Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto Uskrs

poruka: 204
|
čitano: 31.024
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto Uskrs".
12 godina
offline
Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto Uskrs

Ja ne kužim vjernike koje uspiju isprovocirati manjine kao ateisti.

 

Šta se zamarate takvim manjinama...sto uopće obraćate pažnju na njih., i dajte im neki osjećaj bitnosti.

 

Kao što ima svećenika pedofila...tako ima i ateisti pedofila. Pedofil je pedofil bez obzira što bio.Treba ih sve kastrirat.

 

 

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto Uskrs

Ja znam da Bog postoji,ne mogu dokazati ili pokazati ostalima.

Crkvu kao instituciju ne podrzavam,ima svecenika koje znam da su dobri ljudi,koji pomognu nemocnima itd,odem po nekad na misu jer imam potrebu se pomoliti(ne mogu objasniti).

Nikad nisam znao zasto je Uskrs svake godine drugaciji,hvala Bug ali nikad mi nitko nije znao reci,objasniti zasto. 

Ne podrzavam komercijalne blagdane,ni izmisljotine. 

Takoder nema potrebe zabranjivati ikome da dijeli svoja misljenja,bio ateist ili vjernik. Osobno znam vise boljih ljudi ateista od onih koji su "vjernici",koji su svaku nedjelju na misi ali ne slusaju Bozju rijec itd. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 21:53 (Kolacic).
 
3 2 hvala 1
6 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
Kolacic kaže...

Ja znam da Bog postoji,ne mogu dokazati ili pokazati ostalima.

 Ti vjeruješ ili misliš ali definitivno ne znaš ako bog postoji, ne brkaj pojmove.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
love2ml86 kaže...
Kolacic kaže...

Ja znam da Bog postoji,ne mogu dokazati ili pokazati ostalima.

 Ti vjeruješ ili misliš ali definitivno ne znaš ako bog postoji, ne brkaj pojmove.

 Ne ubacuj,napisao sam onako kako je meni. 

11 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
Prvi suvisli komentar. Prvi koji se sjetio spomenuti da pedofila ima u svakoj profesiji. Interesantno kako se samo Crkva spominje u tom kontekstu. No dobro...

Dušebriznicima na razmatranje...
Za posjednuça ili opsejdnuça ste valjda svi već čuli. Za pretpostaviti je.
Ak niste sudjelovali, možete se prošetati do Tabora u Samobor kad su duhovne obnove. Iliti do Šukrovca (BiH) kod vlč Pavića. Kad bute vidli kaj ljudi rade kod molitve otklinjanja onda bute razmislili kaj povedate.

Nadalje kak to da se sotona(namjerno malim slovom) pokazuje odnosno iskazuje a onda i bježi na spomen Onoga za kojeg vi velite da ni Taj koji Je.? Samo da se raumjemo Taj Je Isus Krist. Jelte.

Ima li to u ikojoj drugoj religiji?
No dalje bi bilo previše. Ipak je ovo IT Forum.
Za početak svakako prošetatajte se do Tabora ili Šurkovca.

Mislim da nećete bas dobro spati vi ateisti.
U svakom slučaju BVB.
12 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
Kolacic kaže...

Ja znam da Bog postoji,ne mogu dokazati ili pokazati ostalima.

Crkvu kao instituciju ne podrzavam,ima svecenika koje znam da su dobri ljudi,koji pomognu nemocnima itd,odem po nekad na misu jer imam potrebu se pomoliti(ne mogu objasniti).

Nikad nisam znao zasto je Uskrs svake godine drugaciji,hvala Bug ali nikad mi nitko nije znao reci,objasniti zasto. 

Ne podrzavam komercijalne blagdane,ni izmisljotine. 

Takoder nema potrebe zabranjivati ikome da dijeli svoja misljenja,bio ateist ili vjernik. Osobno znam vise boljih ljudi ateista od onih koji su "vjernici",koji su svaku nedjelju na misi ali ne slusaju Bozju rijec itd. 

Također zašto vjernik (nebitno koje vjere) ima potrebu se pravdat nekome...tj u ovom slucaju manjinama.

Čemu pravdanje. Zašto ti misliš da su oni toliko bitno da ti ideš njim pravdat svoju vjeru.

 

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
R36 kaže...

Također zašto vjernik (nebitno koje vjere) ima potrebu se pravdat nekome...tj u ovom slucaju manjinama.

Čemu pravdanje. Zašto ti misliš da su oni toliko bitno da ti ideš njim pravdat svoju vjeru.

 

 

 

 

Zato sta je malo pametniji vjernik zapravo svijestan koje su to gluparije ali potiskuje to...

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto Uskrs

Tko su oni oni tko ste vi a gdje sam ja? 

Ne pravdam,briga me,dijelim misljenje svoje,ne diram u nicije. 

Forum,tema. 

Pogle vjernici i ateisti u raspravi koja nije rasprava nit su vjernici niti ateisti. 

Navijam za hrvatsku.

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
ansha kaže...
R36 kaže...

Također zašto vjernik (nebitno koje vjere) ima potrebu se pravdat nekome...tj u ovom slucaju manjinama.

Čemu pravdanje. Zašto ti misliš da su oni toliko bitno da ti ideš njim pravdat svoju vjeru.

 

 

 

 

Zato sta je malo pametniji vjernik zapravo svijestan koje su to gluparije ali potiskuje to...

 

 

Oprosti Aristotele, nisam Vas prepoznao.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
love2ml86 kaže...
Visak kaže...

 Zašto bi ateist trebao znati objasniti ateizam? Treba li ćelavac znati objasniti ćelavost ili slijepac sljepoću? Nije to pokret, pa da trebaš znati pravila, dogme, parole. Ako ne vjeruješ u izmišljotinu zvanu bog ti si ateist i to je sve što je potrebno.

 

Ako ne vjeruješ u Zeusa ili Krišnu možeš prilično dobro pretpostaviti kako se mi osjećamo u vezi Jahve.

Tvrditi da si nešto bez da to znaš objasniti je neozbiljno. Ateisti koji znaju objasniti ne tvrde da bog ne postoji već da odbacuju tvrdnju da on postoji.

 Pogrešno pristupaš. Ljudi nisu ateisti zato što se izjašnjavaju da su ateisti, nego zato što ne vjeruju u nijednog boga. Dakle ateist je naziv za onog koji ne vjeruje, a ne onog koji se izjašnjava kao ateist. Stoga čovjek uopće ne mora znati da postoji pojam ateist, niti što on točno znači, dovoljno je da ne vjeruje i to ga čini ateistom. Nema nikakve potrebe objašnjavati kako i zašto ne vjeruje.

 

Postoji milijun stvari u koje ne vjerujem (jednorog, horoskop, pošteni HDZovac...) i za nijednu ne moram dokazivati, niti postoji poseban naziv za ljude koji ne vjeruju, samo se za boga radi nekakva nomenklatura onih koji ne vjeruju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
love2ml86 kaže...
Visak kaže...

 Zašto bi ateist trebao znati objasniti ateizam? Treba li ćelavac znati objasniti ćelavost ili slijepac sljepoću? Nije to pokret, pa da trebaš znati pravila, dogme, parole. Ako ne vjeruješ u izmišljotinu zvanu bog ti si ateist i to je sve što je potrebno.

 

Ako ne vjeruješ u Zeusa ili Krišnu možeš prilično dobro pretpostaviti kako se mi osjećamo u vezi Jahve.

Tvrditi da si nešto bez da to znaš objasniti je neozbiljno. Ateisti koji znaju objasniti ne tvrde da bog ne postoji već da odbacuju tvrdnju da on postoji.

Znači ti tvrdiš da bog postoji? Kako ćeš meni ateistu objasniti postojanje boga? Možeš? Tko je sada neozbiljan? Mislim da ne možeš, a da bi nešto bilo tvrdnja moraš moći potvrditi njenu istinitost.

Tvrditi da nešto postoji/ne postoji i vjerovati da nešto postoji/ne postoji nisu iste stvari. Ja da bi se smatrao ateistom bi trebao odbaciti tvrdnju koja u samom startu ne može biti tvrdnja? Zašto ne bi bilo obrnuto...ateist tvrdi da bog ne postoji, a teist pobija tu tvrdnju?

Zašto ja kao ateist moram pobijati nešto što uopće ne prolazi kao tvrdnja? Ti kao teist ne možeš tvrditi da postoji, već možeš samo vjerovati. Eto, kako ćeš mi dokazati da bog postoji?

Da pojasnim svoje razmišljanje na drugom primjeru...

Ja recimo vjerujem da negdje u onom ogromnom prostoru, zvanom svemir, postoji inteligentni život, ali ne mogu tvrditi da postoji jer to ne mogu dokazati. Kada bi ja tvrdio da postoje, morao bi moći to nekako i dokazati, a netko tko vjeruje suprotno bi me sigurno tražio dokaz...a ja ga nemam. 

Dakle da zaključim, ti ako teist ne možeš tvrditi da bog postoji, jer ne možeš dokazati istinitst tvrdnje, a ja, da bi se izjasnio kao ateist, ne moram ništa pobijati, već je dovoljno da kažem da ne vjerujem da bog postoji.

Uh, ne znam uopće zašto se upuštam u ovakve rasprave...ovce će ostati ovce.

Bit će!
12 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
unique83 kaže...

Uh, ne znam uopće zašto se upuštam u ovakve rasprave...ovce će ostati ovce.

 Slažem se jer ovaca ima na svakoj strani.

6 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
unique83 kaže...

Znači ti tvrdiš da bog postoji? Kako ćeš meni ateistu objasniti postojanje boga? Možeš? Tko je sada neozbiljan? Mislim da ne možeš, a da bi nešto bilo tvrdnja moraš moći potvrditi njenu istinitost.

Tvrditi da nešto postoji/ne postoji i vjerovati da nešto postoji/ne postoji nisu iste stvari. Ja da bi se smatrao ateistom bi trebao odbaciti tvrdnju koja u samom startu ne može biti tvrdnja? Zašto ne bi bilo obrnuto...ateist tvrdi da bog ne postoji, a teist pobija tu tvrdnju?

Zašto ja kao ateist moram pobijati nešto što uopće ne prolazi kao tvrdnja? Ti kao teist ne možeš tvrditi da postoji, već možeš samo vjerovati. Eto, kako ćeš mi dokazati da bog postoji?

Da pojasnim svoje razmišljanje na drugom primjeru...

Ja recimo vjerujem da negdje u onom ogromnom prostoru, zvanom svemir, postoji inteligentni život, ali ne mogu tvrditi da postoji jer to ne mogu dokazati. Kada bi ja tvrdio da postoje, morao bi moći to nekako i dokazati, a netko tko vjeruje suprotno bi me sigurno tražio dokaz...a ja ga nemam. 

Dakle da zaključim, ti ako teist ne možeš tvrditi da bog postoji, jer ne možeš dokazati istinitst tvrdnje, a ja, da bi se izjasnio kao ateist, ne moram ništa pobijati, već je dovoljno da kažem da ne vjerujem da bog postoji.

Uh, ne znam uopće zašto se upuštam u ovakve rasprave...ovce će ostati ovce.

Ne. Ja tvrdim da ne znam.

11 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
love2ml86 kaže...
unique83 kaže...

Znači ti tvrdiš da bog postoji? ...

Ne. Ja tvrdim da ne znam.

A ja tvrdim da ne postoji! 

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 22:40 (markoBT).
6 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
markoBT kaže...
love2ml86 kaže...

Ne. Ja tvrdim da ne znam.

A ja tvrdim da ne postoji! 

Zašto?

11 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
love2ml86 kaže...
markoBT kaže...
love2ml86 kaže...

Ne. Ja tvrdim da ne znam.

A ja tvrdim da ne postoji! 

Zašto?

Tako, došlo mi jednog dana. 

42
6 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
markoBT kaže...
love2ml86 kaže...
markoBT kaže...

A ja tvrdim da ne postoji! 

Zašto?

Tako, došlo mi jednog dana. 

 Pretpostavio sam da trolaš.

11 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
love2ml86 kaže...
markoBT kaže...
love2ml86 kaže...
markoBT kaže...

A ja tvrdim da ne postoji! 

Zašto?

Tako, došlo mi jednog dana. 

 Pretpostavio sam da trolaš.

Zašto? To je moj stav i ja ga imam pravo izrazit. Ako ti se ne sviđa, ti nemoj čitat.

 

p.s.

 

E da, kao što vidiš ja tvrdim da bog ne postoji. Jesam li ja ateist ili štogod drugo?

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 22:59 (markoBT).
6 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
markoBT kaže...

Zašto? To je moj stav i ja ga imam pravo izrazit. Ako ti se ne sviđa, ti nemoj čitat. 

Zašto tvrdiš da ne postoji, nevezano za kada ti je došlo da to tvrdiš?

 

11 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
love2ml86 kaže...
markoBT kaže...

Zašto? To je moj stav i ja ga imam pravo izrazit. Ako ti se ne sviđa, ti nemoj čitat. 

Zašto tvrdiš da ne postoji, nevezano za kada ti je došlo da to tvrdiš?

 

Postepeno, trebalo je neko vrijeme. Ali za svaku pametnu stvar treba vremena. 

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 23:04 (markoBT).
6 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
markoBT kaže...

 

Postepne, trebalo je neko vrijeme, ali za svaku pametnu stvar treba vremena. 

 Ok, postepeno ti je trebalo da to počneš tvrditi.. I dalje ne govoriš o razlogu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 23:02 (love2ml86).
11 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U

Pa ako sam postepeno došao do toga da bog ne postoji jasno je da ima puno razloga. Ali ajde evo jedan: zašto bi postojalo nešto što je ništa i ništa ne radi. Čak i virtalne čestice neki kurac rade (ishlapljuju crne rupe), a bog baš ništa.

42
6 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
markoBT kaže...

 zašto bi postojalo nešto što je ništa i ništa ne radi. 

Ne znam, ti znaš?

11 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
love2ml86 kaže...
markoBT kaže...

 zašto bi postojalo nešto što je ništa i ništa ne radi. 

Ne znam, ti znaš?

Znam. 

42
6 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
markoBT kaže...
love2ml86 kaže...
markoBT kaže...

 zašto bi postojalo nešto što je ništa i ništa ne radi. 

Ne znam, ti znaš?

Znam. 

...?

7 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
Samarzija kaže...
Prvi suvisli komentar. Prvi koji se sjetio spomenuti da pedofila ima u svakoj profesiji. Interesantno kako se samo Crkva spominje u tom kontekstu. No dobro...

 spominje se crkva koja kao tobožnji moralni autoritet pokušava zataškati pedofiliju u vlastitim redovima, to se predbacuje crkvi a ne postojanje pedofilije u njenim redovima

Samarzija kaže...


Nadalje kak to da se sotona(namjerno malim slovom) pokazuje odnosno iskazuje a onda i bježi na spomen Onoga za kojeg vi velite da ni Taj koji Je.? Samo da se raumjemo Taj Je Isus Krist. Jelte.

Ima li to u ikojoj drugoj religiji?
No dalje bi bilo previše. Ipak je ovo IT Forum.
Za početak svakako prošetatajte se do Tabora ili Šurkovca.

Mislim da nećete bas dobro spati vi ateisti.
U svakom slučaju BVB.

gdje je uopće taj šurkovac? kakav je to marketing prikazivati predstave po nekim pripiydinama? zašto isus sa svojom družinom ne dođe istjerivati sotonu u HNK?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 1:46 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto Uskrs

za ateizam (i antiteizam!) nikakva znanost nije potrebna. dovoljno je samo malo spoja metala i halogenog elementa u glavi. za vjeru upravo nedostatak navedenog.

 

 

vjernik je ono ("it") što, iako svjesno svojeg postojanja, ne misli svojom glavom (ne zna, ne može, ne želi) i prepušta nekome da mu to diktira/određuje/oblikuje. u politici je gotovo jednako (to je ionako vrsta religije). ne bu išlo. koncept postojanja nekakvog boga je sulud, jer je takav entitet sam sebi proturječan i apsurdan (ovo vjernik ne može shvatiti jer ne udovoljava pretpostavkama s početka posta) pa nema ni pojašnjenja. pametni znaju čemu služi ateizam (i antieizam!).

 

to što je rvackoj vjernika više od ateista meni govori dvije stvari: doista smo iznimno glup narod (+ sluganski, krkanski, pokorni, licemjerni, ljigavi, lakovjerni i panjevi) i skup njihovih tata je snažniji od skupa ateističkih (u slučaju šore, borba je neravnopravna).

 

možda najluđe od svega u teističkim religijama je stav kako je samo njihova prava, a svi ostali su smradovijedniobičnikojinemaju pojma. dakle, potvrda ne marksove o "opijumu za mase".

 

a propos kršćanske crkve, nitko nikad (otkad je izmišljena, doduše sa svrhom i razlogom u ono doba) nije pobio i mučio više ljudi od nje, uime svoje "vjere". islamisti joj još nisu ni do gležnja.

 

u svom sam ateističkom životu počinio (i još činim, svakodnevno, onako - budistički, bez "višeg bića") više dobra "bližnjem svojemu" i manje zla od glavnine svih teista zajedno. zanimljivo je koliko su teističke religije nasilne i destruktivne (a neteističke miroljubive i konstruktivne), ali meni više niti to.

 

o uskrsima ("respawn with 3 days lag") i kojekakvim inim idiotskim dogmatskim konceptima kršćanstva (koje ja uglavnom kao i ostale teističke religije zapravo samo MMPO i ništa više od toga) piše u mojem prvom postu. važno je da je materijal za zajebanciju nepresušan (vidi "life of brian").

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 5:54 (Ajar).
Moj PC  
13 1 hvala 2
12 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
R36 kaže...

Također zašto vjernik (nebitno koje vjere) ima potrebu se pravdat nekome...tj u ovom slucaju manjinama.

Čemu pravdanje. Zašto ti misliš da su oni toliko bitno da ti ideš njim pravdat svoju vjeru.

Pravi vjernik se ne pravda nikome,on samo zeli pomoci njemu!

Ateist je samo još jedna izgubljena"ovčica" u stadu bozjem,a vjernik kao pastir,treba okupiti svoje ovcice i privesti ih svome krdu.

Ovcica nije kriva sto ne zna,tako niti ateist nije kriv sto ne zna.

Zato sam i napistao u prvome postu da se molimo za njih,jer njima treba pomoc,ne nama!

Ne vjeruj ženi koja laže!
11 godina
offline
Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto Uskrs

Da skratim krivo tumačenje: Vjerujte u sebe. ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 2:52 (Slishmeister).
 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prošli su ravnodnevnica i puni mjesec. Zašto U
Znanost kaže da čovjek (dijete) prestaje vjerovati u stvari poput Djeda Mraza (što je u smislu postojanja ekvivalent bilo kojem božanstvu) do osme godine.

U usporedbi sa zdravom odraslom osobom, IQ osmogodišnjaka je negdje oko 50.

Mislim da se ovdje može stati i reći sapienti sat.
Moj PC  
12 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice