Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklokira

poruka: 15
|
čitano: 6.394
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklokira".
10 godina
offline
Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklokira

.ebo te, za 170 dolara dobijes osam threadova i vegu sa kojom mozes sve igre gurati na medium postavkama. Pa to nema nigdje!

Bas me interesira koliko ce intel svoje procesore sa vegom zacijeniti?!

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklo
Chico12 kaže...

.ebo te, za 170 dolara dobijes osam threadova i vegu sa kojom mozes sve igre gurati na medium postavkama. Pa to nema nigdje!

Bas me interesira koliko ce intel svoje procesore sa vegom zacijeniti?!

 Negde je već bilo priče o ovome da će Intel tražiti preko 400€, pošto je ipak Core i7 unutra ;)

10 godina
offline
Re: Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklo

Moze se ocekivati, jer ne vjerujem da je intel dobio pravo da prodaje desktop procesore sa vegom, tek laptop varijante koje ce biti zalemljene. Ali i da dobiju pravo cijena bi bila duplo veca.

16 godina
neaktivan
offline
Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklokira

30% više od 1030? Nije loše za čip 4c/8t čija pola od 169$ vrijednosti može otići na karticu. 

Ultimativno uredsko računalo.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 10:55 (hrvooje).
 
9 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklo
DowlaBoy kaže...
Chico12 kaže...

.ebo te, za 170 dolara dobijes osam threadova i vegu sa kojom mozes sve igre gurati na medium postavkama. Pa to nema nigdje!

Bas me interesira koliko ce intel svoje procesore sa vegom zacijeniti?!

 Negde je već bilo priče o ovome da će Intel tražiti preko 400€, pošto je ipak Core i7 unutra ;)

 Ti Intelovi čipovi s Vegama će biti super skupi. Osim toga, to se neće ni prodavati na komad odnosno neće se moći ugraditi od strane korisnika u standardnu matičnu ploču. To je riješenje za All-in-One računala, neke prijenosnike, NUC i tak to. 

15 godina
neaktivan
offline
Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklokira

Da li će high end ryzen procesori dolazit sa vega grafikom kao što je to slučaj kod intel HD graphics na 8700k 7770k itd. Nema smisla stavljat grafiku na high end procesore samo povečava potrošnju i zagrijavanje. A korisnik koji kupi high end procesor kupit će i high end grafičku.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklo
hrvooje kaže...

30% više od 1030? Nije loše za čip 4c/8t čija pola od 169$ vrijednosti može otići na karticu. 

Ultimativno uredsko računalo.

 ma ovo je dusu dalo prosjecnim korisnicima za gaming takoder.

npr ko sada slaze nekakvu konfu i zadovljan je s med postavkama za 1080p ovo je idealno za relativno malo para.

8 godina
offline
Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklokira

Kada se vega 11 overclocka između 1600 i 1700mhz na rangu je rx 460 što se tiče sirove snage ali problem je memorija koja daje na cijeni 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 12:53 (petarjukic).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklo
Chico12 kaže...

.ebo te, za 170 dolara dobijes osam threadova i vegu sa kojom mozes sve igre gurati na medium postavkama. Pa to nema nigdje!

Bas me interesira koliko ce intel svoje procesore sa vegom zacijeniti?!

Na 1080p ni blizu ako je cilj imat 60fps, za 720p je to grafika..

16 godina
moderator
offline
Re: Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklo
zeroname kaže...

Da li će high end ryzen procesori dolazit sa vega grafikom kao što je to slučaj kod intel HD graphics na 8700k 7770k itd. Nema smisla stavljat grafiku na high end procesore samo povečava potrošnju i zagrijavanje. A korisnik koji kupi high end procesor kupit će i high end grafičku.

 Neće. Svi ostali Ryzeni neće imati integriranu grafiku. 2400G i 2200G će jedini imati integriranu grafiku. Eventualno se možda pojavi možda još neki super jeftini procesor. Jeftiniji od 100 USD. 

15 godina
offline
Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklokira

oće ovo bit na ispitu? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklokira

Bude, samo tek sljedeći mjesec idu van. 

 
0 0 hvala 3
10 godina
protjeran
offline
Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklokira

Znači ukratko Ryzen 5 2400G = AMD r7 360 + Ryzen 5 1400

           Ryzen 3 2200G = AMD  r7 350 + Ryzen 3 1200

 

Nije baš obećavajuće.Ne znam zašto AMD nikad nije ubacila u ponudu PS4 procesor u APU sa slabijim procesorskim jezgrama i nabrijanom grafičkom.Tako i tako proc više nije tako bitan u DX12.

Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklo
McFly333 kaže...

Znači ukratko Ryzen 5 2400G = AMD r7 360 + Ryzen 5 1400

           Ryzen 3 2200G = AMD  r7 350 + Ryzen 3 1200

 

Nije baš obećavajuće.Ne znam zašto AMD nikad nije ubacila u ponudu PS4 procesor u APU sa slabijim procesorskim jezgrama i nabrijanom grafičkom.Tako i tako proc više nije tako bitan u DX12.

 Tak nešto će nuditi Intel s ovim kombo čipovima. 

8 godina
offline
Re: Ryzen APU-ovi – odličan potencijal za overklo
McFly333 kaže...

Znači ukratko Ryzen 5 2400G = AMD r7 360 + Ryzen 5 1400

           Ryzen 3 2200G = AMD  r7 350 + Ryzen 3 1200

 

Nije baš obećavajuće.Ne znam zašto AMD nikad nije ubacila u ponudu PS4 procesor u APU sa slabijim procesorskim jezgrama i nabrijanom grafičkom.Tako i tako proc više nije tako bitan u DX12.

 

Da su dodali i hbm to bi bilo ekstra  

 

No obećavajuće je, r3 2200g se može overclockati na razinu rx 550/gt 1030 i više a kad pogledaš cijenu...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice