Predstavljen Redmi Note 7 Pro

poruka: 37
|
čitano: 9.326
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen Redmi Note 7 Pro".
16 godina
offline
Predstavljen Redmi Note 7 Pro

Opet nema NFC...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Predstavljen Redmi Note 7 Pro

Steta sta ce kod nas tih 1290 kn bit jedno 2000...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Ako se sonyeva kamera pokaze kao na Huaweiu, i 2000 je dobra cijena, sa obzirom sta sve nudi i kako izgleda.
13 godina
offline
Predstavljen Redmi Note 7 Pro

glavna tržišta za prodaju ovog mobitela su indija/kina gdje NFC nije toliko bitan fičr...

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Sva sreća da se ovo smeće neće pojaviti kod nas. Mob za Indiju i slična tržišta. Smeće.
 
0 40 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Prij3svih kaže...
Sva sreća da se ovo smeće neće pojaviti kod nas. Mob za Indiju i slična tržišta. Smeće.

 Ajde molim te objasni svoj stav i pojasni mi to svoje mišljenje. Zašto smatraš da je smeće? Zašto smatraš da jadno tržište Indije zaslužuje smeće? Odkud toliko mržnje prijatelju?

 

Mobitel koji ima svoju publiku. Puno daje za svoju cijenu kao i prošli modeli te linije. Ne sviđa mi se povratak plastici za okvir ali nešto se mora žrtvovat. Utor za micro SD karticu, slušalice, 4000 mAh baterija su prednosti i nad nekim današnjim flagship modelima u mojim očima 

Čak su i tip C dodali što je nekima pozitivno, nekima negativno a meni totalno neutralno. Slažem se da je to sadašnjost, ali u mom krugu poznanika je još rijetkost i prije bi vjerojatno našao nekoga s punjačem za iphone nego s tip C kablom 

 

Sve u svemu super mobitel i molio bi kolegu Prij3svih da pojasni malo to svoje mišljenje, baš sam zainteresiran 

 

13 godina
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Ne hrani trolove :)

Sto se.tice usb-c, slazem se, ja bi radije obican kabel. Prepuna mi ih je kuca/vikendica/auto, samo se ustekam gdje mi pase.. a sada (ako kupim mob) moram nositi kabel okolo.. ili kupiti novih 30 kabela.. :)
13 godina
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Ne hrani trolove :)

Sto se.tice usb-c, slazem se, ja bi radije obican kabel. Prepuna mi ih je kuca/vikendica/auto, samo se ustekam gdje mi pase.. a sada (ako kupim mob) moram nositi kabel okolo.. ili kupiti novih 30 kabela.. :)
6 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Mržnje? Kakve faq mržnje prema mobitelu. Mob je smeće, točka. Ide na indijsko i ino tržište jer ga jedino tamo mogu prodati više od 100 komada. To je jasno i samom proizvođaču te isti neće završiti na Eu tržištu, barem ne zvanično. Mobiteli koje plasiraju su poluproizvodi, već sam jednom napisao. Imaju uređaje poput kinder jaja, nikad ne znaš što češ dobiti u kutiji. Kao isti modeli, a ne možeš naći 3 ista koji isto rade. Smeće. Ne vrijede ni tih $200.
14 godina
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
A koji mobitel onda smatraš da je bolji za te novce?
12 godina
offline
Predstavljen Redmi Note 7 Pro

ima istine u ovome kaj forumaš govori. najgora stvar sa tim jeftinim xiaomijima je lutrija sa komponentama. npr imao sam redmi note 4x čija je global verzija imala čak 3 vrste senzora glavne kamere, a najgore je to kaj nisu svi iste kvalitete pa postoje jedinice koje su davale bolje fotke od drugih (što stvarno nije ok), onda je slična stvar bila sa 3 vrste ekrana (boe je davao mrtve piksele puno brže od ostala 2).

 

redmi note 5 pro global kojeg sam isto imao imao je 2 vrste kontrolera na bateriji, jedan je uzrokovao ubrzano pražnjenje, dakle defekt koji se ne može riješiti softverski. 

 

na oba modela prijam 4g signala mi je na istim mjestima puno lošiji nego na trenutnom honor play-u. a oba xiaomija imala su i taj b20 band koji inače fali na ne-global verzijama.

gps na petici nije radio kako treba, imao je malo ali osjetno odstupanje kod korištenja navigacije...

 

xiaomi redmi uređaji na papiru izgledaju bolesno dobro u odnosu na cijenu, ali ovakve nabrojane sitnice odbile su me da dalje kupujem njih mid range uređaje. previše kompromisa za 20-25% brži soc i toliko veću bateriju od konkurencije...

 

tko god planira kupit uređaj, moj savjet je da pričeka dok se ne vidi hoće li i u ovom modelu biti lutrije sa hardverom.

What could possibly go wrong?
 
4 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Prij3svih kaže...
Sva sreća da se ovo smeće neće pojaviti kod nas. Mob za Indiju i slična tržišta. Smeće.

 Definitivno treba kupovati samo iphone xs.., sami 10+++, kod huaweia malo razmisliti i naravno sve za 200€.

Pričamo o donjem segmentu tržišta. Zanima me koja je to alternativa koja će za isti iznos pružiti isto ili više?

15 godina
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
lllnuclearlll kaže...

Opet nema NFC...

Za što ti je NFC bitan, kako unapređuje tvoj (ili jednog dana moj ako me uvjeriš da je to bitno) život? Iskreno pitanje.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
berzerker danas 20:00
A koji mobitel onda smatraš da je bolji za te novce?

Ovisi kako misliš bolji. Svi ti "jeftini" flagship killeri su jaki na papiru. Svi oni imaju jake reference na papiru. Istina je da ugrađuju navedene komponente, ali je vrlo upitno koje kvalitete. Naime ono što nije prošlo unutarnju kontrolu u Sony, Samsungu i brandovima koji drže do sebe završi u ovim jeftinim tzv.
flagshipovima. Još jedan od problema je da oni ugrađuju sve što im padne pod ruku. Tako da na tržištu imaš hrpu istih modela sa različitim komponentama. To si brandovi koji dolaze na ozbiljna tržišta ne mogu dopustiti. Navedeni mob bi kod nas imao cijenu od cca. 2-2.2 soma kn. Ako daješ tu lovu, onda češ naći još negdje soma i kupiti npr. s9 evo na njušci su 3200 kn i sigurno češ imati bolji mob od navedenog. Druga stvar su korisnici, nisu svi dovoljno "pametni" da drkaju po postavkama, root aju, flash aju mobitele da bi ti šajomi radili kako spada. F1 moraš drkati da dobiješ dobar photo, moraš drkati po regijama da dobiješ ovo-ono. Evo ti primjer forumaša koji mora drkati po postavkama mreže da bi dobio brzinu. Sve je to deklarirano na papiru da ima, ali da bi imao moraš drkat po softu, hardu. A ja kao kupac želim imati sve što piše na papiru, na deklaraciji. Upali i vozi, a ne da drkam po getribi da bi imao 6.brzinu.Huawei je krenuo ozbiljno od svih tih Kineza, ali je ozbiljno krenuo i sa cijenom. Jedina prednost je što im brzo pada cijena jer štancaju nove modele brže od svih. Osobno koristim s7, kupio ga kada je s8 bio par mjeseci na tržištu i ne planiram ga mijenjati dok ne krepa.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro

 A što ako je neko jedva skucao i tih 2k kuna?

Uvijek se postavlja pitanje nova Dacia ili stari Mercedes za istu lovu,

kod Xiaomia ima lutrije sa kvalitetom dijelova ali to je slučaj i kod drugih

proizvođača, npr. početna serija tv-a ima uvijek kvalitetne panele, da bih

ih kasnije zamjenjivali sa sve jeftinijima (i nije samo riječ o šrot proizvođačima,

nego i o poznatim imenima)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
dangor62 danas 22:24
A što ako je neko jedva skucao i tih 2k kuna?
Uvijek se postavlja pitanje nova Dacia ili stari Mercedes za istu lovu

Ali Dacia nije napisala da je ugradila motor od BMWa, a isporučili svoj. To što se ugrađuju komponente koje nisu deklarirane ima svoj naziv, a to je prevara.
To što je netko jedva skucao pare za šrot mob uopće nije bitno i nije vezano za temu. Govorimo o kvaliteti, koja je smeće.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Ja sa xiaomi imam samo dobra iskustva ali treba bit realan koliko para toliko muzike ali ipak xiaomi nudi malo vise za novac i zbog toga ih postujem :)
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Prij3svih kaže...
dangor62 danas 22:24
A što ako je neko jedva skucao i tih 2k kuna?
Uvijek se postavlja pitanje nova Dacia ili stari Mercedes za istu lovu

Ali Dacia nije napisala da je ugradila motor od BMWa, a isporučili svoj. To što se ugrađuju komponente koje nisu deklarirane ima svoj naziv, a to je prevara.
To što je netko jedva skucao pare za šrot mob uopće nije bitno i nije vezano za temu. Govorimo o kvaliteti, koja je smeće.

 I ti si, eto, došao i zaključio da je kvaliteta smeće...ono jednostavno si to zaključio  vrlo dobro....

Eto da ti malo kontriram samsung je smeće kakvog nema...baja koja se kvari za 2 dana!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 22:57 (Motorino).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Motorino danas 22:56
Eto da ti malo kontriram samsung je smeće kakvog nema...baja koja se kvari za 2 dana

Lako moguće, moj s7 još radi,ali od sina i kćeri šajomi iz 2. mjeseca 2018 više ne rade. Kupljeni skupa, krepali jedan za drugim unutar mjesec dana. Ovaj šajomi kupljen u 9.mjesecu 2018. za sina još radi uz ozbiljnu količinu drkanja po njemu. Od kćeri iphone SE nisam pipnuo od kada ga ima. 11.mjesec. Žena promijenila p9 3 godine ga imala skoro, nisam pipnuo sa Mate 20 pro, isto nisam pipnuo. Svoj s7 osim roota i malo drkanja prije 2.godine nisam pipnuo poslije. Brat je A2 bacio nakon tjedan dana korištenja, vratio se na IOs. Sinu je opet naručio preko honorbuya neki šajomi Redmi bla bla. To su mobiteli za klince i starce. Ovi prvi će ga prije razbit pa nije neka šteta, a starcima je bitno da imaju neki speed dial.
 
1 5 hvala 0
15 godina
offline
Predstavljen Redmi Note 7 Pro

Ne seri. to kaj si ti imao problema sa nekim od xiaomia ne znaci da su svi imali probleme. u mojoj kuci trenutno rade 3 xiaomi uređaja za frakciju cijene koju mi za isti k. nudi fakn samsung. govoriš o 4. svjetskom prizvođacu telefona. i ne vadi iphonove jer i sam znas koliko kostaju a koliko vrijede...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Redmi Note 7 Pro

Ne hrani trolove,mobitel je smece.

 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Redmi Note 7 Pro

Nekome ne ulijevaju povjerenje i ljudima se ne rizika.

Meni je čisti horor koliko ima otvorenih tema po forumima, kako natjerat notifikacije da prorade.

Pa da košta 3kn, ne treba mi telefon na kojem ne dolaze whatsapp poruke dok ga ne upalim.

 

Rizični kineski gulaš kao i more sličnih.

 

(što koristim ..5 godina , Moto 1,2,3,4,5..u svoje doba Lumije..dakle jeftini i pouzdani uređaji)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Prij3svih kaže...


Lako moguće, moj s7 još radi,ali od sina i kćeri šajomi iz 2. mjeseca 2018 više ne rade. Kupljeni skupa, krepali jedan za drugim unutar mjesec dana. Ovaj šajomi kupljen u 9.mjesecu 2018. za sina još radi uz ozbiljnu količinu drkanja po njemu. Od kćeri iphone SE nisam pipnuo od kada ga ima. 11.mjesec. Žena promijenila p9 3 godine ga imala skoro, nisam pipnuo sa Mate 20 pro, isto nisam pipnuo. Svoj s7 osim roota i malo drkanja prije 2.godine nisam pipnuo poslije. Brat je A2 bacio nakon tjedan dana korištenja, vratio se na IOs. Sinu je opet naručio preko honorbuya neki šajomi Redmi bla bla. To su mobiteli za klince i starce. Ovi prvi će ga prije razbit pa nije neka šteta, a starcima je bitno da imaju neki speed dial.

 Naravno da za samsung nisam mislio ozbiljno 

Koristim xiaomi mi5, kupljen negdje 1. ili 2. mjesec 2017 i platio sam ga ispod 2 tisuće kn novi...e sad on je generacija sa samsungom s7 kojeg sam isto dosta koristio i naravno vidi se da je kamera, ekran i čvrstoća izrade bolje odrađeno na s7 ali mu je i cijena u to vrijeme bila daleko viša. 

Mi5 koristim i dan danas a mob nije ni rootan niti je bootloader ikad diran, bilo je nekih softverskih sitnica koje su riješene updateom i to je ugl. to. 

Mob funkcionira i to mi je najbitnije....samsung u to vrijeme nije dolazio u obzir po ovoj cijeni jer su nudili neke trokirajuće besmislice (ne znam kakvo stanje je danas).

Godinu dana kasnije me je sestra zamolila da joj naručim mi6 i isto je zadovoljna, od dosta ljudi sam isto čuo da ni redmiji nisu loši tako da ne znam šta je ali smeće nije.

 

Nije tako loše hraniti trolove ako se trol drži one stare narodne "ne grizi ruku koja te hrani" 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Keso kaže...
lllnuclearlll kaže...

Opet nema NFC...

Za što ti je NFC bitan, kako unapređuje tvoj (ili jednog dana moj ako me uvjeriš da je to bitno) život? Iskreno pitanje.

 Koristim Google Pay otkako je došao. Eto, meni zgodan način plaćanja, zašto ga ne iskoristiti? Hrpu puta uopće ne nosim novčanik sa sobom, samo mobitel uzmem.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
red_bull jučer 23:39
Ne seri. to kaj si ti imao problema sa nekim od xiaomia ne znaci da su svi imali probleme.

Pa dali govorim u tvoje ime ili svoje?
Za mene je smeće, kužiš? Za mene,jer kupujem klincima mobitele JA, ne ti. Meni je smeće, jer sam bacio $500 u smeće. Ono što je nakon 6 mjeseci završilo u smeću je smeće. Tako da sam stava da je to smeće. I da garanciju kod Kineza si objesi na tuki... Jer je to jedino što možeš napraviti sa njom kad ti se dogodi tako nešto.. Poz.
 
1 10 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Prij3svih kaže...
berzerker danas 20:00
A koji mobitel onda smatraš da je bolji za te novce?

Ovisi kako misliš bolji. Svi ti "jeftini" flagship killeri su jaki na papiru. Svi oni imaju jake reference na papiru. Istina je da ugrađuju navedene komponente, ali je vrlo upitno koje kvalitete. Naime ono što nije prošlo unutarnju kontrolu u Sony, Samsungu i brandovima koji drže do sebe završi u ovim jeftinim tzv.
flagshipovima. Još jedan od problema je da oni ugrađuju sve što im padne pod ruku. Tako da na tržištu imaš hrpu istih modela sa različitim komponentama. To si brandovi koji dolaze na ozbiljna tržišta ne mogu dopustiti. Navedeni mob bi kod nas imao cijenu od cca. 2-2.2 soma kn. Ako daješ tu lovu, onda češ naći još negdje soma i kupiti npr. s9 evo na njušci su 3200 kn i sigurno češ imati bolji mob od navedenog. Druga stvar su korisnici, nisu svi dovoljno "pametni" da drkaju po postavkama, root aju, flash aju mobitele da bi ti šajomi radili kako spada. F1 moraš drkati da dobiješ dobar photo, moraš drkati po regijama da dobiješ ovo-ono. Evo ti primjer forumaša koji mora drkati po postavkama mreže da bi dobio brzinu. Sve je to deklarirano na papiru da ima, ali da bi imao moraš drkat po softu, hardu. A ja kao kupac želim imati sve što piše na papiru, na deklaraciji. Upali i vozi, a ne da drkam po getribi da bi imao 6.brzinu.Huawei je krenuo ozbiljno od svih tih Kineza, ali je ozbiljno krenuo i sa cijenom. Jedina prednost je što im brzo pada cijena jer štancaju nove modele brže od svih. Osobno koristim s7, kupio ga kada je s8 bio par mjeseci na tržištu i ne planiram ga mijenjati dok ne krepa.

 

Kako mislim bolji? Pa po kvaliteti izrade i specifikacijama? Pa tom tvojom logikom onda možeš ići i na mi9 ili mix 3 koji nemaju veze više sa budget redmi serijom. Redmi note 7 ima svoju publiku. Sam xiaomi je prihvaćen u dosta naših trgovina tako da to ostvarivanje garancije mislim da više nije problem (pod time ne mislim neutrino i slične trgovine koje su se pojavile nedavno niodkud). 

Ja sam za sad direktno iz kine kupovao od provjerenih sellera i riskirao bez garancije i eto i redmi note 2, redmi 4, redmi 4x, mi band 2, powerbank od 10 000 mAh i redmi note 5 pro svi rade bez problema.

Jasno mi je da je svaki mobitel rizik, ali isto tako se i tebi hvaljenom samsungu ili appleu može desiti loša serija ( mislim da ima dosta primjera). 

 

16 godina
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Ja sam i reklamirao kinezu, rijesio garanciju brze nego dok ides u agram osobno i reklamiras neki samsung. Aliexpress je ludnica kolko drze do kupca.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Minneyar kaže...

Steta sta ce kod nas tih 1290 kn bit jedno 2000...

 Baš htio isto komentirati, eno u links-a redmi 6 im je još uvijek 1600kn. A najjeftiniji na nabavi im je 1399. I to neki online shopovi za koje u životu nisam čua.

everyday i'm shuffling...
7 godina
online
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Hornet_93 kaže...

ima istine u ovome kaj forumaš govori. najgora stvar sa tim jeftinim xiaomijima je lutrija sa komponentama. npr imao sam redmi note 4x čija je global verzija imala čak 3 vrste senzora glavne kamere, a najgore je to kaj nisu svi iste kvalitete pa postoje jedinice koje su davale bolje fotke od drugih (što stvarno nije ok), onda je slična stvar bila sa 3 vrste ekrana (boe je davao mrtve piksele puno brže od ostala 2).

 

redmi note 5 pro global kojeg sam isto imao imao je 2 vrste kontrolera na bateriji, jedan je uzrokovao ubrzano pražnjenje, dakle defekt koji se ne može riješiti softverski. 

 

na oba modela prijam 4g signala mi je na istim mjestima puno lošiji nego na trenutnom honor play-u. a oba xiaomija imala su i taj b20 band koji inače fali na ne-global verzijama.

gps na petici nije radio kako treba, imao je malo ali osjetno odstupanje kod korištenja navigacije...

 

xiaomi redmi uređaji na papiru izgledaju bolesno dobro u odnosu na cijenu, ali ovakve nabrojane sitnice odbile su me da dalje kupujem njih mid range uređaje. previše kompromisa za 20-25% brži soc i toliko veću bateriju od konkurencije...

 

tko god planira kupit uređaj, moj savjet je da pričeka dok se ne vidi hoće li i u ovom modelu biti lutrije sa hardverom.

 I opet, gledaš iz krive perspektive, u doba kad je došao, note 4 (i 4X) je i u slučaju omnivisiona imao bolju kameru od ikoga u tom cijenovnom rangu (tek nakon nekih pola godine su ga pobijedili u istom cijenovnom rangu po kameri cubot i galaxy a3).

A Xiaomi nigdje nije rekao koji je proizvođač senzora, pa nisu ni lagali (nigdje nisu rekli da bude unutra obavezno Sony ili Samsung senzor). 

I opet se je svodilo na to da za istu lovu i u najgorem slučaju kombinacijr komponenti u vrijeme izlaska nije bilo boljeg.

A kaj se tiče BOE ekrana, i to du ljudi srali na temelju par postova na Miui forumu (kad sam zadnji put gledao bilo je oko 35 likova koji su imali mrtve piksele, sad je već ziher puno više na pollu).

Kaj sam htio reći je da ja na 6 boe primjeraka do sad nisam vidio mrtvi piksel, a na jednom tianma jesam...

Sad, jel ja lažem ili statistika nije točna sve dok ne glasa u anketi svaki kupac (iskreno, bez laganja), pitanje je sad...

Uglavnom, i noviji Redmi Noteovi i dalje nemaju po ničemu konkurenciju u svom cijenovnom razredu, čak i u najlošijim slučajevima.

Naravno, opet je jedina bitna stvar ostvarivanje reklamacije ako treba, a za to treba naći pouzdan shop (ili kupiti kod nas za cijenu +pdv + carina + neka mala marža, svako bira za sebe).

Ali, općenito, statistka koju bih ja kojemu je nebrojeno mobitela bilo na "popravku" (većinom softvera), govori da je Samsung najgori, a Xiaomi puno bolji.

Sad, jel to kaj znači - naravno da ne, svakom brandu se zalomi, a po Xiaomiju ljudi pljuju na temelju nekih likova kaj kupe od neprovjerenog sellera na aliju, i onda nemru ostvarit reklamaciju ako kaj krepa, i onda uspoređuju s Samsungom kupljenim kod nas na pretplatu i hvale Agram i druge naše servise ().

A dovoljan je jedan takav primjer da pljuvanje počne.

Htio sam reći, zajebite hype i pljuvanje budala, uključite razum, to je sasvim dovoljno za preživjet u ovom brutalnom svijetu.

E da, za 4G se slažem, nemaju napredni MIMO, pa u idealnim uvjetima imaju manje brzine na 4God nekih konkurenata (ovisi i o SOC-u).

Naravno, B20 je kod nas must have, kupovat samo takve modele (osim ak su puno skuplji, onda se ne isplati).

Za Redmi note 5 i kasnije nemrem ništa reći, za sad nisam još ni jednog "servisirao", ali vidim da ima nekih pritužbi, sad koliko je učestalo ne znam.

Prij3svih kaže...
berzerker danas 20:00
A koji mobitel onda smatraš da je bolji za te novce?

Ovisi kako misliš bolji. Svi ti "jeftini" flagship killeri su jaki na papiru. Svi oni imaju jake reference na papiru. Istina je da ugrađuju navedene komponente, ali je vrlo upitno koje kvalitete. Naime ono što nije prošlo unutarnju kontrolu u Sony, Samsungu i brandovima koji drže do sebe završi u ovim jeftinim tzv.
flagshipovima. Još jedan od problema je da oni ugrađuju sve što im padne pod ruku. Tako da na tržištu imaš hrpu istih modela sa različitim komponentama. To si brandovi koji dolaze na ozbiljna tržišta ne mogu dopustiti. Navedeni mob bi kod nas imao cijenu od cca. 2-2.2 soma kn. Ako daješ tu lovu, onda češ naći još negdje soma i kupiti npr. s9 evo na njušci su 3200 kn i sigurno češ imati bolji mob od navedenog. Druga stvar su korisnici, nisu svi dovoljno "pametni" da drkaju po postavkama, root aju, flash aju mobitele da bi ti šajomi radili kako spada. F1 moraš drkati da dobiješ dobar photo, moraš drkati po regijama da dobiješ ovo-ono. Evo ti primjer forumaša koji mora drkati po postavkama mreže da bi dobio brzinu. Sve je to deklarirano na papiru da ima, ali da bi imao moraš drkat po softu, hardu. A ja kao kupac želim imati sve što piše na papiru, na deklaraciji. Upali i vozi, a ne da drkam po getribi da bi imao 6.brzinu.Huawei je krenuo ozbiljno od svih tih Kineza, ali je ozbiljno krenuo i sa cijenom. Jedina prednost je što im brzo pada cijena jer štancaju nove modele brže od svih. Osobno koristim s7, kupio ga kada je s8 bio par mjeseci na tržištu i ne planiram ga mijenjati dok ne krepa.

 Zakaj bi uopće netko rootao mob?

Ad blocker možeš imati i bez roota (Ad guard, vrijedi svake lipe).

A ovo za dobra photo ti vrijedi za svaki mob, da samo vidiš kak Samsunzi rade dobre slike s Gcamom, u usporedbi sa oversharpened smećem kaj dobiješ s default softverom...

A regije za face unlock kaj si napisao su zbog nekih zakonskih akata, pa moraju tak u slučaju da neki shop na svoju ruku uvozi u Europu mobitele.

Prij3svih kaže...
dangor62 danas 22:24
A što ako je neko jedva skucao i tih 2k kuna?
Uvijek se postavlja pitanje nova Dacia ili stari Mercedes za istu lovu

Ali Dacia nije napisala da je ugradila motor od BMWa, a isporučili svoj. To što se ugrađuju komponente koje nisu deklarirane ima svoj naziv, a to je prevara.
To što je netko jedva skucao pare za šrot mob uopće nije bitno i nije vezano za temu. Govorimo o kvaliteti, koja je smeće.

 Navedi primjer gdje je Xiaomi lagao o ugrađenim komponentama (nigdje u njihovim službenim objavama ne navedu proizvođače dijelova koji im nisu unificirani, kao npr. kamera i ekran, što ne rade ni ovi u Appleu).

A kvaliteta je smeće?

Po čemu, npr. ?

I kad već uspoređuješ Daciu i Mercedes, jedino u toj situaciji (stari Mercedes) je on bolja kupnja, s novim modelima ga Dacia pojede po kvaliteti - tužno ali istinito, novi Mercedes ti je skoro u pravilu: jedan dan vožnje na jedan dan servisa.

Što ne kažem ja, nego se tak priča...

Ali, ti očito svemu vjeruješ, pa onda samo daj.

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Predstavljen Redmi Note 7 Pro
Prij3svih kaže...
red_bull jučer 23:39
Ne seri. to kaj si ti imao problema sa nekim od xiaomia ne znaci da su svi imali probleme.

Pa dali govorim u tvoje ime ili svoje?
Za mene je smeće, kužiš? Za mene,jer kupujem klincima mobitele JA, ne ti. Meni je smeće, jer sam bacio $500 u smeće. Ono što je nakon 6 mjeseci završilo u smeću je smeće. Tako da sam stava da je to smeće. I da garanciju kod Kineza si objesi na tuki... Jer je to jedino što možeš napraviti sa njom kad ti se dogodi tako nešto.. Poz.

 500 dollara? ovdje se prica o 200 eura telefonu aloo! si se malo pogubio?

od 8 xiaomi uređaja do sad kaj sam imao ni jedan nije riknuo..

Daj mi primjer telefona da nije xiaomi koji se isplati uzeti oko 200 eura. Hvala unaprijed.. 

(G)jokaCRO ingame
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice