Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

poruka: 75
|
čitano: 17.591
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta".
12 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Vaping bi se trebao tretirati isto ko i pušenje. Da nije ni najmanje štetan, opet ljudi iz okoline ne bi trebali udisati/njušiti nešto što ne žele. U vrijeme dok sam koristio e-cigaretu ponašao sam se isto kao i s običnom i mislim da bi svak s imalo obzira tako trebao postupati. A pošto je kod nas obzir prema drugome i kućni odgoj teško sreće, trebalo bi to zakonski regulirati.

 
6 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

dopunom zakona o nepušenju na radnom mjestu zabranjeno je i korištenje e- cigareta u radnim prostorijama... do prije neki mjesec je bilo dopušteno..

 

vjerojatno ćete dobiti obavijest o tome (moje preduzetje je 15. ožujka izvjestilo svekoliko pučanstvo o tome) a ako još niste prošvrljaj po webu..

 

ne da mi se tražiti zakon te ti linkam... https://www.jutarnji.hr/life/zdravlje/zakon-o-ogranicavanju-uporabe-duhanskih-proizvoda-u-javnim-prostorima-nece-se-vise-smjeti-pusiti-ni-e-cigarete/5714003/

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 12:13 (Anđeo bez falinge).
 
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Istina, isprike. Hvala na odgovoru!
5 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
BlueMax kaže...
Posmatrač kaže...

 Kako jedenje junk fooda steti bilo kome osim onon sto jede? Pusenje steti svima oko pusaca....

 Moje pušenje tebi može štetiti jedino ako sjedneš negdje blizu mene netom što sam ugasio cigartu pa ti smrdim.

Tako isto meni smetaju ljudi koji se ne peru redovito, koji jedu sve i svašta pa to iz njih smrdi, oni s odvratnim parfemima...

I to je to, ne možemo mi tu ništa, kao ni protiv glupana, bahatih, licemjera, neodgojenih...

Ja sigurno ne pušim u prostoriji u kojoj ti boraviš, osim ako si svjesno ušao u prostoriju koja je namijenjena pušačima. To je onda tvoj izbor isto kao što je moje samotrovanje moj izbor. Čak neću zapaliti ako si, kao nepušać, došao kod mene doma iako inaće pušim ako djeca nisu doma. 

 zasto pretpostavljas da se ljudi striktno drze zabrane pusenja kad si savrseno svjestan da to nije tako....

12 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
BlueMax kaže...

Vaping bi se trebao tretirati isto ko i pušenje. Da nije ni najmanje štetan, opet ljudi iz okoline ne bi trebali udisati/njušiti nešto što ne žele. U vrijeme dok sam koristio e-cigaretu ponašao sam se isto kao i s običnom i mislim da bi svak s imalo obzira tako trebao postupati. A pošto je kod nas obzir prema drugome i kućni odgoj teško sreće, trebalo bi to zakonski regulirati.

 

Ti si onda izuzetak, jer iz mog iskustva pušači su uglavnom iznimno bezobzirni prema nepušačima i boli ih kita što nekome nešto smeta. I nakon silnih godina borbe da se pušenje makne iz javnih prostora i s radnih mjesta, sad smo opet na početku jer odjednom vaping je sasvim prihvatljiv i normalan. Ne gajim nade da će nekakva zakonska regulativa to riješiti, jer kod nas ionako zakoni postoje samo kao slovo na papiru. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
7 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Posmatrač kaže...

 zasto pretpostavljas da se ljudi striktno drze zabrane pusenja kad si savrseno svjestan da to nije tako....

 gdje nije tako? navesti primjer, molim

još nisam (Rijeka) naišao na mjesto gdje je nedozvoljeno pušiti a ljudi ipak puše, možda kakav pojedinac prijestupnik ali da je to masovna pojava, u to sumnjam

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 12:20 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Posmatrač kaže...

 zasto pretpostavljas da se ljudi striktno drze zabrane pusenja kad si savrseno svjestan da to nije tako....

 Ne pretpostavljam. Samo kažem za sebe, a bezobzirnih ljudi u pušenju, prometu, općenito  životu... će uvijek biti. Znači pušenje samo po sebi nije tvoj problem, problem je bezobzirnost i nepoštivanje/neprovođenje zakona.

15 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

ne dišem ono što ne vidim. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Louis Pluto kaže...

 gdje nije tako? navesti primjer, molim

još nisam (Rijeka) naišao na mjesto gdje je nedozvoljeno pušiti a ljudi ipak puše, možda kakav pojedinac prijestupnik ali da je to masovna pojava, u to sumnjam

 Mislim da je ovdje problem što bi neki htjeli da se nigdje ne može pušiti. Dođe u kafić u kojem je dozvoljeno pušenje i onda mu smeta i on bi to zabranio. To je opet slučaj bezobzirnosti, ali sa druge strane.

Nedavno sjedim u kafiću i slušam tri mame s bebama u kolicima kako komentiraju da bi tu trebalo zabraniti pušenje jer dolaze - mame s kolicima i bebama. Pa ako si prema vlastitom djetetu toliko bezobziran kako možeš očekivati da će netko imati obzira prema tebi i to tamo gdje ti nije mjesto?

Ko da dođeš u gay klub pa ti smeta što te osobe suprotnog spola ignoriraju.

10 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

 

Hvala Doc na još jednom odličnome tekstu, gdje se širi svijest o ljudskom zdravlju. 

Treba ljudima reći istinu, a ne kao ono frende ne pušim duhan, nego e-cigareta.

Ništa, frende ti se i dalje truješ, kao i ostale oko sebe, ali eto ne možda u petoj brzini, nego u četvrtoj.

Ista je stvar, jer se zabijaš u  zid, 200 km/h ili pak sa 160 km/h. Buraz rezultat ti je isti.

 

Ljudi okrenite se zdravome životu, te će vam kvaliteta istoga uvelike porasti. Ne trebaju vam ti otrovi, samo smrdite sebi i drugima.

Bacite sa na trening, te postanite u najboljem smislu riječ: "Svoga tela gospodar"!

 

 

--------------

@Anđeo bez falinge

Hvala ti na korisnoj informaciji.

Meni ti e-pušači smrde isto kao i pušači te mi isto tako smeta taj dim, kao i onaj klasični duhanski.

 

 

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
3 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
PzKpfw kaže...

 

Hvala Doc na još jednom odličnome tekstu, gdje se širi svijest o ljudskom zdravlju. 

Treba ljudima reći istinu, a ne kao ono frende ne pušim duhan, nego e-cigareta.

Ništa, frende ti se i dalje truješ, kao i ostale oko sebe, ali eto ne možda u petoj brzini, nego u četvrtoj.

Ista je stvar, jer se zabijaš u  zid, 200 km/h ili pak sa 160 km/h. Buraz rezultat ti je isti.

 

Ljudi okrenite se zdravome životu, te će vam kvaliteta istoga uvelike porasti. Ne trebaju vam ti otrovi, samo smrdite sebi i drugima.

Bacite sa na trening, te postanite u najboljem smislu riječ: "Svoga tela gospodar"!

 

 

--------------

@Anđeo bez falinge

Hvala ti na korisnoj informaciji.

Meni ti e-pušači smrde isto kao i pušači te mi isto tako smeta taj dim, kao i onaj klasični duhanski.

 nije to baš tako jednostavno, bolesti ovisnosti puno su kompliciranije od onoga što misliš, postoje studije koje pokazuju kako je mozak potencijalnih ovisnika drugačiji od onih koji to nisu, postoji i genetska uslovljenost zato je pojedinim osobama puno lakše ostaviti se neke navike dok je drugima gotovo neizvedivo... u tom smislu, e-cigaretu treba shvatiti kao terapeutsko pomagalo, pa čak i ako bivši ovisnik o duhanskim proizvodima ostane vejpati bolje je po njegovo zdravlje (kako pokazuje studija) nego da ostane pušač...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 13:26 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Entry Point kaže...
..

 

Nadam se da nemaš nikog malo debljeg u obitelji, npr roditelje, baku, djeda. Nadam se da su svi atletičari.

 

Teško da su mu baka i djed debeli, jer debeli obično ne dočekaju unuke. 

42
5 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
BlueMax kaže...
Posmatrač kaže...

 zasto pretpostavljas da se ljudi striktno drze zabrane pusenja kad si savrseno svjestan da to nije tako....

 Ne pretpostavljam. Samo kažem za sebe, a bezobzirnih ljudi u pušenju, prometu, općenito  životu... će uvijek biti. Znači pušenje samo po sebi nije tvoj problem, problem je bezobzirnost i nepoštivanje/neprovođenje zakona.

 Nisam ja ni mislio striktno na tebe. Tebe ne znam da mogu iznositi takve tvrdnje. Pricam uopsteno. 

7 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Posmatrač kaže...

 Nisam ja ni mislio striktno na tebe. Tebe ne znam da mogu iznositi takve tvrdnje. Pricam uopsteno. 

 a sve ostale jako dobro poznaješ pa onda možeš pričati uopćeno?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 13:55 (Louis Pluto).
5 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa

Radim posao koji mi daje poprilican uvid sta se desava na javnim mjestima i ugostiteljskim radnjama.... 

7 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Posmatrač kaže...

Radim posao koji mi daje poprilican uvid sta se desava na javnim mjestima i ugostiteljskim radnjama.... 

 nisam siguran jesi li iz hr, ovdje (u hr) se po tom pitanju poštuju zakoni a kazne za vlasnike objekata koji se ne pridržavaju pravila se redovito naplaćuju...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
5 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa

Ne nisam. Super. Priznajem da sam bio u zabludi onda. Moje izvinjenje...

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 22:17 (Posmatrač).
12 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
VAPING rula nadmoćno! 💪💪💪💪
*# @Frk #*/
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Pušio cigarete 20 godina, prešao na e cigaretu, na e cigareti bio godinu i pol, i e cigaretu prestao konzumirati prije 2 mjeseca, i eto 2 mjeseca ne dimim ništa. E cigareta savrsena za pretanak pušenja cigareta, gdje sam postupno smanjivao nikotin i zadnjih mjesec dana dimio bez nikotina.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
kerum kaže...

Kada zdravstveno osiguranje ne bi placalo lijecenje srčanog udara, bolest koronarnih arterija i moždanog udara pusacima, bilo bi mi potpuno svejedno sto rade sa sobom. Naravno dok god je to u privatnom prostoru gdje ne mogu stetno utjecati ni na koga drugoga (dakle kod svoje kuce, a ne po kaficima, restoranima, na ulici, itd...). Ovako dolazimo do situacije gdje svi porezni obveznici lijece samoubojice.

 Zalijepi si bolje pršut na čelo

14 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Zato ja uzivam u cigarama ponekad za gust, dobar viski i najkvalitetnije rucno radjene kubanske cigare poput Cohibe, e to je vec nesto... a ne cigaretice pune kemije, ovakva jedna cigara smotana je od najfinijih listova duhana i stvarno je gust zapalit tu i tamo!

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

pušenje je najsigurniji oblik oralne kontracepcije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Evo baš jedem u restoranu, a vani na terasi gomila turkinja puši. Dim naravno ulazi unutra. Toliko o tome da si miran ako ne ideš tamo gdje se puši.

Pušači su poput narkomana koji se međusobno gađaju heroinskim špricama, pa ako nekog usput pogode... A obično pogode, ako ništa barem svoju djecu. Znam i ljude koji ako su djeca u sobi izađu van pušiti, no ako nema djece, a ima nepušača, to neće učiniti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Pusenje i vejpanje je zabranjeno na radnom mjestu. Jedan je pokusao tu foru da vejpanje nije pusenje pa je na kraju popusio otkaz.
5 godina
protjeran
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Pokusao sam 2 moda i 2 atomizera, 11 aroma,3 baze i napokon nasao neku normalnu mjeru da ne pece na oko 1.2% nikotina, ali za dobit pravu aromu je ubit se, ali nije mi to toliko vazno koliko razlika kada pusis cigar. Kada pusis cigar dim ti napuni pluca i to osjetis, dok kod vejpanja nista, kao da udises zrak ili neki okus ako stavis aromu,a aromu ces osjetiti ili da tocnije recem hlad (ako je hladnija aroma) kada uvuces, i kada izbacis osjetis samo kada dises jer ti je nos blizu usta :p  Mislio sam da je ovo dobar nacin za zamjeniti cigar, ali sam se prevario. Doslovno placas zrak da udises, stavi bronhi u usta i eto ga, ali bez pare :) Razocarao sam se, ali na greskama se uci.

 

Znam da je "cool" izbacit puno pare, zafrkavat se, ali je uzas, neki ne misle tako i vejpaju godinama. Atomozeri sa 2ml je malo, 4 je srednje, znaci treba ti od 5ml+ atomizer da ti prode dan bez punjenja. Samo atomizeri, barem ova 2 koja ja imam su majko mila, ultimo i nautilus 2, jako mnogo ljudi govori da je nautilus 2 jako dobar, ali covjece 2ml, dok ga ti odvijes, napunis, zavijes, onda pocne pustat, pa moram staviti stapic za uho unutra da pokupi, okrenut stapic i eto u 10sek sve rijeseno, ali ajde uradi ovo kada nisi doma.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Pređimo na travu. 🍀
 
4 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Greška doktore.
Napisali ste “Štoviše, statistike za vjerojatnost pojave moždanog udara, visokog krvnog tlaka i problema s cirkulacijom se uopće nisu razlikovale čak ni nakon navedene korekcije.”

Nakon korekcije je utvrđeno e-cigarete nemaju nikakvog utjecaja na učestalost moždanog udara, krvi tlak i cirkulaciju.

Nije mi jasno zašto se spominju sirovi podaci, uvijek se rade korekcije u odnosu na druge rizične faktore, prosječnu starost ispitanika itd.

I treće i najvažnije - istražitelji iz studije nemaju podatak da li su zdravstveni problemi nastupili prije ili poslije početka konzumacije e cigareta. Sve to piše na priliženom linku pa bi bilo fer da u naslovu i Vašem tekstu stoje debeli upitnici. Trebalo bi biti sumnjivo čim stupanj izloženosti nije u razmjeri s posljedicama. Malo pušiš, malo štete. Puno alkohola, puno štete. Ako toga u studiji nema, bacaj nešto je gadno pošlo po zlu
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 7:11 (Feudalac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infarkta

Suprotno marketinškom promoviranju e-cigareta kao bezopasne alternative duhanu, nedavno istraživanje je utvrdilo da pušači e-cigareta imaju češću pojavnost srčanog infarkta i koronarne arterijske bolesti od nepušača. Ne znam da li je Doc napisao ovaj podnaslov ili je preuzen od studije, ali nisam nigdje vidio da se e-cigarete reklamiraju kao bezopasna alternativa. Možda u Kini, ali u Europi se tretira kao duhanski proizvod i stavlja se etiketa o štetnosti. Vejpanje je zabranjeno na svom mjestima gdje i pušenje i slažem se s time. Zašto bi ja uznemiravao svojim oblacima ostale ljude. inače pročitao sam više studija gdje se ne dovodi opasnost od sekundarnog udisanja vejpa.

Češća pojavnost koronarnih bolesti? No shit Sherlock, to kažem autorima studije, ne tebi Doc; pa unosi se i dalje nikotin, obično u još većim dozama koji radi svoje na krvožilni sustav. Ali benefiti kod vejpanja su bolji kod plućnih bolesti (nema katrana i izgaranja). Plus, znaju mirisati na kolače:-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 8:19 (primus311).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
dva_ujutro kaže...
Pusenje i vejpanje je zabranjeno na radnom mjestu. Jedan je pokusao tu foru da vejpanje nije pusenje pa je na kraju popusio otkaz.

 radim doma i rado prekršim tu zabranu. evo, sam ću si dati otkaz. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pušenje e-cigareta povećava rizik srčanog infa
Dobro, tebe nema tko prijaviti, osim kompanjona na 4 noge. Misli barem na njega.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice