Samsung pustio u opticaj zakrpu kojom rješava sigu

poruka: 8
|
čitano: 3.770
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung pustio u opticaj zakrpu kojom rješava sigu".
6 godina
protjeran
offline
Samsung pustio u opticaj zakrpu kojom rješava sigu

Mislim da je ipak optjecaj.

frajerica
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung pustio u opticaj zakrpu kojom rješava sigu

Ček, meni nešto nije jasno. Ako neko zna, neka mi objasni.

-Da li je problem samo sa otiscima prsta koji su uzeti "kroz neoriginalnu zaštitu ekrana" ili je problem i sa otiscima koji su uzeti bez zaštite ekrana, ali se kasnije telefon može otključati bilo kojim otiskom kroz neoriginalnu zaštitu?

Pitam jer su ova dva slučaja suštinski različita.

 

1. Kompromitiran otisak uzet troz krivu zaštitu ekrana - čitač otiska je bio ometen pri spremanju otiska prsta, tako da je otisak spremljen u bazi "krivi", odnosno nedovoljno precizan (manja krivnja samsunga)

 

2. Kompromitirani otisak uzet  bez zaštite ekrana - čitač otiska spremio otisak u bazu, no nakon stavljanja zaštite na ekran, čitač i tuđi otisak prepoznaje kao pravi (!!!???!!!) - OGROMAN PROBLEM (ogromna krivnja samsunga)

morrisoN
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung pustio u opticaj zakrpu kojom rješava

Koliko sam shvatio, problem je ako koristiš neke vrste screen protectora dok spremaš otiske prsta.

 

Senzor bi spremio uzorak screen protectora, a ne prsta, tako da dok je taj screen protector na telefonu svatko bi ga mogao otključati jer bi, neovisno o prstu, senzor prepoznao uzorak screen protectora.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2019 14:27 (Avise).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung pustio u opticaj zakrpu kojom rješava
Onda to nije citac otiska prsta vec samo citac otiska (bilo cega) lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung pustio u opticaj zakrpu kojom rješava sigu

ni na koji način ne zaključavam telefon. ako ga maznu, vratiti ga neće. ako ga izgubim, možda ga nalaznik/ca vrati (možda i ne) kad vidi sliku slatkog peseka na početnom zaslonu. ako bi bio zaključan, moš ga batje kak god okreneš. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung pustio u opticaj zakrpu kojom rješava
Ajar kaže...

ni na koji način ne zaključavam telefon. ako ga maznu, vratiti ga neće. ako ga izgubim, možda ga nalaznik/ca vrati (možda i ne) kad vidi sliku slatkog peseka na početnom zaslonu. ako bi bio zaključan, moš ga batje kak god okreneš. 

To je ok za privatnu upotrebu, no kad imaš službeni telefon, sa povjerljivim podacima i dokumentima, VPN-ovima i slično sigurnost ti je jako bitna tako da ne možeš izbjeći zaključavanje, jedino što možeš je olakšati si to koliko ide. Sistem sa otiskom ispod ekrana osobno mi se od početka čini pogrešnim smjerom.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
offline
Re: Samsung pustio u opticaj zakrpu kojom rješava

Meni ne pada na pamet ne imat zaštičen privatni telefon, a u slučaju ako ga netko nađe i preko zaključanog imam par brojeva za hitne kontakte koje možeš zvati bez da otključaš telefon. 

Uz to sve financijske apliakcije zahjtevaju da imaš zaštičen telefon sam pin/passwordom/otiskom prsta.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung pustio u opticaj zakrpu kojom rješava
southy kaže...

 Sistem sa otiskom ispod ekrana osobno mi se od početka čini pogrešnim smjerom.

 Također. 

 

Ne znam zašto su išli na toliko kompliciranja s tim senzorom, samo si povećavaju troškove i cijenu, a mjesta sa strane uređaja ili na stražnjoj strani napretek za ne jedan nego 10 senzora. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice