Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

poruka: 152
|
čitano: 41.372
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se ".
13 godina
neaktivan
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Zanima me odnosi li se ovo "istraživanje" i ova "znanost" na većinu roditelja u svijetu, odnosno na afričke i azijske roditelje.

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Glupost!

Najveci uzrok nezadovoljstva(ako ga ima),je financijska ugroza koju nam nameće drustvo.

Roditelji u modernim drustvima se groze toga,kako ce oni njihovo dijete financijski uzdrzavati,dok kontra u siromasnim zemljama roditelji "štancaju" djecu,jer im ona pomazu pri financijama!

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
27 0 hvala 1
12 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Ponosan sam roditelj djevojčice koja ima tri tjedna...

Roditeljstvo je najljepša stvar koja mi se dogodila.Sve ostalo postaje sporedno...

 

 
64 0 hvala 8
16 godina
odjavljen
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Sjecam se rodjenja i dolaska kuci svoje prve kceri. Prva 2 tjedna su bila apsolutna koma zbog jedne jedine stvari - cijeli dan je spavala i cijelu noc je vristala. Bili smo premoreni do razine da apsolutno vise ne mozemo funkcionirati. Nakon toga se stanje stabiliziralo i sve je bilo OK. Ovo istrazivanje je vjerojatno provedeno na "modernim" roditeljima. Nekolicina kolega na bivsem poslu je dobilo prinove u zadnjh godinu i pol dana. Oni dolazak djeteta dozivljavaju kao nesto zbog cega uopce vise neces imati vremena za sebe do kraja zivota. Grozno su neorganizirani i smijesni...

Freak Show Inc.
 
43 0 hvala 1
8 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se
Roditeljstvo može biti i najbolje i najgora stvar na svijetu. Zašto je najgora? Zato što svi mladi nisu emotivno zreli za roditeljstvo. Ako se svoje dijete shvaća na način djeteta, kao nekakvu igračku, normalno je da se roditelj-dijete njome zasiti i razočara. Djeca su prije svega obaveza, no problem je danas kada se sve shvaća kao zabava prihvatiti bilo kakvu obavezu pa tako i ovu. Mnogo sam se oko svoje djece namučio, ali nikad mi nije ni u primisli bilo da se priupitam: "Je li mi sve to trebalo?". Sada pod starost mogu uživati u njima, a posebice u unucima. Djeca, potomci općenito, daju novu dimenziju životu, ono što nulipare nikad neće osjetiti. Igrajte se i dalje...
 
38 0 hvala 1
15 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Koja glupost..pa tek sa rođenjem prvog djeteta sam počeo pravo živjeti..prije toga bio običan mulac...sad očekujemo četvrto dijete i nema sretnijeg od mene...

 
35 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
Friday moj, jel ti znas tko danju spava a nocu je budan?
15 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

nije tak strašno poslije 27 godina no u početku je bilo jezivo. ne volim djecu (ljudsku) pa je bilo još teže. sad ima svoj život i mam je lakše. svakako bih u trenutke sreće ubrojao i razvod. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
17 16 hvala 0
8 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se
Očito neki ljudi nisu zreli na ni za roditeljstvo ni za brak. Nitko ih ni na jedno ni na drugo ne sili. Samo čovjek treba znati što može a što ne može, što hoće a što neće. A ne kao Petrica Kerempuh koji je rekao da će skočiti preko zvonika zagrebačke katedrale, a kad mu to nije uspjelo onda je bilo: "Ja hočem, hočem, al nemrem, nemrem.."
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Nedugo nakon što mi je brat poginuo, supruga je ostala trudna i ta vijestme nije razveselila niti najmanje. Iskreno to razdoblje mi je bilo sve samo ne lijepo. Smrt brata me zadesila u trenutku kada sam već lagano stao na noge, zbog pokojnog prijatelja koji nije napunio ni 19, a počinio je samoubojstvo. 

Tih mjeseci dok je bila trudna su bili mi pakao u glavi. Od buđenja u 2-3 ujutro bez razloga do toga da mi se po glavi vrti što sve može poći krivo tokom trudnoće, tokom poroda i nakon trudnoće... Previše zaista svega. 

Kada se mali rodio, trebalo mi je desetak dana da se naviknem da je on tu. S vremenom sam se navikao, nakon toga malog počeo voljeti. Sada ima trenutaka da bih ga najrađe otresao od zid i bacio kroz prozor jer digne tlak (uskoro ima 18 mjeseci), ali na kraju ga ne bih mijenjao nizašto. Jer više ima lijepih trenutaka s njime nego ovakvih di me ispizdi do kraja. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
6 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
danen kaže...
Očito neki ljudi nisu zreli na ni za roditeljstvo ni za brak. Nitko ih ni na jedno ni na drugo ne sili. Samo čovjek treba znati što može a što ne može, što hoće a što neće. A ne kao Petrica Kerempuh koji je rekao da će skočiti preko zvonika zagrebačke katedrale, a kad mu to nije uspjelo onda je bilo: "Ja hočem, hočem, al nemrem, nemrem.."

 Sudeći po rezultatima istraživanja, malo ko je zreo za brak i roditeljstvo. 

 

Komentari pokazuju da je kod nas, a verovatno i drugde, ogroman tabu reći bilo šta osim da te dobijanje dece nenormalno usrećilo i da ti život nije nikad bio divniji, što samo pojačava pritisak na mlade roditelje koji dođu u situaciju da se nikad nisu osećali nesposobnije i koji su na ivici fizičke i psihičke izdržljivosti.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
neaktivan
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

 

Naslov "Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se mogu dogoditi, tvrdi znanost" je običan clickbait koji ima malo veze s navedenom studijom, a nikakve sa zdravim razumom. "Tvrdi znanost" je obična glupost. Ne, ne tvrdi znanost, nego tvrde stanoviti Rachel Margolis i Mikko Myrskylä u svojoj studiji. Što tvrdi znanost kad se uzmu dvije studije s oprečnim zaključcima?

 

OK, zaključak je da zadovoljstvo životom padne nakon rođenja prvog djeteta. Ako se nisi snašao u tome, manje su šanse da ćeš ići na drugo djete. No shit, Sherlock.

 

Ali što ako uzmemo dulje razdoblje? Vjerujem da djeca nisu tako loše ulaganje u zadovoljstvo života preko svega. Isto tako, siguran sam da bih mogao naći studiju u kojoj "znanost" tvrdi upravo ono što želim potvrditi - bez obzira što to bilo. OK, možda s izuzetkom toga da je Zemlja ravna ploha.

 

 
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Mislim da je jedna stvar kad zelis a druga kad ne zelis,treca da dogodi se slucajno pa prve opcije uzmu maha. Moze biti i suprotno. Ja nisam za dijete jer sam ja jos uvijek dijete. 

Gledam jednu od bivsih,seta s djetetom u kolicima i uopce ne izgleda sretno(slucajno). Zato je bolje da abortus bude legalan. Zasto bi dijete moralo patiti ako su roditelji kakvi jesu. 

Mozda smo u sumi. 

 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Ja i supruga smo potpuno suprotni od roditelja s djecom.

Prvo što ne volim da nama netko dosađuje i djeli savjete oko djece, a to ni mi ne radimo.Na kavama ne trebamo samo pričat o djeci, i "maltretirati", ljude koji ih nemaju.Ima i ostalih tema.

Drugo...dobili smo djete ali ne znači da je život stao.I dalje imamo neke svoje hobije, pokušavamo sve to uskladiti.Ona nam je sad centar svijeta i najveći problem je hranjenje...kad krene jest kasice i sl za 6mj bit će lakše.

Trece...dobili smo djete iz ljubavi a ne iz slučajnost.U braku smo 8 godina i to nam je prvo djete.Nismo se oženili zato jer smo morali nego jer smo htjeli.

Četvrto...mislim ici na porodiljni drugih 6mj jer zelim i ja dozivjet to odrastanje vlasite kcerke.

 

U svakom slučaju nama je to velika sreca i veselje kao i blizoj obitelji jer je to svima prva unuka.

 

Mislim da većina problema imaju parovi koju su djete dobili slučajno...a ima 2 frenda baš s takvom situacijom...

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 11:17 (R36).
 
17 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
Prema studiji, dakle, ljudima je milije kada netko blizak umre, nego kada se rodi.

Pseudoznanost (fake science?) je svugdje, pa i u Bogu, ali ova se ističe kretenizmom.
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Pa nije tu u pitanju komparacija, vec cisto pitanje sto je osobama lakse podnijeti...

 

...što ne znaci da ne bi zabrali ono sto im je dugorocno teze podnijeti, tj. rodjenje djeteta, a ne smrt bliske osobe

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 11:40 (Kant).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Nemojte kojekakve zgubidane slušati. Rođenje djeteta je nešto najljepše što ti se u životu može dogoditi. Neopisiv osjećaj. Istina da nakon više godina osjećaj malo izblijedi, ali ga vrati i nadmaši kad se rodi unuk. To je to, nema ljepše. Unuci su ono za što se živi.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Moj PC  
11 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Da li je itko spomenuo da puno mladih roditelja prije trudnoće žive kao da nema sutra? Svaki vikend vani, nerijetko spavanje do podne, rad samo kad im je to zadnja opcija itd.? I što onda očekuju, da će takvi biti očarani i sretni kad imaju jednu od najvećih obvezi koju netko može imati u životu? Nema više izlazaka vani, nema više ležanja po cijeli dan (i kako Friday kaže, ni po cijelu noć), nema više kukanja i bolikurčenja, i onda normalno da su ljudi manje sretni. Kad vidim roditelje koji su ljudi moje generacije, često mi je žao te djece, pošto ih roditelji naslikavaju i stavljaju na fejs, pa neke šetnjice do kafića gdje djete leži u kolicima i bulji u strop dok mama i tata pričaju 4 sata o glupostima za koje nikog nije briga. Prije par godina sam čuo od prijateljice da je neka žena (starija od mene, ali opet nije u 30.-ima) djetetu, kada je ono plakalo dok je ova bila na kavi kod druge prijateljice (jer, naravno, roditelj nema pametnijeg posla nego ić na kave) puštala na mobitel zvuk usisavača ili nekog drugog predmeta koji zuji jer je na internetu pročitala da taj zvuk umiruje dijete.

 

Naravno, ovo nije slučaj kod svih, ali je prisutno u zabrinjavajuće velikom broju roditelja. Tako da mislim da roditeljstvo nije niti približno jedna od najgorih stvari koja se nekome može dogoditi, nego jedna od najboljih i najljepših, a to što je netko takav da mu se tinejdžersko zajebavanje produži i do 25.-e je njegov problem, a ne problem djeteta.

 

Dakako, tu se ne ubrajaju neplanirane trudnoće, ali i u tom slučaju se treba otresti tih starih navika i kroz tih 9 mjeseci se maksimalno pripremiti na dolazak djeteta i novi život, bez obzira koliko taj rok (pre)kratak bio. 


Da se razumijemo, i ja sam mlad, i ja volim svako toliko otići i na kavu/nogomet s prijateljima, i otić van jednom u mjesec ili dva, i nikada nisam osjetio želju da budem roditelj. Možda se to promjeni kroz slijedećih 7-8 godina, ali dotada se želim oformiti kao odgovorna osoba koja će tu obvezu moći ispunjavati. Čak i kada se igram s bratićevim sinom nemam nikakvu tendenciju da želim imati svoje dijete, ali još uvijek ga volim i drago mi ga je vidjeti i provoditi vrijeme s njim, igrati se, hraniti ga (iako njegova mama kaže da želi da "mali" jede sam, ali eto, meni je drago kada on sjedne kod mene i kaže mi da želi papati :) ), no jednostavno mislim da trenutno nisam u pravom vremenu za to. Svačije pravo vrijeme je drukčije, netko je na to spreman s 20 godina (znam takvih ljudi i nevjerojatno su dobri roditelji) a netko tek s 30 (što vjerujem da ću ja biti haha) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 11:48 (footballer).
 
8 3 hvala 0
15 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Postati roditelj je kompleksna stvar i ne postoji nikakva skala na kojoj se može izmjeriti sreća/nesreća koju takvo iskustvo čini našem životu.

 

Činjenica je da se život mijenja iz temelja. Stvari na koje si ležerno naviknut odlaze u drugi plan. Zreo čovjek mijenja listu prioriteta, ne samo zato što mora, nego zato što želi. Osim što je zreo na svaki drugi način, zreo je i emocionalno, te mu takve promjene u životu bivaju prirodne. Ne kažem da baš voli nedostatak sna, niti mijenjanje ukakanih pelena, ali se zna nositi s tim.

 

Problem sa današnjim generacijama mladih roditelja je što su jako egoistični. Nažalost, nisu sami tome krivi. Krivi su njihovi roditelji koji su ih napravili takvima svojim prezaštitničkim stavom tokom odrastanja. Nisu uspjeli izrasti u zrele ljude jer su malo puta u životi trebali "mrdnuti guzicom" da bi išta postigli u životu. Imali su debelu zaleđinu personificiranu u mamicama i taticama (Pusti je nak spava do 2 popodne, kad će ako neće sad; Nemoj da mi on pomaže po kući, toliko je nespretan da ću lakše sam... itd).

Također, mi stariji smo odrasli u vrijeme kad su se stvari popravljale, a ne bacale, krenuvši od igračaka, odjeće, obuće, kućnih ljubimaca, pa i odnosa među ljudima. Generacije današnjih mladih roditelja su već one koje nisu imale dovoljno pažnje da se sentimentalno vežu za (jednostavan primjer) igrašku, jer bi im brzo dosadila, a mama i tata su spremno kupavali nekoliko drugih (koje bi im još brže dosadile). Bilo je i ekstremnih primjera, gdje bi se djetetu nabavilo mače (čak i pile !?!?) da bi se dijete poigralo, a nakon toga bi bilo napušteno.

 

Kako od generacija tako odgojenih očekivati da su zreli? (Naravno, ne mislim na potpunu generaciuju, ali velika većina je tako odgojena). Na istom tragu kao što su rezultati ove studije je i veliki broj reazvoda u prvoj godini braka. Egoističnost! (Proizvedena takvim odgojem od strane roditelja u ranoj mladosti).


Dragi mladi roditelji, nije lako biti roditelj, no istovremeno, ne postoji ništa ljepše na svijetu. Krenuvši od prvih pokreta koje dijete samostalno čini, prvih glasova, pa kasnije prvih znakova svijesti kod djeteta. Prepoznavanje lica, prve smislene gestikulacije, kada prvi put doživite dijete kao osobu. Sve do prvih riječi, hodanja, a tek onda nastaje cirkus.

I nije tačno da će kasnije biti lakše - biće teže, ali i ljepše u isto vrijeme.

Uzdravlje!

morrisoN
 
21 0 hvala 2
15 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Btw, samo jedno je tačno - u finansijskom smislu, djeca su najgora investicija :)

morrisoN
 
2 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Bijela kuga je stvarnost, sve drugo je filozofija.

Moj PC  
2 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
danen kaže...
Zato što svi mladi nisu emotivno zreli za roditeljstvo.

 Ja sa svojih 27 godina nemogu vjerovati da su moji roditelji već imali mene. Ne mogu zamisliti tu odgovornost u ovim godinama. Previše obaveze mi je i imati mačku.

16 godina
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Vremena se mijenjaju...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
Sebicnost na naplatu dolazi u penziji.
 
11 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam se

Uostalom evo podijelit cu nesto s vama. 

Skole u RH,bar dok sam ja bio u osnovnoj,recite roditeljima da kupe ovo,da kupe ono,da mozemo raditi pokuse,da vam mogu pokazati,dodem ovdje u Stuttgart u osnovnu skolu vidim kako je opremljena ucionica iz kemije,rasplakao sam se. (Isao sam na dodatnu iz kemije dosta stvari nismo mogli raditi,pa muka dosla). 

Ucimo puno vise stvari ovi nego ovdje,da budemo konobari itd,znam jer sam imao jednog povratnika u razredu(koji se opet vrato u Deutschland). 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
Umbel kaže...
Sebicnost na naplatu dolazi u penziji.

 Da, kad djeca cicaju i penzije 

16 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
XXX kaže...
Umbel kaže...
Sebicnost na naplatu dolazi u penziji.

 Da, kad djeca cicaju i penzije 

 ili kada te strpaju u prvi dom, najjeftiniji, jasno...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
16 godina
odjavljen
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
I prodaju nekretninu za koju si krvavo radio.
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Roditeljstvo jedna od najgorih stvari koje vam
Radije neka me i strpaju u dom, gdje ću imati kvalitetnu njegu, plaćati svojom mirovinom, eventualno uz njihovu pomoć, a da znam da rade i da se trude za svoje obitelji, nego da sam s njima doma, a da budu nezaposleni kako bi brinuli o meni.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice