Rendgenske snimke: crno-bijelo u boji

poruka: 7
|
čitano: 3.155
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rendgenske snimke: crno-bijelo u boji".
15 godina
offline
Rendgenske snimke: crno-bijelo u boji

Vijest za one koji pitaju koja je korist od CERNa. Pa eto primjer.

Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
offline
Rendgenske snimke: crno-bijelo u boji

Ovo je fantastično! Pravi napredak, samo da što prije uđe u široku primjenu. 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rendgenske snimke: crno-bijelo u boji
dejo6 kaže...

Vijest za one koji pitaju koja je korist od CERNa. Pa eto primjer.

aha. tamo se milijarde ulupavaju da bi bilo što više startupa. m-da. nota bene, senzore su razvili inženjeri a ne znanstvenici. 

Spiridon kaže...

Ovo je fantastično! Pravi napredak, samo da što prije uđe u široku primjenu. 

 je, dobra je fora. napokon nešto korisno. i (zamisli!) nije aplikacija za mobitel. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 10:18 (Ajar).
15 godina
offline
Rendgenske snimke: crno-bijelo u boji

Brutalno...CT v2.

 

 

Samo me zanima kolicina zracenja

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Rendgenske snimke: crno-bijelo u boji

Onaj tko je vido na djelu recimo 128 ili vise slojni MSCT shvaca da je ovo prakticki ista stvar. I MSCT moze biti u boji. Rezolucija mu je ispod 1 mm i ne vidim kao moze biti bolja. Kazu 1000 puta vise informacija. Kojih?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rendgenske snimke: crno-bijelo u boji
Ajar kaže...

aha. tamo se milijarde ulupavaju da bi bilo što više startupa. m-da. nota bene, senzore su razvili inženjeri a ne znanstvenici. 

 

Ja bih prije rekao da su senzore razvili znastvenici a usavrsili inzinjeri.

 


Npr. dio aktivnosti Instituta Ruder Boskovic su razvoj senzora:


https://www.irb.hr/Istrazivanja/Zavodi/Zavod-za-fiziku-materijala/Laboratorij-za-molekulsku-fiziku-i-sinteze-novih-materijala/Ugovor-za-istrazivanje-nanostrukturiranih-senzora-za-plin

 

http://www.irb.hr/Novosti/Razvoj-neutronskog-senzora-za-potrebe-europskog-projekta

 

http://www.irb.hr/Novosti/Preko-Centra-izvrsnosti-za-napredne-materijale-i-senzore-do-sredstava-iz-EU

 

 

16 godina
offline
Re: Rendgenske snimke: crno-bijelo u boji
world kaže...

Onaj tko je vido na djelu recimo 128 ili vise slojni MSCT shvaca da je ovo prakticki ista stvar. I MSCT moze biti u boji. Rezolucija mu je ispod 1 mm i ne vidim kao moze biti bolja. Kazu 1000 puta vise informacija. Kojih?

 Mislim da se nije razumjelo u čemu je više informacija. Ne u rezoluciji:
Until now traditional CT offered poor differentiation of low contrast soft tissue, but with material quantification, MARS spectral CT delivers assessment of the lipid/water composition of soft tissue, with benefits to research in the areas of fatty liver disease, atherosclerosis, obesity and more. Using commercially available nanoparticle probes, MARS spectral CT provides histology level information about specific cell types within tissues, without the need for expensive radiotracers or low penetration fluorescent probes. By using photon counting technology at multiple energy ranges, MARS spectral CT generates more information than ever before, all stored in easily accessible DICOM format.
Dakle, stvar je u tome da uređaj razlikuje ne samo vrste tkiva i materijala, nego i eto sadržaj tekućina u skeniranom području i razvrstavanje po vrsti stanica. Dakle, vjerojatno će sa više skenova za uzorkovanje i analizu razviti i diferencijalizaciju tumorskog tkiva na nivou pojedinih stanica. Uglavnom, neka se razvija. Dobra dijagnostika je pola liječenja. Ponekad i razlika između ozdravljenja i invalidnosti/smrti.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice