Posao RPA developera među najtraženijima je u Hrva

poruka: 16
|
čitano: 4.895
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Posao RPA developera među najtraženijima je u Hrva".
15 godina
offline
Posao RPA developera među najtraženijima je u Hrva

Taman za skupiti godinu ili dvije staža pa u drugu firmu.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Posao RPA developera među najtraženijima je u Hrva

najbitnije je da je firma agilna. Jos ako imaju biljar, nema razloga ne doci!

\s

You have to be odd to be number one
Moj PC  
2 0 hvala 0
Posao RPA developera među najtraženijima je u Hrva

"Pozicija RPA developera je „specifičnija“ jer uz konvencionalni development traži i razumijevanje kompleksnih poslovnih procesa kroz jako puno sustava"

 

 

pa siguran sam da će vam se javiti stotine i stotine developera. Ovakva prilika se ne propušta. 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Posao RPA developera među najtraženijima je u Hrva

Ovaj "oglas" je tocno ono sto se dogodi kad u korporaciji das HRu da slozi tekst, bez da pitas za misljenje populaciju kojoj je namijenjen (developere)

You have to be odd to be number one
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Posao RPA developera među najtraženijima je u
Ne zaboravimo i piva s ekipom u petak poslije posla... Jeej.
Ako se niste do tad srušili od silne agilnosti.
Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Posao RPA developera među najtraženijima je u Hrva

Mladi IT-evac? Pa iskusni vam nikad ne bi pristao na ovo :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Posao RPA developera među najtraženijima je u
Top Bugovac kaže...

Ovaj "oglas" je tocno ono sto se dogodi kad u korporaciji das HRu da slozi tekst, bez da pitas za misljenje populaciju kojoj je namijenjen (developere)

 -ne postoji populacija dev-a .. osim možda codemonkeya :) koji nisu ono što se traži, .. mada domaće firme većinom traže majmune koji rade za bananu sortofspik.

-svaki job je specifičan, drugačiji od drugih (osim refrena pijesme) pa se tako i sladoled razlikuje ne samo po okusu nego i koja slastičarnica-proizvođač itd. kao i sve ostalo oko nas. Čak i kad je 'sve isto'..

 

ovo je pak generički-marketinški textić, možda s previše ponavnjanja agilno, što je ekšli nonsens osim ako misle nekome nešto nametnuti ili podrapati dokumente tj kao s bankama, s podatcima (banke-podataka) se rukuje 'nježno-pažljivo' nisu to cigle itd. tj ako ih je savijetovao modni mačak i sl infuencer tad je to pogrešan pristup u pogrešnoj branši, tj ne vrijede ista pravila za reklamu auta, žvaki, glazbe, .. pa ni soft-a ovog tipa. Tu se ne traži agilnost nego stabilnost, pouzdanost, rock (solid).. kao što uobičajeno grandiozno-stabilno izgleda neka banka (hrpa betona-čelika, sef) i nikad nećete vidjeti 'agilnu' banku ili agilan caddilac.. ili agilan sladoled, pecivo itd.. jer to naprosto nisu takvi proizvodi, što nam pak kazuje da je lik iz priče samo jedan u plejadi promijenjivih likova, koje se nexta do idućeg projekta.. evo sad rimac reklamira novi autić.. naziv nevera, da koristi riječ agilnost imalo bi smisla, kao riječi snaga, brzina, oluja, varijacije.. ili pouzdanost ako prodaje limuzinu-suv.. obiteljski auto tj auto je auto, ima 4 kotača, pa se radi sasvim drugačiji tip reklame .. što u ovom slučaju recimo primjetim kao promašaj (ili propuštam neku nit-ideju.. pa samo ne kontam što je pjesnik htio reći..) :)

 

rekao bi da je posao-rpa zapravo p-rpa .. ili strah koji svako dijete osjeti u mraku, neznanju, nesnalaženju.. :)) a o tome što je 'najtraženije'.. možda zna više maminjo? :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Posao RPA developera među najtraženijima je u Hrva

Moja stara firma do sada skurila dva evangelista Agilea. Oni oriđiđi, što idu okolo po sastancima i mašu Manifestom.

Prvi proveo par tjedana s nama, posvađao se sa šeficom scruma i rekao joj da o'ladi malo s nastupom. Nakon toga poslan na hlađenje od strane svoje firme.

Drugi došao, pratio nas jedno vrijeme. Šutio. I onda nestao. Uprava se pretvarala kao da nije niti bio tu.

Nakon toga ih više nisu slali.

 

Razlika između situacije za razvojne timove prije i poslije uvođenja Agilea - apsolutno nikakva.

Kaos ostao nepromijenjen, osim što je sada bio Agile kaos.

Razlika za korisnike - aposolutno nikakva. I dalje su bili jednako ljuti.

Razlika u prihodima evangelista, poprilična.

 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Posao RPA developera među najtraženijima je u
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Moja stara firma do sada skurila dva evangelista Agilea. Oni oriđiđi, što idu okolo po sastancima i mašu Manifestom.

Prvi proveo par tjedana s nama, posvađao se sa šeficom scruma i rekao joj da o'ladi malo s nastupom. Nakon toga poslan na hlađenje od strane svoje firme.

Drugi došao, pratio nas jedno vrijeme. Šutio. I onda nestao. Uprava se pretvarala kao da nije niti bio tu.

Nakon toga ih više nisu slali.

 

Razlika između situacije za razvojne timove prije i poslije uvođenja Agilea - apsolutno nikakva.

Kaos ostao nepromijenjen, osim što je sada bio Agile kaos.

Razlika za korisnike - aposolutno nikakva. I dalje su bili jednako ljuti.

Razlika u prihodima evangelista, poprilična.

 sto se tice agilnog pristupa postoje neke stvari koje su dobre i primjenjive, a dobri voditelji su ih (uglavnom) i sami iskustveno izvukli.

Ove budale koje agilno drze kao religiju treba lansirat na svemir. Ljudi doslovno imaju karijeru agile coacha.

Treba uzet popis firmi koje te evandzeliste uzimaju i iskljucit ih pri trazenju posla

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 13:52 (Top Bugovac).
15 godina
offline
Posao RPA developera među najtraženijima je u Hrva

men' to ko oni filmovi o burzi (vukovi s wallstreeta i sl.) .. kad ekipa kupi prugastu šulju i tregere (i misle da su tad glavni lik.. u filmu, što je ipak samo film).. managerski show-igrokaz školski primjer kako ih drilaju i misle da je to nešto, no ako dobro pordaju spiku, poneki od njih uspije jer i prodaja magle je dio tržišta gdje na kraju nije važno na čemu zaradiš nego koliko dok su sredstva-smisao-legalnost samo stvar tumačenja (zakona i logike..)..

ajd sad su malo olabavili s timbildinzima (lock-pandemija..) pa je malo normalnije, novo-normalno... (ili svako zlo za neko dobro..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 14:57 (ihush).
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Posao RPA developera među najtraženijima je u

"Agile" je bio u modi prije par godina, kao i blokchain, AI, cloud prije toga.

Nakon Boeingovog debakla sa 737 nadam se da će odustati u nekim sektorima.

 

Ideja je OK, stvoriš tim, oblikuješ ga, treniraš ih da sami donose odluke i onda ih pustiš na miru i povremeno usmjeravaš.

Postoje sektori gdje to šljaka savršeno, postoje sektori gdje ne sjedne baš najbolje (HW razvoj).

Postoje također i modeli rada gdje to apsolutno ne paše, jer bi se zadaci promijenili nekoliko puta unutar jednog sprinta i backlog je vrlo fleksibilan.

 

U situaciji u kojoj sam bio, pola razvoja bio je čisti SW (Java, C#), pola je radio sa hardwareom na HW razvoju ili na firmwareu.

Odluka odozgo bila je "uvedite Agile", zamjenici direktora su to pogurali bez prethodne provjere može li se bezbolno napraviti.

 

Timovi u kojima sam bio prije toga koristili su "nečisti" Agile. Odnosno, prošli smo kroz dokumente i odabrali ono što nam je pasalo.

Pošto se radilo o najviše najviše 4-5 ljudi u jednom timu, išlo je sasvim OK.

Najbitniji dio svega bio je dnevni stastanak gdje je jedan od nas imao ulogu moderatora.

Agile forsira što kratki tajming sastanka, naši su trajali od 15 minuta kada je sve išlo OK, do 45 minuta u situacijama kada smo morali promozgati zajedno oko nekog problema.

Jednom tjedno imali smo sastanak od 30-60 minuta s naručiteljima, korisnicima, kupcima, ili kako to već nazvati.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Posao RPA developera među najtraženijima je u
Top Bugovac kaže...
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Moja stara firma do sada skurila dva evangelista Agilea. Oni oriđiđi, što idu okolo po sastancima i mašu Manifestom.

Prvi proveo par tjedana s nama, posvađao se sa šeficom scruma i rekao joj da o'ladi malo s nastupom. Nakon toga poslan na hlađenje od strane svoje firme.

Drugi došao, pratio nas jedno vrijeme. Šutio. I onda nestao. Uprava se pretvarala kao da nije niti bio tu.

Nakon toga ih više nisu slali.

 

Razlika između situacije za razvojne timove prije i poslije uvođenja Agilea - apsolutno nikakva.

Kaos ostao nepromijenjen, osim što je sada bio Agile kaos.

Razlika za korisnike - aposolutno nikakva. I dalje su bili jednako ljuti.

Razlika u prihodima evangelista, poprilična.

 sto se tice agilnog pristupa postoje neke stvari koje su dobre i primjenjive, a dobri voditelji su ih (uglavnom) i sami iskustveno izvukli.

Ove budale koje agilno drze kao religiju treba lansirat na svemir. Ljudi doslovno imaju karijeru agile coacha.

Treba uzet popis firmi koje te evandzeliste uzimaju i iskljucit ih pri trazenju posla

 

Agile coach? Sto je to???

16 godina
neaktivan
offline
Re: Posao RPA developera među najtraženijima je u
Sanchez_1 kaže...

 

Agile coach? Sto je to???

Nešto kao life coach?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
offline
Re: Posao RPA developera među najtraženijima je u
southy kaže...
Sanchez_1 kaže...

 

Agile coach? Sto je to???

Nešto kao life coach?

 Skoro :) 

Guglajte ljudi, al popijte tabletu za glavu prije

You have to be odd to be number one
2 godine
protjeran
offline
Re: Posao RPA developera među najtraženijima je u

Potpisujem.

Guglao sam Scrum Master jer sam vidio da se sve više i više spominje.

Nakon što sam pročitao članak gdje jedan Scrum master opisuje svoj dan, imao sam osjećaj kao da ga je pisao neki uhljeb iz partije.

 

11 godina
offline
Re: Posao RPA developera među najtraženijima je u
Dex.amx kaže...

Potpisujem.

Guglao sam Scrum Master jer sam vidio da se sve više i više spominje.

Nakon što sam pročitao članak gdje jedan Scrum master opisuje svoj dan, imao sam osjećaj kao da ga je pisao neki uhljeb iz partije.

 

 

Scrum masteri su uglavnom bile individue iz tima koje ne smiješ pustiti da kodiraju, a i nisu dovoljno sposobni da im daš QA poslove.

Jooooj!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice