Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

poruka: 1.522
|
čitano: 292.077
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Postanak života – tema koja uznemiruje duhove".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Gorstak79 kaže...

 ko da ne pripadaju roditeljima,

 Djeca ne pripadaju roditeljima. Biblija više nije mjerodavna, ropstvo je ukinuto, nisi pratio?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Dakle moje dijete nije moje dijete? Vidi ti tih pametnih umova u saboru.....dabogda svi pocrkali....

 

bandic ce mi odrediti sto je dobro za moje dijete? On ga je i oblacija i hranija i brinija se o njemu/njoj, pa zna sto je najbolje za doticno? Ajd, ne serite...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2018 11:58 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Tvoje dijete jest tvoje dijete, ali nije tvoje vlasništvo. Tvoja dužnost je pružiti mu adekvatnu skrb, a to uključuje i prevenciju bolesti.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
MrBlc kaže...
Tvoje dijete jest tvoje dijete, ali nije tvoje vlasništvo. Tvoja dužnost je pružiti mu adekvatnu skrb, a to uključuje i prevenciju bolesti.

 

Tocno. Takodjer ukljucuje i prevenciju smrti djeteta od cjepiva, ako je dijete vec nejako...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2018 14:30 (Gorstak79).
8 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Gorstak79 kaže...
MrBlc kaže...
Tvoje dijete jest tvoje dijete, ali nije tvoje vlasništvo. Tvoja dužnost je pružiti mu adekvatnu skrb, a to uključuje i prevenciju bolesti.

 

Tocno. Takodjer ukljucuje i prevenciju smrti djeteta od cjepiva, ako je dijete vec nejako...

Imaš i društvenu odgovornost. Ne možeš reći "jbg, imam (ti ili tvoje dijete) sidu (ili ospice), sve ću vas zaraziti, uostalom svejedno mi je."
Nerealno je uspoređivati mogućnost smrti od cijepiva i mogućnost smrti od necijepljenja (druga je drastično vjerojatnija).

Prije cijepljenja dijeteta, nužno je provjeriti da li dijete možda spada u tu izuzetno rijetku skupinu kojoj cijepivo može ozbiljno naškoditi. Također, koliko znam, već bolesno dijete niti ne smiješ cijepiti (kao što npr. ne možeš ići na zakazanu operaciju ako nisi zdrav).

S druge strane, necijepljenjem dijeteta direktno riskiraš njegov život, a što je još opasnije, život i ostale djece (i ne samo djece). Ideja preventivnosti nije izmišljena i bahata: ne trebaš lupiti glavom u zid da bi spoznao da je prekasno za (preventivno) djelovanje (u slučaju sa zidom, zaustavljanje na vrijeme).

Pojedinci (i narodi) koji ne mogu / ne znaju učiti iz vlastitog naslijeđa, osuđeni su to ponavljati. To uključuje i greške.

 

Možeš se ti bojati da će te bog zgromiti zbog griješnih misli, ali je realnije i opasnije da će te pregaziti automobil ako previše razmišljaš o tome (umjesto da gledaš na semafor).

15 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Gorstak79 kaže...
MrBlc kaže...
Tvoje dijete jest tvoje dijete, ali nije tvoje vlasništvo. Tvoja dužnost je pružiti mu adekvatnu skrb, a to uključuje i prevenciju bolesti.

Tocno. Takodjer ukljucuje i prevenciju smrti djeteta od cjepiva, ako je dijete vec nejako...

I zakon predviđa tu zaštitu, samo što "ti" kao prosječni roditelj nisi kvalificiran procijeniti kad je tu zaštitu potrebno angažirati, a ako sumnjaš u stručnost ili temeljitost pedijatra, uredno ga možeš promijeniti.

 

Jednako kao što "ti" kao prosječni roditelj nisi kvalificiran procijeniti kako je najsigurnije vezati dijete ili sebe u autu, pa ti zakon propisuje norme za autosjedalicu i pojaseve, te obvezu korištenja istih.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
MrBlc kaže...

Jednako kao što "ti" kao prosječni roditelj nisi kvalificiran procijeniti kako je najsigurnije vezati dijete ili sebe u autu, pa ti zakon propisuje norme za autosjedalicu i pojaseve, te obvezu korištenja istih.

 poznato je da korištenje sjedalice za dijete uzrokuje rak rektuma a vezivanje pak u djetetu izaziva SM maštarije tako da će se mnogi osvrnuti na eksperte u području poput babe vangle ili gosn. duspare koji ipak znaju bolje...

ravna zemlja i šupalj mjesec
6 godina
protjeran
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Ne propisuje meni zakon ni da dopustim svom ditetu da se baci sa maslenickog mosta, pa cu ga isto sprijecit u tom naumu...ne moze paragraf teksta u bilo kojem zakonu reci nekom roditelju sto je najbolje za njihovo dijete...plus sto su neke stvari common sense...naravno, pod uvjetom da se radi o koliko toliko normalnom roditelju, a ne zlostavljacu i slicno...

 

je li zakon propisuje prelazak ceste za 2-godisnje dijete? Ne? Pa eto, normalan roditelj ce se svejedno pobrinut da ne prelazi cestu ako cuje tutnjanje motora iz auta nekog nadobudnog mladica....dok bi paragraf teksta u nekom zakonu vjerojatno uzrokovao smrt djeteta...

 

jos da su svi ko old iggy za volanom, koji smatra da u prometu svak ima vlastitu odgovornost i da je okej pregazit nekoga ako se ne pridrzava pravila, supach....

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2018 23:50 (Gorstak79).
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
6 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

 

https://direktno.hr/direkt/beba-nam-je-umrla-nakon-cijepljenja-na-rebru-zataskavaju-uzrok-smrti-8154/

 

http://m.dnevno.hr/planet-x/ufc-borcu-nakon-cijepljenja-umro-sin-posvetio-zivot-razotkrivanju-farmaceutske-industrije-1039643/

 

evo i tebi nesh za chitat

 

 

Ja sam hetero cijeli svoj zivot. Muskarce ne primjecujem uopce, a za nekim zenama samo sto mi se jezik ne odmota po podu. Pijem neke tablete, jer izgleda da sam munjen, pa su mi u suradnji s nekim doktorom, moji roditelji poceli davati injekcije u guzicu kad bih ja zaspao. I zanimljivo, sad kad izadjem van u grad i vidim nekog muskarca, pomislim da je zgodan. I to valjda deset godina nakon sto sam se razbolio. Ako meni, kao odrasloj i vec izgradjenoj osobi to mogu napraviti sa jednom injekcijom, pitam se sto mogu napraviti djetetu? Putem cjepiva na primjer? Ja se gadim sam sebi kad izadjem van.

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 1:53 (Gorstak79).
6 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Zechina kaže...

Nerealno je uspoređivati mogućnost smrti od cijepiva i mogućnost smrti od necijepljenja (druga je drastično vjerojatnija).

Moze nekakav izvor koji potvrduje to sto si napisao?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 1:19 (love2ml86).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Common sense is not so common. Da jest ova tema bi stala na prvoj stranici komentara.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

To be, or not to be, that is the question....

😊

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Gorstak79 kaže...

Ja sam hetero cijeli svoj zivot. Muskarce ne primjecujem uopce, a za nekim zenama samo sto mi se jezik ne odmota po podu. Pijem neke tablete, jer izgleda da sam munjen, pa su mi u suradnji s nekim doktorom, moji roditelji poceli davati injekcije u guzicu kad bih ja zaspao. I zanimljivo, sad kad izadjem van u grad i vidim nekog muskarca, pomislim da je zgodan. I to valjda deset godina nakon sto sam se razbolio. Ako meni, kao odrasloj i vec izgradjenoj osobi to mogu napraviti sa jednom injekcijom, pitam se sto mogu napraviti djetetu? Putem cjepiva na primjer? Ja se gadim sam sebi kad izadjem van.

  a što ti je? nije vrag da si homo? inače to je nešto čega se moraš sramiti i kažnjavati se bičevanjem svaki put kada te prekinu bludne misli... inače vjerujem da si dobivao injekciju u ruku sada bi bio narkoman a pošto su roditelji u suradnji s doktorom izabrali guzu sada si homo...

ravna zemlja i šupalj mjesec
8 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Gorstak79 kaže...

 

https://direktno.hr/direkt/beba-nam-je-umrla-nakon-cijepljenja-na-rebru-zataskavaju-uzrok-smrti-8154/

 

http://m.dnevno.hr/planet-x/ufc-borcu-nakon-cijepljenja-umro-sin-posvetio-zivot-razotkrivanju-farmaceutske-industrije-1039643/

 

evo i tebi nesh za chitat

 

 

Ja sam hetero cijeli svoj zivot. Muskarce ne primjecujem uopce, a za nekim zenama samo sto mi se jezik ne odmota po podu. Pijem neke tablete, jer izgleda da sam munjen, pa su mi u suradnji s nekim doktorom, moji roditelji poceli davati injekcije u guzicu kad bih ja zaspao. I zanimljivo, sad kad izadjem van u grad i vidim nekog muskarca, pomislim da je zgodan. I to valjda deset godina nakon sto sam se razbolio. Ako meni, kao odrasloj i vec izgradjenoj osobi to mogu napraviti sa jednom injekcijom, pitam se sto mogu napraviti djetetu? Putem cjepiva na primjer? Ja se gadim sam sebi kad izadjem van.

 

Dobro da nisi povezao jupiter u predznaku saturna za isto... :D
Svatko od nas, neovisno o spolu ima i testosteron i estrogen (muški, ženski spolni hormon). Nivo/omjer oscilra. Kaj ti se ima gaditi zgodan muškić? Ja sam hetić (heteroseksualac), pa mi se sviđaju neki muški, no to ne znači da me seksualno privlače da bi nešto realizirao s njima. Jako dobar frend mi je gej, djelomično biseksualac (prije je isključivo s curama bio, sad je u dugotrajnoj vezi, vanbračnoj zajednici s partnerom). Nemaš zašto bježati od vlastite seksualnosti, ako je možeš kontrolirati i ako nije nešto baš neprihvatljivo (djeca, ...insekti :D ). Budi sretan dok ti libido radi, to znači da si živ ;)

Ako se ne možeš riješiti ovakvih predrasuda (i krivog zaključivanja), traži da ti promijene terapiju (ne zezam se).

Zahebi crkvene arhaične dogme u 21. stoljeću. Križari (i ne samo oni) naganjaju gej ekipu kao da su zarazni i ne žele se cijepiti protiv ospica ;) ... kao da je netko birao da će se roditi kao diskriminirana manjina... S druge strane, od Biblije naovamo, ne osuđuje se (u dovoljnoj mjeri) incestuoznost, dapače, indirektno se potiče time da "sve ostane među svojima".

Nemoj protiv vlastite prirode: ako se rodiš s dužim nogama, nećeš čitav život raditi majušne korake "jer je to društveno prihvatljivo". Ako se rodiš kao npr gej, čuvaj se budala, ali nemoj bježati od vlastite prirode i lagati sam sebe (priznam da je meni, kao većinskog krda, lako palamuditi sa strane, ali vjerujem da bi tako i postupio).

 

edit: linkovi su ti za posrat. direktno.hr je hadezeov PR alter portal (doslovce, ne zezam se), koji je zamišljen da manipulira javnošću. O govno.hr trash portalu je uopće bespredmetno pisati. Članak koji si linkoa - ne znam ima li u njemu tri ispravne i istinite rečenice.
E sad, ja ti dam link na argumentaciju biomedicinskih, relevantnih stručnjaka, a ti meni na "stručnjaka" kojem je specijalnost da je dobio tisuće udaraca u vugla. Da nije tragično, bilo bi smiješno. Daj se konzultiraj za terapiju, ako si uspio ovakvu paralelu postaviti, nešto te možda doista hebe, ne samo višak estrogena.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 15:01 (Zechina).
6 godina
protjeran
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Stvar je u tome da ja tako nesto ne bih ni u snu pomislio dok nisam poceo dobijati injekcije...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Ovo je trolanje na najjače.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

ne trolam...usput, niti na jednom ramenu nemam oziljak od cjepiva, koji su sva djeca moje generacije imali...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Gorstak79 kaže...

Stvar je u tome da ja tako nesto ne bih ni u snu pomislio dok nisam poceo dobijati injekcije...

 Trebalo bi te više brinuti da "članke" sa govno.hr smatraš relevantnima.
Velim ti, frend mi je gej, preko njega sam upoznao gej par, fizički zgodni i pametni, jedan je prije bio oženjen, drugi je cure naganjao (i danas bi mogao žmirečki, kao Apolon izgleda). Ni sami nisu sigurni jesu li biseksualci ili su ranije sami sebe uvjeravali da su hetero. Ono kaj je bitno: sretni su, zapalili u Njemčiju, dobro im ide... happy end.

 

Frendici (hetero) su bili počeli rasti brkovi i počela je ćelaviti. Kad je išla na kontrolu (hormonalni poremećaj, višak testosterona), skoro prvo što su je pitali koliko ima dlaka na prsima :D
Gle, ako ti cice baš jako ne rastu, pimpač kržlja itd, ne sekiraj se.

Čisto kao kuriozitet: gro "pripravaka" za teretanu (ne moraju biti anabolici itd) ti poremeti hormonalnu ravnotežu. Nije normalno ni trpati se s samo jednom vrstom proteina... ugl., pogledaj malo po teretani cicke od macho momaka i minijature po gaćama, pa ćeš skužiti da je to masovka. Što se više trude biti fetivi muškardini pumpanjem, gro ih se pretvara u hermafrodite :D

6 godina
protjeran
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

ne padam ti ja na popularne fore...nit idem u teretanu, nit imam tetovaze, nit piercinge, nit sam ikad jebo muskog...napisao sam tocno kako je, samo sto je to izgleda prevelik zalogaj za progutat, pa sam optuzen za sve i sva...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Gorstak79 kaže...

ne trolam...usput, niti na jednom ramenu nemam oziljak od cjepiva, koji su sva djeca moje generacije imali...

 

Ne trolaš, veliš? OK, vežimo to onda na temu: od kad si se cijepio, svjedočiš postanku života. Do cijepiva si bio tek latentni gej, sad slaviš život! Možeš birati, za razliku od nas monocijepljenih ;)

6 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Zechina kaže...
Gorstak79 kaže...

ne trolam...usput, niti na jednom ramenu nemam oziljak od cjepiva, koji su sva djeca moje generacije imali...

 

Ne trolaš, veliš? OK, vežimo to onda na temu: od kad si se cijepio, svjedočiš postanku života. Do cijepiva si bio tek latentni gej, sad slaviš život! Možeš birati, za razliku od nas monocijepljenih ;)

 

Ma da? Ajd, ako ti je tako lakse da mislis o meni...ili sebi...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 15:25 (Gorstak79).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Inače sam protiv suđenja sadržaja po izboru, ali dnevno.hr piše takve budalaštine, da automatski ignoriram. Međutim, ovo ne samo da je dnevno.hr, već je kategorija planet-x, što u prijevodu znači "izvanzemaljaci, ljudi gušteri i sotona", a autorica članka, potpisana kao Z.K. je poznata Zrinka K. čija zbirka članaka bi mogla biti kvalitetan temelj za neki psihijatrijski priručnik.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Gorstak79 kaže...

ne padam ti ja na popularne fore...nit idem u teretanu, nit imam tetovaze, nit piercinge, nit sam ikad jebo muskog...napisao sam tocno kako je, samo sto je to izgleda prevelik zalogaj za progutat, pa sam optuzen za sve i sva...

A on tebe?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
MrBlc kaže...
A on tebe?

 

Ne s mojim pristankom :(

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
8 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Gorstak79 kaže...
MrBlc kaže...
A on tebe?

 

Ne s mojim pristankom :(

 

Nadam se da govoriš metaforički, i da nije bio jedan od onih u mantiji...

Glede dubioza, gledaj to s pozitivne strane: ti možda možeš birati, ja ne!

14 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Visak kaže...
Ovo je trolanje na najjače.

Nikakvo trollanje, tip je klasicni ludjak. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Gorstak79 kaže...

ne padam ti ja na popularne fore...nit idem u teretanu, nit imam tetovaze, nit piercinge, nit sam ikad jebo muskog...napisao sam tocno kako je, samo sto je to izgleda prevelik zalogaj za progutat, pa sam optuzen za sve i sva...

Ni ja, al sam jebo jednog sta kaze da je jebo muskog 

8 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
ansha kaže...
Visak kaže...
Ovo je trolanje na najjače.

Nikakvo trollanje, tip je klasicni ludjak. 

 A gle, ne postoje "klasični luđaci" (svatko od nas je malo pomaknut u svoju specifičnu stranu). S druge strane, čovjek pokušava racionalizirati svoje dubioze. Društveno je odgovorno barem pokušati pomoći (ako ne dođe do pretjerivanja). Zbog skrivanja dubioza, sad je putem interneta i anonimnosti eksplodirao čir neznanja i gluposti. Treba se to pokušati pitomo iščistiti, a ne da se gnjilana prenosi na buduće generacije.
Kako bi tek ovog okarakterizirao, ako je naš pajdo klasični ludjak (društveno je priznat i dalje "obnaša"):
https://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-je-dubrovacki-lijecnik-koji-poziva-na-bojkot-cijepljenja-treba-mu-oduzeti-licencu/952625.aspx

 

nota bene:
NOVI SLUČAJEVI OSPICA U DUBROVNIKU Oboljeli djelatnik hitnog prijema i jedna žena

 

ali evo, epidemija luđaštva se širi dalje
https://www.index.hr/vijesti/clanak/nakon-prosvjeda-odustaje-se-od-bazne-stanice-na-zgradi-u-centru-vodica/2002227.aspx
...i izvan granica liepe naše
https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-deklarirani-pedofil-silovatelj-i-nacist-natjece-se-za-americki-kongres/2002230.aspx

6 godina
protjeran
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

ti to stavljas pro-gej index.hr? Ima li neke normalne novine?

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice