Prva demonstracija 5G tehnologije u Hrvatskoj uz n

poruka: 5
|
čitano: 3.590
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prva demonstracija 5G tehnologije u Hrvatskoj uz n".
8 godina
offline
Prva demonstracija 5G tehnologije u Hrvatskoj uz n

Ja ne znam tko je ovdje lud, ali 5g tehnologija nije namijenjena za isporuku superbrzig interneta po ruralnim područjima, zapravo će i gradovima biti proplematična zbog korištenja vrlo visokih frekvencija nositelja koje ne prolaze kroz zidove. Priča se o 10-100 baznih stanica po kvadratnom kilometru za multigigabitne brzine u gusto naseljenim područjima na nositelju od oko 5 ghz, dok za ruralna područja koje se najbolje pokrivaju subgigaherznim nositeljem naprosto nema dovoljno slobodnog prostora. Napredno kodiranje, još širi MIMO će povećati propusnost ali ni blizu gradskim uvjetima. Na redu je klasna podjela, urbane sredine će imati brutalne brzine, bregi će biti sretni ako im ostanu 3G

Ja rekoh
Moj PC  
2 2 hvala 0
9 godina
offline
Prva demonstracija 5G tehnologije u Hrvatskoj uz n

Nigdje ne piše ništa o štetnosti zračenja 5G mreža pa me zanima da li ćemo konačno zasvijetliti u marku...

 
0 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prva demonstracija 5G tehnologije u Hrvatskoj
Thinker kaže...

Nigdje ne piše ništa o štetnosti zračenja 5G mreža pa me zanima da li ćemo konačno zasvijetliti u marku...

 S obzirom da niti jedna frekvencija koja je namijenjena mobilnim komunikacijama nije ni blizu frekvenciji svjetlosti, a koliko je daleko od ionizirajućih neću ni spominjati. Tako da ne, štetnosti koju uzrokuje 5G nema, jednako kako nema ni 3G ni 4G ni bazne stanice. 

 

Eventualno možeš pričati o zagrijavanju na frekvencijama oko 2.4GHz, ali je to zbog vrlo male snage odašiljanja gotovo zanemarivo. Ako to uzmeš u obzir, onda slobodno možeš počupati i kablove za struju iz zidova i žarulje jer i one odašilju jednako takvo zračenje kad upališ klimu ili fen.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 22:52 (JozoBozo121).
9 godina
offline
Re: Prva demonstracija 5G tehnologije u Hrvatskoj
JozoBozo121 kaže...
Thinker kaže...

Nigdje ne piše ništa o štetnosti zračenja 5G mreža pa me zanima da li ćemo konačno zasvijetliti u marku...

 S obzirom da niti jedna frekvencija koja je namijenjena mobilnim komunikacijama nije ni blizu frekvenciji svjetlosti, a koliko je daleko od ionizirajućih neću ni spominjati. Tako da ne, štetnosti koju uzrokuje 5G nema, jednako kako nema ni 3G ni 4G ni bazne stanice. 

 

Eventualno možeš pričati o zagrijavanju na frekvencijama oko 2.4GHz, ali je to zbog vrlo male snage odašiljanja gotovo zanemarivo. Ako to uzmeš u obzir, onda slobodno možeš počupati i kablove za struju iz zidova i žarulje jer i one odašilju jednako takvo zračenje kad upališ klimu ili fen.

 Gle, nisam postavio pitanje bez razloga ili da sam željan minusa, nigdje se zapravo nije napravila prava studija štetnosti GSM, 3G i 4G mreža kao niti WiFi. Svi mali pokušaji analize rađeni su na malim uzorcima i na uskom području. Evo ti ovo:

https://www.google.hr/search?q=how+dangerous+is+5g&ie=&oe=

pa te molim da pročitaš makar prvi link. Znači, ima ljudi koji u svom tom elektromagnetskom zračenju ipak vide potencijalnu opasnost, jednako kao što je i ja vidim. Samo ću ti navesti primjere iz prošlosti: biljke ispod dalekovoda bujaju a ljudi koji su radili na punjenju akumulatora u akumulatorskim stanicama postajali su sterilni i nisu mogli imati djece. Tako da sad usporedi te stvari s onim što si ti napisao pa mi ponovo ustvrdi da opasnosti nema.

14 godina
offline
Prva demonstracija 5G tehnologije u Hrvatskoj uz n

Ljudi, molim vas nemojte hraniti trolove, hvala.

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice