Preko 100.000 Tesli u 2017.

poruka: 13
|
čitano: 5.814
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Preko 100.000 Tesli u 2017.".
6 godina
offline
Preko 100.000 Tesli u 2017.

Odlicne brojke za taj cjenovni rang

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Preko 100.000 Tesli u 2017.

U kojem su to rangu dobre brojke?

 

Ovo samo snobovi kupuju i to oni posebni vrste ... level 10.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Preko 100.000 Tesli u 2017.
njuznjuz kaže...

Odlicne brojke za taj cjenovni rang

 

 

A koji bi to cjenovni rang bio? malo je zbunjujuće jer naslov kaže da se prodalo "tesli" a ne Tesli S, dakle sve Tesle skupa, u što spada i model 3 koji i nije baš luxuzna klasa ili "taj cjenovni rang". Tesla 3 je cijenom koju si prosječno dobrostojeći europljanin može kupiti bez da se puno počeše po džepu. Koliko je meni poznato premium klasa vozila se prodaje globalno u preko 7 milijuna komada, što uključuje samo dobro poznate i razvikane marke. Cijena tih vozila se lagano penje i do vrtoglavih 180 tisuća EUR. Meni vrtoglavih jer je meni to jako puno za auto.

 

Sve u svemu Tesla je tu globalno ugrabio moooožda zdravih 0.7% odokativno procjenjeno i to ako bi računali samo Teslu S i ostale jednako skupe varijante Tesle koje bi moooožda se mogle staviti u premium klasu normalnih automobila.

 

Dakle, u tragovima ih se dade naći na tržištu automobila, ali se ne može reći da su igdje zasjeli ili da su "našli svoju nišu". serem, možda u Norveškoj :).

 

Da poprave baterije i domet stvar bi sigurno izgledala puno drugačije. Treba im domet od bar 250km u ridiculous modu i onda bi to bilo to. Prodaja bi išla, samo nekako mi se čini da onaj muljator Elon uopće ne želi proizvoditi i prodavati aute. On kuha neke drugo, a kaj bu skuhal bumo vidli. 

 

 

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Preko 100.000 Tesli u 2017.

Impresivno. Ko Toyota 1947 godine. Koji fejker.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Preko 100.000 Tesli u 2017.

Od 101.312 samo ih je 1.550 modela 3. To je cjenovni rang od 100k eura. Npr mercedes s klasa (koja je cjenovni rang tesle) je prodan u US 18.803 primjeraka, europa 14.967. Za mercedes su podaci za 2016.godinu jer nema još broja prodanih za prosinac 2017. Oke tu još fali kina i ostali ali mozda sa svima njima bi opet dosao do brojke 100k prodanih s klasa. http://carsalesbase.com/european-sales-2016-ev-phev-segments/#more-44567 na linku su prodani elektricni auti u 2016. Mali golf se prodaje duplo losije od tesle s (ako zelis gledat klasu EV)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Preko 100.000 Tesli u 2017.
njuznjuz kaže...

Od 101.312 samo ih je 1.550 modela 3. To je cjenovni rang od 100k eura.

 Ok, no Mercedes nije samo S klasa sa tom cijenom, točnije ta vozila kreću sa cijenom od 125 000EUR i to je jako skupo kao početna cijena za glupavi auto koji još nije niti jeftino voziti jer puno troše. Za to kupiti fakat moraš biti debelo pofutran sa novcima.

Tu je i G klasa, pa GLE klasa, SL klasa i naravno Mercedes AMG. Mnoge nešto niže potpuno opremljene cijenom dostižu sumanutih 100 000EUR za automobil.

 

Što se tiče same Tesle, njena cijena je vrlo varljiva. Norvežani kupuju Tesle jer na EV se ne plaća PDV, bar je to zadnja informacija koje se sjećam. Tamo je Tesla "bijednih" 60000 EUR dok cijenu od 100 000EUR dostiže uglavnom u vuko*ebinama.

 

Točne podatke po klasama teško je naći samo za Mercedes, ne daju, ali ukupno svake godine rastu u prodaji i time se jako ponose. Njihova najjače rastuća, kako sami kažu, GLC klasa SUVova sa početnom cijenom je preko 400 000kn, znači malo ga opremiš i već si na 500 000kn, taman ti ostane 250 000kn da skuriš na gorivo i nešto malo servisa ako si bio tak bedast pa nisi ugovorio 5 godišnje održavanje u cijeni vozila.

 

No ono što se uredno zna je da samo Mercedes AMG je isporučeno 100 000 komada, to su ti odreda vrlo skupi auti, najjeftiniji su oko 500 000hrk, među najskupljima je AMG G65 - 3 milijuna kuna.

 

Sve je to ovak šabački uspoređeno sa Tesla S/X. To je po meni vrlo zbunjujuće i nema baš neku težinu jer Mercedes se nije nikome ispovjedio sa detaljnim prodajnim rezultatima po klasama, nego okvirnim gdje se dade zaključiti da su skupih vozilica prodali debelo preko pola milijuna, dok su im i one jeftinije debelo bolje od onoga što nudi Tesla po mome osobnom uvjerenju.

 

Daklem da bi fakat vidjeli dobru usporedbu moramo znati točnu cijenu prodanih primjeraka Tesle. Najviše ih se proda gdje su najjeftiniji, bez PDVa u Norveškoj, pa kad bi spustili cijenu Tesle na prosječnih 70000EUR ili manje ovisno o modelu, opremi i bateriji, tada je usporedba sa Mercedesom, posebno sa S klasom više nego neprimjerena pa realnije gledamo u onih 7 milijuna premium klase u usporedbi sa Teslom.

 

Mislim da Tesla bi se prodavao "ko vrući burek" da ga prodaju za normalnijih 40tak tisuća EURa, mislim da bi se i ja odvažio kupiti ga u tome slučaju kao vrlo skupu igračku za natezanje po gradu, no čini se da Tesla to niti može proizvesti, a prije svega ne želi isporučiti, je moje mišljenje.

14 godina
offline
Preko 100.000 Tesli u 2017.

Opet te Tesle uspoređujete s nečim čime ni cjenovno, a bogme ni ničim drugim ne mogu uspoređivati. S/A8/7er i ostala ekipa kreće debelo iznad 100k €. Tesla kreće od 70tak. T
Tesla se cjenovno može uspoređivati s E/A6/5er klasom vozila. Opet, kvalitetom i luksuzom ni blizu. Već sam na X tema dao podatke iz ove godine, čak i SADu gdje se te Tesle navodno prodaju kao vruće kifle, gdje E klasa ima duplo više prodanih vozila, 5er nekih 1.5 puta više. Ne da mi se opet. Da ne pričamo o EU.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Preko 100.000 Tesli u 2017.

S klasa krece od 88k eura lako se provjeri. Svrstavajte u koju god klasu hocete, tesla se prodaje i prodavat ce se jos i vise. Briga me za teslu, nemam tolko love, al me veseli dobra prodaja EVa. Daj boze da svi krenu izbacivat elektricne modele

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Preko 100.000 Tesli u 2017.
njuznjuz kaže...

S klasa krece od 88k eura lako se provjeri. Svrstavajte u koju god klasu hocete, tesla se prodaje i prodavat ce se jos i vise. Briga me za teslu, nemam tolko love, al me veseli dobra prodaja EVa. Daj boze da svi krenu izbacivat elektricne modele

 

No pa daj provjeri.. S klasa - Mercedes Hrvatska..  

Cijena s PDV-om i PPMV-om od:

KN 932.478,

 

I mene nije nešto posebno stalo, ali kad već imaš volju uspoređivati, daj onda usporedi nešto što se može uspoređivati pa da to imade smisla. 

6 godina
offline
Re: Preko 100.000 Tesli u 2017.
Mozda si trebao gledat cijenu s klase u zimbabveu. I teslu i mercedes sam gledao cijene u njemackoj
8 godina
neaktivan
offline
Re: Preko 100.000 Tesli u 2017.
njuznjuz kaže...
Mozda si trebao gledat cijenu s klase u zimbabveu. I teslu i mercedes sam gledao cijene u njemackoj

Pa što onda nisi bio toliko fer pa usporedio  cijene početnih modela?

70K za početnu Teslu naspram 85k za početnu S klasu. 

Ti si postavio uvijet cijene za usporedbu, pa ti samo pokušavam nacrtati kako je bitno znati koja je to cijena da bi se prodajne količine mogle uspoređivati u pravom svjetlu.

 

Pomakni si cjenovni slider na Mercedesovoj stranici na 64K eura, dobiti ćeš hrpu modela koji idu od 70K i više eura, pa onda probaj naći koliko ih se prodalo i usporedi sa Teslom.

Nakon toga bi bilo dobro da fizički pogledaš i probaš te Mercedese i Teslu. Budeš onda  dodatno videl zake mnogi ne mogu vjerovati da Tesla traži toliko para za svoj EV.

Usput, mnogi klinci žive u uvjerenju kako je održavanje tj. servisi skupo, a nemaju pojma kako izgledaju programi održavanja premium klase vozila, gdje u cijeni ugovoriš višegodišnje redovne servise, jer samo to ti i treba.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Preko 100.000 Tesli u 2017.
Sroljo the second kaže... 

No pa daj provjeri.. S klasa - Mercedes Hrvatska..  

Cijena s PDV-om i PPMV-om od:

KN 932.478,

 

I mene nije nešto posebno stalo, ali kad već imaš volju uspoređivati, daj onda usporedi nešto što se može uspoređivati pa da to imade smisla. 

 Mercedes S klasa u Njemačkoj i drugim normalnim zemaljama košta oko 88 tisuća eura. Očigledno želiš dokazati nešto što nije istina, ne znam kad si vidio da se cijena jednog auta uzme u jednoj zemlji, a drugog auta u drugoj zemlji. 

 

A kad pogledaš aute iznutra, Tesla izgleda kao da je dvije klase niže, a možda je jeftiniji desetak tisuća eura, sto je vani ništa.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 12:00 (JozoBozo121).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Preko 100.000 Tesli u 2017.
JozoBozo121 kaže...

 Mercedes S klasa u Njemačkoj i drugim normalnim zemaljama košta oko 88 tisuća eura. Očigledno želiš dokazati nešto što nije istina, ne znam kad si vidio da se cijena jednog auta uzme u jednoj zemlji, a drugog auta u drugoj zemlji. 

 Pa da si malo bolje čitao što sam napisao i da nisi tako jako emotivno napaljen na Teslu, bilo bi ti jasno.

Cijene su šarolike, Tesla prodaje posebno u Norveškoj gdje su oslobođeni PDVa - to je subvencija na cijenu i to se kod usporedbe prema cijenama mora uzeti u obzir.

Cijena u HR je takva kakva je, ona je tu, i nije samo u HR tako visoka. Visokaj je i u mnogim drugim  zemljama. Danci npr, plaćaju najskuplja vozila u EU. 

 

Daklem, valjda je jasno da ciljam na valjanost i svrsishodnost usporedbe koju je njuznjuz pokrenuo, tj dešava se upravo suprotno od ovoga što tvrdiš. Opet se emotivci javljaju u obranu Tesle, a uopće ju se ne mora braniti. Prodaja je takva kakva jest, dok muljator Elon čak i kada ponudi proizvod po normalnoj cijeni, ne želi ga isporučiti. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice