

a gle 6% građana Ukrajine radi u Rusiji i šalju lovu natrag, koja čini 18% BDPa Ukrajine...

 

dakle zli Rusi ih iskorištavaju tako da njihove uplate (nakon što plate sve u Rusiji, poreze, klopu, smještaj) čine 3x veći udio BDP no što oni čine populacije ?!?!?

 

da ne govorimo, da od 1991 do 2000 baš ne bi Hrvati išli raditi ne znam, u Srbiju, blizu je susjedna zemlja, a i obratno...

 

znaš ljudi su malo umorni od vikanja "mi smo super, zemlja slobodnih, blabla" i kršenja s osmijehom zemljica 3. svijeta...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija

 @kekec-drekec

Čuj, puna mi je kapa tipova koji na svako neslaganje znaju jedino odgovoriti s 'odi onda tamo'.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
neaktivan
offline
SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z

Najprije gledam ranije postove vezano uz demokraciju i kažem u sebi "da, da ovo je sarkazam, mora biti"

Sad čitam opet i bojim se da su neki ovdje ozbiljni 

Ljudi doslovno pričaju kako vjetar puše i to je jako sebično.... Najveći komunisti za vrijeme Yuge su za vrijeme rata iznenada doživjeli prosvjetljenje i vidim da naš narod slično razmišlja i dan danas.

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z

pa naš nacionalni sport je rektalna speleologija...

 

samo šamar stisneš i Rvat'ne se pokunje i vele: da gazda, kako ti kažeš i nikako drugačije...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
Stric_Jura kaže...

 i ?....

 

dokle god se ne krše patenti,  prosim lepo posipano s cukorekom, nema problema...

 

samo se sjetite, imate SD kartice, 64/128 GB, a do pred par godina se s digitalnim fotićem dobivalo 32/64 MB....

 

Ameri razviju fotolitografsku tehnologiju, i starije generacije prodaju (da tehnologiju, cijele tvornice su prodali u Kinu!) - naravno očekuju da ćete kupiti nove kartice većeg kapaciteta, ali vam bundlaju uz fotiće ove stare, koje im sad proizvode Kinezi - koji se usput uče tehnologiji dok ju sami ne skuže i krenu dalje razvijati...

 

Ameri su bili jako zauzeti brojanjem love i nisu osjetili da su im ga utjerali do jaja....

 

Industrijska špijunaža nije krađa patenata.

 

MrBlc kaže...
Solo761 kaže...

Prije 10ak godina sam radio u Siemensu, upravo na GSM tehnologijama. U to vrijeme je Huawei došao u HR i vrbovao ljude iz srodnih grana. Kolege koji su se odlučili otići na razgovor su rekle da ih na razgovoru za posao u nisu ispitivali koje škole su završili i sa čim znaju raditi nego što i na čemu trenutno radie u firmi u kojoj ste zaposleni... Tj. koje "bonuse" bi mogli donijeti ako ih ovi zaposle... A ako su to radili čak i kod nas još prije 10 godina zašto se sada čude?

Znači da su dobro istražili tržište rada i da su svjesni da formalno obrazovanje u Hrvatskoj ne garantira ama baš ništa.

 

Normalno da će te pitati na čemu trenutno radiš jer je to ono na čemu si trenutno u toku. Na programersku poziciju bih radije zaposlio ekonomista koji 10 godina programira nego doktora računarstva koji je 5 godina radio van struke.

 

Što bi bila odlična usporedba kada bi rad sa GSM tehnologijom nekog providera i bio ekvivalentan programiranju u nekom programskom jeziku za koji je tehnička dokumentacija javno dostupna. U nijednoj školi se ne uči kako složiti baznu stanicu Siemensa, Ericssona ili Huawei-a. Javno je dostupan koncept, tj. standard što mora biti podržano, a kako će ga koja tvrtka implementirati je na njima.
No Huawei je zanimalo na čemu se točno radi, što je najčešće bila poslovna tajna. To nije programiranje gdje je OK reći da trenutno radiš na backendu u Javi 1.8 i sa Spring boot frameworkom. Iz toga se samo vidi sa čim imaš iskustva, pokušaji ispitivanja detalja o prototipu bazne stanice na kojoj radiš i koliki joj je kapacitet je nešto drugo.

14 godina
offline
SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z

ne vidim da je kupovina cijelih pogona i razvoj na osnovu istih ind. špijunaža, a ni pravno gledano sigurno nije....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija i z

Slabo se taj iPhone prodaje, ovako se ubija konkurencija.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
jel ima ona možda dvojno državljanstvo....uz kinesko i bosansko:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
Jer je Bosna suverena i ponosna država koja neće pokleknuti pod američkim pritiskom za izručenje?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: SAD podigle nekoliko optužnica protiv Huaweija
Prestici ce cajna sve. Uzalud tuzbe
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice