Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje Fal

poruka: 20
|
čitano: 5.751
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje Fal".
16 godina
offline
Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje Fal

Sad čekam samo slike 'genija' iz WC-a. Ima neka?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 15 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
memulica kaže...

Sad čekam samo slike 'genija' iz WC-a. Ima neka?

 Cemu ovako nepotreban komentar?

 

Konacno se nesto pomice sa mrtve tocke i umjesto da, ako ti nisi zadovoljan, pustis druge da uzivaju, ti istresas svoju frustraciju iz razloga koji je samo tebi poznat (ako je i tebi).

 

Da zivim tri zivota, takvo razmisljanja/pobude ne mogu razumjeti.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje Fal

čovjek se zna iskreno veseliti, pa makar i svojem djelu (ostvarenju nekog od snova?). iznimno rijetko danas. svaka druga čast. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
Razumijem sreću nekoga tko je financijski bitno zainteresiran u uspjeh misije. Ali ne razumijem one navijače okolo. Jesu li to plaćenici da stalno nešto cikću i uzvikuju? Pa nije to prva raketa koja je uzletjela u nebo?!
Ne kužim čemu toliko uzbuđenje oko rakete i Muska. Mogao bih razumjeti da je čovjek sletio na Mars, ali riječ je o samo jednom od nebrojenih uzlijetanja rakete u orbitu.
 
5 14 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
BarbaVeli kaže...
Razumijem sreću nekoga tko je financijski bitno zainteresiran u uspjeh misije. Ali ne razumijem one navijače okolo.

 Pretpostavljam da u tom slucaju niti puni nogometni stadion nije objasnjiv (iako cu biti iskren meni je pomalo misterija jer iz nekog razloga ako imas sal ili bilo koji rekvizit u drugacijeg dezena ili boje, riskiras batine, ovdje barem ne tuku )

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 18:25 (syncmaster245b).
16 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
BarbaVeli kaže...
Razumijem sreću nekoga tko je financijski bitno zainteresiran u uspjeh misije. Ali ne razumijem one navijače okolo. Jesu li to plaćenici da stalno nešto cikću i uzvikuju? Pa nije to prva raketa koja je uzletjela u nebo?!
Ne kužim čemu toliko uzbuđenje oko rakete i Muska. Mogao bih razumjeti da je čovjek sletio na Mars, ali riječ je o samo jednom od nebrojenih uzlijetanja rakete u orbitu.

 

Nisu to plaćenici ili navijači, već samo ushićeni i slijepi sljedbenici. Njih ne moš' izliječit i branit će dragog vođu ili proroka do smrti

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
14 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
BarbaVeli kaže...
Razumijem sreću nekoga tko je financijski bitno zainteresiran u uspjeh misije. Ali ne razumijem one navijače okolo. Jesu li to plaćenici da stalno nešto cikću i uzvikuju? Pa nije to prva raketa koja je uzletjela u nebo?!
Ne kužim čemu toliko uzbuđenje oko rakete i Muska. Mogao bih razumjeti da je čovjek sletio na Mars, ali riječ je o samo jednom od nebrojenih uzlijetanja rakete u orbitu.

 
Ne kuzis, jerbo eto, ne kuzis. Ako si ikada bio dio nekog team-a i da ste skupa radili na necemu 5+ godina i nakon svega sto ste prosli vidis da to "nesto" radi - naravno da si uzbudjen i sretan (ili zalostan ako sve od po krivu).

I naravno da se ne radi o "ali riječ je o samo jednom od nebrojenih uzlijetanja rakete u orbitu" - jer ne razumijes kontekst.


A kontekst je sljedeci. Augustine Commission 2009 godine (The Review of United States Human Space Flight Plans Committee (also known as the HSF Committee, Augustine Commission or Augustine Committee) - je dosla do zakljucka da se napravi heavy lift rocket - da ce NASA trebati $3 milijardi godisnje i da ce im trebati 12 godina za to. (Znaci ukupno $36 milijardi)

SpaceX je to napravio za 6 godina i za 500 miliona (FH nije human rated, pa bi u tom slucaju trosak sigurno narastao, ali point is clear!)

Jel kuzis sada zasto ovo nije "samo jednom od nebrojenih uzlijetanja rakete u orbitu"

Ljudi kao ti i opcenito ljudi kaj pisu tu random po BUG forumu - imaju ego trip kao da su Bogovi o temama kojima neznaju niti 0.000001%

Pogotovo o svemiru - kada mozda nisu niti maketu aviona napravili in real life, ali eto, strucni su za rakete and business around it.

SpaceX trenutno ima 60% market share - dok je samo u 2010 taj postotak bio 0%

Znaci, ako bilo tko od Vas je napravio market share barem 30% u bilo kojem proizvodu / uslugu / whatever - moze biti i u samo nekoj drzavi ne moram biti world wide, ne moraju biti rakete ili high tech, moze biti i prodaja jabuka!

Ako ste to napravili, onda mozete barem malo biti kredibilni da SpaceX (And business around) komentirate na gore navedeni nacin.

A ako to nista napravili, onda doslovno vase misljenje znaci NULA (ZERO) 

Isto se odnosi i na mene!

Znaci, ne morate voliti glupog Elon Muska, ili jos gluplji SpaceX ili jos sve glupo oko raketa i slicno, ali credit need's to be given, dok je srati lagano.

Market share data:

https://arstechnica.com/science/2017/07/as-dominance-of-launch-market-looms-spacex-now-valued-at-21-billion/


15 godina
offline
Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje Fal

I meni je zanimljivo veselje ekipe kad raketa uzleti. Dobija se dojam da su sretni što je uopće uspješno lansirana. Tek onda čovjek shvati kako smo zapravo daleko od "pravog" osvajanja svemira.

S druge strane, nešto slično se (ponekad) dešava kad putnički avion sleti. Veselje putnika u tom slučaju mi je apsolutno nejasno.

 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
DexCro kaže...

I meni je zanimljivo veselje ekipe kad raketa uzleti. Dobija se dojam da su sretni što je uopće uspješno lansirana. Tek onda čovjek shvati kako smo zapravo daleko od "pravog" osvajanja svemira.

S druge strane, nešto slično se (ponekad) dešava kad putnički avion sleti. Veselje putnika u tom slučaju mi je apsolutno nejasno.

 Prva raketa. Testna. Siguran sam da se i inzenjer iz Boeinga veseli kad testni avion prvi put poleti.

 

Ne znam bas da se ljudi vesele kad avion sleti, vise se ustaju da budu prvi vani.

 

Ali cak i da se vesele, avioni su jos uvijek na zlu glasu jer su nesrece cesto kobne i buduci da se radi o puno ljudi na okupu, cesto su i brojcano prilicno krvave. Jucer na indexu, "prijelomna vijest", pao neki avioncic s cca putnika ko u nekom autobusu. Istovremeno, samo dok procitas tekst pogine u svijetu vise ljudi u prometu, pa nemaju ni vijest, a kamoli prijelomnu.

15 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
F10EXX kaže...

 

Ne znam bas da se ljudi vesele kad avion sleti, vise se ustaju da budu prvi vani.

 Ne znam koliko cesto letis, ali ja se jos niti jednom nisam vozio sa AlItaliom a da putnici nisu pljeskali nakon slijetanja.

Valjda je to "Italian thing", neznam. Niti na jednoj drugoj kompaniji nisam primjetio da putnici to rade.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
Nemon kaže...

Znaci, ne morate voliti glupog Elon Muska, ili jos gluplji SpaceX ili jos sve glupo oko raketa i slicno, ali credit need's to be given, dok je srati lagano.

Market share data:

https://arstechnica.com/science/2017/07/as-dominance-of-launch-market-looms-spacex-now-valued-at-21-billion/


 

Market share jos uvijek ne znaci i udio u lansiranju:

https://en.wikipedia.org/wiki/2017_in_spaceflight

 

Iz ovih podataka se vidi pravi omjer lansiranja i ocito je da Rusi i Kinezi i dalje lete jeftinije. 
Musku se mora priznati da je poremetio birokratizirane americke agencije i vjerovatno razotkrio pranje para za CIA operacije. Jer 36 milijardi je bolesno, a jos bolesnija je lova potrosena na F35. SAD doslovno tone u korupciji. 

12 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
funat kaže...
Nemon kaže...

Znaci, ne morate voliti glupog Elon Muska, ili jos gluplji SpaceX ili jos sve glupo oko raketa i slicno, ali credit need's to be given, dok je srati lagano.

Market share data:

https://arstechnica.com/science/2017/07/as-dominance-of-launch-market-looms-spacex-now-valued-at-21-billion/


 

Market share jos uvijek ne znaci i udio u lansiranju:

https://en.wikipedia.org/wiki/2017_in_spaceflight

 

Iz ovih podataka se vidi pravi omjer lansiranja i ocito je da Rusi i Kinezi i dalje lete jeftinije. 
Musku se mora priznati da je poremetio birokratizirane americke agencije i vjerovatno razotkrio pranje para za CIA operacije. Jer 36 milijardi je bolesno, a jos bolesnija je lova potrosena na F35. SAD doslovno tone u korupciji. 

Zasto je to ocito?

 

Bitno je koliko lansiraju onoga sto su osvojili na natjecajima. Kad Rusi, Kinezi, Ameri ili ESA lansiraju nesto zato sto je to vladino ili od vladinih agencija, to ne govori nista o cijeni i udjelu.

 

Musk je poremetio prvenstveno Proton i Ariane 5 i vratio dio u SAD koji je sa AV i DIV bio skroz na marginama komercijalnih letova. U SADu je dobio par lansiranja za vladu, ali je vecina i dalje dogovorena prije vise godina s ULAom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 10:42 (F10EXX).
15 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
DexCro kaže...

 

S druge strane, nešto slično se (ponekad) dešava kad putnički avion sleti. Veselje putnika u tom slučaju mi je apsolutno nejasno.

 ovisi o tome koliko blago/naglo sleti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje Fal

Ekipa nikad nije čula za ISRO ili Antrix Corporation i njihov cjenik, pa im je ovo vrhunac življenja kad vide ushićenje na licu 'genija&vizionara'.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
DexCro kaže...

I meni je zanimljivo veselje ekipe kad raketa uzleti. Dobija se dojam da su sretni što je uopće uspješno lansirana. Tek onda čovjek shvati kako smo zapravo daleko od "pravog" osvajanja svemira.

S druge strane, nešto slično se (ponekad) dešava kad putnički avion sleti. Veselje putnika u tom slučaju mi je apsolutno nejasno.

 Ako si ikad letio avionom i bio u velikim turbulencijama i sletio živ i zdrav, onda bi ti veselje putnika bilo potpuno jasno. Jer, problem je kod aviona, da iako je to najsigurniji prijevoz, kada je zajeb, onda je zajeb za sve, bez iznimke. Ako se uspiju izvući iz frke, svi su sretni. On topic: normalno da je Elon sretan, pokazalo se da je nešto dobro napravljeno. Naravno, nije napravio samo on nego cijela ekipa pa zato zajedno i slave. A to ujedno znači da će pasti još koja milijardica $$ koji će se moći ulupati u krpanje rupa u Tesli (nije mi žao, jako želim da uspije u svom naumu u vezi električnih automobila, ali i u slanju ljudi na Mars).

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 12:56 (učo).
14 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
memulica kaže...

Ekipa nikad nije čula za ISRO ili Antrix Corporation i njihov cjenik, pa im je ovo vrhunac življenja kad vide ushićenje na licu 'genija&vizionara'.

 Dobro je da postoji ISRO i dobro je da postoji SpaceX jer kako stvari stoje NASA više nije sposobna napraviti nešto pametno a da ne potroši silne godine i još silnije milijarde $$. Sada, koliko je Musk genij i vizionar, o tome bi se dalo raspravljati, ali da je dobro krenuo sa Falconima, je. Postao je veći igrač od NASA-e, što nije čudno kada pomisliš kakvi mulci (čitaj Trump) vode SAD.

dolazim odmah - Godo
14 godina
protjeran
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
syncmaster245b kaže...
F10EXX kaže...

 

Ne znam bas da se ljudi vesele kad avion sleti, vise se ustaju da budu prvi vani.

 Ne znam koliko cesto letis, ali ja se jos niti jednom nisam vozio sa AlItaliom a da putnici nisu pljeskali nakon slijetanja.

Valjda je to "Italian thing", neznam. Niti na jednoj drugoj kompaniji nisam primjetio da putnici to rade.

 

I ti bi pljeskao da znas kad im je avion zadnji put servisiran ;)

13 godina
offline
Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje Fal

Još jedna potvrda da su vladine agencije obično pranje love i pokrivanje guzice, kao što je i javni sektor uopće i da sve ili gotovo pa sve treba privatizirati. 
Musku kapa dole do poda, slično su blatili i druge vizionare, biznismene i motivatore... 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
učo kaže...
memulica kaže...

Ekipa nikad nije čula za ISRO ili Antrix Corporation i njihov cjenik, pa im je ovo vrhunac življenja kad vide ushićenje na licu 'genija&vizionara'.

 Dobro je da postoji ISRO i dobro je da postoji SpaceX jer kako stvari stoje NASA više nije sposobna napraviti nešto pametno a da ne potroši silne godine i još silnije milijarde $$. Sada, koliko je Musk genij i vizionar, o tome bi se dalo raspravljati, ali da je dobro krenuo sa Falconima, je. Postao je veći igrač od NASA-e, što nije čudno kada pomisliš kakvi mulci (čitaj Trump) vode SAD.

Ak je Musk sve ovo zeleno, onda je Tesla bio klasičan vrhunski VKV šuster.Musk je marketing i samo marketing+prosječan človek je ovca, a usput određena ekipa iz sivog zaleđa pere velike količine love itd.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
offline
Re: Pogledajte kako je Musk reagirao na lansiranje
rambox kaže...
učo kaže...
memulica kaže...

Ekipa nikad nije čula za ISRO ili Antrix Corporation i njihov cjenik, pa im je ovo vrhunac življenja kad vide ushićenje na licu 'genija&vizionara'.

 Dobro je da postoji ISRO i dobro je da postoji SpaceX jer kako stvari stoje NASA više nije sposobna napraviti nešto pametno a da ne potroši silne godine i još silnije milijarde $$. Sada, koliko je Musk genij i vizionar, o tome bi se dalo raspravljati, ali da je dobro krenuo sa Falconima, je. Postao je veći igrač od NASA-e, što nije čudno kada pomisliš kakvi mulci (čitaj Trump) vode SAD.

Ak je Musk sve ovo zeleno, onda je Tesla bio klasičan vrhunski VKV šuster.Musk je marketing i samo marketing+prosječan človek je ovca, a usput određena ekipa iz sivog zaleđa pere velike količine love itd.

 Ja nisam rekao da je Musk ovo zeleno, nego da se o tome može raspravljati. Svejedno, njegov utjecaj na razvoj novih tehnologija je definitivno velik i pozitivan, na stranu činjenica da se pere velika lova, a ovo što si rekao za marketing je definitivno točno. 

dolazim odmah - Godo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice