Redizajnirani Mac Pro stiže 2019. godine

poruka: 9
|
čitano: 4.792
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Redizajnirani Mac Pro stiže 2019. godine".
12 godina
offline
Redizajnirani Mac Pro stiže 2019. godine

Lako za Mac Pro, ja moram vrlo skoro kupiti novi Macbook Pro Retina 15", a nikako da objave model 2018.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Redizajnirani Mac Pro stiže 2019. godine

Ovo na slici izgleda sexy..

Svemir.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Redizajnirani Mac Pro stiže 2019. godine
PaleRider kaže...

Ovo na slici izgleda sexy..

Je. al je do zla Boga nefunkcionalno! Otprilike, dizajn radi dizajna. Stvar je totalno nefukcionalna. Bila bi jedino kad bi sva periferija bila bežična. Onda bi to lijepo moglo stajati samo za sebe, a ovako, kad se priključi na njega sve što se treba, to brate mili izgleda kao crijeva koja vise iz nekog torza (ne znam kako bih to bolje opisao). Bez veze!

 

Nikad mi neće biti jasno kog su vraga odustali od onih prekrasnih inženjerskih i dizajnerskih rješenja koje su primjenili na G4 i G5 strojevima?! Ovako, to sve skupa baš i nema smisla.

 

Al' opet, tko sam ja...

 

Evo, vid ljepote, a još kad upariš pripadajući LCD, ma milina jedna!

7 godina
protjeran
offline
Re: Redizajnirani Mac Pro stiže 2019. godine
Jehonan kaže...
PaleRider kaže...

Ovo na slici izgleda sexy..

Je. al je do zla Boga nefunkcionalno! Otprilike, dizajn radi dizajna. Stvar je totalno nefukcionalna. Bila bi jedino kad bi sva periferija bila bežična. Onda bi to lijepo moglo stajati samo za sebe, a ovako, kad se priključi na njega sve što se treba, to brate mili izgleda kao crijeva koja vise iz nekog torza (ne znam kako bih to bolje opisao). Bez veze!

 

Nikad mi neće biti jasno kog su vraga odustali od onih prekrasnih inženjerskih i dizajnerskih rješenja koje su primjenili na G4 i G5 strojevima?! Ovako, to sve skupa baš i nema smisla.

 

Al' opet, tko sam ja...

 

Evo, vid ljepote, a još kad upariš pripadajući LCD, ma milina jedna!

 Ne znam bas koliko je to lijepo, vise je plastic fantastic. Meni su kasnje verzije bile puno bolje:


14 godina
offline
Re: Redizajnirani Mac Pro stiže 2019. godine
O_O_O kaže...
Jehonan kaže...
PaleRider kaže...

Ovo na slici izgleda sexy..

Je. al je do zla Boga nefunkcionalno! Otprilike, dizajn radi dizajna. Stvar je totalno nefukcionalna. Bila bi jedino kad bi sva periferija bila bežična. Onda bi to lijepo moglo stajati samo za sebe, a ovako, kad se priključi na njega sve što se treba, to brate mili izgleda kao crijeva koja vise iz nekog torza (ne znam kako bih to bolje opisao). Bez veze!

 

Nikad mi neće biti jasno kog su vraga odustali od onih prekrasnih inženjerskih i dizajnerskih rješenja koje su primjenili na G4 i G5 strojevima?! Ovako, to sve skupa baš i nema smisla.

 

Al' opet, tko sam ja...

 

Evo, vid ljepote, a još kad upariš pripadajući LCD, ma milina jedna!

 Ne znam bas koliko je to lijepo, vise je plastic fantastic. Meni su kasnje verzije bile puno bolje:


..."plastic fantasatic"...

 

Ma da, u biti i ja se slažem s tobom, jer to mi i bijaše intencija za reći kad sam gore u tekstu rekao ..."primjenili na G4 i G5 strojevima..." al' mi je bilo repetitivno postavljati link i za G5 generaciju, a rekoh tko želi razumjeti, razumjeti će. Jel' tako?!

 

Iako, opet, osobno, meni je ova fora koju si imao na G4 strojevima, a gdje si bočno otvarao stroj i matična ploča je sa svim bila "na izvolte" i dan danas jako, jako primamljiva. Sad, vjerujem da bi se sa današnjom obradom metala uspjelo napraviti čak i takovo kućište, a opet da nije "plastic fantastic" kako i sam veliš.

 

Na G5 strojevima su u biti prešli na modularnu filozofiju, tako da i to ima svoju ljepotu ali u svemu tome je najbitnije da su se koliko toliko koristile standardne komponente, a to je ono što je bilo i je prava stvar. Opet, oni su to sve "začinili" sa svojim firmwareom al' Bože moj, tko je htio i znao, mogao se snaći. Naprotiv, sa ovim novim strojevima (iako i ova kanta za smeće više nije nova, i ona već ima godinica), na sve to možeš zaboraviti.

 

Ja mislim da bi njima bio pun pogodak da naprave "generičku" matičnu ploču, Vjerujem da bi ih taj "poduhvat" relativno malo koštao, a opet, dobili bi prilično široku zajednicu korisnika. Al' opet, svašta to povlači za sobom tako da...

 

Uglavnom, u pravu si i na istom smo tragu, bar što se ovoga tiče.

15 godina
offline
Redizajnirani Mac Pro stiže 2019. godine

.. okrugla kanta, kockasta lijepo stoji u ćošku, ova mora na sred prostorije, dominira. Inače bezvezarija (cijena/iskoristivost materijala po povšini-volumenu, nije ovo sonda za mars.. ili je?)..

a tek kad odbace intel platformu... bit će to nešto ko hidrant na sred sobe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Redizajnirani Mac Pro stiže 2019. godine
ihush kaže...

.. okrugla kanta, kockasta lijepo stoji u ćošku, ova mora na sred prostorije, dominira. Inače bezvezarija (cijena/iskoristivost materijala po povšini-volumenu, nije ovo sonda za mars.. ili je?)..

a tek kad odbace intel platformu... bit će to nešto ko hidrant na sred sobe.

 , slažem se, a opet, vrag bi ga znao! Pitaj dragog Boga što će im sada pasti na pamet tj. kakova nefunkcionalna glupost, a koju će opet zbog financijske jačine te općenito zbog ljudske gluposti i povodljivosti nametnuti svima nama?! Opet, nije da to meni toliko znači al' šljivi ga, uskoro neš moć kupit mobitel bez famoznog "zubića" pri vrhu! I eto, to je kao ono super i ono nešto, a ostali napravili sam display naprijed, sve iskorišteno, eto, čak su i senzor za otisak prsta uspjeli utrpati pod ekran, al' jok, ježi ga, nije to "ono nešto".

 

Daklem, ne bih željeo da me se proglasi "applemrzcem" te da tu sad nešto ad nauseam trkeljam po appleu jer mislim da to baš i njie tako, dapače, al' da su izgubili orjentir, definitivno jesu! Eto gledam, čak su postponirali odluku o MacPro liniji proizvoda do i u 2019 god., a što im je omogućio  trenutni iMacPro. Uglavnom, sve skupa, bezveze! Samo sebi svrha.

11 godina
offline
Re: Redizajnirani Mac Pro stiže 2019. godine
Jehonan kaže...

...uskoro neš moć kupit mobitel bez famoznog "zubića" pri vrhu!

 već sad skoro da nemereš kupiti mobitel bez stakla posvuda, kao da nije mobilni uređaj nego namijenjen za korištenje u dnevnom boravku s debelim tepisima

kakvom smisla ima staklo na stražnjm dijelu osim da cikne čim mobitel padne na pod i kakvog smisla ima prednje staklo u 2.5d osim da isto tako lakše cikne pri padu jer će prvo kresnuti o beton

 

i onda je obavezno strpati mob u debelu masku od koje više ne vidiš to krasno staklo na zadnjem kraju i koja malkice prelazi preko ruba prednjeg kraja kako ne bi 2.5d staklo direktno udarilo pri padu

zar nije jednostavnije napraviti kućište od plastike ili metala i prednje staklo mrvu uvući od ruba kućišta, pa bi 90% padova završilo bezbolno i u konačnici bi imao tanak mob prema kojem svi streme, a ovako ga na kraju podebljaju glupim maskicama od kojih ionako ne vide "ljepotu" radi koje sve to rade

 

niđe veze ni pameti, pa opet svi isto rade

10 godina
offline
Redizajnirani Mac Pro stiže 2019. godine

Tipična Apple radna stanica: dizajn za 10, nadogradivost za 0 (overkloking pod takvim dimenzijama moguć slično kao na bazi - gaming laptopa) isto kao i specijalizirani djelovi (grafičke kartice, memorije, ..) za istu koji da stvar bude gora baš zato što su "specijalizirani" su ujedno i debelo preskupi i samim time gadno kaskaju u performansama za "običnim" računalima koja u međuvremenu dobijaju sve novije komponente od sabirnica na pločama, graf. kartica, pa i nove ddr memorije a što je u potpunosti zamjenjivo a da se zadrži isto kučište sa napajanjem .. :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.4.2018 18:48 (W2000).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice