Radna stanica Gigabyte ThunderXStation s ARMv8 pro

poruka: 4
|
čitano: 1.832
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Radna stanica Gigabyte ThunderXStation s ARMv8 pro".
6 godina
protjeran
offline
Radna stanica Gigabyte ThunderXStation s ARMv8 pro

a tooomeee dakle sluze ove arm edicije windowsa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Radna stanica Gigabyte ThunderXStation s ARMv8 pro

Čemu?! Niska frekvencija + 4 puta više logičkih jezgri?

x86 procesori emuliraju ARM na bilo kojem području, "pucanj u prazno" ili specifična namjena iste?

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Radna stanica Gigabyte ThunderXStation s ARMv8
W2000 kaže...

Čemu?! Niska frekvencija + 4 puta više logičkih jezgri?

x86 procesori emuliraju ARM na bilo kojem području, "pucanj u prazno" ili specifična namjena iste?

Vjerujem da postoji neko reltivno specifično područje gdje emulator kao takav, a koji je na kraju ipak "samo" softwerski emulator, ne zadovoljava neki od nativnih faktora.

 

Opet, isto tako, postoji vjerojatnost da lupetam tako da stajem na ovome, ali mislim se, k vragu, a što bi ljudi išli u sav taj razvoj ako tu ne postoji neki novac?!

 

Da, uvijek postoji mogućnost da ispipavaju tržište, da ovo, da ono ali Bože moj, a to je napredak, zar ne?!

8 godina
offline
Re: Radna stanica Gigabyte ThunderXStation s ARMv8
W2000 kaže...

Čemu?! Niska frekvencija + 4 puta više logičkih jezgri?

x86 procesori emuliraju ARM na bilo kojem području, "pucanj u prazno" ili specifična namjena iste?

 

Blebneš i ostaneš živ?
Usporedba x86 i ARM su kruške i jabuke. I onda još emulator na to = drveno željezo.

Ako "x86 emulira ARM na bilo kojem području", kako se onda odustalo od x86 na mobitelima, tabletima itd?
Očito da emulator (točniije virtualna mašina, hypervisor) nije apsolutno riješenje.

ARM kao desktop računalo / radna stanica je teoretski koncept već dugo, zbog specifičnih (ovdje samo teoretskih) prednosti ARM arhitekture. Nisam tu stručnjak već znam općepoznato: manja potrošnja, manja disipacija energgije / topline, manji troškovi hlađenja, instant boot itd.
E sad, ako gledaš Windowcentrično, točnije Wintelcentrično, da- ovo teško da ima smisla.
No primjeti dvije stvari - specifična namjena koju si sam naveo, te Linux.
Ovo sa kašetama jezgri doista zvuči priglupo, ali gledano iz Win/Wintel perspektive.
Multithreading, pa čak i clustering je normalna stvar za Unix/Linux, pa čak i debiluntu. Sad da ne bi ispalo da samo reklamiram Linux, činjenica je da Linux apsolutno dominira u cluster / superkompjuter riješenjima. Također, Linux i ARM su si dobri odavno.
Drugim riječima, upravo ovo što si naveo "Niska frekvencija + 4 puta više logičkih jezgri?" doista isprva zvuči kao drveno željezo. Međutim upravo to - niska frekvencija  -  kod ARMa ne znači nužno lošije performanse, jer nema slojeve emulacije/kompatibilnosti unatrag građene desetljećima, a s druge strane, za optimalno korištenje jezgri tu je Linux. Tu su i neke predosti Linuxa koje su se iskazale u praksi: uptime, nepotrebnost reboota kod mijenjanja dijela sustava, tako nešto uglavnom.
Seljačko laički, to je neki moj odgovor koji nije ekstra pametan, mogao si i sam do njega doći.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice