Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

poruka: 34
|
čitano: 9.490
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b".
13 godina
offline
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

Drago, budući si poprilično doma s ovim temama, zanima me koliko su osjetljivi ovi dronovi na ometanje signala za upravljanje i navođenje. Da li je to uopće korišten način suprotstavljanja dronovima ili se oni šalju po principu zadaš cilj a on isto odradi bez interakcije te se vrati natrag u bazu?

Stručnjak za odmaganje...
 
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

Drago, Drago, tvoji clanci me bacaj u trans... 

sve ti znas, ali nista ne kontas
 
5 1 hvala 2
15 godina
online
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

man, iz tvojeg relativno kratkog napisa saznao sam više o toj tehnologiji i geo-političko-strateškoj sisuaciji nego iz svih napisa u svim medijima dosad zajedno. i još guštao čitajući. mašallah! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
offline
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

Stvarno dobar članak. Bravo🙌

 

Pitam se bi li se Hrvatskoj više isplatilo uložiti u razvoj svojih vojnih dronova ili u kupovinu letećih antikviteta?🤯

 
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
Ima grešaka u članku. Recimo Artsakh nije priznala ni sama Armenija.

.."vec sada Azerbejdžan izvodi napade duboko u Armeniji..."
Netacno. Ne salju dronove u Armeniju, vec u Nagorno Karabakh regiju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 17:22 (Lisica).
 
5 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
Turska se zauzima da pomogne Azerbejdžanu da "vrati" gorski Karabah, ali zar je od diktatora Erodgana bilo za očekivati bilo kakvu dosljednost i povlačenje s okupiranog dijela Cipra. O ratnim zločinima koje je napravio sa svojim dronovima u gorskom Karabahu, sjevernom i južnom Kurdistanu, sjeveru Sirije, Jemenu i Libiji bi se dala napisati knjiga. Čitav niz žrtava su bili politički neistomišljenici i civili. ISIL ratnici su prebačeni iz Sirije i borili su se također u gorskom Karabahu.

Ali to naravno ne zanemaruje činjenicu iz teksta da su dronovi odigrali vrlo važnu ulogu. Možda bi se trebala dodati i njemačka tehnologija raketa i bojevih glava koje su u velikom broju isporučene Turskoj i bez čijeg kopiranja još godinama ne bi imali ovu tehnologiju. To im je značajno ubrzalo tehnološki razvoj. Za to su krivi njemačka vlada i njemački proizvođač oružja TDW. Između ostalog gotovo u potpunosti su kopirane protuoklopne rakete LRAT i MRAT. Firma koja je povezana s obitelji Erdogan a zove se Roketsan proizvodi te rakete pod imenom OMTAS i UMTAS. Na bazi UMTAS-a je razvijena i raketa MAM-L koja je identična njemačkoj osim po pogonu.
 
10 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
joj kralju, ode ti daleko
sve ti znas, ali nista ne kontas
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 17:26 (Sevdalija).
15 godina
offline
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

Imat će Azarbajdžan ruske avione sad kad ih zauzmu rusi radi rušenja njihovog helikoptera 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
mario.L_hr kaže...

Drago, budući si poprilično doma s ovim temama, zanima me koliko su osjetljivi ovi dronovi na ometanje signala za upravljanje i navođenje. Da li je to uopće korišten način suprotstavljanja dronovima ili se oni šalju po principu zadaš cilj a on isto odradi bez interakcije te se vrati natrag u bazu?



Vrlo su osjetljivi i oni najbolji. Iranci su Amerikancima njihove Predatore rušili spufanjem GPS signala i onda ih reverznim inženjerstvom sami napravili. Čak i kad nemaš direktne veze s dronom i on leti po autopilotu i dalje mora koristiti signale GPS-a i to je prilika za obaranje.

 

Ne znam kako to ide s Armencima i Azerima, ali Azeri tvrde da su ih poobarali dosta korištenjem elektronskog ometanja (ne piše kojeg).

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
Lisica kaže...
Ima grešaka u članku. Recimo Artsakh nije priznala ni sama Armenija.

.."vec sada Azerbejdžan izvodi napade duboko u Armeniji..."
Netacno. Ne salju dronove u Armeniju, vec u Nagorno Karabakh regiju.

 

Netočno, Azeri šalju dronove u armenski zračni prostor.

 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
Znaci prvu gresku prihvatas. Za drugu nemas dokaz. Cini mi se da je u tekstu pomijesana teritorija Armenije, NK i zracni prostori
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 18:51 (Lisica).
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
Interesantno je da Azeri po licenci proizvode tri vrste Izraelskih dronova tako da je embargo čisto pro forma.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

Moglo bi se reći da je embargo uvijek pro forme. Tokom rata u Bosni oružje je dolazilo bez problema, a proglašen embargo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
Lisica kaže...

Moglo bi se reći da je embargo uvijek pro forme. Tokom rata u Bosni oružje je dolazilo bez problema, a proglašen embargo.

 točno se zna zašto je bivšoj jugi bilo stavljen embargo ali to je druga tema,a što se tiče teme očito je rusiji u interesu taj rat  prvo radi utvrde položaja na tim prostorima drugo radi prodaje oružje,nisu uvijek amerikanci dežurni izazivači ratova na ovom svijetu

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
Dvije različite kategorije i totalno neusporedivo. Treba i jedno i drugo. Kombinacija dronova i modernog samohodnog topništva je dobitna kombinacija.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
14 godina
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
blackalbum kaže...
Lisica kaže...

Moglo bi se reći da je embargo uvijek pro forme. Tokom rata u Bosni oružje je dolazilo bez problema, a proglašen embargo.

 točno se zna zašto je bivšoj jugi bilo stavljen embargo ali to je druga tema,a što se tiče teme očito je rusiji u interesu taj rat  prvo radi utvrde položaja na tim prostorima drugo radi prodaje oružje,nisu uvijek amerikanci dežurni izazivači ratova na ovom svijetu

 znači Rusima odgovara još jedan rat na granicama?

 

glupi ti Rusi...rade u korist svoje štete...

 

e dječko, Erdino je to maslo...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

Zanimljiv i vrlo informativan članak.Jedino što moram primjetiti je da se rat nije vodio na teritoriju Armenije,nego na međunarodno priznatom teritoriju Azerbajdžana,gdje je situacija u Nagorno Karabahu vrlo slična onoj koju smo mi u Hrvatskoj imali sa Republikom Srpskom Krajinom.

Za Nagorno Karabah Armenci tvrde da su to njihova "vekovna ognjišta" i u procesu dokazivanja toga krajem 80tih i 90tih godina su protjerali gotovo sve Azere s tog područja ne libeći se niti masakra koji su počinili u mjestu Kojali...Takvo stanje je bilo zacementirano gotovo 30 godina s bezbrojnim pokušajima pregovora i mirnog riješenja. Međutim,prije dvije godine na vlast u Armeniji dolazi anti ruski predsjednik Pašinijan.To koristi Alijev i pokreće rat (uz prešutni blagoslov Putina i majke Rusije i savezništvo Turske) ,kojega sada evidentno dobija.

Anyway-članak mi je zazvučao malo jednostrano i pristrano gledajući s političke strane,pa zato ovaj traktat.....

Moj PC  
7 2 hvala 1
16 godina
offline
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

Dronovi mogu biti vrlo korisni u nekim situacijama ili protiv slabijeg protivnika.

 

Meni je zanimljivo kako to isto rusko PZO naoružanje uredno ruši puno manje dronove ili jata istih po Siriji, a u Gornjem Karabahu glumi savršenu metu ko na poligonu.

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

 

Dobar članak. Da se bolje razumije tematika dobro je još i pročitati link o dronovima iznad neba Nagorno-Karabakh koji je naveden u tekstu-

 

Ratni sukobi su uvijek povod da se isprobavaju nove stvari koje do sada nisu viđene na bojištu. Tako i dronovi sada predstavljaju jeftiniju varijantu od korištenja borbene avijacije, te ne ginu ljudi koj napadaju, nego samo strada oprema, ako se dron sruši sa druge strane. Pošto je ovo brdovito područje, ne trebaš imati gerilu na terenu, nego sada imašleteću gerilu koja stvara štetu samoj protivničkoj vojsi, te stvara nered u njihovim redovima.

 

Samo da bi porazio drugu stranu na terenu, ipak trebaš imati ljude na terenu. Okay, možda i ne trebaš ako imaš da rokneš koju A-bombu.

 

Ovo sa dronovima bi bilo kao dobro rješenje za neke balkanske zemlje koje žele biti regionalne sile, a nemaju para za novu skupu borbenu avijaciju.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
CROPILOT kaže...

Zanimljiv i vrlo informativan članak.Jedino što moram primjetiti je da se rat nije vodio na teritoriju Armenije,nego na međunarodno priznatom teritoriju Azerbajdžana,gdje je situacija u Nagorno Karabahu vrlo slična onoj koju smo mi u Hrvatskoj imali sa Republikom Srpskom Krajinom.

Za Nagorno Karabah Armenci tvrde da su to njihova "vekovna ognjišta" i u procesu dokazivanja toga krajem 80tih i 90tih godina su protjerali gotovo sve Azere s tog područja ne libeći se niti masakra koji su počinili u mjestu Kojali...Takvo stanje je bilo zacementirano gotovo 30 godina s bezbrojnim pokušajima pregovora i mirnog riješenja. Međutim,prije dvije godine na vlast u Armeniji dolazi anti ruski predsjednik Pašinijan.To koristi Alijev i pokreće rat (uz prešutni blagoslov Putina i majke Rusije i savezništvo Turske) ,kojega sada evidentno dobija.

Anyway-članak mi je zazvučao malo jednostrano i pristrano gledajući s političke strane,pa zato ovaj traktat.....

 Pa tvoja "analiza" ne može biti pristranija. To i jesu njihova vjekovna ognjišta, a to što si ti to napisao ekavicom uopće ne umanjuje tu činjenicu. Sovjetski Savez je prvo odlučio to dati Armeniji pa su se nekako predomislili nakon par dana i dali Azerbajdžanu. Budući da je ovaj rat dobrim dijelom vodila Turska, a spominješ genocid, mogao si spomenuti i Turski genocid nad Armencima gdje su ih pobili 2 milijuna. Da takva zemlja s takvim diktatorom ponovo napada isti narod i vrši ratne zločine je sramota zapada!

 

Pošto diktator poznaje samo jezik sile, šta bi bilo da se udruži Bidenova Amerika (koja će manje tolerirati diktatore, nadam se) i EU i isto tako nasilno 'otpušu' Erdogana s okupiranog područja EU - Cipra. Prednost je ta da za razliku od Armenaca, Turcima tu nisu v(j)ekovna ognjišta nego su došli kao okupatori. Samo pitanje je onda, jel bi se ponovo viorile američke zastave u Sarajevu i slavio Biden.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 22:08 (nekinik).
15 godina
neaktivan
offline
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

Ubuduće svaki post Dragi Lazanskom morate započeti s 'Dozvolite da se obratim...'.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje

 

 

@Visak

 

Visak, o čemu ti? Koji Lazanski?

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 3:24 (PzKpfw).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
Kako se članak o tehnološkom aspektu dronova u ovim komentarima pretvorio u politički. Mnogi komentatori su si dali za pravo svoje nacionalističke frustracije istresati u svojim komentarima. Ljudi za tu vrstu komentara imate JL, INDEX i druge portale koji žive od takvih. Uživajte
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

Krasukha

 

Bilo je par clanaka na netu da su Rusi 9 turskih dronova spustili sa ovim cudom u 1 danu....

 

 

To Each His Own.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 18:13 (lmutak).
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

ova faza rata koji je počeo još u SSSR_ 1988' u kad su azeri masakrirali armence po Azerbejdžanskim gradovima predstavlja rat azera iz 21 stoljeća protiv armenaca koji su zapeli u 20 stoljeću i svojoj mitomaniji 4000 duge povijesti a kako se vidi od toga nikakve koristi

 

Interesantno je iako su na strani azera sudjelovali islamski fanatici uvezeni od strane fanatika  turskog diktatora  krvoloka  ,Azerbejdžan je sekularno društvo za razliku od Armenije u kojoj vjersko praznovjerje i bogomoljstvo ima veliki utjecaj kao i kod naših balkanskih državica koje su samo formalno ''sekularne''

 

Azeri posjeduju  čak nekoliko vojnih satelita u koorperaciji sa francuzima !

waaagh ;
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 15:52 (warhammer).
 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
HCMAA kaže...
što više ratova to bolje za tehnološki napredak...mogli bi im ponovno na ovim prostorima pokrenuti jedan

 ferengijska pravila pribavljanja: 34. rat je dobar za poslovanje; 35. mir je dobar za poslovanje. a kaj se novog rata tiče, nekak mi smrdi da ne bumo predugo čekali. ionak svako malo negdje ... očito nam je to u genima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
#Brk

moj komentar je bio u duhu ljudske gluposti...21. stoljeće a gledamo se preko ciljnika...kupujemo borbene zrakoplove a zdrastvo nam se raspada...2000 milijardi $ godišnje ljudotine troše na vojske...tako da tko je tu onda IDIOT

a što se tiče domovinskog kod nas sve je to relativno...kad nas je trebalo priznati onda smo moljakali države okolo...međutim i sada ima naroda koji očekuju priznanje pa ne vidim naše političare da žure priznati... Kurdistan... Palestinu...Baskiju...mi sad šaljemo HV u Afganistan...a kako je nama bilo kad je kod nas bio UNPROFOR...na njih smo gledali kaa na teroriste

inače SRAO:) Krajina nije jedini primjer u povijesti...recimo Texas je ista stvar...međutim Mexico je imao jačeg neprijatelja pa je popušio

Tako da sve je to relativno...koliko života izgubljeno za K...

inače da bi se branio prvo moraš biti osvajač... samo budale puše demagogiju iz pjesme od stoljeća sedmog... jerbo sedmo nije prvo...jerbo ovi prostori su bili naseljeni i prije sedmog stoljeća

inače koliko god se pravili blesavi svi snose dio odgovornosti za rat proizašao iz raspada Jugoslavije... međutim krivica nije normalno podjednak...ludilo je vladalo kod svih strana a razum je bio u manjini:(

Kolinda:Hrvatska se danas brani u Afganistanu

Kako bi bilo da sad netko iz Srbije kaže kako se Srbija 1991 branila u Vukovaru

zamisli koliki moraš biti DEBIL da kažeš kako se mi danas branimo u Afganistanu

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 21:58 (HCMAA).
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
Sve exYu države su dominantno sekularne. Bile i ostale.
Da nije slučajno glavni razlog Azerskog ekonomskog a time i vojnog uzleta nekakav kaspijski plin/nafta i plinovod/naftovod kojim preko Turske isti prodaju u Europu?
7 godina
offline
Re: Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje
Volos kaže...
Sve exYu države su dominantno sekularne. Bile i ostale.
Da nije slučajno glavni razlog Azerskog ekonomskog a time i vojnog uzleta nekakav kaspijski plin/nafta i plinovod/naftovod kojim preko Turske isti prodaju u Europu?

Možda i jesu, većina, ali RH je dominantno "crkvena" prčija, i oduvijek bila.

Te fore o sekularizmu prodaju kao demagogiju na izborima, svi znaju kak sustav funkcionira, pa onda bar prodat fore da smo sekularni pa možda i neki pripadnik druge vjere/agnostik/ateist popuše foru ak su glupi i glasaju za dotične.

 

Kruha i igala...
3 godine
protjeran
offline
Ratovi dronova Azarbajdžana i Armenije – gdje je b

Ako smatraš da je Hrvatska takva, otiđi u Azerbajdžan pa vidi koliko su oni zaista sekularni. Sve manje i manje. Iako su nekad bili sekularni, ipak su vrlo tradicionalno društvo sa strogim pravilima ponašanja i življenja, od ženidbe odgoja djece pa do politike. U isto vrijeme vrlo dvolično društvo, jer će svi glumiti bogatstvo iako nisu bogati (država je bogata, ali nisu svi), koristit će svaku sekundu da se prilično agresivno udvaraju strankinjama a pričaju kako su u vrlo 'sretnom' braku itd. itd. To je dojam mnogih koji su bili tamo. Hrvatska je za njih vrlo sekularna i vrlo slobodna, pa makar bila i siromašnija kao država.

 
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice