Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište Kyot

poruka: 22
|
čitano: 7.587
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište Kyot".
2 godine
protjeran
offline
Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište Kyot

Ako imaš 77 tb i više podataka , nešto radiš krivo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 12:37 (File32).
 
1 12 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište
Kako kopiranje može obrisati podatke. Smatram da je tekst neprecizan - ili nisu verificirali kopiju prije no što su očistili RAM ili je neka druga radnja tu kumovala, ali ne kopiranje.

Zašto je čudno da je tolika količina podataka u RAM-u? Ako se želi najbrže izvođenje, naravno da se medurezultati neće čuvati na diskovima. Osobito ako pričamo o analizi masovnih podataka (npr klimatski modeli). Tome dodas više projekata koji se paralelno izvode i vrlo brzo iscrpis sve dostupne resurse. Ovdje nije riječ o igranju igrica već o toliko naprednim scenarijima da svi mi skupa na ovom forumu ne bi bili u stanju niti formulirati business case, a kamo li preticiti to u kod.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište
kerum kaže...
Kako kopiranje može obrisati podatke. Smatram da je tekst neprecizan - ili nisu verificirali kopiju prije no što su očistili RAM ili je neka druga radnja tu kumovala, ali ne kopiranje.


Svugdje piše sigurnosno kopiranje, dakle backup ali nigdje nije pojašnjeno kako je točno došlo do incidenta tako da niti Bugovci ne znaju što se točno dogodilo.Nagađam da je greška u adresiranju, dakle podaci su možda nakon obrade bili ispravni ali su zapisani na krivom mjestu, a ako su problemi s adresiranjem postojali i ranije storage server je možda na isti način uništio i backup. Prepisao jedan set podataka preko drugog.

2 godine
protjeran
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište
jozef kaže...
kerum kaže...
Kako kopiranje može obrisati podatke. Smatram da je tekst neprecizan - ili nisu verificirali kopiju prije no što su očistili RAM ili je neka druga radnja tu kumovala, ali ne kopiranje.


Svugdje piše sigurnosno kopiranje, dakle backup ali nigdje nije pojašnjeno kako je točno došlo do incidenta tako da niti Bugovci ne znaju što se točno dogodilo.Nagađam da je greška u adresiranju, dakle podaci su možda nakon obrade bili ispravni ali su zapisani na krivom mjestu, a ako su problemi s adresiranjem postojali i ranije storage server je možda na isti način uništio i backup. Prepisao jedan set podataka preko drugog.

 HPE pushed an update that caused a script that deletes log files that are more than ten days old to malfunction. However, instead of deleting old log files stored along with backups in a high-capacity storage system, it wiped out all files from the backup instead, erasing 77TB of critical research data.

 

 

Cause: -- The backup script uses the find command to delete log files that are older than 10 days. A variable name is passed to the delete process of the find command. A new improved version of the script was applied on the system. However, during deployment, there was a lack of consideration as the periodical script was not disabled. The modified shell script was reloaded from the middle. As a result, the find command containing undefined variables was executed and deleted the files. [...]

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 13:55 (File32).
13 godina
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište
kerum kaže...
Kako kopiranje može obrisati podatke. Smatram da je tekst neprecizan - ili nisu verificirali kopiju prije no što su očistili RAM ili je neka druga radnja tu kumovala, ali ne kopiranje.

Zašto je čudno da je tolika količina podataka u RAM-u? Ako se želi najbrže izvođenje, naravno da se medurezultati neće čuvati na diskovima. Osobito ako pričamo o analizi masovnih podataka (npr klimatski modeli). Tome dodas više projekata koji se paralelno izvode i vrlo brzo iscrpis sve dostupne resurse. Ovdje nije riječ o igranju igrica već o toliko naprednim scenarijima da svi mi skupa na ovom forumu ne bi bili u stanju niti formulirati business case, a kamo li preticiti to u kod.

 vrlo lako se moze u linuxu :

 

obicno se koristi dd naredba za kloniranje diskova i ako se zamijene parametri fi i fo ili sda1 i sda2 npr dobivamo 2 prazna umjesto 2 puna diska...

desilo se mnogima, jer linux nije za neupucene ili lakomislene bas...

14 godina
offline
Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište Kyot

Volim kad netko kopi/pejsta tekst, steta sto nije tekst na turskom ili svahiliju.

 

Dakle netko nije provjerio skriptu koju je pustao u rad pod 1 jer da je tada ne bi doslo do brisanja podataka pod 2. Ne shvacam da netko osim na recimo lokaciji 1 na storage sustavu nema jos 1 rezervnu kopiju na lokaciji 2 na storage sustavu jer barem danas je jeftina memorijska ili diskovna pohrana. Dakle kod mene se osim sto se kopira cijeli stroj jos extra na 2 lokacije kopira kompletan disk sa podacima s time da na 2-oj lokaciji se iskljucivo kopira bez brisanja te se svi fajlovi koji su mjenjani jednostavno automatikom samo preimenuju a stari ostaju i dalje zapisani na 1-oj se sinhroniziraju sa 0-om i identicni su.

 

Do sada sam nebrojeno puta azurirao skipte i uvijek sam iste ispisao i usporedjivao sa starima da ne bi napravio upravo to sto su oni napravili jer je netko umjesto *.odredjene_extenzije+datum stavio *.*+datum i sve sprckao u vjetar, ovo je vise laicki receno.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 14:57 (dagoberhr).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište
File32 kaže...

Cause: -- The b..... A new improved version of the script was applied on the system. 

 

  

 

 

 

 

16 godina
online
Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište Kyot

Dobri stari backup to null, kada su praznici i ne da ti se čekati da se terabajti nasnime na tape drive.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište Kyot

to će se jednostavno i tradicionalno riješti. četiri beznadežne skupine će počiniti seppuku a ostali dobiti po 100 udaraca bičem + godina prisilnog rada za svaki nestali tjerabajat i možemo dalje. bolje da nestane selo nego običaji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 16:29 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište Kyot

.. žalibože potrošene 'tinte' za 'vijest'. Činjenice? što-kako itd. (srž ''novinarstva''?) su 'nepotrebne'? ili ovako, čemu vijest ako nema 'ono-nešto'? Greške se dešavaju, svima, istina amaterima češće, iskusnima rijeđe, pa i slučajnosti ali i banalnosti. Tko je kriv ako je neka banalna greška? admin, koji to neće priznati, juzer ili nešto deseto kao crypt ili ransom? .. prvi reflex svih je 'nisam ja' i pokazivanje prstom na druge. Što bi bila vijest? Što bi bilo novinarstvo? gubitak gige-tere-pentabajta? sporedna je količina, važnost-sigurnost, tolerancija i sustav koji mora biti takav da sve moguće predvidivo eliminira ako je to važno, ako nije.. čemu vijest? itd itd.

 

-izgubili podatke, nemaju backup.. juzer 'bijeli pojas prvi dan' ili naprdedni admini, nešto deseto.. nemaš backup? čak i smiješno-tužno, vijest je što da i japanci griješe ili ako je nešto 'deseto' da je to samo službena izjava..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište
Mislili su da su izgubili 100 TB, ali ipak je znatno manje - 77 TB...
just when i thought i got out they pull me back in
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište Kyot

a kaj, nemaju bekap od prije ?

 

 
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište
File32 kaže...

Ako imaš 77 tb i više podataka , nešto radiš krivo.

 

Prosvjetli nas, koliko je max gigabajta prihvatljivo za dobar znanstveni rad?

5 godina
online
Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište Kyot

Evo što se desi kad se USB stick samo iščupa umjesto da se sigurno izbaci 

Apoc
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište

Sigurno ne 77 terabajta.

 

Einstein je trebao daleko manje.

12 godina
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište
File32 kaže...

Sigurno ne 77 terabajta.

Einstein je trebao daleko manje.

 Einstein nije radio simulacije na računalu, a nije ni imao zapisane grafičke i video datoteke. Ovi vjerojatno jesu.

 

A možda je netko imao gore kopije Blu ray filmova :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
2 godine
protjeran
offline
Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište Kyot

Suočen s nedostatkom računala, i AI programa,  Einstein se odlučio koristiti mozak.

 
0 1 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište
File32 kaže...

Suočen s nedostatkom računala, i AI programa,  Einstein se odlučio koristiti mozak.

 I sto je napravio, bio nekakav profesor kojeg je hype marketing masinerija, kao i Newtona. U kuloarima se zna da je Einsteinova zena odradila dobar dio posla koje je on predstavio pod svoj.

2 godine
protjeran
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište
veliki pero kaže...
File32 kaže...

Suočen s nedostatkom računala, i AI programa,  Einstein se odlučio koristiti mozak.

 I sto je napravio, bio nekakav profesor kojeg je hype marketing masinerija, kao i Newtona. U kuloarima se zna da je Einsteinova zena odradila dobar dio posla koje je on predstavio pod svoj.

 Da, a ona je koristila super računalo?

 

Danas se takva računala koriste za simulaciju sirenja korone i eleltrokemijske reakcije.,  nekad za meteorologiju, razbijanje sifri,...

 

Sve uzaludni failovi.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište

I onda je čekao 70tak godina  u grobnici da netko a 77tb podataka stvarno dokaže da su neke njegove teorije ispravne ili neispravne 

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
12 godina
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište
Za terabytne podatke koristiti TeraCopy! Hehehe!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pogreška u sigurnosnom kopiranju: Sveučilište
Sa ubuntu foruma instrukcije za backup 100 tb no GUI. Karapanđin recept za sranje.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice