Psiholozi Sveučilišta Essex tvrde da je najdosadni

poruka: 9
|
čitano: 4.238
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Psiholozi Sveučilišta Essex tvrde da je najdosadni".
9 godina
protjeran
offline
Psiholozi Sveučilišta Essex tvrde da je najdosadni

Meni je baš zanimljiva analiza podataka i tražiti paterne a pogotovo praviti predikcije na osnovu tih uzoraka podataka .

Najgori posao je da ne radiš nikakav posao.

Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Psiholozi Sveučilišta Essex tvrde da je najdosadni

Sve ovisi kakva se analiza podataka radi. Recimo, puno je zanimljivije tražiti koliko gradova u svijetu ima "sex" u nazivu nego brojiti ljude u crkvi.

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Psiholozi Sveučilišta Essex tvrde da je najdosadni

Hoće to tako kad ispituješ stereotipe :D.

 

 

One koji se bave analizom podataka smatraju dosadnima, a a najzanimljivijim ljudima smatraju, između ostalih, one koji se bave znanošću. Što reći :)

 

 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Psiholozi Sveučilišta Essex tvrde da je najdosadni

Nek ti "istraživači" probaju raditi na traci. Tek tada će vidjeti što je dosadan posao. Toliko dosadan da dobiješ rak.

 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Psiholozi Sveučilišta Essex tvrde da je najdosadni

Gdje su informaticari?

 

Jesam li ja dosadan?

(molim kolege forumase da se suzdrze od odgovora na ovo pitanje.)

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Psiholozi Sveučilišta Essex tvrde da je najdosadni

trebamo prvo utvrditi što je za nekoga "dosada".

 

*koji su parametri osjećaaj dosade ?

 

npr..navedeni riječ je o radniku za unos vjerskih podataka, koji voli gledati televiziju i živi u malom gradu   može biti super sretan, nije mu dosadno, smiren je, uživa...

 

mislim, ako je istraživanje tako banalno provedeno, onda su ga mogli staviti na Instagram i sl.. da zabavlja mase..

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Psiholozi Sveučilišta Essex tvrde da je najdosadni

 

Hm, pa kaj je sada nekome dosadno, drugom nije. Analiza podataka i matematika su zanimljive. Nećete vjerovati. To mnogima nije zanimljivo, jer to ne kuže.

 

Dal' si dosadan il' ne ne ovisi o onome čim se baviš, nego o tebi ponaosob.

 

dzg
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Psiholozi Sveučilišta Essex tvrde da je najdosadni

"...radniku za unos vjerskih podataka"

 

Radnik za unos vjerskih podataka!?

 

U tabeli fino pise "Data Analysis - Data entry worker"

 

Prvi puta cujem da se religija racuna poput izlaska u prirodu, trcanja, RC auti,... Razumijem da se vjerski sluzbenici i njihove uloge mogu dozivaljavati kao manje ili vise dosadne ali da se to racuna kao hobi, to mi nikad ne bi palo napamet. Da citiram: "We focused on occupations (e.g., data analytics, taxation, and accounting), hobbies (e.g., sleeping, religion, and watching TV)"

 

Los clanak i los prevod...

 

 

 
1 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Psiholozi Sveučilišta Essex tvrde da je najdos
gumifufna kaže...

Meni je baš zanimljiva analiza podataka i tražiti paterne a pogotovo praviti predikcije na osnovu tih uzoraka podataka .

Najgori posao je da ne radiš nikakav posao.

 Mislim da je problem u losem prevodu. Fino u orginalnom clanku kaze "Data entry worker". To jeste stvarno dosadno. Analiza nije ;-)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice