Predstavljena energetski efikasnija Snapdragon Wea

poruka: 5
|
čitano: 2.147
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljena energetski efikasnija Snapdragon Wea".
13 godina
offline
Predstavljena energetski efikasnija Snapdragon Wea

https://www.qualcomm.com/media/documents/files/snapdragon-wear-3100-platform-product-brief.pdf

 

Super da nisu naveli u koliko nm procesu je proizveden 3100! Očito nije za pohvalu :)

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Predstavljena energetski efikasnija Snapdragon
Cro0707 kaže...

https://www.qualcomm.com/media/documents/files/snapdragon-wear-3100-platform-product-brief.pdf

 

Super da nisu naveli u koliko nm procesu je proizveden 3100! Očito nije za pohvalu :)

U 14nm 28nm, a obrazlozenje je da u 10nm i nizem proizvodnom procesu imaju preveliko curenje struje u idle modu sto bi se negativno odrazilo na autonomiju.

 

BTW meni je i ovakva "izuzetno dobra" autonomija katastrofalna. Najcesce bi sat trebalo puniti jednom tjedno, sve cesce od toga je neprihvatljivo za kupovinu. Vjerujem da cu uzeti Apple watch 4 kada izade, ali iskljucivo zato sto ga mogu dobiti besplatno preko firme (kao i hrpu druge IT opreme). Sam ne bi dao niti kune za smartwatch ili za bilo koji drugi sat. Obicni satovi su u biti jos i gori jer im je jedina funkcija pokazivanja vremena te od pojave mobitela imaju samo sminkersku svrhu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 14:00 (kerum).
16 godina
offline
Re: Predstavljena energetski efikasnija Snapdragon
A gdje si nasao da je 14nm?
13 godina
offline
Re: Predstavljena energetski efikasnija Snapdragon
kerum kaže...
Cro0707 kaže...

https://www.qualcomm.com/media/documents/files/snapdragon-wear-3100-platform-product-brief.pdf

 

Super da nisu naveli u koliko nm procesu je proizveden 3100! Očito nije za pohvalu :)

U 14nm, a obrazlozenje je da u 10nm i nizem proizvodnom procesu imaju preveliko curenje struje u idle modu sto bi se negativno odrazilo na autonomiju.

 

BTW meni je i ovakva "izuzetno dobra" autonomija katastrofalna. Najcesce bi sat trebalo puniti jednom tjedno, sve cesce od toga je neprihvatljivo za kupovinu. Vjerujem da cu uzeti Apple watch 4 kada izade, ali iskljucivo zato sto ga mogu dobiti besplatno preko firme (kao i hrpu druge IT opreme). Sam ne bi dao niti kune za smartwatch ili za bilo koji drugi sat. Obicni satovi su u biti jos i gori jer im je jedina funkcija pokazivanja vremena te od pojave mobitela imaju samo sminkersku svrhu.

 

Da, i mene zanima gdje si nasao da je 14nm?!? Prije 28nm. Jel 3100 je isti 2100/2500, samo što su dodali coprocesor. Uspoređivao sam specifikacije side by side (3100/2100) i najnovije u tom procesoru je (nažalost) samo naziv, manje više sve je identično.

12 godina
offline
Re: Predstavljena energetski efikasnija Snapdragon
Cro0707 kaže...

Da, i mene zanima gdje si nasao da je 14nm?!? Prije 28nm. Jel 3100 je isti 2100/2500, samo što su dodali coprocesor. Uspoređivao sam specifikacije side by side (3100/2100) i najnovije u tom procesoru je (nažalost) samo naziv, manje više sve je identično.

U pravu si, 28nm je, a ne 14. Ispravio sam u prvom postu. Razlog je onaj koji sam napisao, samo je broj drugi. Previse toga citam pa se pomjesa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice