Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro - Snalažljivi čistač

poruka: 10
|
čitano: 19.237
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro - Snalažljivi čistač".
16 godina
offline
Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro - Snalažljivi čistač

Imam prijašnju verziju ovog usisavača, po članku bih rekao da je promjena u odnosu na njega podrška za više katova, tj. floor planova i način kako se stavlja posuda sa vodom. Kod mene je kombinirana voda/prašina i odozdo samo uštekam ploču sa krpom dok koliko vidim ovaj ima tank u toj ploči sa krpom.

 

Generalno radi OK, prije njega sam imao Roombu koja je bolje (ili preciznije reći više) očistila, ali to je zato jer je Roomba bila "bump bot", bez prevelike pameti, pa je šljakala tako da se "odbija" po zidovima neko vrijeme i onda preko istog mjesta prođe i više puta. Dok je ovaj "pametan" pa zna mapu prostora i gdje se nalazi u njemu, prvo prođe po rubovima sobe i onda samo prođe po onome što ostane. No ipak je bolje od Roombe, zbog te logike "odbijanja" po zidovima nakon nekog vremena zidovi se zamažu jer ona radi na "kontakt" dok ovaj rijetko kada dodirne zid.

Najveća mana mi je upravo aplikacija sa kojom ga kontroliram(o). Kod inicijalnog puštanja u pogon prođe čitav stan po rubu, tako napravi inicijalni tlocrt i nakon toga može "parcelirati" mapu u prostorije. Eh sada... onaj dio koji me najviše iritira je nemogućnost odabira redoslijeda čišćenja prostorija, ima neki svoj, koji čak nije ni redoslijed kako je inicijalno išao po rubu zida pa tako obišao stan, i ne može se utjecati na njega. Ako samo startam ide tim svojim redom. Kako članak kaže, može ga se poslati u određenu prostoriju da počisti, ili više njih, ne nužno samo jednu. No ne pali ni ako označim prostorije redom kako bih želio da ih očisti, opet on ide svojim redom kao da sam ga samo startao.


Ovo nije problem dok čisti kada nikoga nema doma, no kada sam doma bih htio da mi radnu sobu prođe prvo da tamo mogu na miru raditi dok on zuji okolo, no banana, po njegovom redu to mu je predzadnja soba. Tako da treba paziti da maknem stolicu i izađem na vrijeme...
Nije dealbreaker, ali iritira.

 

I zgodan je ovaj "Professional mopping mode", vidio sam da većina novih kada pere podove prođe kao i kada usisava, moj radi ovo sa "Y" putanjom po defaultu, čak i nema opciju da se to može isključiti. Zgodno je da ovaj ima opciju da se to uključi.

 

Samo nisam siguran koliko je dobra ideja prati filter vodom, mislim da bi se pore na njemu samo "zabetonirale" kada bi na tu finu prašinu došla voda. Pogotovo u ZG i sličnim mjestima gdje ima puno kamenca u vodi. Ja filtere svako toliko ispušem sa komprimiranim zrakom iz limenke (kupio za čišćenje kompa, na kraju ih najviše koristim za filtere...).

Moj PC  
0 0 hvala 4
14 godina
offline
Re: Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro - Snalažljivi čistač
Solo761 kaže...

 Hvala na osvrtu. Gledam si nešto za ured jer stalni ulazak s tenesicama pa je unos pijeska, sitnog šljunka i nečistoća vrlo čest i pod bude prljav u roku 1 dan (pločice - ured u kući). Tako da mislim da ce ovaj mali robot raditi sasvim uredno.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro - Snalažljivi čistač

vidim na jubituu, Davore, kako se mačke ovaj put slažu s tvojom recenzijom. eh, sad, tko je tu i zašto pristran ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro - Snalažljivi čistač
Ajar kaže...

vidim na jubituu, Davore, kako se mačke ovaj put slažu s tvojom recenzijom. eh, sad, tko je tu i zašto pristran ... 

 

Pesi 

Never put Dolby on snake detectors.
6 godina
offline
Re: Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro - Snalažljivi čistač
Solo761 kaže...

Imam prijašnju verziju ovog usisavača, po članku bih rekao da je promjena u odnosu na njega podrška za više katova, tj. floor planova i način kako se stavlja posuda sa vodom. Kod mene je kombinirana voda/prašina i odozdo samo uštekam ploču sa krpom dok koliko vidim ovaj ima tank u toj ploči sa krpom.

 

Generalno radi OK, prije njega sam imao Roombu koja je bolje (ili preciznije reći više) očistila, ali to je zato jer je Roomba bila "bump bot", bez prevelike pameti, pa je šljakala tako da se "odbija" po zidovima neko vrijeme i onda preko istog mjesta prođe i više puta. Dok je ovaj "pametan" pa zna mapu prostora i gdje se nalazi u njemu, prvo prođe po rubovima sobe i onda samo prođe po onome što ostane. No ipak je bolje od Roombe, zbog te logike "odbijanja" po zidovima nakon nekog vremena zidovi se zamažu jer ona radi na "kontakt" dok ovaj rijetko kada dodirne zid.

Najveća mana mi je upravo aplikacija sa kojom ga kontroliram(o). Kod inicijalnog puštanja u pogon prođe čitav stan po rubu, tako napravi inicijalni tlocrt i nakon toga može "parcelirati" mapu u prostorije. Eh sada... onaj dio koji me najviše iritira je nemogućnost odabira redoslijeda čišćenja prostorija, ima neki svoj, koji čak nije ni redoslijed kako je inicijalno išao po rubu zida pa tako obišao stan, i ne može se utjecati na njega. Ako samo startam ide tim svojim redom. Kako članak kaže, može ga se poslati u određenu prostoriju da počisti, ili više njih, ne nužno samo jednu. No ne pali ni ako označim prostorije redom kako bih želio da ih očisti, opet on ide svojim redom kao da sam ga samo startao.


Ovo nije problem dok čisti kada nikoga nema doma, no kada sam doma bih htio da mi radnu sobu prođe prvo da tamo mogu na miru raditi dok on zuji okolo, no banana, po njegovom redu to mu je predzadnja soba. Tako da treba paziti da maknem stolicu i izađem na vrijeme...
Nije dealbreaker, ali iritira.

 

I zgodan je ovaj "Professional mopping mode", vidio sam da većina novih kada pere podove prođe kao i kada usisava, moj radi ovo sa "Y" putanjom po defaultu, čak i nema opciju da se to može isključiti. Zgodno je da ovaj ima opciju da se to uključi.

 

Samo nisam siguran koliko je dobra ideja prati filter vodom, mislim da bi se pore na njemu samo "zabetonirale" kada bi na tu finu prašinu došla voda. Pogotovo u ZG i sličnim mjestima gdje ima puno kamenca u vodi. Ja filtere svako toliko ispušem sa komprimiranim zrakom iz limenke (kupio za čišćenje kompa, na kraju ih najviše koristim za filtere...).

 

Zdravo

 

zanima me dali se da ograničit kretanje ovog novoga, npr. kuda da ne ide, ili npr kuda samo da ide?

16 godina
moderator
offline
Re: Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro - Snalažljivi čistač
nikonja kaže...

 

Zdravo

 

zanima me dali se da ograničit kretanje ovog novoga, npr. kuda da ne ide, ili npr kuda samo da ide?

 

Iz recenzije:

 

Prvo korištenje uređaja započinje mapiranjem prostora. Radi se o procesu od nekoliko minuta, u kojem se uređaj provoza po našem domu i iskoristi tehnologiju LDS za otkrivanje zidova i drugih prepreka. U aplikaciji se za to vrijeme iscrtava tlocrt našeg životnog prostora te se pojavljuju generički nazivi prostorija. Njih možemo prema želji preimenovati, ali također je moguće ručno definirati više ili manje prostorija. Primjerice, ako vam Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro prepozna dnevni boravak i pripojeni hodnik kao jednu prostoriju, u nekoliko ćete mu klikova objasniti kako se ipak radi o dvije različite prostorije.

 

Zašto je to bitno? Zato što aplikacija Mi Home omogućuje da odaberete konkretne prostorije, koje želite očistiti. Drugim riječima, nije nužno da usisavač uvijek prolazi po čitavom domu, već ga možete uputiti samo u spavaću sobu, ili samo u hodnik, ili samo u kuhinju i blagovaonicu, ili u neku četvrtu kombinaciju prostorija – shvaćate. 

 

Kad je u pitanju zabrana pristupa određenim dijelovima doma, poput mjesta gdje držite zdjelice s vodom za kućne ljubimce, ili imate nerazrješivu šumu kabela, Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro ne iziskuje kupnju dodatnih "virtualnih zidova" ili "svjetionika", već se takva vrsta ograničavanja svodi na označavanje željenih dijelova prostora na tlocrtu u aplikaciji Mi Home. Štoviše, uređaj prepoznaje više vrsta zabrana. Virtualni zid kreirat ćete tako da na željenom mjestu jednostavno povučete crtu. Veće područje, gdje ne želite da uređaj usisava i pere podove, moguće je označiti pravokutnikom. Također, postoji pravokutnik za obilježavanje mjesta gdje Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro ne smije obavljati mokro čišćenje, ali smije usisavati. Takvim pravokutnicima označit ćete, primjerice, tepihe u vašem prostoru.

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Re: Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro - Snalažljivi čistač
nikonja kaže...
Zdravo

 

zanima me dali se da ograničit kretanje ovog novoga, npr. kuda da ne ide, ili npr kuda samo da ide?

 Naravno, i u članku je Davor napisao da može. Ono, ako stari to može bolje je i novom da može .

 

Prvi put recimo da mora napraviti kartu/tlocrt, a onda u aplikaciji na mobu mu možeš postaviti crtu preko koje ne smije ili označiti površinu na koju ne smije, recimo ako imaš neki problematični tepih na kojemu bi se zapetljao pa da ne pokušava na njega.

Ja imam jednu sobu u koju ga ne puštam, tamo npr. prebacim radnu stolicu i slične stvari da ne smetaju kod usisavanja/pranja, pa sam za inicijalno kartiranje jednostavno zatvorio vrata da tamo ne može . Nakon toga sam mu stavio crtu na ta vrata i tamo ne pokušava ući.

12 godina
offline
Re: Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro - Snalažljivi čistač
Koja aplikacija je tu korištena? Imam Roborock S5 i ne mogu ga nikako upariti sa Roborock aplikacijom koja izgleda poput ove u recenziji. Radi preko Mi Home, Ali tada nemam opcije slanja u jednu prostoriju, virtualnih zidova, a mapa kuće se svako malo obriše te mora iz početka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro - Snalažljivi čistač

A kakv je ROBOROCK S6 PURE u usporedbi s mop 2 pro?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro - Snalažljivi čistač
kerum kaže...
Koja aplikacija je tu korištena? Imam Roborock S5 i ne mogu ga nikako upariti sa Roborock aplikacijom koja izgleda poput ove u recenziji. Radi preko Mi Home, Ali tada nemam opcije slanja u jednu prostoriju, virtualnih zidova, a mapa kuće se svako malo obriše te mora iz početka.

 Ja koristim Xiaomi Home, izgleda kao ova u članku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2022 14:02 (Solo761).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice