"Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kripto

poruka: 55
|
čitano: 9.553
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kripto".
6 godina
offline
"Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kripto

kripto štiti siromašne od bogatih

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kripto

i ove su godine u kriptosvijetu bile aktive uvijek popularne Ponzi sheme

Naravno, kad je kriptosvijet jedna velika Ponzi shema.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
12 6 hvala 0
6 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
Visak kaže...

i ove su godine u kriptosvijetu bile aktive uvijek popularne Ponzi sheme

Naravno, kad je kriptosvijet jedna velika Ponzi shema.

6 obiljezja Ponzija su:

 

Visoki povrat ulaganja s malim ili nikakvim rizikom.
Pretjerano dosljedan povrat.
Neregistrirana ulaganja.
Nelicencirani prodavači.
Problemi s papirologijom.
Poteškoće s primanjem uplata.

 

koji od ovih obiljezja ima kripto?

 

pitam za frenda.

15 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr

2 obilježja mog miša, mobitela i podloške za miša, na kojem oba sad leže, jest da su plastični i crni.

 

s druge strane, tepih i vrećica za smeće su crveni i plastični

 

možemo tako još nepovezano nabrajati "obilježja" da bismo nešto "zaključili"

10 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
Visak kaže...

i ove su godine u kriptosvijetu bile aktive uvijek popularne Ponzi sheme

Naravno, kad je kriptosvijet jedna velika Ponzi shema.

 

Bingo. Moglo bi se reci da absorbira vrijednost umjesto da stvara novu.

 

13 godina
offline
"Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kripto

Rug pull prolazi jer je ekipa vidjela kako su se neki obogatili na BTC-u i sad žele i oni. Ali preko noći.

Na BTC se obogatio onaj koji je pametno ulagao i hodlao. Ne onaj koji šikne ušteđevinu u shit coin i nada se da će Musk tweetati i lansirat ih na mjesec.

 

Crypto ima svojih mana i na lošem je glasu, ali zbog debila i naivčina koji puše fore. Ne zbog tehnologije koju predstavlja ili revolucije koju želi napraviti u financijskom svijetu.

 

A ako mislite da su banke sigurne, trenutni monetarni sustav održiv i da je kapitalizam za sve nas, a ne za 1% najbogatijih, onda ste iste naivčine kao i ovi ispod koji se povlači tepih.

Moj PC  
15 4 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
Visak kaže...

i ove su godine u kriptosvijetu bile aktive uvijek popularne Ponzi sheme

Naravno, kad je kriptosvijet jedna velika Ponzi shema.

Nemoj tako, NFT je buducnost 

14 godina
protjeran
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
quickr kaže...

 

Crypto ima svojih mana i na lošem je glasu, ali zbog debila i naivčina koji puše fore. Ne zbog tehnologije koju predstavlja ili revolucije koju želi napraviti u financijskom svijetu.

 

Naivni nas zeko, stvar je upravo suprotna, tehnologija koju predstavlja i ta toboznja revolucija su samo dobar paravan za stvarni cilj, a on je naravno, oderati spomenute debile i naivcine...

 

Lova ce postat digitalna, jasno, ali kao i danas, drzavno/bankarski kontrolirana a kriptovalute kakve danas znamo ce se zabranit i to ti je to. Pas laje, karavane prolaze, ko je jamio, jamio je...

3 godine
odjavljen
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
ansha kaže...
quickr kaže...

 

Crypto ima svojih mana i na lošem je glasu, ali zbog debila i naivčina koji puše fore. Ne zbog tehnologije koju predstavlja ili revolucije koju želi napraviti u financijskom svijetu.

 

Naivni nas zeko, stvar je upravo suprotna, tehnologija koju predstavlja i ta toboznja revolucija su samo dobar paravan za stvarni cilj, a on je naravno, oderati spomenute debile i naivcine...

 

Lova ce postat digitalna, jasno, ali kao i danas, drzavno/bankarski kontrolirana a kriptovalute kakve danas znamo ce se zabranit i to ti je to. Pas laje, karavane prolaze, ko je jamio, jamio je...

 Netko "jami" pare, netko kripto, a netko ispusta zuć na "IT" forumu.

14 godina
protjeran
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
veliki pero kaže...
ansha kaže...
quickr kaže...

 

Crypto ima svojih mana i na lošem je glasu, ali zbog debila i naivčina koji puše fore. Ne zbog tehnologije koju predstavlja ili revolucije koju želi napraviti u financijskom svijetu.

 

Naivni nas zeko, stvar je upravo suprotna, tehnologija koju predstavlja i ta toboznja revolucija su samo dobar paravan za stvarni cilj, a on je naravno, oderati spomenute debile i naivcine...

 

Lova ce postat digitalna, jasno, ali kao i danas, drzavno/bankarski kontrolirana a kriptovalute kakve danas znamo ce se zabranit i to ti je to. Pas laje, karavane prolaze, ko je jamio, jamio je...

 Netko "jami" pare, netko kripto, a netko ispusta zuć na "IT" forumu.

Bravo pero, tako je..

16 godina
odjavljen
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
quickr kaže...
 Ne zbog tehnologije koju predstavlja ili revolucije koju želi napraviti u financijskom svijetu.

 

 

 

Ajde mi molim te objasni tu revoluciju? Sve ljudima a zloj drzavi nista? Ili koja je krilatica?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
Friday kaže...
quickr kaže...
 Ne zbog tehnologije koju predstavlja ili revolucije koju želi napraviti u financijskom svijetu.

 

 

 

Ajde mi molim te objasni tu revoluciju? Sve ljudima a zloj drzavi nista? Ili koja je krilatica?

Potpuna anonimnost, potpuna kontrola onoga što posjeduješ, decentralizacija sustava, brzi i jednostavno trgovanje i slanje novca, ukidanje treće strane (middleman-a).

Plus dodani benefit educiranja ljudi, prvenstveno u financije, a onda i u IT sigurnost.

 

Krilaticu si sam složi ako te to veseli.

 

Lijepo objašnjeno ovdje:

za početnike, ako nekoga zanima više siguran sam da će znati potražiti.

"Crypto je samo ponzi" at the same time: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-12-19/ftx-moonpay-axie-lead-crypto-firms-attracting-record-30-billion-in-2021

 

Najlakše je pljuvat i odmahivat rukom "to je bezveze", a istovremeno gledaš kako ti kune i eure jede inflacija. Ja osobno sam ušao u crypto jer želim da mojih 10 000kn danas vrijedi, u najmanju ruku, isto i za 10 godina. Ne ciljam na "quick buck", lambo u garaži, x100 coinove, shooting for the moon.

 

 

11 godina
online
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
Potpunu anonimnost sumnjam da imaš, a bogme i nije baš dobra obzirom da ista u takvim poslovima vrijedi najviše kriminalcima i teroristima. Ostalo su floskule koje za 99,9% korisnika ne znače ništa.
Ono pozitivno što je kripto trebao biti zasjenjeno je čistom pohlepom, makinacijama, kriminalom i bespotrebnim rasipanjem energije. Za običnog korisnika običan novac zasad je daleko bolje rješenje, em je sigurniji, em jednostavniji, em te ne košta hrpu love svaka transakcija
13 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
picajzla0707 kaže...
Potpunu anonimnost sumnjam da imaš, a bogme i nije baš dobra obzirom da ista u takvim poslovima vrijedi najviše kriminalcima i teroristima. Ostalo su floskule koje za 99,9% korisnika ne znače ništa.
Ono pozitivno što je kripto trebao biti zasjenjeno je čistom pohlepom, makinacijama, kriminalom i bespotrebnim rasipanjem energije. Za običnog korisnika običan novac zasad je daleko bolje rješenje, em je sigurniji, em jednostavniji, em te ne košta hrpu love svaka transakcija

 Potpuno anonimnost definitivno imaš jer da otvoriš wallet i prebaciš na njega crypto te platiš račun u restoranu, ne trebaš ni osobnu ni adresu ni bilo koje druge podatke. Svatko može vidjeti da je wallet XYZ321 platio burger u mravu 0.000023BTC ali nitko ne zna da si to ti.

"Ne znače ništa" jer je sve još u povojima. Nije značilo ništa doseljenicima u americi kad su im dali komad zelenog papira i rekli od sada to ima neku vrijednost i sa time kupuješ hranu. Pa eto, skoro 200 godina kasnije svi koriste taj zeleni papir.

 

Pohlepa i kriminal? Mislim da tu ne trebamo trošiti riječi. Cijeli bankarski sustav se temelji na pohlepi i kriminalu. Pranju novca, varanju na transakcijama, naštimavanju knjiga, utaji poreza, itd, itd.

 

Kao što rekoh, sve je to još u povojima i proći će još dosta vremena dok crypto ne postane mainstream. Bit će tu "shady business-a" i muljaži (kao što vidimo u ovom članku). Ali reci mi gdje toga nema? Bilo gdje na netu da odeš uvijek će biti netko tko će te pokušati zavaljat i uvijek će biti ekipe koja puši fore.

16 godina
neaktivan
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr

Pa upravo je zato anonimnost problem, a ne dobra stvar. U normalnom bankarskom sustavu ako te netko pokrade imaš trag novca i možeš ga tužiti i dobiti novac natrag, u anonimnom sustavu ne možeš. Isto je i sa svim kriminalnim radnjama, od pranja novca, droge, trgovine ljudima... Sve te aktivnosti se suzbijaju između ostalog i preko bankarskog sustava i kada odjednom ta poluga nestane kriminalcima je život puno lakši, što znači i porast kriminala.

 

S obzirom da nema nekog dobrog razloga da tvoja kupovina hamburgera bude potpuno anonimna, a ima jako dobrih razloga da kriminalci ne mogu slobodbo trgovati, utjecaj anonimnosti na naše živote je negativan. Osim za paranoike kojima je bitnije da mrska država ništa ne zna od toga hoće li im se brat predozirati ili netko oteti sestru i siliti ju na prostituciju. Običan kriminal je daleko češći i ima daleko veći utjecaj na naše živote nego 'zla država'.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
odjavljen
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
quickr kaže...
 

Najlakše je pljuvat i odmahivat rukom "to je bezveze", a istovremeno gledaš kako ti kune i eure jede inflacija. Ja osobno sam ušao u crypto jer želim da mojih 10 000kn danas vrijedi, u najmanju ruku, isto i za 10 godina. Ne ciljam na "quick buck", lambo u garaži, x100 coinove, shooting for the moon.

 

 

 

Pa ovo je komedija... Bas ono sto kripto ne nudi - ti navodis kao benefit?? Pa tih tvojih 10.000 kuna u kriptu ce vec iduci tjedan mozda vrijediti isto toliko, mozda ces moci kupiti novu C klasu a mozda ces imati taman dovoljno da si kupis uze da se objesis.

Kako vama ljudi nije jasno da na ovom svijetu apsolutno nista nije iznad love? Zar vi mislite da ce drzave pustiti da ih saka revolucionara-foteljasa izbaci iz njihove igre? Kripto kao nekakva paralelna opcija placanja sigurno ima svoju ulogu. Kao primarna - NIKADA!! A funkcionirat ce i biti dobar onoliko koliko mu drzave dozvole. Potezom pera mu mogu srusiti cijenu u bezdan isto kao sto napuseni Elon moze napuhati tu istu cijenu.

I s obzirom na to sve - ti kazes da se drzis kripta zbog njegove stabilnosti? To je kao da kazes da glasas za HDZ zato sto zelis pravednu drzavu i borbu protiv korupcije.

Ti moras pod hitno kod neurologa, mozda nije prekasno...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 11:58 (Friday).
13 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
Friday kaže...
quickr kaže...
 

Najlakše je pljuvat i odmahivat rukom "to je bezveze", a istovremeno gledaš kako ti kune i eure jede inflacija. Ja osobno sam ušao u crypto jer želim da mojih 10 000kn danas vrijedi, u najmanju ruku, isto i za 10 godina. Ne ciljam na "quick buck", lambo u garaži, x100 coinove, shooting for the moon.

 

 

 

Pa ovo je komedija... Bas ono sto kripto ne nudi - ti navodis kao benefit?? Pa tih tvojih 10.000 kuna u kriptu ce vec iduci tjedan mozda vrijediti isto toliko, mozda ces moci kupiti novu C klasu a mozda ces imati taman dovoljno da si kupis uze da se objesis.

Kako vama ljudi nije jasno da na ovom svijetu apsolutno nista nije iznad love? Zar vi mislite da ce drzave pustiti da ih saka revolucionara-foteljasa izbaci iz njihove igre? Kripto kao nekakva paralelna opcija placanja sigurno ima svoju ulogu. Kao primarna - NIKADA!! A funkcionirat ce i biti dobar onoliko koliko mu drzave dozvole. Potezom pera mu mogu srusiti cijenu u bezdan isto kao sto napuseni Elon moze napuhati tu istu cijenu.

I s obzirom na to sve - ti kazes da se drzis kripta zbog njegove stabilnosti? To je kao da kazes da glasas za HDZ zato sto zelis ravednu drzavu i borbu protiv korupcije.

Ti moras pod hitno kod neurologa, mozda nije prekasno...

 

 

Bitno da ti kužiš tematiku i komentiraš

 

 

 

11 godina
online
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
To u povojima je postalo 'rozmarina beba', jer su negativnosti postale pravilo i bujaju, dok je ono pozitivno što je trebao biti kripto postalo iznimka. Potrošnja energije raste krivuljom koja je skoro postala uspravni pravac, najpoznatije kruptovalute su i najvolatilnije, najviše se manipulira i umjesto da situacija postaje sve bolja, postaje sve gore.
Nit je sigurno, jer unutar sustava je sve više prevara, sve se više manipulira tržištem, a nit je decentralizirano jer je bitkonj postao centraliziraniji od američkog dolara.
Tako da to tvoje dijete u povojima ide u obrnutom smjeru, umjesto da sazrijeva, ono je sve više usrano
16 godina
odjavljen
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
quickr kaže...

 

 

Bitno da ti kužiš tematiku i komentiraš

 

 

 

 

Ah, evo poceli su "vi ne kuzite" komentari koji bi valjda trebali imati snagu argumenta i automatski opravdati sudionika od odgovaranja na pitanja. Radim za bankstere vec skoro desetljece i pol. Zadnji posao prije ovoga mi je bio u Central Bank of Ireland. Tako da sorkac - ali sudjelovat cu u raspravi pa te molim da mi objasnis tu stabilnost koji kripto nudi.

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
Friday kaže...
quickr kaže...

 

 

Bitno da ti kužiš tematiku i komentiraš

 

 

 

 

Ah, evo poceli su "vi ne kuzite" komentari koji bi valjda trebali imati snagu argumenta i automatski opravdati sudionika od odgovaranja na pitanja. Radim za bankstere vec skoro desetljece i pol. Zadnji posao prije ovoga mi je bio u Central Bank of Ireland. Tako da sorkac - ali sudjelovat cu u raspravi pa te molim da mi objasnis tu stabilnost koji kripto nudi.

 Pa cool je... Ti stvarno ne razumijes ;) Ostarili smo izgleda posto ni ja ne razumijem.....

13 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
Friday kaže...
quickr kaže...

 

 

Bitno da ti kužiš tematiku i komentiraš

 

 

 

 

Ah, evo poceli su "vi ne kuzite" komentari koji bi valjda trebali imati snagu argumenta i automatski opravdati sudionika od odgovaranja na pitanja. Radim za bankstere vec skoro desetljece i pol. Zadnji posao prije ovoga mi je bio u Central Bank of Ireland. Tako da sorkac - ali sudjelovat cu u raspravi pa te molim da mi objasnis tu stabilnost koji kripto nudi.

 

U pravu si, jači su tvoji infitilni komentari: "odi se lječi, nije ti kasno".

16 godina
odjavljen
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
quickr kaže...

 

U pravu si, jači su tvoji infitilni komentari: "odi se lječi, nije ti kasno".

 

OK, sad kad si nam objasnio stabilnost kripta mozemo dalje...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
picajzla0707 kaže...
Potpunu anonimnost sumnjam da imaš, a bogme i nije baš dobra obzirom da ista u takvim poslovima vrijedi najviše kriminalcima i teroristima. Ostalo su floskule koje za 99,9% korisnika ne znače ništa.
Ono pozitivno što je kripto trebao biti zasjenjeno je čistom pohlepom, makinacijama, kriminalom i bespotrebnim rasipanjem energije. Za običnog korisnika običan novac zasad je daleko bolje rješenje, em je sigurniji, em jednostavniji, em te ne košta hrpu love svaka transakcija

 

???

 

Banka mi naplati 50-60 eura SEPA transakciju u inozemstvo, XRP transakcija me košta manje od 1 eurocent

16 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
Friday kaže...
quickr kaže...

 

 

Bitno da ti kužiš tematiku i komentiraš

 

 

 

 

Ah, evo poceli su "vi ne kuzite" komentari koji bi valjda trebali imati snagu argumenta i automatski opravdati sudionika od odgovaranja na pitanja. Radim za bankstere vec skoro desetljece i pol. Zadnji posao prije ovoga mi je bio u Central Bank of Ireland. Tako da sorkac - ali sudjelovat cu u raspravi pa te molim da mi objasnis tu stabilnost koji kripto nudi.

 

Radio sam i ja 10 godina u banci, i što se tiče lopovluka, jednak je i kod banaka i u crypto svijetu, s tim da bankarsko pelješenje ne mogu izbjeći,

a u cryptu mogu

15 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
segregator kaže...
Radio sam i ja 10 godina u banci, i što se tiče lopovluka, jednak je i kod banaka i u crypto svijetu, s tim da bankarsko pelješenje ne mogu izbjeći,

a u cryptu mogu

 Znači banke i kripto su isti lopovi, zato banke treba još jače zakonom regulirati, a kripto deregulirati jer su isti.

 

Jesam li dobro shvatio?

 

Trebamo i banke deregulirati! Ili ne? Što je tvoje mišljenje?

 

Imam pitanje broj 2.

Ako dereguliramo banke hoće li oe postat kripto? Jel to tako funkcionira?

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 17:07 (wyks).
16 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
wyks kaže...
segregator kaže...
Radio sam i ja 10 godina u banci, i što se tiče lopovluka, jednak je i kod banaka i u crypto svijetu, s tim da bankarsko pelješenje ne mogu izbjeći,

a u cryptu mogu

 Znači banke i kripto su isti lopovi, zato banke treba još jače zakonom regulirati, a kripto deregulirati jer su isti.

 

Jesam li dobro shvatio?

 

Trebamo i banke deregulirati! Ili ne? Što je tvoje mišljenje?

 

Imam pitanje broj 2.

Ako dereguliramo banke hoće li oe postat kripto? Jel to tako funkcionira?

 

 

Ako se vrati mogućnost isplate plaće na ruke tako da nisam vezan za banku, zaboli me što će biti s bankama.

Budala i njegov novac se i onako olako rastaju, inače ne bi kladionice radile godišnji promet od 6 milijardi kuna

u najsiromašnijoj članici EU

11 godina
online
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
Bereš trešnje. Najviše transakcija s novcem radimo na sitno i u vlastitoj zemlji. Kažeš xrp, a koliko ti uzmu na najpopularnijim kriptovalutama bitkonju i eth?
Trgujem preko binance, ostane mi 'sića' od 50-ak usd vrijednosti i mogu se jebat s tim, jer mi naknada pojede više od toga.
Ono što je negativno kod kripta postaje pravilo nažalost, a pozitivno je izuzetak koji sektaši uvijek izvlače kao da je obrnuto
15 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
segregator kaže...
Ako se vrati mogućnost isplate plaće na ruke tako da nisam vezan za banku, zaboli me što će biti s bankama.

Budala i njegov novac se i onako olako rastaju, inače ne bi kladionice radile godišnji promet od 6 milijardi kuna

u najsiromašnijoj članici EU

 Aha.

 

A što ako ti šef ne odluči dati novac?

Kako bi ti regulirao da se plaća mora isplatiti?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
wyks kaže...
segregator kaže...
Ako se vrati mogućnost isplate plaće na ruke tako da nisam vezan za banku, zaboli me što će biti s bankama.

Budala i njegov novac se i onako olako rastaju, inače ne bi kladionice radile godišnji promet od 6 milijardi kuna

u najsiromašnijoj članici EU

 Aha.

 

A što ako ti šef ne odluči dati novac?

Kako bi ti regulirao da se plaća mora isplatiti?

 

Šef mi može odlučiti ne dati novac ni preko banke...kao što su se tisuće Hrvata imale priliku uvjeriti

Međutim, kad bi prilikom zapošljavanja aktivirali smart contract kojim bi plaća legla automatski, onda ne bi mogao ne isplatiti

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 18:52 (segregator).
15 godina
offline
Re: "Rug pull" je bio najunosniji tip prevare u kr
segregator kaže...
Šef mi može odlučiti ne dati novac ni preko banke...kao što su se tisuće Hrvata imale priliku uvjeriti

Međutim, kad bi prilikom zapošljavanja aktivirali smart contract kojim bi plaća legla automatski, onda ne bi mogao ne isplatiti

 I kakve to veze ima sa Bitcoinom?

 

Takav ugovor se može napraviti i danas, pa se to ne čini - zašto?

 

I što se onda čini kad te netko odluči prevariti?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice