Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

poruka: 37
|
čitano: 15.827
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z".
9 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

Domaći šamani koriste buniku.  

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

Ne bi bilo nužno loše, čak sam i razmišljao probati DMT. Ali kad vidim silnu bijelu populaciju u novije vrijeme koja se vraća duhovno prosvijetljena sa putovanja iz Brazila uvjerena da je pričala sa malim zelenima... S druge strane, imamo i mi u tradiciji kuhanje rakije od svakog smeća sa potpuno suprotnim efektima na generaciju novih neurona i na zdravlje psihe. E da i nisam nikad čuo da je netko nakon tripa ayahuasce otišao doma i prebio ženu i djecu 🤔

There are no stupid questions, just stupid people!
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks
krasne države...bez problema kupiš bocu alkohola u dućanu...sidneš u auto i ubiješ nevine

a kad konzumiraš određene biljke...onda zatvor

kad bi imali muda i neke od njih legalizirali... turizam bi nam se udvostručio...ali Kaptol ne voli konkurenciju
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
22 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks
Nešto kao ovo
Moj PC  
4 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks
Postoji priča da su šamanima same biljke rekle koji spoj korijena i cvijeća ima najbolji učinak.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks
M4R10.1 kaže...

Ne bi bilo nužno loše, čak sam i razmišljao probati DMT. Ali kad vidim silnu bijelu populaciju u novije vrijeme koja se vraća duhovno prosvijetljena sa putovanja iz Brazila uvjerena da je pričala sa malim zelenima... S druge strane, imamo i mi u tradiciji kuhanje rakije od svakog smeća sa potpuno suprotnim efektima na generaciju novih neurona i na zdravlje psihe. E da i nisam nikad čuo da je netko nakon tripa ayahuasce otišao doma i prebio ženu i djecu 🤔

 ovisi od čovjeka do čovjeka,ko zna što je kome u podsvijesti.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks
Šta nije CBD legalan? To je već pomak neki.
A gle, farmacija se buni, a i slađe je dok je zabranjeno 😁
15 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

Odlican clanak!!!

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

Probao, bilo je zanimljivo, nisam spoznao ništa novo, gljive su bolje i nama europljanima prirodnije (npr. pod ayom vidiš one mayanse uklesane ukrase, pera, sunca koja se šire i te spike dok pod gljivama vidiš fibonacijev niz i logiku iza europske umjetnosti i kulture)

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

moj sustav više nije živčan. bio je u mladim danima živčaniji ali se smirio s odumiranjem svačega osim iskustva. gdje se mogu zaposliti kao u (iznimno edukativnom i fino napisanom) članku naveden miš? 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 9:17 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

Doc, skip to the point - de pomozi da to probam pa mogu ispričat svoje dojmove o mojim receptorima u mozgu za tvoj novi članak.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

Probaj Doc! 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks
KIKI3ooo kaže...

Probaj Doc! 

 

Nema potrebe: zadnjih 30 godina živim u psihodeličnoj halucinaciji.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
7 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

novi neuroni bi mi taman dobro došli za prilagodbu na novonastale situacije u odjelu za mentalne poremećaje...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks
HCMAA kaže...
krasne države...bez problema kupiš bocu alkohola u dućanu...sidneš u auto i ubiješ nevine

a kad konzumiraš određene biljke...onda zatvor

kad bi imali muda i neke od njih legalizirali... turizam bi nam se udvostručio...ali Kaptol ne voli konkurenciju

 

Pogledaj ovaj video, pa će ti biti malo jasnije, kako i zašto je počeo rat protiv droga. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks

Odlican gost.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

nisam ovu temu očekivao ovdje ali sam baš nemalo ugodno iznenađen 

Ges na čemu temeljiš pretpostavku koji je psihodelik prirodniji za koju kulturu? (osim onog spomenutog jer uopće ne mora biti tako, od ljudi koji ne doživljavaju vizuale do vizuala koji su univerzalni i ponavljaju se među pojedincima bez obzira na psihodelik, porjeklo i lokaciju).
Netko tko je probao treba znati koliko su efekti individualni i ne ovise (samo) o vanjskom svijetu.
Bila je i ona teorija da je ljudima prirodno ono što raste na njihovom području, od žitarica i voća do psihodelika ali onda su Bunike za nas? (al' u bunikama

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks

svi o bunici, a gljive ludare, a kukurijek ?...

 

a eto i klasika:

 

Ju je je? Je ju je!
6 godina
neaktivan
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

Doktore, članak je klasa za sebe. Rado bi iskuša sve navedeno osim lizanja žaba, a možda bi se i na to natjera. Jel'te, na dobar stari šamanski način, ljekarija je bonus. No dobro, u nedostatku boljega posluži i dobra kava uz dobar duvan, a kad je potriban jači overclock, posluži i kvalitetno domaće vino ili rakijica, po mogućnosti orahovica.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

Jel bi to moglo pomoc kod tinitusa? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

Idemo anketu:

 

Za legalizaciju marihuane ja sam:

 

35 ZA
5 PROTIV
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks
glava11 kaže...

Ges na čemu temeljiš pretpostavku koji je psihodelik prirodniji za koju kulturu? (osim onog spomenutog jer uopće ne mora biti tako, od ljudi koji ne doživljavaju vizuale do vizuala koji su univerzalni i ponavljaju se među pojedincima bez obzira na psihodelik, porjeklo i lokaciju).
Netko tko je probao treba znati koliko su efekti individualni i ne ovise (samo) o vanjskom svijetu.
Bila je i ona teorija da je ljudima prirodno ono što raste na njihovom području, od žitarica i voća do psihodelika ali onda su Bunike za nas? (al' u bunikama

Temeljim upravo tome što kažeš: ljudima je prirodno ono što raste na njihovom području i čime su kondicionirani kroz povijest (kao npr. veća tolerancija na laktozu ljudi čiji je narod povijesno uzgaja krave)

+

iskustvo ;)

 

PS

ljudi koji ne doživljavaju vizuale su uzeli premalo pa im ne ide od ruke pustiti stvarnost po sili tvari koje su uzeli ;) Primjera radi, frend kad je prvi put uzeo gljive je uzeo količinu koja je bila sasvim dovoljna no lika je toliko potaklo na pričanje da mu se um jednostavno nije uspijevao opustiti i proizvesti vizuale (ujedno je i svojim blebetanjem uništavao i vizuale drugih jer je zahtjevao mentalni angažman razgovorom). Zato se vizuali najlakše vide kad si sam, šutiš i imaš zatvorene oči ili gledaš u neku točku tipa mandala ili list na grani.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 12:57 (Ges).
13 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

pa kada se ljude već liječi, mali trip nije na odmet 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

Bolje da nitko ne obnovi svoje moždane funkcije, nego da tripuju. Kaže Vlasto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

Najbolje da na sljedećem BFS-u importiramo kuharicu i bilje, pa da vidiš kak svi mogu s posla usred tjedna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks
Ges kaže...
glava11 kaže...

 

Temeljim upravo tome što kažeš: ljudima je prirodno ono što raste na njihovom području i čime su kondicionirani kroz povijest (kao npr. veća tolerancija na laktozu ljudi čiji je narod povijesno uzgaja krave)

+

iskustvo ;)

 

PS

ljudi koji ne doživljavaju vizuale su uzeli premalo pa im ne ide od ruke pustiti stvarnost po sili tvari koje su uzeli ;) Primjera radi, frend kad je prvi put uzeo gljive je uzeo količinu koja je bila sasvim dovoljna no lika je toliko potaklo na pričanje da mu se um jednostavno nije uspijevao opustiti i proizvesti vizuale (ujedno je i svojim blebetanjem uništavao i vizuale drugih jer je zahtjevao mentalni angažman razgovorom). Zato se vizuali najlakše vide kad si sam, šutiš i imaš zatvorene oči ili gledaš u neku točku tipa mandala ili list na grani.

Ja samo velim da sam čuo za teoriju ali nisam njen pobornik, najviše jer se ne mogu pomiriti da onda ni riža ni naranče nisu za nas :) 
Iskustva i poznanika sa iskustvima imam i ja, zato me je i zaintrigirao stav da nisi spoznao ništa kao i da gljive mogu ići u "isti koš" i biti bolje ili gore za nekoga. 
Ako pričamo o zdravstvenim benefitima ceremonijalnog i terapijskog pristupa, ne rekreativnog tripanja onda benefiti dolaze kroz razumjevanje i rad poslje samog iskustva tzv. integracija.
Mala doza je jedna od opcija ali su i nerazumjevanje, zasićenost organizma raznim toksinima, strah..  a kako onda objasniti benefite popularnog mikrodoziranja gljivama?
Meni se nekako čini da samo iskustvo najviše ovisi o količini sranja koju imamo u sebi (od toksina do zatrpanih emocija, trauma) i sposobnošću prevladavanja straha. Suočavanje sa sobom nije mala stvar.

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
14 godina
offline
Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliksir z

Ja sam to proucavao jos davnih dana, medjutim jedina opcija da se dodje do toga je da se ode do pravih samana koji ce ti napraviti pravu mjesavinu.

 

Da li doc mozda zna u kojoj europskoj zemlji bi se mogao naci laboratorijski izolat Ayahuasce? (Mozda Nizozemska?)

 

Postoji i dosta smrtnih slucajeva di su razni samoprozvani "samani" davali ljudima da konzumiraju sve i  svasta... jedino me toga strah da ne popijem neki fake. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks
=XFX=PlayHard kaže...

Ja sam to proucavao jos davnih dana, medjutim jedina opcija da se dodje do toga je da se ode do pravih samana koji ce ti napraviti pravu mjesavinu.

 

Da li doc mozda zna u kojoj europskoj zemlji bi se mogao naci laboratorijski izolat Ayahuasce? (Mozda Nizozemska?)

 

Postoji i dosta smrtnih slucajeva di su razni samoprozvani "samani" davali ljudima da konzumiraju sve i  svasta... jedino me toga strah da ne popijem neki fake. 

 U Austriji je legalno. Planirao sam "trip" već duže vrijeme ali nikako da izdvojim 1k eurića. Članak je zanimljiv ali je u suhoparnim brojkama i analizi izgubio "dušu", smisao onog što ayahuasca je. Ljudi riješe psihičke probleme u jednoj seansi koje godine raznih psihologa nisu bile u stanju. Netko je spomenuo da je probao. E pa dobiješ ono po što si i došao, nije namjenjeno za zabavu i ono, idem se ubit bez dubljeg smisla i volje da se nešto promjeni.

Give a man a mask and he will show you his true face
6 godina
neaktivan
offline
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks
Ges kaže...

Temeljim upravo tome što kažeš: ljudima je prirodno ono što raste na njihovom području i čime su kondicionirani kroz povijest (kao npr. veća tolerancija na laktozu ljudi čiji je narod povijesno uzgaja krave)

+

iskustvo ;)

 

 To je istina u nekim stvarima, poput tolerancije na laktozu ili na nešto drugo, kao šta je slučaj jednog plemena koje je postalo imuno na neki otrov koji ih okružuje, a koji bi bio smrtonosan za sve ostale ljude. Izuzev takvih primjera, nisam ni ja baš uvjeren u jedi lokalno i sezonsko. Kako su nam prirodne mnoge stvari s različitih kontinenata; kava, kakao, čokolada, vanilija, razno voće i povrće. Volimo ih jest i pit, a djeluju na nas potpuno i pozitivno, ništa manje nego na afrikance, azijate i južne amere.  

15 godina
online
Re: Šamanski psihodelični napitak ayahuasca: eliks
glava11 kaže...

Ja samo velim da sam čuo za teoriju ali nisam njen pobornik, najviše jer se ne mogu pomiriti da onda ni riža ni naranče nisu za nas :) 
Iskustva i poznanika sa iskustvima imam i ja, zato me je i zaintrigirao stav da nisi spoznao ništa kao i da gljive mogu ići u "isti koš" i biti bolje ili gore za nekoga.

 nisam rekao da se radi o isključivim okolnostima već da su prirodnije te da smo kondicionirani kroz povijest. Jednostavno tijelo bar za nijansu lakše probavlja lokalno čak i kad se radi o mentalnim stvarima čisto jer tijelo tj. um vidi ono što zna pa se lakše nosi s time. Kažem, iz mog iskustva aya je pokazivala južnoameričke motive a gljive europske. E sad, to što sam ja učen čoek pa mi južnoamerički motivi odnosno nisu predstavljali šok tj. iznenađenje je druga stvar...

glava11 kaže...

Ako pričamo o zdravstvenim benefitima ceremonijalnog i terapijskog pristupa, ne rekreativnog tripanja onda benefiti dolaze kroz razumjevanje i rad poslje samog iskustva tzv. integracija.
Mala doza je jedna od opcija ali su i nerazumjevanje, zasićenost organizma raznim toksinima, strah..  a kako onda objasniti benefite popularnog mikrodoziranja gljivama?
Meni se nekako čini da samo iskustvo najviše ovisi o količini sranja koju imamo u sebi (od toksina do zatrpanih emocija, trauma) i sposobnošću prevladavanja straha. Suočavanje sa sobom nije mala stvar.

glede spoznaja, da, pod ayom nisam spoznao ništa. iskustvo je bilo zanimljivo ali ništa posebno. S druge strane gljive su mi jako otvorile um i jako ih poštujem. Možda je bila stvar doze sa ayom i to da sam ju uzeo od Hrv. priučenog "šamana" no tim više vjerujem u tezu o lokalnom te mi je želja probati opet ali ovog puta u j. americi i to od strane iskusnog šamana

I slažem se sa svime što kažeš, pogotovo da samo iskustvo najviše ovisi o količini sranja koju imamo u sebi. Znam osobe koje su u normalnom životu vrlo vrlo mentalno čiste i na njih gljive djeluju rekreaciono što je meni osobno apstraktno jer su mene kao što rekoh vrlo otvorile i pomogle mi da vidim širu sliku i kao takve mi nikako ne predstavljaju zabavu već prema mom mišljenju zahtjevaju ogroman respekt pri uzimanju, no također sam spoznao da upravo to i jest moja kočnica koju oni očito nemaju i zato nemaju spoznaja već čisti flow

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice