Preminuo je Murray Gell-Mann, fizičar koji je pred

poruka: 9
|
čitano: 4.528
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Preminuo je Murray Gell-Mann, fizičar koji je pred".
7 godina
offline
Preminuo je Murray Gell-Mann, fizičar koji je pred

btw. zamisli, čestica 2/3 pozitivna s 1/2 spina... wtf, mr. Gell-Mann?!

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 15:45 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Preminuo je Murray Gell-Mann, fizičar koji je
Glavno da nas u medijima bombardiraju glupošću...i analizama ovih izbora od prekjučer...A kad triba o ljudima zaslužnim za ovu našu tehnološku civilizaciju...

PANEM ET CIRCENSES
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Preminuo je Murray Gell-Mann, fizičar koji je
HCMAA kaže...
Glavno da nas u medijima bombardiraju glupošću...i analizama ovih izbora od prekjučer...A kad triba o ljudima zaslužnim za ovu našu tehnološku civilizaciju...

PANEM ET CIRCENSES

mene tehnologija toliko niti ne zanima, quarkovi nemaju veze s tehnologijom koja nas okružuje, zanima me od čega sam, od čega je svijet koji me okružuje, zanima me fundametalna stvarnost i odgovori na takva pitanja prije nego što skviknem... hoću sad i hoću sve.... što bi cane rekao...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 19:48 (Louis Pluto).
7 godina
offline
Preminuo je Murray Gell-Mann, fizičar koji je pred

neki dan sam obrisao konstataciju da su elementarne čestice točkaste, jednodimenzionalne... jesu li elementarne čestice trodimemzionalne i što to u stvari znači? u smislu kvantne mehanike... ništa, što možemo filozofski uopće pripisati elementarnim česticama...? možemo im pripisati fizička svojstva, masu, spin i naboj... znače li išta te vrijednosti u stvarnom životu? kako nešto može biti potpuno pozitivno, odnosno biti dvije trećine pozitivno, odnosno trećinu negativno, može li se što okretati pola? pola čega?? o čemu u stvari govorimo... pričamo o svojstvima, koja su nemušto na taj način prikazana, da bi bilo lakše shvatiti što uopće nije... rgb, 1 cijelo ili puni spin nisu dobri načini da se shvate elementarne čestice, one niti se vrte niti imaju boju niti su pozitivne/negativne... one su neusporedive! ne postoji analogija u našem velikom svijetu... naučimo se živjeti s tim i brojeve shvatiti kao brojeve, informacije s pravilima...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 4:15 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Preminuo je Murray Gell-Mann, fizičar koji je pred

a u pič...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Preminuo je Murray Gell-Mann, fizičar koji je pred

prema njegovom sustavu razmišljanja, u tom sitnom svijetu (graškograd) se zbivaju tako da je što idemo dublje (sitnije) sve manje matematike a sve više nezgoda. na koncu će se ispostaviti da je jedini univerzalan zakon ("teorija svega") shit happens, a tzv. peta sila (one to unite them all) je glupost. ne bi me čudilo a i iz njegova predavanja je predvidljivo. vele zagorci: "jebate luk, te te ...". 

 

ipak, njegov je doprinos značajan jer smo prije toga znali samo za dva kvarka (jedan bez masnoće):

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 10:01 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Preminuo je Murray Gell-Mann, fizičar koji je
Ajar kaže...

prema njegovom sustavu razmišljanja, u tom sitnom svijetu (graškograd) se zbivaju tako da je što idemo dublje (sitnije) sve manje matematike a sve više nezgoda. na koncu će se ispostaviti da je jedini univerzalan zakon ("teorija svega") shit happens, a tzv. peta sila (one to unite them all) je glupost. ne bi me čudilo a i iz njegova predavanja je predvidljivo. vele zagorci: "jebate luk, te te ...". 

 

ipak, njegov je doprinos značajan jer smo prije toga znali samo za dva kvarka (jedan bez masnoće):

od particle zooa je napravio nešto smisleno, btw. nema bezmasenog kvarka a nema ni samo jednog kvarka, uvijek dolaze bar u paru... ukoliko želiš jednoga odvojiti od drugoga energija koju si u to razdvajanje utrošio bit će dovoljna da se drugi instantno pojavi i onda opet imaš dva odnosno četiri...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 11:22 (Louis Pluto).
7 godina
online
Re: Preminuo je Murray Gell-Mann, fizičar koji je
Louis Pluto kaže...

od particle zooa je napravio nešto smisleno, btw. nema bezmasenog kvarka a nema ni samo jednog kvarka, uvijek dolaze u paru... ukoliko želiš jednoga odvojiti od drugoga energija koju si u to razdvajanje utrošio bit će dovoljna da se drugi instantno pojavi i onda opet imaš dva odnosno četiri...

 E to su prava topla braća, nemreš ih razdvojit ni da oćeš, kak su se užličili.

A čim i ostali vide, odma orgije slože - kvark na kvarka, bespoštedno

Podsjetilo me na onaj stari francuski film kad one gayeve kaj se karaju u kamionu izrešetaju sa strojnicama 

 

Zajebani su ti kvarkovi...

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Preminuo je Murray Gell-Mann, fizičar koji je
fer-de-lance kaže...

 E to su prava topla braća, nemreš ih razdvojit ni da oćeš, kak su se užličili.

A čim i ostali vide, odma orgije slože - kvark na kvarka, bespoštedno

Podsjetilo me na onaj stari francuski film kad one gayeve kaj se karaju u kamionu izrešetaju sa strojnicama 

 

Zajebani su ti kvarkovi...

 sve to je potpuno nenormalno... ne gejevi, nego kvarkovi... ima nešto u onome što sam jučer pijan upisao, kako se redaju pive sve su mi bliže jučerašnje rečenice, još malo i ponovno ću predavati...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice