Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbo

poruka: 23
|
čitano: 6.763
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbo".
10 godina
offline
Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbo

Zanimljiva je SAP tehnologija...

Al' bi me zanimalo...Tko je njima u HR konukrencija, a tko u zapadnim zemljama???

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n

Oracle. Od ostalih je nekad IBM bio važan igrač, danas Microsoft i Sage.

15 godina
online
Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbo

SAP je kao kupovina kuće prek oglasa: vjerojatno se ne kužiš dovoljno u problematiku a na prvi pogled izgleda sve ok, no kad kreneš živjet u njoj skužiš da treba još što šta nadograditi i renovirati što košta još bar tolko kolko si već platio kuću i onda dođeš do nedoumice dal da prodaš kuću i pretrpiš gubitke ili ulupaš u nju još gro para s nadom da će bit funkcionalnija. I naravno, ljudi se odlučuju ulupati još para i zato SAP ostvaruje tako lijepe rezultate

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 8:40 (Ges).
 
3 0 hvala 1
14 godina
online
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n

Uz bitnu razliku što kuća u jednom trenutku postane funkcionalna i ugodna, a SAP nikad.

15 godina
offline
Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbo

Imperijalističko ucjenjivački gigant Njemačke neokolonijalne velesile.

P.S. Lako je u "našoj regiji" ostvarivati rezultate kada te Njemači državni aparat, doslovno na silu, ugura u sve vrijedno u "našoj regiji". Preglomazan sustav za veliku većinu naših tvrtki, al' ga svi kupuju i plaćaju jer..."nam je potreban".

Be the change you wish to see in the world!
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 8:57 (Gh0sT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n

Pajdo programer s posla je radil sa SAPom (programiral and shit) i veli da se u zivotu nije tolko naklikal ko s tim sranjem. Kad ga je frend pital zakaj vise ne programira za SAP rekel je da bi radije bil bez posla.

Taj SAP se prodaje kao univerzalno nekaj najbolje na svijetu a tocno tak je kak gore decki pisu. Kupis kucu roh bau i pocnes ulagat da zavrsis te mozes useliti. Nakon kaj te kuca ispadne duplo skuplja od gotove kuce ostanes zaglavljen ko njihov musterija za sve vijeke vjekova. Taj SAP stvarno moze sve ali pod koju cijenu i za koje novce. Ne znam nikoga ko voli SAP.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 9:09 (NEW_MAN).
15 godina
online
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
Gh0sT kaže...

Preglomazan sustav za veliku većinu naših tvrtki, al' ga svi kupuju i plaćaju jer..."nam je potreban".

 'rvati generalno vole glomazne stvari koje ne znaju iskoristiti u njihovom punom potencijalu

NEW_MAN kaže...

Pajdo programer s posla je radil sa SAPom (programiral and shit) i veli da se u zivotu nije tolko naklikal ko s tim sranjem. Kad ga je frend pital zakaj vise ne programira za SAP rekel je da bi radije bil bez posla.

Taj SAP se prodaje kao univerzalno nekaj najbolje na svijetu a tocno tak je kak gore decki pisu. Kupis kucu roh bau i pocnes ulagat da zavrsis te mozes useliti. Nakon kaj te kuca ispadne duplo skuplja od gotove kuce ostanes zaglavljen ko njihov musterija za sve vijeke vjekova. Taj SAP stvarno moze sve ali pod koju cijenu i za koje novce. Ne znam nikoga ko voli SAP.

čisto slike radi, INA je platila SAP 70 mlilijuna eura a ulupali su u njega još 200 mil eura

 

a što se tiče rada u SAP-u, mislim da rečenica našeg instruktora sve govori: "SAP nije tu da bi vama bilo lakše, vi ste tu da bi SAP kod nas profunkcionirao"

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 9:15 (Ges).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
A koje su alternative sapu i postoje li uopce?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbo

Negativni komentari su temeljeni na iskustvu sa R/3 ili S/4 ERP suitu?

0 SAP R/3 ERP suite ne valja
0 SAP S/4 ERP suite ne valja
2 SAP proizvodi su OK
9 Tu sam da jambram i pljujem
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 11:05 (kerum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbo

Zato postoji ona narodna: SAPelo nas.

bunch
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
kerum kaže...

Negativni komentari su temeljeni na iskustvu sa R/3 ili S/4 ERP suitu?

Temeljeni su na bogatom iskustva rada u SAP-u i svejedno nemam pojma o čemu pričaš

14 godina
online
Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbo

R3 i S4 su na neki način dva proizvoda a ne dvije verzije. S4 je donio bolju bazu ali i veću razinu integracije koja kod SAPa tradicionalno ne radi baš uvijek kako treba. Tu imamo konceptualni problem u samoj srži sustava gdje jedno rješenje pokušava biti katica za sve, pa to na kraju izgleda kao izrada grafičkog dizajna u powerpointu (onaj Japanac što crta u Excelu bi bio sretan! ). Kad vam (npr.) isključe telefon jer niste platili opomenu na iznos od 0,00kn možete biti sigurni da je za to veselje kriv SAP. 

Alternative ima koliko hoćeš. Oracle, Microsoft, Salesforce... ima i domaćih rješenja, pogotovo za manje korisnike. Ključna stvar za odabir je ipak koliko će odgovorna osoba dobit ispod stola, a tu je SAP izgleda najjači.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
Ges kaže...
kerum kaže...

Negativni komentari su temeljeni na iskustvu sa R/3 ili S/4 ERP suitu?

Temeljeni su na bogatom iskustva rada u SAP-u i svejedno nemam pojma o čemu pričaš

Vidim li ja tu neki contradictio in adjecto?

7 godina
protjeran
offline
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
jozef kaže...

R3 i S4 su na neki način dva proizvoda a ne dvije verzije. S4 je donio bolju bazu ali i veću razinu integracije koja kod SAPa tradicionalno ne radi baš uvijek kako treba. Tu imamo konceptualni problem u samoj srži sustava gdje jedno rješenje pokušava biti katica za sve, pa to na kraju izgleda kao izrada grafičkog dizajna u powerpointu (onaj Japanac što crta u Excelu bi bio sretan! ). Kad vam (npr.) isključe telefon jer niste platili opomenu na iznos od 0,00kn možete biti sigurni da je za to veselje kriv SAP. 

Alternative ima koliko hoćeš. Oracle, Microsoft, Salesforce... ima i domaćih rješenja, pogotovo za manje korisnike. Ključna stvar za odabir je ipak koliko će odgovorna osoba dobit ispod stola, a tu je SAP izgleda najjači.

oracle nisam koristio, samo neka sučelja za razmjenu podataka oracle/sap

MS navision? smeće kakvo svijet nije vidio...

od domaćih? pantheon je domaći? isto smeće...

 

iako to sve ovisi o key userima, koji su bili kod uvođenja nekog od tih programa, dali su stvari postavili sa smislom i razlogom i to dobro iskomunicirali s ITjevcima, vjerujem da su i navision i pantheon OK, kad ih koristiš u firmi koja je to ok odradila kod uvođenja, kad ih koristiš u odimidođimi firmi, bolje da ti daju blokić papira i digitron...

 

15 godina
online
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
Old Iggy kaže...
Ges kaže...
kerum kaže...

Negativni komentari su temeljeni na iskustvu sa R/3 ili S/4 ERP suitu?

Temeljeni su na bogatom iskustva rada u SAP-u i svejedno nemam pojma o čemu pričaš

Vidim li ja tu neki contradictio in adjecto?

 zašto? Radio sam u modulima bez znanja o SAP-u generalno, ko da npr. blagajnicu pitaš o softveru za blagajne - zašto bi trebala znati išta o njemu osim raditi u njemu

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 18:55 (Ges).
16 godina
offline
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
Ges - tu ti i je problem "hrvatskih" implementacija SAP-a. Nije problem u SAP-u, problem je metodologija uvođenja i prilagodbe.
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
Old Iggy kaže...
Ges - tu ti i je problem "hrvatskih" implementacija SAP-a. Nije problem u SAP-u, problem je metodologija uvođenja i prilagodbe.

 razumijem što želiš reći, ali to nije bio problem kod nas već je problem što je SAP (onaj koji smo mi imali) vrlo krut i polu-kompatibilan s drugim popularnim aplikacijama tipa MS Office-om točnije excel, gdje me je posebno ubijalo da sam mogao kopirati svega 15ak redova (oliti vidljive redove u SAP-u) iako sam trebao iskopirati tipa 300 redova pa se svodilo na 30x ponavljanja copy-paste uz oštru koncentraciju kako nebi kopirao duple vrijednosti. A o mogućnosti importa nije bilo niti riječi

U svakom slučaju vrlo kruta i non-user friendly aplikacija

16 godina
moderator
offline
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
jozef kaže...

Oracle. Od ostalih je nekad IBM bio važan igrač, danas Microsoft i Sage.

 Danas je IBM partner SAP-a, tijesno surađuju.

...
10 godina
offline
Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbo

E, ekipo dajte ak' imate volje da napišete nešto više o tome, zakaj je po Vama SAP tako loš sa strane inženjera koji rade sa njim...

 

Ne pitam da ulazim u raspravu il' da se svađam, nego me čisto onak zanima, jer do sada nisam imao doticaja sa SAP-om.

 

Dakako zanimaju me bilo kakva mišljenja pro i contra SAP-a sa gledišta onih  koji su sa njim radili...?

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
Ges kaže...
Old Iggy kaže...
Ges - tu ti i je problem "hrvatskih" implementacija SAP-a. Nije problem u SAP-u, problem je metodologija uvođenja i prilagodbe.

 razumijem što želiš reći, ali to nije bio problem kod nas već je problem što je SAP (onaj koji smo mi imali) vrlo krut i polu-kompatibilan s drugim popularnim aplikacijama tipa MS Office-om točnije excel, gdje me je posebno ubijalo da sam mogao kopirati svega 15ak redova (oliti vidljive redove u SAP-u) iako sam trebao iskopirati tipa 300 redova pa se svodilo na 30x ponavljanja copy-paste uz oštru koncentraciju kako nebi kopirao duple vrijednosti. A o mogućnosti importa nije bilo niti riječi

U svakom slučaju vrlo kruta i non-user friendly aplikacija

Nije uopće SAP krut, dapače. Ekstremno je konfigurabilan, no:

1. Treba se izvršiti prilagodba korisniku,

2. Korisnik treba detaljno "složiti/zaokružiti" poslovne procese.

 

Nažalost, u RH je najčešće "prodaj SAP i natjeraj korisnika da se prilagodi". Kad vidim ovo copy/paste uhvatim se za glavu, bukvalno, to je klasičan primjer kako se ne radi.

Za pravilnu, kompletnu implementaciju SAP-a u osrednjoj firmi treba i godinu dana (većima i po par godina), tone radionica, istraživanja, developinga itd. što se kod nas često "zaobilazi" radi cijene i onda je kaos.

Miro kaže...
jozef kaže...

Oracle. Od ostalih je nekad IBM bio važan igrač, danas Microsoft i Sage.

 Danas je IBM partner SAP-a, tijesno surađuju.

Partneri su oni više od 40 godina.

PzKpfw kaže...

E, ekipo dajte ak' imate volje da napišete nešto više o tome, zakaj je po Vama SAP tako loš sa strane inženjera koji rade sa njim...

 

Ne pitam da ulazim u raspravu il' da se svađam, nego me čisto onak zanima, jer do sada nisam imao doticaja sa SAP-om.

 

Dakako zanimaju me bilo kakva mišljenja pro i contra SAP-a sa gledišta onih  koji su sa njim radili...?

 

Izvrstan sustav, ako se implementira kako spada. Ja u njemu radim sve - praćenje radova, projekata, troškova, rezervacije avio karata i hotela, certifikacije i još milijun drugih stvari. A sve je međusobno povezano - danas kupujem avio kartu, odmah ide na moje mjesto troška, kupnja karte ide mom šefu na odobrenje, integrira se s Amadeusom pa je odmah vidljivo kod avio kompanije, prebacuje se sve u moj Outlook pa mi javlja dan ranije kad imam let i tako...

 

No nije za "kupim SAP i peglam". Kao da kupiš Office da bi zbrojio 2 i 2 u Excelu. Em si preplatio, em je krivi alat, em ako ne znaš nemaš blagog pojma kako to napraviti.

9 godina
offline
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
Old Iggy kaže...
Ges kaže...

No nije za "kupim SAP i peglam". Kao da kupiš Office da bi zbrojio 2 i 2 u Excelu. Em si preplatio, em je krivi alat, em ako ne znaš nemaš blagog pojma kako to napraviti.

 Radio na SAP modulima i prilagodjavanje procesa u Royal Mailu, kakav je to kupus. Naravno treba istaknuti da i sam Royal Mail ima relativno kompleksne (velik broj) razlicitih usluga, dodataka i ostalih pizdarija. Te usluge bi u teoriji trebali biti medjusobno kompatibline i kostumizirane, ali dok se to donkle dovelo u red, proliveno je dosta krvi, a i para. Kao sto kaze kolega, da radi, kad ispljunes nekoliko stotina miljuna, a i onda nije vise od 90%. A i cijeli biznis proces moras organizirati oko nacina na koji SAP radi odredjene stvari.

Bilo je tu problema sa rusenjem modula, rusenjem cijelog sustava da se malo ocisti DB, specifcne implementacije ne bi uvijek radila na svim browserima itd.

15 godina
online
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
Old Iggy kaže...
Ges kaže...
Old Iggy kaže...
Ges - tu ti i je problem "hrvatskih" implementacija SAP-a. Nije problem u SAP-u, problem je metodologija uvođenja i prilagodbe.

 razumijem što želiš reći, ali to nije bio problem kod nas već je problem što je SAP (onaj koji smo mi imali) vrlo krut i polu-kompatibilan s drugim popularnim aplikacijama tipa MS Office-om točnije excel, gdje me je posebno ubijalo da sam mogao kopirati svega 15ak redova (oliti vidljive redove u SAP-u) iako sam trebao iskopirati tipa 300 redova pa se svodilo na 30x ponavljanja copy-paste uz oštru koncentraciju kako nebi kopirao duple vrijednosti. A o mogućnosti importa nije bilo niti riječi

U svakom slučaju vrlo kruta i non-user friendly aplikacija

Nije uopće SAP krut, dapače. Ekstremno je konfigurabilan, no:

1. Treba se izvršiti prilagodba korisniku,

2. Korisnik treba detaljno "složiti/zaokružiti" poslovne procese.

 

Nažalost, u RH je najčešće "prodaj SAP i natjeraj korisnika da se prilagodi". Kad vidim ovo copy/paste uhvatim se za glavu, bukvalno, to je klasičan primjer kako se ne radi.

Za pravilnu, kompletnu implementaciju SAP-a u osrednjoj firmi treba i godinu dana (većima i po par godina), tone radionica, istraživanja, developinga itd. što se kod nas često "zaobilazi" radi cijene i onda je kaos.

e da, to je 'rvacka gdje je logika "kupi spaceshuttle samo da te selo vidi kako ga voziš a biti ćeš pravi baja ako to napraviš na trošak firme/države"

Iz mog iskustva iz INAe, tamo se nitko nikad nije sankcionirao za ikoji promašaj, dapače svi su debelo nagrađeni, uostalom kao i generalno u svakoj situaciji gdje se radi o državnoj/pol-državnoj tvrtci u 'rvackoj. Mogao bih nabrajati cijeli dan takve promašaje koji su debelo nagrađeni ali mislim da je upravo primjer katastrofalne implementacije SAP-a i enormne cijene tog posla u INAi koju su platili sasvim dovoljan primjer

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 10:18 (Ges).
16 godina
offline
Re: Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario n
Ges kaže...
Old Iggy kaže...

Nije uopće SAP krut, dapače. Ekstremno je konfigurabilan, no:

1. Treba se izvršiti prilagodba korisniku,

2. Korisnik treba detaljno "složiti/zaokružiti" poslovne procese.

 

Nažalost, u RH je najčešće "prodaj SAP i natjeraj korisnika da se prilagodi". Kad vidim ovo copy/paste uhvatim se za glavu, bukvalno, to je klasičan primjer kako se ne radi.

Za pravilnu, kompletnu implementaciju SAP-a u osrednjoj firmi treba i godinu dana (većima i po par godina), tone radionica, istraživanja, developinga itd. što se kod nas često "zaobilazi" radi cijene i onda je kaos.

e da, to je 'rvacka gdje je logika "kupi spaceshuttle samo da te selo vidi kako ga voziš a biti ćeš pravi baja ako to napraviš na trošak firme/države"

Iz mog iskustva iz INAe, tamo se nitko nikad nije sankcionirao za ikoji promašaj, dapače svi su debelo narađeni, uostalom kao i generalno u svakoj situaciji gdje se radi o državnoj/pol-državnoj tvrtci u 'rvackoj. Mogao bih nabrajati cijeli dan takve promašaje koji su debelo nagrađeni ali mislim da je upravo primjer katastrofalne implementacije SAP-a i enormne cijene tog posla u INAi koju su platili sasvim dovoljan primjer

Da otprilike je to standardna domaća praksa.

I ja sam radio s INA-om preko 25 godina (no realno, neke cifre su gadno prenapuhane). No ne bih u detalje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice