Project Treble - vjetar za Androidova jedra

poruka: 67
|
čitano: 14.030
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Project Treble - vjetar za Androidova jedra".
15 godina
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

ponudili ti a nisi uzeo lovu natrag i pričekao bolju priliku iza flanjke?! pa kakav si ti pripadnik hrvatske stranke autohtonih Zagoraca? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 7:41 (Ajar).
Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

Naslov članka "Project treble..." a u članku samo opravdavanje zašto je uzeo Essential Phone a ne OnePlus. Mjaukanje i kukanje a nitko ga ne optužuje za to što je uzeo Essential Phone al' opet ima potrebu da se opravdava.

Eto drugi put uzmi OnePlus (super je) i drugi puta pokušaj da naslov članka bude u skladu sa sadržajem članka, ili stavi naslov "Kako sam se zaj*** što sa uzeo Essential Phone" pa dalje u članku kao što i jesi mjaumjau vauvau...

 
9 9 hvala 3
6 godina
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
Essential phone je jedan od prvih koji je dobio Android P, tako da sam malo zbunjen sa tekstom?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

Osnovna ideja Projekta Treble je odlična, jedino što će to trajat sigurno još koju godinu da ga eventualno večina proizvođača implemenitra jer sueći po tekstu i njima je to u interesu.

Ma da se bar ovi Security updejti pojave odmah nakon što ih google objavi bilo bi super a ne da čekaš 2-3 mjeseca da se štajaznam Samsugn sjeti da ga gurne.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

svaka čast na ovoj ideji, ali mogućnost da nešto pođe po zlu i dalje postoji tako da nisam baš siguran da će nadogradnje kroz "treble ready" mobitele ići baš takvim automatizmom.

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

Rezime članka žao mi je ko psu jer nisam uzeo pare koje su mi se nudile i kupio Oneplus 6 jer je novi android na njega došao prije nego mi je došao novi Essential Phone s metalnom mrežicom.

Da se malo više pozabaviš kako android rade a ne 2/3 teksta o Amazonu i njihovoj podršci možda bi i od članka bilo nešto ovako prdac u prazno uz kukanje i cviljenje.

 
6 6 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
summus kaže...

Naslov članka "Project treble..." a u članku samo opravdavanje zašto je uzeo Essential Phone a ne OnePlus. Mjaukanje i kukanje a nitko ga ne optužuje za to što je uzeo Essential Phone al' opet ima potrebu da se opravdava.

Eto drugi put uzmi OnePlus (super je) i drugi puta pokušaj da naslov članka bude u skladu sa sadržajem članka, ili stavi naslov "Kako sam se zaj*** što sa uzeo Essential Phone" pa dalje u članku kao što i jesi mjaumjau vauvau...

 

Ne znam jesi li pročitao do kraja, ali kroz priču o odlučivanju između ta dva mobitela objašnjeno je što je Project Treble i zašto je bitan  Čitava druga polovica teksta bavi se isključivo Project Trebleom. Bilo bi bizarno da se opravdavam oko izbora, jer sam kupio oba mobitela i oba su mi još uvijek na raspolaganju. No koristim isključivo Essential 

 

Usto, kao što je love2ml86 naveo, Essential je dobio friški Android P dva sata nakon Googleovih vlastitih Pixela i time postao jedini uređaj, uz Pixele, koji je već na Androidu P. Inače, još jedna promjena se dogodila nakon što je ovaj tekst nastao - OnePlus se ipak odlučio za reparticioniranje memorije u sklopu jedne od nadogradnji za OnePlus 5/5T, tako da sad i oni podržavaju Treble.

 

I kako nikonja kaže, a s čime se u potpunosti slažem, sad valja čekati da se osjete konkretne beneficije čitave ove priče...

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
ivan599 kaže...

Rezime članka žao mi je ko psu jer nisam uzeo pare koje su mi se nudile i kupio Oneplus 6 jer je novi android na njega došao prije nego mi je došao novi Essential Phone s metalnom mrežicom.

Da se malo više pozabaviš kako android rade a ne 2/3 teksta o Amazonu i njihovoj podršci možda bi i od članka bilo nešto ovako prdac u prazno uz kukanje i cviljenje.

 

OnePlus 6 je izašao 5 mjeseci nakon što se događalo sve opisano u tekstu  Čitava druga polovica teksta bavi se Trebleom i time kako radi, treba samo pročitati do kraja.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
13 godina
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

Inače ne vidim baš puno prednosti kod updateanja na nove verzije. Prošli smo razdoblje gdje su se radili ogromni koraci sa svakom verzijom a sad su to više manje s korisničke strane sitnice koju većina korisnika ni neće primjetiti.

 

No, relativno nedavno sam kupio tablet Lenovo Yoga Tab3 Pro model s Androidom 6, model koji je izašao početkom prošle godine u trenu kad je već izašao Android 7. Kupovao sam ga primarno zbog hardvera ali mislio sam da jednostavno mora dobiti upgrade na 7icu. Ispada da baš i ne mora. Znači to je tablet koji se još uvijek prodaje kao novi za 4400kn koji vrti 3 godine staru verziju Androida, a za koji Lenovo uopće nema u planu ni jedan jedini update. Kao što sam rekao u uvodu inače me nije toliko briga za to na mobovima, ali recimo to ovdje znači da nema split windowa koji bi podignuo iskustvo korištenja tableta na drugu razinu. Lenovo ima neku krnju adaptaciju koja omogućava više manje samo njihovim aplikacijama da se vrte kao smanjeni prozorčić.

 

Tablet je što se tiče hardvera perverzija, mislim da mu ništa na tržištu ne može parirati - primarno projektor i fenomenalan kickstand ali i super kvaliteta izrade, fenomenalan ekran i jblovi zvučnici... No ovo bez updatea je samo bezobrazluk, pogotovo s obzirom na cijenu i na to da se i dalje prodaje.

Moj PC  
10 0 hvala 1
15 godina
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

Što sam stariji to mi je izrazitno bitnije da mi mob radi kako sam navikao (ako je sve funkcionalno).

Nakon svakog upgradea sam samo imao probleme. Ne velike, ali dovoljno da izgubim par sati na fiksanje i još par sati navikavanja.

Ista stvar i sa windowsima. Forsani updejti koji mi uvijek požderu živce i vrijeme.

 

Ne bih imao ništa protiv da nikad ne izađe nijedan Android update za mobitel koji radi kako treba.

Ionako su to u 99% slučajeva izmjene notification panela i ikona :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
20 2 hvala 2
14 godina
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

Nekada davno mi je bilo izuzetno bitno da svaki telefon bude updatean. Nabacivao sam kojekakve igrice, nepotrebne programe, widgete... i trošio vrijeme na custom romove.

Danas. S obzirom da mobitel koristim prvenstveno za pozive i poruke (whatsapp i viber) i povremeno fotkanje za posao... totalno mi je nebitan update istog s obzirom da imam instalirane svega 3 aplikacije. Radi brzo, sigurno i jeftini telefoni tipa vivax me sasvim zadovoljavaju.

Kad se samo sjetim koliko sam para bacio na samsunge, htc-ove i slične totalno nepotrebno. Samo da bi se izguštao 2 dana i ponovno koristio par aplikacija konstanto dok su ostale bile nepotrebno instalirane (u bircu tipa... vidi bro koja grafika ili... mogu bootat win xp).

Valjda sam ostario... 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
24 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
sbcreation kaže...

Nekada davno mi je bilo izuzetno bitno da svaki telefon bude updatean. Nabacivao sam kojekakve igrice, nepotrebne programe, widgete... i trošio vrijeme na custom romove.

Danas. S obzirom da mobitel koristim prvenstveno za pozive i poruke (whatsapp i viber) i povremeno fotkanje za posao... totalno mi je nebitan update istog s obzirom da imam instalirane svega 3 aplikacije. Radi brzo, sigurno i jeftini telefoni tipa vivax me sasvim zadovoljavaju.

Kad se samo sjetim koliko sam para bacio na samsunge, htc-ove i slične totalno nepotrebno. Samo da bi se izguštao 2 dana i ponovno koristio par aplikacija konstanto dok su ostale bile nepotrebno instalirane (u bircu tipa... vidi bro koja grafika ili... mogu bootat win xp).

Valjda sam ostario... 

 

I ja sam ostario  Sve je bilo isto kao kod tebe (stalno eksperimentiranje s custom ROM-ovima, čak i u alpha verzijama), a danas mi je odbojna sama pomisao na rootanje i vezane zajebancije. Jedino što još uvijek želim jest biti up-to-date s aktualnim verzijama Androida, ali isključivo u stock verziji, koju je izdao sam proizvođač. Šteta što je broj proizvođača Android mobitela koji mare za to toliko mizeran...

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
Chronosus kaže...

Inače ne vidim baš puno prednosti kod updateanja na nove verzije. Prošli smo razdoblje gdje su se radili ogromni koraci sa svakom verzijom a sad su to više manje s korisničke strane sitnice koju većina korisnika ni neće primjetiti.

 

No, relativno nedavno sam kupio tablet Lenovo Yoga Tab3 Pro model s Androidom 6, model koji je izašao početkom prošle godine u trenu kad je već izašao Android 7. Kupovao sam ga primarno zbog hardvera ali mislio sam da jednostavno mora dobiti upgrade na 7icu. Ispada da baš i ne mora. Znači to je tablet koji se još uvijek prodaje kao novi za 4400kn koji vrti 3 godine staru verziju Androida, a za koji Lenovo uopće nema u planu ni jedan jedini update. Kao što sam rekao u uvodu inače me nije toliko briga za to na mobovima, ali recimo to ovdje znači da nema split windowa koji bi podignuo iskustvo korištenja tableta na drugu razinu. Lenovo ima neku krnju adaptaciju koja omogućava više manje samo njihovim aplikacijama da se vrte kao smanjeni prozorčić.

 

Tablet je što se tiče hardvera perverzija, mislim da mu ništa na tržištu ne može parirati - primarno projektor i fenomenalan kickstand ali i super kvaliteta izrade, fenomenalan ekran i jblovi zvučnici... No ovo bez updatea je samo bezobrazluk, pogotovo s obzirom na cijenu i na to da se i dalje prodaje.

 Ti si još dobro prošao, taj model ima podršku custom rom-ova.

Moj Yoga tablet 2 vrti prvi android 5 koji je totalno zbagano smeće. Nema podršku zajednice zbog šašavog čipseta a Lenova boli k.

Give a man a mask and he will show you his true face
8 godina
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

Nisu u novim Androidima samo sitne kozmetičke prepravke, ima i under-the-hood poboljšanja što svakako vrijedi

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 13:44 (EricCartman).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
limitedition kaže...
Chronosus kaže...

Inače ne vidim baš puno prednosti kod updateanja na nove verzije. Prošli smo razdoblje gdje su se radili ogromni koraci sa svakom verzijom a sad su to više manje s korisničke strane sitnice koju većina korisnika ni neće primjetiti.

 

No, relativno nedavno sam kupio tablet Lenovo Yoga Tab3 Pro model s Androidom 6, model koji je izašao početkom prošle godine u trenu kad je već izašao Android 7. Kupovao sam ga primarno zbog hardvera ali mislio sam da jednostavno mora dobiti upgrade na 7icu. Ispada da baš i ne mora. Znači to je tablet koji se još uvijek prodaje kao novi za 4400kn koji vrti 3 godine staru verziju Androida, a za koji Lenovo uopće nema u planu ni jedan jedini update. Kao što sam rekao u uvodu inače me nije toliko briga za to na mobovima, ali recimo to ovdje znači da nema split windowa koji bi podignuo iskustvo korištenja tableta na drugu razinu. Lenovo ima neku krnju adaptaciju koja omogućava više manje samo njihovim aplikacijama da se vrte kao smanjeni prozorčić.

 

Tablet je što se tiče hardvera perverzija, mislim da mu ništa na tržištu ne može parirati - primarno projektor i fenomenalan kickstand ali i super kvaliteta izrade, fenomenalan ekran i jblovi zvučnici... No ovo bez updatea je samo bezobrazluk, pogotovo s obzirom na cijenu i na to da se i dalje prodaje.

 Ti si još dobro prošao, taj model ima podršku custom rom-ova.

Moj Yoga tablet 2 vrti prvi android 5 koji je totalno zbagano smeće. Nema podršku zajednice zbog šašavog čipseta a Lenova boli k.

 Tablet je cista perverzija i kad sam ga kupio i vidio da nece ga upgredat uopce , blago je receno da sam ostao razocaran jer nije jeftin i boli ih briga za nas. bitno da prodaju nesto a dalje ....

13 godina
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
limitedition kaže...

 Ti si još dobro prošao, taj model ima podršku custom rom-ova.

Moj Yoga tablet 2 vrti prvi android 5 koji je totalno zbagano smeće. Nema podršku zajednice zbog šašavog čipseta a Lenova boli k.

 

Kao ima, al ne baš. Naime, time gubiš projektor koji je jedan od glavnih razloga zašto sam ga kupio. Navodno je Lenovo i izdao update na 7 al ga povukao nakon tjedan dana.

 

Ipak mi nije žao što sam kupio. Leć u krevet u hotelu navečer i fino projicirati 50'' Netflix na strop... priceless :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 14:51 (Chronosus).
16 godina
moderator
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
Dead kaže...

 A reci mi Davore što te spriječava da pređeš u iOS tabor gdje nemaš takvih briga? Da li je to cijena uređaja ili nešto drugo?

 

Pokušao sam par puta, ali ne ide - iOS mi je toliko smrtno dosadan da bi me nakon par dana korištenja iPhonea morali buditi iz duboke kome 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
16 0 hvala 0
9 godina
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

trenutno je bestbuy nesto iz androidone programa i to je to. jeftini pixel.

 

iako je u zadnje vrijeme dosta nebitna verzija androida, jer neki proizvodaci implementiraju neke stvari koje cisti android dobije kasnije.. (i u pozadinskim stvarima i sucelju), a kod nekih se dogodi da novija verzija radi puno losije nego ona prijasnja (zbrljaju nabrzaka samo da se pokazu kao brzi u nadogradnji), iako ista kod drugih radi bolje, itd... bude tu svasta, tako da nije sve crno-bijelo, tj. da je najnovije uvijek bolje..

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

Vremena custom romova su se poprilično smirila i večini to više nije napeto u takvoj mjeri kako kad se pojavio npr samsungov S2., ali to ne znači da nam ne trebaju updejti kako neki pišu. Upravo suprotno, najbitniji su baš ti mali upejti sa security fixevima koji su jaaaako bitni za android platformu koja je poprilično više osjetljiva na razne malverzacije. Jedini veći problemi koji se znaju pojavit je prilikom prelaska na veču verziju Androida 6 na 7 ili 7 na 8, jer tada se, čini mi se, radi više na optimizaciji novijih modela nego 2 godine starih. Ali ja sam evo sa Oreom na svojoj S7 više nego zadovoljan i nemam namjeru još neko vrijeme mjenjat mob, skoro sigurno ne prije S10 jer me zanima ali bo to evolucija 9ke ili možda nešto revolucionarnije.

U svakom slučaju definitvno podržavam projekt Treble jer bi to cijelu android platformu konačno digao na viši nivo. Pa baš namjerno nisam napisao na nivo Jabuke jer je debilno uspoređivat Android sa njima, jer je na jednoj strani jedan jedini proizvođač sa 10 aktivnih modela, na drugoj 50 proizvođača sa par stotina modela, tako da je svaka usporedba sa updejtom softvera bezpotrebna.

Moj PC  
10 0 hvala 0
7 godina
online
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

Premda, i to kad je mobitel prilikom updatea na noviji android u banani i softver je "neoptimiziran" je bullshit, to proizvođači namjerno naprave da zajebu ljude koji su updateali uređaj (ne samo na androidu).

Nitko me ne može uvjeriti da firma s par tisuća programera ne može u jednom danu portati novu verziju androida kad imaju i dostupan source code od kernela i sve ostalo kad jedan obični entuzijast može portati novu verziju androida za jedan vikend a da je rom skoro pa bug free (na qualcommima, gdje imaju dostupan source).

Uglavnom, sad im projekt treble ne bude više dopuštao takva izmišljanja i izvlačenja, baš me zanima kaj im sad bude opravdanje da ne updateaju uređaje...

 

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 17:23 (fer-de-lance).
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

I'm glad to say that the new Moto G6 series is Project Treble compliant.. Ok, vlasnik sam jednog. Što mi sad stoji na putu do nove slastice?

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

moja nokia je na zadnjoj sluzbenoj beti android pie i mogu reci da su poboljsanja vrlo osjetna po pitanju fluidnosti i brzine, reakcije na dodir, i sl.

prezadovoljan za trecinu cijene pixela :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 19:58 (digitall).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Project Treble - vjetar za Androidova jedra

Radi svih ovih plaćanja preko mobitela podržavam želju za zadnjim verzijama, ali moram priznat da ni sam nisam znao na kojoj sam verziji iako sam također u prošlosti mijenjao ROM-ove kao Hajduk predsjednike. Sad vidim da ovaj Samsung ima 8.0. Vjerovatno će tako i ostati, jer prije dođe kraj trajanja 2-godišnjeg ugovora ili pucanje ekrana nego nadogradnja, pa većinom bude novi mobitel - novi sustav.

Only real programmers collect their own garbage.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
hrvooje kaže...

Radi svih ovih plaćanja preko mobitela podržavam želju za zadnjim verzijama, ali moram priznat da ni sam nisam znao na kojoj sam verziji iako sam također u prošlosti mijenjao ROM-ove kao Hajduk predsjednike. Sad vidim da ovaj Samsung ima 8.0. Vjerovatno će tako i ostati, jer prije dođe kraj trajanja 2-godišnjeg ugovora ili pucanje ekrana nego nadogradnja, pa većinom bude novi mobitel - novi sustav.

 

Ma joj, ta plaćanja sa mobitelom su mi žešća debilana.

Pa lakše mi je izvaditi karticu nego sa Note8 lamatati po blagajni :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 21:26 (Bitanga).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
Bitanga kaže...

 

Ma joj, ta plaćanja sa mobitelom su mi žešća debilana.

Pa lakše mi je izvaditi karticu nego sa Note8 lamatati po blagajni :-D

 Ja baš neki dan radi toga nisam ostao gladan. Zaboravio novčanik, došao do kase Lidla i pitam 'Beskontaktno plaćanje?' A znao sam i pun auto tenkirat, a kartica ostala kod žene, tako da to nije nešto što bih kritizirao.

Only real programmers collect their own garbage.
8 godina
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
Bitanga:

Plaćanje s mobitelom može biti i kroz razne netbankinge, ebay, amazon i ostalo. Ne želiš valjda sustav koji je otvoren svima za snifanje svih podataka? Ili bi radije koristio stari dobri windows xp za takve transakcije?
Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
Bitanga kaže...
hrvooje kaže...

Radi svih ovih plaćanja preko mobitela podržavam želju za zadnjim verzijama, ali moram priznat da ni sam nisam znao na kojoj sam verziji iako sam također u prošlosti mijenjao ROM-ove kao Hajduk predsjednike. Sad vidim da ovaj Samsung ima 8.0. Vjerovatno će tako i ostati, jer prije dođe kraj trajanja 2-godišnjeg ugovora ili pucanje ekrana nego nadogradnja, pa većinom bude novi mobitel - novi sustav.

 

Ma joj, ta plaćanja sa mobitelom su mi žešća debilana.

Pa lakše mi je izvaditi karticu nego sa Note8 lamatati po blagajni :-D

 Da ne otvaram drugu temu, kod zagrebačke banke sam i nedavno sam dobio maestro karticu za bezkontaktno plačanje. Do 100kuna ne pita za pin, mislim toliko smije maksimalni biti devni iznos da ne traži pin. Pitanje, kako smanjiti taj limit ili ga staviti da bude uvjek tražio pin ?

Na papiru koji sam dobio piše da se limit može mjenjati ali nigdje ne mogu nači opciju da to promjenim. mislim na mobu na zaba aplikaciji i na kompu tj web aplikacija. Na mobu unutar zabe aplikacije pokazuje recimo limit koliko iznos smije biti maksimalan za karticu ali ne koliko smije biti maksimalno za dnevni iznos kada ne traži pin.

 

 

16 godina
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra

Možda da im pošalješ mail i zatražiš ukidanje/smanjenje limita? Na taj način i ti i oni imate pisani trag i oni su obavezni ispuniti tvoj zahtjev ili ti poslati karticu koja ne podržava bezkontakno plaćanje. Uvijek možeš i promijeniti mišljenje, pa ih zamoliti da ti ponovo omoguće/izdaju karticu za bezkontaktno plaćanje.

15 godina
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
Feudalac kaže...
Bitanga:

Plaćanje s mobitelom može biti i kroz razne netbankinge, ebay, amazon i ostalo. Ne želiš valjda sustav koji je otvoren svima za snifanje svih podataka? Ili bi radije koristio stari dobri windows xp za takve transakcije?

 

Ovdje ne pričamo o tome, nego o Android Pay, Samung Pay, Apple Pay i raznim varijacijama NFC paya koji svaka kartica ima po defaultu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Project Treble - vjetar za Androidova jedra
hrvooje kaže...
Bitanga kaže...

 

Ma joj, ta plaćanja sa mobitelom su mi žešća debilana.

Pa lakše mi je izvaditi karticu nego sa Note8 lamatati po blagajni :-D

 Ja baš neki dan radi toga nisam ostao gladan. Zaboravio novčanik, došao do kase Lidla i pitam 'Beskontaktno plaćanje?' A znao sam i pun auto tenkirat, a kartica ostala kod žene, tako da to nije nešto što bih kritizirao.

 

Pazi da ne ostaneš drugi put gladan ako ti se baterija moba isprazni :-P

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice